Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Arkadaşlar ilişki denemeleri yaparken hamile kalan var mı? Biz benim ertelemelerim yüzünfen yine 4-5 kez ilişki yaşabildik .spreyli şekilde. Afedersibiz prezervatif kullanmadık, yeni yeni alışmaya çalıştığım için ek bi şey kullanmıyorum daha fazla acıtırsa diye . Tabi eşim geri çekiliyor şuan çoxjk istemediğimiz için. Ama sıvıyla da gebe kalanlr duyuyorum. Vajinismusu yeni yeni atlatan arkadaşlar nasıl yapıyor ? Bu şekilde hamile kalan oldu mu
İlk ay biz de o şekilde yaptık Allah aratmasın ama şükür ki olmadı. Sonra korunmaya başladık. Çünkü hep şans bizden yana olamaz 🥲 eğer acıtacağını düşünüyorsan sen de korunabilirsin ilaç vs ile. geri çekilme korunma yöntemi değil çünkü maalesef 🥲

Daha 1. Aparatın en fazla 2 parmak kadarını içime zar zor alabildim hatta tam alabildim mi ondan da emin değilim. Gözüm karardı, vücudum boşaldı sanki, ağlayasım geldi bıraktım. Sprey zaten dış kısmını uyuşturuyor, içe doğru dokunduğumda yine acı hissi var. Olmuyor.

Daha 1. Aparatın en fazla 2 parmak kadarını içime zar zor alabildim hatta tam alabildim mi ondan da emin değilim. Gözüm karardı, vücudum boşaldı sanki, ağlayasım geldi bıraktım. Sprey zaten dış kısmını uyuşturuyor, içe doğru dokunduğumda yine acı hissi var. Olmuyor.

Öncelikle biraz sakinleş. Güzel bir meditasyon videosu belki iyi gelir...

İkinci olarak aslında şu anda kendinle bir savaş veriyorsun. Beynin diyor ki oraya bir şey giremez, yapma, acıyacak, kapat bacaklarını, açma... Beyninden emir gelince vücudun diyor ki Okay okay, all right!. Vücudun kasılınca haklı bir acıma duygusu yaşıyorsun ve diyorsun ki,,, Aman Tanrım acıyor gerçekten de içeri bir şey giremez, bunu yapmamalıyım!!!

Önce biraz nefes çalışmanı tavsiye ederim. Sakinleş ve rahatla. İçeri bir şey girecek hatta bir şeyler girecek. Aparat olur, parmak olur, p.nis olur. İçerisi bir şey girebilsin diye yaratılmıştır. Aksi, yaratılışımıza karşı gelmektir. Kendine hep bunu hatırlat. İçeri bir şey girebilir ve acıması mümkün değil (ciddi bir enfeksiyon durumu yoksa.) Bak ben kendim dokunmayı geç aynada bakacağım zaman bile bayılacak gibi oluyordum. Ağlama krizlerine giriyordum. Boşvermesem şimdiye çoktan bitmişti. Ama bu şekilde bile şu an son basamaklardayım

Önceliğin bence nefes ve kegel olmalı.
  • 4 saniye nefesini al
  • 4 saniye aldığın nefesini tut
  • 4 saniye boyunca bu nefesi ver
  • 4 saniye ara ver ve tekrar nefes al.
4x4 lük nefes ile başlayabilirsin. Bu sırada aklına şunu getir. İçeri bir şey girerken acıyor. Bu düşünceyi tam alnının üzerinde düşün. Nefesini tutarken düşünceye odaklan. Nefesini verirken de düşünceyi evrene bırak ve vedalaş. Tüm olumsuz düşünceler ile bu şekilde vedalaş.
Bunu her defasında 4 tekrar yapabilirsin.

Ayrıca kegel gerçeği var. Kegel çalışmalarına başla. Nasıl yapılacağı daha önceki sayfalarda yazıyor. Ama gün içinde yapabildiğin kadar yap. Kimse fark etmez bile ben artık metroda bile kegel çalışıyorum :)
İlk zamanlar kegel çalışırken biraz kas ağrısı yaşayabilirsin. Bunu şöyle düşün, fitness yaptığımızda da çalışmayan kaslar çalışır ve geçici ağrılar olur. Ama bu ağrılar bizi mutlu eder çünkü istediğimiz kasların çalıştığını biliriz.
Ayrıca kegel yapmanın başka faydaları da var, internetten de bakabilirsin. Kegel geleceğe de yatırımdır. Gördün mü belki de vajinismus sayesinde yaptığımız şeyler gelecekte bize güzel dönüşler sağlayacak :))

Kendini hazır hissetmeye başlandın mı artık birinci aparat ile başlayabilirsin. Önceki sayfalarda bununla da ilgili güzel bilgiler var bakabilirsin. Unutmayacağın şey şu olsun, ne yaparsan yap öncesinde hep kegel ve nefes çalış. İşte bu kadar. Bunlar yemeğin püf noktaları. Artık pişirmek sana kalmış :)

Ufak bir not, Kendini gerçekleştiren kehanet diye bir şey var. Eğer hiç duymadıysan biraz bakabilirsin. Eğer sürekli olumsuz cümleler ile konuşursan sonunda olumsuz cümleler kuracağın eylemler yaşarsın.
Anlıyorum evet, duygularımızın önüne geçemiyoruz. İşin içinde tükenmişlik, çaresizlik, yalnızlık, öz güven azalması, kendini değersiz hissetme gibi içinde neredeyse dış mihrakların bile olduğu şeyleri yaşıyoruz. Hepsinden azar azar olan bir sofrasındasın sanki. Biliyorum. Nasıl mı? Çünkü hepimiz o sofradan yedik canımın içi. Ama artık bu menünün damak zevkine göre olmadığının farkında olup sofradan kalma vaktin.

