Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhabalar, ben de 15 aylık evliyim. Vajinismus tedavisi gördüm. Tam aştım diyemem. Dilatörlerle çalıştım. İlk 2 dilatörü kolay alabiliyorum. 3 zor, 4 bayağı zor. Başka bir korkum daha var, evliliğin başlarında eşim hep üstümde denemişiz ve başarısız olduk, eşimle kavgalar bağrışmalar yaşadık. Hep bacaklarımı kapama eğiliminde oldum. Bu sebeple psikolojik olarak ben dilatörleri sırt üstü yatarak yapamıyorum bile, dilatörün üstüne oturarak yapabiliyorum. Eşimle de 3-4 kere başarılı oldum ancak eşimin üstünde deneyerek ve de deneme öncesi dilatöre uyuşturucu sprey sıkıp içimde beklettikten sonra eşimle denedim. Girişte yine de zorlandım ama sonrasında bir şey hissetmedim. Yani spreyden dolayı. Ama spreysiz yapmaya da cesaretim yok. Aşabilmek için üst üste bolca deneme mi yapmak lazım? Yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar, önümüzdeki hafta için Nazife ergen doktordan randevu aldım. Alıştırmayı bırakın parmak sokamıyorum içime. Bu doktorla ilgili tecrübelerinizi paylaşır mısınız?
Benim doktorum. Çok iyi bir doktor, gözüm kapalı tavsiye ederim. Önce vajina anatomisini anlatıyor, mümkünse ilk seansa eşle birlikte gelinmesini istiyor. Sonrasında fizyolojik bir sorun var mı diye muayene ediyor. Alttan vajinal bir muayene değil elbette, sadece dışarıdan bakıyor. Ben 5 seansta yendim. Söylediği şeyleri yaparsanız hiçbir acı, sızı hissetmiyorsunuz. Çok sevindim sizin adınıza, eminin kısa sürede yeneceksiniz. Benim için en doğru doktordu Nazife Hoca, sizin için de öyle olur inşallah.

Çok teşekkür ederim öncelikle. Kendiniz doktora gitmeden yenmeye çalışmış mıydınız acaba kremler, spreyler vesaire yoluyla?

Çok teşekkür ederim öncelikle. Kendiniz doktora gitmeden yenmeye çalışmış mıydınız acaba kremler, spreyler vesaire yoluyla?
Önce psikologla denedim ama resmen boşuna 8-9 seans geçti. Parmak yaptırıyordu, bir adım ilerleyemedim. Sonra burayı buldum. Kendim çözmeye çalıştım, son boya kadar geldim. Ama o arada ailemde hastalık ve kayıp yaşadım. Ara verdim. Sonrasında da psikolojik olarak artık kendi kendime ilerleyebilecek gücü bulamadım, doktor araştırdım. Öyle buldum Nazife Hoca'yı.

Mümkün olduğunca çok ilişki olması lazım ilk başlarda nasıl rahatsan o şekilde olsun alıştıktan sonra altta olduğun şekilde de yapabilirsiniz zaten. Uyuşturucu spreyi de yavaş yavaş bırakman gerek çünkü aslında ona ihtiyacın yok bide dilator çalışmayı hemen bırakma alışma sürecinde devam et

Bununla uğraşırken lütfen bebek konusunu da kendine sıkıntı etme zamanı geldiğinde olur sağlıkla inşallah burda bende dahil çoğumuz bunun için bekliyoruz dua ediyoruz hepinize dualarimda yer veriyorum önce vajinismusdan kurtulup anneliği de tadacagiz inşallah anestol sürdüğün için uyuşma etkisiyle ereksiyon kaybı oluyordur muhtemelen prezervatif kullanman bu sorunu çözecektir eğer sertleşme problemi tıbbi birşey değilse. Misyonerde olmadıysa üstte dene aparatı iterken yaptigin gibi penisi alman o şekilde daha kolay olabilir ben ilk öyle yendim ve nasıl olduğunu anlamamıştım çok rahat olmuştu.

