Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Evlilik zaten kolay bir şey değil bir de böyle bir dertle hepimiz buhrana girdik meram etme 🥲 ama şöyle diyim ben yenerken kendime şunu hatırlattım bunu eşim için değil kendim için yapıyorum vücuduma hükmedemiyorum bunu çözmem gerekiyor şeklinde.. eşine kızdığın zamanlarda aklında bu olsun 😅
Cok doğru çok teşekkür ederim, ara ara aslında kendime hatirlatiyorum bunu ama unuttuğum da olabiliyor. İnşallah olacak inancım yüksek son zamanlarda buranın da etkisi var sanırım 🌺

O kadar iyi biliyorum ki bundan sebep olduğunu ama işte çözene kadar sabrediyorum. İnşallah dediğin gibi de olur. Olacağına inanıyorum. Şu açığı bir kapatsak artık önümüze bakacağız. Rabbim size aile olmayı nasip ettiği gibi bize de eder inşallah🙏 akşama saklıyorum kendimi :)
İnsallah canim benim olcak merak etme 🤲🏻

nasıl yendiniz anlatBİLİR MİSİNİZ? Ben de wemcain uyuşturucu sprey aldım. o sprey işime yarar mı henüz kullanmadım
Tabi ki ilk once aparatlari 3.boya kadar yap yapamadigin yerde spreyi denemelisin. Sprey hissizlik veriyor ama en onemlisi ilk adami atmak cesaretimi toplayip ilk adimlari attigimda yendim spreyi evlendigim gun almistim cesaret olmazsa sprey işe yaramiyor. Geriye dönuk tüm msjlarimizi oku canim orda ne yaptik nasil oldu detaylica yaziyor her sey onlari oku mutlaka aparatlari yap sprey ve 3 parmak girdiginde peniste girebilir artik bu bu demektir bunuda unutma :) sprey cok isine yarar

Bende aynılarını yaşadım heo yarım bıraktım ama öyle değil . Hissetmeyen arkadaşlar varsa bilmiyorum onların başarısı ama bana pek mümkün gelmiyor bu sonuç olarak ilk kez yapıyoruz işk dönemlerimiz ve illaki hissediyorsun . Sadece insanların bahsedip acıdan öldük ağrıdan öldük olayları gerçek değil ya da çok kastıklarındandır . Ama ister istemez o baskı oluyor orda beş saniye içinden acı yok acı yok de bitti gitti löp diye gidiyor . Mesela ben ilk iki sefer girişten sonra hafif otururken sızı hissettim acı sayılmaz ama sonrakinde mesela o da kalmadı. Demekki olwu alışmada. Alışana kadar azıcık cesaretli olmwk lazım

Vajen girişinden 1.5 - 2 cm ilerde himen var
1. Ci 2.ci 3.cu aparatlarda bozulmuyor mu himen

Kizlik zarı ilkinde bile bozulur diye biliyordum yanlış biliyormusum
Ben de muhafız gibi kızlık zarını koruyan bir insanım. Vajinismus olduğumu kabul etmem 8 ayımı falan aldı. Sonunda rahatlamak için yogaya başladım. Ama işe yaramadı ( sadece 6 7 kilo verdirdi) ardından videolar izlemeye başladım. Saatlerce. Günlerce. Aylarca... Ardından kendime bir defter aldım. Açıkça ve sayfalarca sorunumu yazdım. Ben vajinismus hastasıyım. Ben vajinismus hastasıyım. Ben vajinismus hastasıyım. Hiç dile getirmemiştim o güne kadar. Eşime söyledim. Ben hastayım dedim. Ardından başka bir defter daha aldım. Ben p.nsi almaktan korkuyorum. Ben bekaretimin bozulmasından korkuyorum. Bekaretim bozulursa annemin bana kizacagindan korkuyorum. Ben aşırı kanama olacağından korkuyorum. Ben hemen hamile kalmaktan korkuyorum. Eşimin beni artık sevmemesinden korkuyorum...
Kısaca aklıma gelen gelmeyen bütün korkularımı yazdım. Veeee
Özel bölgeme hiç dokunamayan aynada bile ağlayarak bakan ben bir anda rahatladım. Önce ayna karşısında kegel ve nefes yaptım. Oradaki deliği görene kadar bir kaç haftam geçti düşünün.

Deliği görünce rahatladım. Aaa benim de herkes gibi deliğim var normalim galiba dedim. Orası ful kapalı değilmiş. Delik varsa ince birseyi arasından geçirebilirim dedim.

Kulak çöpü ile başladım. Burada birisi öyle yapmıştı. Kulaç çöpü ile bir kaç denemem oldu. Artık bişey alabiliyordum.
Ardından burada bi kullanıcı bana özelden biraz destek oldu. Ben aparat siparişi verdim. İlk aparatı almadan önce hep kulak çöpünü deniyordu. Birinci, ikinci, üçüncü derken, bir parmak iki parmak baktım oluyor. Ne kanama oldu, ne acı oldu. Bunları yaparken arka planda hep duştan su açıyordum. O su sesi beni hep rahatlamıştı. Dört nefes kuralını uyguluyodum ayrıca başlamadan.
4 saniye boyunca nefes al, dört saniye boyunca tut, dört saniye boyunca ver, ve dört saniye ara ver. Sonra tekrar. Dört deneme yapıp ardından ayna karşısında kegel. Ve kulak çöpü, sonra birinci aparat.

Aparatları ilk gördüğümde korkudan ağlamıştım. Birinci aparat bile bana dev gibi gelirken dördü nasıl yapayım dedim. Ama bak dörde kadar geldim bile.
Veee kanama yok. Acı yok.

