Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

iyiyim heycanla regl tarihimi bekliyorum...yaklaştıkçada geriliyorum sen nasılsın egzersizler nasıl gidiyo...

Bende devam ediyorum egzersizlere p.. boyutundaki aparatıda emlasız aldım,biraz zorlandım ama aldım.Yarın akşam egzersiz yapıp emlayla p.. denemesi yapacağım,inşallah hayırlı haberler verebilirim..:1hug:

bu tarz insanlardan nefret ediyorum haklı olsanda hep üste çıkarlar hemde boşyere insanların kalbini kırarlar. o kişiyi savunmakla çok iyi yapmışsın canım. sana söylediklerinede takılma. bu tarz kişiler insanı hep belden aşağı vurur beldn yukarsına kafası çalışmaz çünkü

Hic sorma canim ya hemde ne nefretlik oluyorlar..zaten canim kafasinin calismadigi cook belli.ben topicten ayrilan arkadasa gercekten uzuldum..boyle insanlari bende ne olursa olsun hep savunma gudusu hissederim.. sagol canim benim yorumun icin.opuyorumnanaktan

günaydın kızlar.. geçen hafta 2 gün emlayla parmak denemesi yapmıştık hatırlarsanız ve süper geçmişti.. ama hafta içi çok hastalandım .. acil falan.. hiçbişi yapamadık tabi :çok üzgünüm: bugün eşimin doğum günü ve benim ona werebileceğim en güzel en anlamlı hediye şu vaji illetinden kurtulmak olacak sanırım.. geçen sene ki doğum gününde alkol almıştık rahatlamam için.. o kadar rahatlamıştım ki yatağa kucağında götürdü ve sızdım :içelim: tabiki yapamamıştık.. bünyeye ağır geldi tabi delikafadulden dua edin kızlar.. akşama güzel şeyler olsun.. ve ben de buraya bişiler yazayım.. öptüm hepinizi.. mutlu pazarlar!!! :asigim:

Herkese günaydin kizlar!

sonuna ulaşman gerekmiyor canım.. bizdeki sorun giriş kaslarında 3-4 cmlik yer kasılıyor.. diğer yerler problem yaratmıyor :) ama ulaşmışsın , tebrik ederim.. hatta baya yenmişsin..bence sen direkt dilatör yerine eşli egzersize geç.. eşinin parmağını pre..vatiff ile al.. sonra da pen...s e geçersin sen çok kolay atlatmışa benziyorsun... sadece ilk girişteki kasları gevşetmeye bak..içeride daireler çiz..

gecenlerde noldu biliyomusunuz. esimle sev.. birden pe.. vajinin icine kaydi..
nasil oldu hic anlamadim, aci hissetmedim.. cok acayipti ya hic bi tuhaf his yoktu.
ama sonrasinda mumla egzersiz yaptigimda yine dar alandan gecmeye calisiyordum..
yani kendimi nasil birakmam gerek nasil kaslari kevsetmem gerek bir türlü o ani
yakalayamadim tekrar, halbuku pe.. sonucta birazda olsa girmistik ya..

yani aci olmadigini sonucta kendim gördüm, beyin nasil hala kavrayamadi hayret.
regl bitmesini sabirsizlikla bekliyorum valla.. bu ay bu durumu yenicemmmmmm..