Çok teşekkür ederim bende sürekli dua ediyorum her ezan okunduğunda bu durumu yaşayan anne olmak isteyen kim varsa Allah nasip etsin. Sanırım dediğin gibi kremden dolayı oldu sertleşme problemi bugün yine denedik krem sürmedim sadece bebe yağı sürdüm bi sorun olmadı ama maalesef yine yapamadım eşim ustteyken yine kendimi kasıyorum izin vermiyorum ben ustteyken denedim girmiyor sadece başı giriyor sonra kayıyor nedense yarın 3 ve 4 üncü aparatları devam edeceğim ve kendime 10 gün sure verdim yapamazsam doktora gideceğim bizzat bu hastalıkla ilgilenen çözemediğim sürece kafam rahat edemeyecek hayatım bu sorundan ibaret oldu resmen

Kızlar sizlere bir sorum daha olacak bu dördüncü aparatı ben hiç yapmadım kan gelme bozulma ihtimali var mı acaba
Aslında en önemli aparat 4.aparat penis boyutu
Bana kalsa onada çalış derim Öznur
Benimde bir iki damla geldi açık renkli ister istemez kasmakla alakalı bence de

İlk başlarda vajina girişi alışana kadar uyuşturucu krem veya spreylerden destek alabilirsin sonra ihtiyac duymuyorsun ama çok alışırsan da spreyleri bırakmak zor oluyor
Ben tüm aparatları yatar konumda calışmama rağmen eşim ustumdeyken çok panik yapıyorum siz üstteyken daha kolay oluyor ilk başta. Alıştıktan sonra baska pozisyonları denersiniz. Eger sabırla üstüne giderseniz her sey zamanla iyiye gidiyor Siz kendinizi kasıp 10 gün diye sınirlamayin ama her gün denerseniz 10 güne zaten halledersiniz. Önce aparatlarla çalışın sonra esli denemeye geçin. Uyuşturucu varsa mutlaka prezervatif takın. Eşiniz üstte olmak zorunda değil siz üstte deneyin. Önce aparatla deneyin siz aparatın üstünde olursanız nasıl giriyor diye sonra eşli. Bir bakmışsiniz bugün eşli denemeyi başarmışsınız birkac ay sonra da aparatlarla egzersiz yapmadan ilişkiye girebilir duruma gelmişsiniz. Başaracaksınız

Amin inşallah İlk başlarda biraz ilerledikten sonra takılma hissi gibi bişey oluyor öyle olduğunda derin nefes alıp vererek ilerletebilirsin bide kaymaması için elinle tutman gerekiyor üstte olduğunda. Dediğin gibi olmazsa da vakit kaybetmeden doktora gitmelisin bundan kurtulduktan sonra insan kendini kuş gibi hissediyor umarım en yakın zamanda güzel haberlerinizi alırız

Kızlar sizlere bir sorum daha olacak bu dördüncü aparatı ben hiç yapmadım kan gelme bozulma ihtimali var mı acaba
Benim eslide bile gelmedi kırmızı 2.iliskide çok hafif geldi o kadar. Bide orda bozulacak bişey yok ben vajinismusken spekulum parmak ultrason ne varsa baktı doktor onda bile gelmedi kırmızı

Arkadaşlar, önümüzdeki hafta için Nazife ergen doktordan randevu aldım. Alıştırmayı bırakın parmak sokamıyorum içime. Bu doktorla ilgili tecrübelerinizi paylaşır mısınız?
Harika biri. Ben de Nazife hanımla çözdüm sorunumu. Nazife Ergen bu alanda oldukça iyi bir doktor. Çok profesyonel. İnsanı çok rahatlatıyor ve cesaret veriyor. Ben kendisinden 5 seans danışmanlık aldım. 5. seanstan sonra vajinal muayenemi yaptı. Her şey yolunda. Şu an gebelik planlıyorum:) Biraz maliyetli. Ama bence değer.

Anlayamadım, muayeneyi seanslardan sonra mı yapıyor?

Anlayamadım, muayeneyi seanslardan sonra mı yapıyor?
ön görüşmede bir muayene yapıyor. Bu senin kaç seansa ihtiyacın olduğunu, vajinismusunun hangi düzeyde olduğunu kontrol etmek amaçlı bir değerlendirme. Sonra kaç seansa ihtiyacın olduğu ile ilgili bilgi veriyor. Seanslar bittiğinde ve hazır olduğunda vajinal muayeneni yapıyor.

Peki aparatlarla mi yapıyorlar tedaviyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…