Duygularımızın önüne geçemiyoruz dedim. Ama düşünce ve eylemlerimizi kontrol edebiliriz. Canın kegel yapmak istemiyor. Ama kendini zorlayabilirsin. Canın bugün çok sıkkın, ara vermek ve bu nalet şeylerle uğraşmak istemiyor olabilirsin. Ama zorlayabilirsin kendini. Kendini zorla lütfen.
Aklıma ilk zamanlarım geldi de ondan böyle çok yazıyorum. Ya insan neler düşünüyor valla aklımız hayalimiz durur. Neler yaşadım Allah bilir. Ama bu noktaya kadar geldiysem hep kendim geldim.

İlk ay biz de o şekilde yaptık Allah aratmasın ama şükür ki olmadı. Sonra korunmaya başladık. Çünkü hep şans bizden yana olamaz 🥲 eğer acıtacağını düşünüyorsan sen de korunabilirsin ilaç vs ile. geri çekilme korunma yöntemi değil çünkü maalesef 🥲
Doğru o şekilde her zaman risk vardır :KK43: bakalım bi deneyeceğim belki de acıtmak yerine daha kolay olacaktır. İlaç kullanma taraftarı hiç değilim çünkğ

Ben hala alışamadım prezervatife ama yapıcak bir şey yok 🥲 ben de ilaç almak istemiyorum
Almayın ilaç boşverin alışırsınız. Ama ben daha spreysiz yapmaya da alışamadım :))) daha doğrusu sürekli erteliyorum. Ertelemek kolayıma geliyor sanırım. Kışta geldi. İşten gel yemek yap ye çay iç uzan sıcak koltuğa dinlen :) anormal olan ben miyim ya millet yazıyor bazen 2 gün zor dayanıyoruz vs diye. Benim neden canım asla ğstemiyor😁istememekten ziyade sanırım hala kolay olmasığı için üşenğyorum . Rajat rajat uzanmak daha güzel

Almayın ilaç boşverin alışırsınız. Ama ben daha spreysiz yapmaya da alışamadım :))) daha doğrusu sürekli erteliyorum. Ertelemek kolayıma geliyor sanırım. Kışta geldi. İşten gel yemek yap ye çay iç uzan sıcak koltuğa dinlen :) anormal olan ben miyim ya millet yazıyor bazen 2 gün zor dayanıyoruz vs diye. Benim neden canım asla ğstemiyor😁istememekten ziyade sanırım hala kolay olmasığı için üşenğyorum . Rajat rajat uzanmak daha güzel
Ben söyleyeyim bizim keyfimiz fizandan geliyor🤣🙈
Şaka bir yana kendimde ve diğer arkadaşlarda gördüğüm kadarıyla vajili insanlar biraz fazla mükemmelliyetçiler, çok plan program yapmaktan kaynaklanıyor

Duygularımızın önüne geçemiyoruz dedim. Ama düşünce ve eylemlerimizi kontrol edebiliriz. Canın kegel yapmak istemiyor. Ama kendini zorlayabilirsin. Canın bugün çok sıkkın, ara vermek ve bu nalet şeylerle uğraşmak istemiyor olabilirsin. Ama zorlayabilirsin kendini. Kendini zorla lütfen.
Aklıma ilk zamanlarım geldi de ondan böyle çok yazıyorum. Ya insan neler düşünüyor valla aklımız hayalimiz durur. Neler yaşadım Allah bilir. Ama bu noktaya kadar geldiysem hep kendim geldim.
Sizin yazilarinizi okuyunca bu konuda pozitif enerji ile doluyorum. Gercekten yazdiklariniz rahatlatiyor❤️. Bu arada , prezervatif ustune kayganlastirici ile yenenler oldu yazmissiniz. Bu sekilde denediniz mi hic? Gercekten normal penisten daha mi kolay kayar gider acaba?

Sizin yazilarinizi okuyunca bu konuda pozitif enerji ile doluyorum. Gercekten yazdiklariniz rahatlatiyor❤️. Bu arada , prezervatif ustune kayganlastirici ile yenenler oldu yazmissiniz. Bu sekilde denediniz mi hic? Gercekten normal penisten daha mi kolay kayar gider acaba?
Ben yorumumu yapayım bence prezervatif değil diğer türlüsü daha kolay oluyor. İkisinde de kayganlaştırıcı kullandık ama erkeklerin ilişki esnasında salgıladığı zevk suyu denen şey kayganlaşmayı çok arttırdı bende o yüzden çok daha rahat olmuştu

Teşekkür ederim öncelikle uzun uzun anlatmışsınız aşamaları ama yinede birkaç sorum olucak. Bi ara yapıyordum nefes egzersizini. Ben burundan alıp ağızdan veriyorum. Doğru mudur ? Nefes egzersizini kaç dk yapıyordununuz?
Kegel egzersizini de birkaç defa denedim ama doğru yapmıyorum gibi hissediyorum. Tutuyorum gevşetmek istiyorum ama sanki hala kasılı kalıyor kaslarım. Doğru kası mı çalıştırıyorum emin olamıyorum. Günde kaç defa, kaç set yapmak gerek? Kegel topları işe yarar mı ki?

Doğrusu hem nefes egzersizi hem kegel bana çok gereksiz geliyor direkt aparata geçmek istemiştim. Yinede denicem.

Siz her aparat denemesinden önce uyguluyor musunuz nefes ve kegel egzersizini?

X