Kızlar bende vajiyi nasıl yendiğimi anlataym ozaman kısaca ben ilk olarak parmak egzersizi ve kegel egzersizleriyle basladım önceleri sadece 1 parmak alabiliyodum daha sonra 2 parmak yaptım bu arada pe..sn sadece başı giriyodu ama gerisi olmuyodu sanki çelkten duvar varmış gibi baya bi süre 2 parmk calıştm sonra arkadaslrdan sağolsunlar şamdan mumuyla calışıldığını öğrendm kendime bi aparat hazrlmk istydum zaten ama dilatörüm yoktu cünkü heryerdede satılmıyo( parmak egzersizlerinide hep eldivenle ve bebek yağıyla yaptm)daha sonra şamdan mumunun etrafını peceteyle kalınlastırak calıstm tabi ara verdgm, ümitszliğe kapıldgm zamnlr oldu ama siteye girnce tekrar umudu artyo insanın:)sonra p...s denemesi yaptık emla ile denedm ama bu sefer ben cok sürmedgm için ilersi uyuşmamıstı o yüzden yarıya kadar alabldm snra öğrendmki emlanın 1 tüpünün hepsini sıkmamız gerekiyomyus ve ayaklrnız havada 5 dakika kadar beklemeniz lazm uyusması ve iice derine ulasması için bu seklde yaptığımda p..sn hepsini aldm tabi egzerszimi hergn yapıyodum.Emla ile hepsini alınca emlasz olacakmı acaba diyede korktum acıkcası ama oldu biraz acıdı ama oldu yani sonundaalkisalkisalkis:nazar: bu seklde yaptıktan snra yenemeyeceğimiz birsey deglmiş arkadaslr umudunuzu yitirmeyin sakın sorusu olanlara cevap vermeye calısırm mutlaka

emlanin 1 tüpünün hepsini sıkmıssın ya, zarari yokmudur bunun vajinin ic kismina?

Herkese günaydin kizlar!

gecenlerde noldu biliyomusunuz. esimle sev.. birden pe.. vajinin icine kaydi..
nasil oldu hic anlamadim, aci hissetmedim.. cok acayipti ya hic bi tuhaf his yoktu.
ama sonrasinda mumla egzersiz yaptigimda yine dar alandan gecmeye calisiyordum..
yani kendimi nasil birakmam gerek nasil kaslari kevsetmem gerek bir türlü o ani
yakalayamadim tekrar, halbuku pe.. sonucta birazda olsa girmistik ya..

yani aci olmadigini sonucta kendim gördüm, beyin nasil hala kavrayamadi hayret.
regl bitmesini sabirsizlikla bekliyorum valla.. bu ay bu durumu yenicemmmmmm..

ilk evlendiğimizde bize ailemler geldi.. eşim oynaşıyordu benle,işte ne de olsa bir halt olmaz diye kasmıyordum (sanırım) lop diye girmişti.. bende çok şaşırmıştım.. hatta panik oldum,tekrar denedik ve bir daha öyle hiç olmadı .. :)) yani olsun diye neler yapmadık,alkol falan.. ama beyini yenmek gerekiyormuş vaji tedavisinden sonra bile o kadar rahat girmedi :)) o zamanı hep anarız :)) hatta dün bile andık... aslında serbest olsak o lop diye kaçacak ama bizim korkularımız bunu engelliyor...

sen yenmişssin zaten sadece son safhaları yaşıyorsun.. reglinden sonra güzel haberlerinizi bekliyoruz...

MASUMCAT,NARÇİÇEĞİ,NAZLI1982 NAZLI1982 :) İKİ KEZ NAZLI SİZLERDE FAZLA NAZLANMAYIN ARTIK HERŞEYİ BİTİRMİŞSSİNİZ ..YOLUN SONUNDASINIZ,FAZLA BEKLETMEYİN EŞLERİNİZİ...

MASUMCAT EŞİNE D.GÜNÜNDE BU HEDİYEYİ VERME GEREKSİNİMDE DUYUP KASMA,GÜN ÖNEMLİ DEĞİL BENDE SENİN GİBİ DÜŞÜNÜRDÜM,AMA HERHANGİ BİR GÜNDE OLDUĞUNDA BİLE O GÜN ÖZEL OLUYOR..

