Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Canım inanırmısın 4cü boyu neredeyse tamamını alıyorum ama acısı yanması hiç geçmedi, hayırlısı artık pes etmek yok
Canım ben de ilk zamanlar 4.aparatla çalışırken acı yanma olurdu ,tüm aparatlarla sırayla çalış her egzersiz yapmandaönce birle tak çıkar yapıp bekletip içinde birkaç kez git gel yapıp daha sonra 2 ile aynı şekilde sonra 3 ile en son 4 ile yaparsın,su bazlı kayganlaştırıcı kullanıyorsun değil mi her defasında aparatla sürmek daha da kolaylaştırıyor egzersizi

Egzersiz yaptıkça inan bana o acı yanma hepsi geçiyor.Ben ocak ayında atlattım yendim,benzer süreçlerden geçtim seni çok iyi anlıyorum inan hepsi geçecek sen egzersiz yapıp çalıştıkça bende Şuan hiçbiri kalmadı sende de öyle olacak

Kızlar vajina girişi penis kalınlığından daha küçük, sizlerinde öyle mi vajina içi gibi acaba giriş kısmıda esner mi?
esniyor hem cinsel ilişkiye girecek kadar hem de bir bebek çıkacak kadar esneme oluyor yaratılışımız böyle biz kendimizi tanıdıkça her şey daha kolay oluyor önemli olan yanlış bilgilerimiz yerine doğrusunu koyabilmemiz

Kızlar vajina girişi penis kalınlığından daha küçük, sizlerinde öyle mi vajina içi gibi acaba giriş kısmıda esner mi?
Nasıl ki popo girişimiz her daim kapalı şekilde kalıyor ve biz büyük tuvaletimizi yaparken esneyip tuvalet sonrası eski hâline geliyorsa vajina girişi de aynı şekilde. Aynı kas grubu ve aynı mantıkla işliyor. Normalde vajina girişi de kapalı gibi, küçük gibi ya da nasıl adlandiriyorsak öyle görünüyor ama ilişki esnasında esniyor. İlişkiye kolayca izin verir hâle geliyor. Hele doğumda bir bebeğin kafasının çıkışına kolaylıkla izin verecek şekilde esniyor. Görünüşü sizi endişelendirmesin. Önemli olan işlevi

Kesinlikle hep yanlış bildiğimiz şeyler yüzünden bu durumları yaşıyoruz. İlişki denememde perine yırtığı olduğu için korkuyorum biraz denemeye . Doktorum da esner normalde sen kendini kasmışsın ondan olmuştur dedi. Tam giriş kısmında kasılmamak için neler önerirsiniz? Benim bacaklarım titriyor hep bunu nasıl engelleyebilirim? O sırada ne düşünmeli ne yapmayalım? cevaplarınız için çok teşekkür ederim

Ne kadar süredir bu durumu yaşıyorsun peki canım ilişki denemelerinde penisi alabildin mi vajinana daha önce,biraz klasik olacak ama giriş esnasında senin kendini en rahat hissedeceğin pozisyon hangisi ise o şekilde denemeni ve belki o an stresten kuruluk oluyorsa ilk zamanlar kayganlaştırıcı kullanmanı öneririm tam giriş esnasında sorun yaşadığın yerde nefes alıp bekle canım itmemeye çalış eşini o esnada tam orda dursun eşin de beklesin sonra sen ıkınarak tekrar devam etsin eşin önemli olan kaslarını rahat bırakman yani ön sevişme yeterliliği de olsun ki kendini çok rahat hissetmen için,tuvaletimizi yaparken oradaki delik ne kadar küçük dimi doğal bir şekilde Tuvaletimizi yaparken hiç zorlanmadan ıkınıyoruz yapıyoruz ,sevişmek de aslında böyle çok doğal daha önce uzun bir süre yaşamadığımız için bu durum oluşuyo

Evet alabildim, parmak egzersizlerinddn sonra doktorum yapabilirsin dedi yaptık penis içeri girdi ama kanadığı için çıktı. Ve baktık ki yırtılmış, bolca da kayganlaştırıcı kullanmıştık halbuki. Tüm bunları biliyorum ama o an kendimi rahat bırakamıyorum