Demek istediğim önce sakinleş ve iyileşmeyi istemeye başla.

Ben de muhafız gibi kızlık zarını koruyan bir insanım. Vajinismus olduğumu kabul etmem 8 ayımı falan aldı. Sonunda rahatlamak için yogaya başladım. Ama işe yaramadı ( sadece 6 7 kilo verdirdi) ardından videolar izlemeye başladım. Saatlerce. Günlerce. Aylarca... Ardından kendime bir defter aldım. Açıkça ve sayfalarca sorunumu yazdım. Ben vajinismus hastasıyım. Ben vajinismus hastasıyım. Ben vajinismus hastasıyım. Hiç dile getirmemiştim o güne kadar. Eşime söyledim. Ben hastayım dedim. Ardından başka bir defter daha aldım. Ben p.nsi almaktan korkuyorum. Ben bekaretimin bozulmasından korkuyorum. Bekaretim bozulursa annemin bana kizacagindan korkuyorum. Ben aşırı kanama olacağından korkuyorum. Ben hemen hamile kalmaktan korkuyorum. Eşimin beni artık sevmemesinden korkuyorum...
Kısaca aklıma gelen gelmeyen bütün korkularımı yazdım. Veeee
Özel bölgeme hiç dokunamayan aynada bile ağlayarak bakan ben bir anda rahatladım. Önce ayna karşısında kegel ve nefes yaptım. Oradaki deliği görene kadar bir kaç haftam geçti düşünün.

Deliği görünce rahatladım. Aaa benim de herkes gibi deliğim var normalim galiba dedim. Orası ful kapalı değilmiş. Delik varsa ince birseyi arasından geçirebilirim dedim.

Kulak çöpü ile başladım. Burada birisi öyle yapmıştı. Kulaç çöpü ile bir kaç denemem oldu. Artık bişey alabiliyordum.
Ardından burada bi kullanıcı bana özelden biraz destek oldu. Ben aparat siparişi verdim. İlk aparatı almadan önce hep kulak çöpünü deniyordu. Birinci, ikinci, üçüncü derken, bir parmak iki parmak baktım oluyor. Ne kanama oldu, ne acı oldu. Bunları yaparken arka planda hep duştan su açıyordum. O su sesi beni hep rahatlamıştı. Dört nefes kuralını uyguluyodum ayrıca başlamadan.
4 saniye boyunca nefes al, dört saniye boyunca tut, dört saniye boyunca ver, ve dört saniye ara ver. Sonra tekrar. Dört deneme yapıp ardından ayna karşısında kegel. Ve kulak çöpü, sonra birinci aparat.

Aparatları ilk gördüğümde korkudan ağlamıştım. Birinci aparat bile bana dev gibi gelirken dördü nasıl yapayım dedim. Ama bak dörde kadar geldim bile.
Veee kanama yok. Acı yok.

Demek istediğim önce sakinleş ve iyileşmeyi istemeye başla.
İnşallah bende 4 e ulaşırım teşekkür ediyorum bilgilendirdigin için

3 aparat çok zor sizede öyle oldu mu
Evet ben hemen anlamamıştım. Sonra buradaki yorumları okuyordum o zamanlar. İkiye biraz daha çalışıp öyle almıştım. Önce ikiye çalış. Nefes, kegel. İki içerdeyken üç numarayı hazırla kayganlastirici sür. Sonra çıkarır çıkarmaz hemen üçü al. Derin nefes al. Ve nefesini verirken içeri doğru ittir.
Ben bir süre üçü yalnızca ucunda tutuyordum. Orada tutunca kendi kendime girecek sanıyordum 😂😅ama itmek gerekiyor. İterken her nefes verişimde azıcık daha itiyordum. Rahatlamaya çalışıyordum. O sıralarda yazmaya çalıştığım denemeler romanlar vardı. Oradaki kahramanlarimi düşünüp aklımı oyalıyordum😅🙈

Evet ben hemen anlamamıştım. Sonra buradaki yorumları okuyordum o zamanlar. İkiye biraz daha çalışıp öyle almıştım. Önce ikiye çalış. Nefes, kegel. İki içerdeyken üç numarayı hazırla kayganlastirici sür. Sonra çıkarır çıkarmaz hemen üçü al. Derin nefes al. Ve nefesini verirken içeri doğru ittir.
Ben bir süre üçü yalnızca ucunda tutuyordum. Orada tutunca kendi kendime girecek sanıyordum 😂😅ama itmek gerekiyor. İterken her nefes verişimde azıcık daha itiyordum. Rahatlamaya çalışıyordum. O sıralarda yazmaya çalıştığım denemeler romanlar vardı. Oradaki kahramanlarimi düşünüp aklımı oyalıyordum😅🙈
Sadece başı giriyo gerisi girmiyo ve yakiyo acitiyo ben mi bireyleri yanlış yapıyorum popoya doğru itiyorum

Sadece başı giriyo gerisi girmiyo ve yakiyo acitiyo ben mi bireyleri yanlış yapıyorum popoya doğru itiyorum
2 ile biraz daha çalış 3 ne kadar giriyorsa şu an için o kadarlık yap ama her gün biraz daha ilerlemeye çalış bu arada nefes verirken ıkın çişini yapar gibi yap o esnada ittir görüceksin ilerliyor rahatça bi de çok konsantre olunca da aparatlar zorluyordu beni dizi izliyordum yaparken, aklım dizideyken itiyordum işe yarıyordu😅

X