BELKİ DİRETİRSEN VE O GECE BAŞARISIZ OLURSAN ÜZÜLÜRSÜN.. SONUNDASIN OLAYIN GÜNÜ BOŞVER İŞLEYİŞE BAK ŞEKERİM :)

ilk evlendiğimizde bize ailemler geldi.. eşim oynaşıyordu benle,işte ne de olsa bir halt olmaz diye kasmıyordum (sanırım) lop diye girmişti.. bende çok şaşırmıştım.. hatta panik oldum,tekrar denedik ve bir daha öyle hiç olmadı .. :)) yani olsun diye neler yapmadık,alkol falan.. ama beyini yenmek gerekiyormuş vaji tedavisinden sonra bile o kadar rahat girmedi :)) o zamanı hep anarız :)) hatta dün bile andık... aslında serbest olsak o lop diye kaçacak ama bizim korkularımız bunu engelliyor...

sen yenmişssin zaten sadece son safhaları yaşıyorsun.. reglinden sonra güzel haberlerinizi bekliyoruz...

MASUMCAT,NARÇİÇEĞİ,NAZLI1982 NAZLI1982 :) İKİ KEZ NAZLI SİZLERDE FAZLA NAZLANMAYIN ARTIK HERŞEYİ BİTİRMİŞSSİNİZ ..YOLUN SONUNDASINIZ,FAZLA BEKLETMEYİN EŞLERİNİZİ...

MASUMCAT EŞİNE D.GÜNÜNDE BU HEDİYEYİ VERME GEREKSİNİMDE DUYUP KASMA,GÜN ÖNEMLİ DEĞİL BENDE SENİN GİBİ DÜŞÜNÜRDÜM,AMA HERHANGİ BİR GÜNDE OLDUĞUNDA BİLE O GÜN ÖZEL OLUYOR..

BELKİ DİRETİRSEN VE O GECE BAŞARISIZ OLURSAN ÜZÜLÜRSÜN.. SONUNDASIN OLAYIN GÜNÜ BOŞVER İŞLEYİŞE BAK ŞEKERİM :)

Herşey için,yardımın için çok sağol bocusscum.Gerçekten insanı motive ediyorsun,acayip bir güven geldi bana.Bakalım bu akşam deneyeceğiz,inşallah yarın güzel haberler veririm size..opuyorumnanaktan

BELKİ DİRETİRSEN VE O GECE BAŞARISIZ OLURSAN ÜZÜLÜRSÜN.. SONUNDASIN OLAYIN GÜNÜ BOŞVER İŞLEYİŞE BAK ŞEKERİM :)[/QUOTE]

haklısın .. ille de bugün olacak diye değil tabi de en azından gayrete getirecek bişi olsun diye Şeniz işleyiş ewtt.. örümcek ağlarını temizlemenin tam zamanı diyosun yani kaydirigubbakcemile3:kedi:

Son düzenleme:
Kızlar merhaba nasılsınız? uzun zamandır yazamıyordm aranızda vajiyi yenenler varmı? inşallah iyi haberler verirsiniz. bu arada uzun zamandır görmediğim kuzenimi gördüm geçenlerde. evleneli 3 ay olmuştu ilk gece ilişkisi kanamalı olduğundan hastaney kaldırmışlardı. ondan sona hiçilişkiye girememiş. benim vaji doktoruna gittiğimi öğrenmiş başka bir teyzemden onun adresini telefonunu istiyordu. Yaşadıklarını anlattı seni benden iyi kimse anlayamaz dedim.:teselli: çok üzüldüm ben yendim ama sülalemde başka birileri de varmış meğer bu illetle uğraşan. interneti yokmş b siteyi önermiştim :sm_confused: burada yardımcı olrduk hiç olmazsa . kötü oldum umarım iyi olur umarım tüm vajililer krtulur Allah hepimize yardım etsin ynenleri de bir daha bulaştırmasın... bu arada sormak istediğim bişey var. ben vajiyi yendim yeneli emla kullanmıyorum . ara sıra jel kullanıyorum . ilişkilerim hep aşırı ağrılı oluyor ve bitmesi için yalvaıyorum Allah'a.. benim durumumda olan varmı? kistten kaynaklanıyor dsem o bölgede ağrı yok sadece git gel yaparken oluyor.. disparoni diye bir rahatsızlık varmış şimdide onamı bulaştım acaba??? eşim pozisyon denemek istiyor ama ben acıya dayanamıyorum. bana yardımcı olabilecek aynı sıkıntıda biri varmıdırr :çok üzgünüm:

Kızlar merhaba nasılsınız? uzun zamandır yazamıyordm aranızda vajiyi yenenler varmı? inşallah iyi haberler verirsiniz. bu arada uzun zamandır görmediğim kuzenimi gördüm geçenlerde. evleneli 3 ay olmuştu ilk gece ilişkisi kanamalı olduğundan hastaney kaldırmışlardı. ondan sona hiçilişkiye girememiş. benim vaji doktoruna gittiğimi öğrenmiş başka bir teyzemden onun adresini telefonunu istiyordu. Yaşadıklarını anlattı seni benden iyi kimse anlayamaz dedim.:teselli: çok üzüldüm ben yendim ama sülalemde başka birileri de varmış meğer bu illetle uğraşan. interneti yokmş b siteyi önermiştim :sm_confused: burada yardımcı olrduk hiç olmazsa . kötü oldum umarım iyi olur umarım tüm vajililer krtulur Allah hepimize yardım etsin ynenleri de bir daha bulaştırmasın... bu arada sormak istediğim bişey var. ben vajiyi yendim yeneli emla kullanmıyorum . ara sıra jel kullanıyorum . ilişkilerim hep aşırı ağrılı oluyor ve bitmesi için yalvaıyorum Allah'a.. benim durumumda olan varmı? kistten kaynaklanıyor dsem o bölgede ağrı yok sadece git gel yaparken oluyor.. disparoni diye bir rahatsızlık varmış şimdide onamı bulaştım acaba??? eşim pozisyon denemek istiyor ama ben acıya dayanamıyorum. bana yardımcı olabilecek aynı sıkıntıda biri varmıdırr :çok üzgünüm:

canım akraban için inan çok üzüldüm ama bence sen ona destek olup başarmasını sağlayabilirsin...bende hiç emla kullanmadım jel kullanıyodum jeli bırakrtıktan sonra canım acımaya başladı yani o anda ölücem acıdan sanıyodum doktora gittim fena halde tahriş olmuşum ilaç verdi bir müddet ara verin dedi ben ilacı bebek olur diye kullanamadım ama ara verdikten sonra geçti belki öle bişeydir belkide rahim ağzında yara falan vardır doktora gidip muayene olman gerekir ve ihmal etme canım eğer bi rahatsızlık varsada baştan halletmen senin sağlığın açısından çok daha iyi derim...

canım akraban için inan çok üzüldüm ama bence sen ona destek olup başarmasını sağlayabilirsin...bende hiç emla kullanmadım jel kullanıyodum jeli bırakrtıktan sonra canım acımaya başladı yani o anda ölücem acıdan sanıyodum doktora gittim fena halde tahriş olmuşum ilaç verdi bir müddet ara verin dedi ben ilacı bebek olur diye kullanamadım ama ara verdikten sonra geçti belki öle bişeydir belkide rahim ağzında yara falan vardır doktora gidip muayene olman gerekir ve ihmal etme canım eğer bi rahatsızlık varsada baştan halletmen senin sağlığın açısından çok daha iyi derim...

kuzenim için elimden geleni yapıcam ama tabi burada ğraşıp başaranları okuyabilse ve sizin gibi mükemmel insanlarla tanışabilse çok daha iyi olurdu onun için.. ben doktora gitmeden başarmasını sağlayacağım inşAllah... Bu arada kistim için doktora gittiğimde biraz nazik davranması için vaji tedavisi gördüğümü söylemiştim. oda baktı ve şuan herşeyin normal olduğunu sadece enfeksiyon olduğunu söyledi iyice inceledi parmağıyla ultrasonla baktı o çubukla inceledi sen vaji değilsin şuan ve herşeyin çok normal kendin kasmamaya çalış dedi jel verdi bi süre sonra jeli de bırak dedi. eşimin pen.. boyu normal ama bende acı çok... offfff bu arada birde adet olmadığım halde kanlı akıntı geldi gene benden. ya çıldırıcam dert bitmiyor Allah'ım yardım et... senağlama