Benim de 1.eşli denemem başarılı olmuştu ama 2.denememde farklı bir pozisyonda kanamam olmuştu bolca kayganlaştırıcı sürmeme rağmen,yatak ucu pozisyonuna burdaki yazılardan bak bi canım ,öyle dene bende çok işe yaramıştı ilk zamanlar.İlişki öncesi mutlaka parmak egzersizlerini yap kayganlaştırıcı sürerek 10 dk çalış sonra eşin hazır olsun o sırada o şekilde deneyin canım.Senin en rahat hissettiğin pozisyonu seç.Aslında tüm pozisyonlarda yapılıyor bizim psikolojik kasmamızdan dolayı ağrılı oluyo hepsi geçecek kendine güven tekrar başlaaaa sen yapmışsın zaten yine yapacaksın bi gayret daha canım pes etmek yok

Çok teşekkür ederim

Vajinusmusu yenen arkadaşlar, ne zaman ilişkiden zevk almaya başladınız. Biz 4 defa ilişkiye girmeyi başardık ama zevk almadım hiç git gellerde bile. Bu normal mi yoksa ben de bir tuhaflık mı var?

Vajinusmusu yenen arkadaşlar, ne zaman ilişkiden zevk almaya başladınız. Biz 4 defa ilişkiye girmeyi başardık ama zevk almadım hiç git gellerde bile. Bu normal mi yoksa ben de bir tuhaflık mı var

Vajinusmusu yenen arkadaşlar, ne zaman ilişkiden zevk almaya başladınız. Biz 4 defa ilişkiye girmeyi başardık ama zevk almadım hiç git gellerde bile. Bu normal mi yoksa ben de bir tuhaflık mı var?
Çok sevindim yendiğine , dikişlerin iyileşti mi bir daha yırtılmadı değil mi?

merhaba kızlar bende derdimi paylaşmak beni anlayanlara içimi dökmek istedim balayındayım 10günlük evliyim ama cinsel ilişkiden korkar oldum vajinusmusmuyum bilemiyorum ilk gece zorladık alamadım sonra alabildim ama ilk girişlerde canım acıyor git gellerde canım mı yanıyor konforsuz mu oluyor anlayamıyorum ama nefes nefese kalıyorum zevk almam söz konusu bile değil. ilişkiden sonra genital bölgem hassas dokunmak bile eziyet sanki. 10günde beş altı kez birlikte olmaya çalıştık. eşim sürekli istiyor ben sürekli işkence çekiyo gibiyim istiyorum da ama bu ağrılı ilişki beni daha da isteksiz yapıyor. durgunum mutsuzum. vajinusmus olduğumu düşünmüyorum ama böyle ağrılı oldukca sonum öyle olucakmışım gibi. size içimi dökmek istedim bu ne lanet bi durummuş çok kötüyüm sanki kimse anlamıycakmış gibi sanki dünyanın sonu gibi..

Endişeli olduğunuz için veya ön sevişme uzun olmadığı için yeteri kadar ıslanmamış olabilirsiniz. İlişkiye alışana kadar su bazlı kayganlaştırı kullanabilirsiniz.
Ömür boyu mutluluklar dilerim.

W
teşekkür ederim
zaten su bazlı kaygınlaştırıcı kullanıyorum onsuz kendimi rahat hissedemem diye onunla devam ettik. balayında bunu yaşamak cidden çok kötü eşimde bi anlayışlı bi sabırsız davranıyo. çözüm çok zor gibi. depresif moda geçiş yapıyorum resmen

Merhaba , iki hafta önce ilk ilişkimi yaşamıştım ama biraz sıkıntılı olmuştu. Bu gece tekrar denedik oldu fakat vecmain sprey ve kayganlaştırıcı ile oldu yine biraz kanadı . Hep uyuşturucu sprey ile mi yapmak zorunda kalacağım acaba nasıl bırakabilirim?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…