kuzenim için elimden geleni yapıcam ama tabi burada ğraşıp başaranları okuyabilse ve sizin gibi mükemmel insanlarla tanışabilse çok daha iyi olurdu onun için.. ben doktora gitmeden başarmasını sağlayacağım inşAllah... Bu arada kistim için doktora gittiğimde biraz nazik davranması için vaji tedavisi gördüğümü söylemiştim. oda baktı ve şuan herşeyin normal olduğunu sadece enfeksiyon olduğunu söyledi iyice inceledi parmağıyla ultrasonla baktı o çubukla inceledi sen vaji değilsin şuan ve herşeyin çok normal kendin kasmamaya çalış dedi jel verdi bi süre sonra jeli de bırak dedi. eşimin pen.. boyu normal ama bende acı çok... offfff bu arada birde adet olmadığım halde kanlı akıntı geldi gene benden. ya çıldırıcam dert bitmiyor Allah'ım yardım et... senağlama

tatlım enfeksyonun ilerlemiş olmasın veya tekrarlamış bence tekrar görün doktora isyan etme sakın canım allah dermensız dert vermesin inşallah üzülme lütfen umarım en kısa zamanda normale dönersin ama dediğim gibi tekrar doktora bir görün canım...geçmiş olsun

tatlım enfeksyonun ilerlemiş olmasın veya tekrarlamış bence tekrar görün doktora isyan etme sakın canım allah dermensız dert vermesin inşallah üzülme lütfen umarım en kısa zamanda normale dönersin ama dediğim gibi tekrar doktora bir görün canım...geçmiş olsun

Reglimi bekliyorum canım.. ikinci yada üçüncü günü gidicem benim durumumu takip ediyordu sıkıntılarımı anlatıcam tekrar.. du a edin bana. teşekkür ederim canım...:Saruboceq::Saruboceq:

haklısın bocusscum biz galiba yaptık!!!anlamıyorum yaaa oldu sanırım eşim yarısı girdi diyor ben her zamankinden farklı hissettim ama acı yoktu ya anlamadım..şimdi kutlamayın beni ama ben ne zaman tam olduğunu hissedersem koşa koşa gelip başardım diyecem o zamana kadar tebrikler erken olur sanki ama allah razı olsun 1 ay oldu egzersize başlayalı ve başarmama milim kaldı çok çok çok saolun keşke 2 yıl önce tanısaydım sizi....

selam kızlar....biz galiba yaptık!!!anlamıyorum yaaa oldu sanırım eşim yarısı girdi diyor ben her zamankinden farklı hissettim ama acı yoktu ya anlamadım..şimdi kutlamayın beni ama ben ne zaman tam olduğunu hissedersem koşa koşa gelip başardım diyecem o zamana kadar tebrikler erken olur sanki ama allah razı olsun 1 ay oldu egzersize başlayalı ve başarmama milim kaldı çok çok çok saolun keşke 2 yıl önce tanısaydım sizi....

selam kızlar....biz galiba yaptık!!!anlamıyorum yaaa oldu sanırım eşim yarısı girdi diyor ben her zamankinden farklı hissettim ama acı yoktu ya anlamadım..şimdi kutlamayın beni ama ben ne zaman tam olduğunu hissedersem koşa koşa gelip başardım diyecem o zamana kadar tebrikler erken olur sanki ama allah razı olsun 1 ay oldu egzersize başlayalı ve başarmama milim kaldı çok çok çok saolun keşke 2 yıl önce tanısaydım sizi....

Tatlım yine de ben tebrik etmek istiyorum...
Yarısı olduysa tamamı da olmuş sayılır az kalmış a.s.

X