Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

İnan ki kafan da büyüttüğümüz gibi bir şey değil. İnsanlar acıyor, patlıyor lafları şehir efsanesi sadece. Aparatlardan bile daha kolay eşinle yaşadığın ve sevdiğin insan :))) Bende sizin gibi düşünüyordum her denemenin sonu hüsranla bitiyor ağlama krizlerine giriyordum ama inandım çabaladım, bebeği mi bekliyorum şimdi yine de eskiye dönerim hamileyim diye eşimden uzak durmuyorum. Eski konuşmaları dönüp okursan daha faydalı olur . Güzel haberlerini bekliyoruz

Allah sağlıkla kucaginiza almayi nasip etsin.Ben de sizin gibi dusunuyorum benim parmağım ya da dilator vs denemem daha zor digeri sonuçta esim hayat arkadasim o baska mekanik bir sey baska.Bir de hic tutku anın buyusu vs yokken nasıl deneyeyim bir makineyi (yapabilenleri ayrica tebrik ederim buarada)İyi kotu bır kez basardim acıyacak vs gerginliginden hissetmedim belki de bu kez cok dahq kolay ve hatta zevkli bile olacak benim icin o yuzden drlara vs para vermeden bi kez deneyeuim dedim.O paraya da etrafima yemek ismarlayacam basarirsam

Merhaba eşini seviyorsan evliliğini mutlu bir şekilde sürdürmek istiyorsan cinsellik her şey değildir ama olmazsa da olmaz diye düşünüyorum dilatörlere karşı lütfen önyargılı düşünme eğer öyle düşüncen varsa bilmiyorum tabi,burda bu rahatsızlığı yaşayan tüm kadınlar daha önce farkında değildi böyle bi durumun olacağını ve dilatör kullanan herkes daha önce alışık olmadığı şeyleri yapıyor yani herkes ilk defa kullanıyor kuzum önemli olan egzersiz yaparak dilatörlerle vajina penis birleşmesinin aslında ne kadar kolay olduğunu kendi gözlerinle görmek en azından benim düşüncem şu ,dilatörlerle çalışırsan eğer onu başardığın an eşinle denersin,bu süreçte eşin senin ne kadar çaba göstermiş olduğunu görür eğer eşinin dilatöre tepkisi varsa onu bilmiyorum tabi ama en doğrusu dilatörlerle egzersiz yaparak çalışmak canım İnan cok kısa sürede halledeceksin sonra diyeceksin ki bu kadar kolay bir şeymiş mi sen de şaşıracaksın..Bu süreçte eşine onunla birlikte olmayı cok istediğini kendisini kesinlikle kötü hissetmemesi gerektiğini söyleyebilirsin beni zorlamıyorsun diyebilirsin ben kendim istiyorum seninle birlikte olmayı diyebilirsin tabi gerçekten sen de istiyorsan .Burdan geçmişe doğru yazıları okuyabilirsin..Ve çalışmalarını ertelememelisin ben de bu rahatsızlığı yaşayıp başaran bi kadınım bu Arada sormak istedğin bir şey olursa her zaman burdan destek olurum

Dilatörle egzersiz yaparken şöyle düşün kuzum onlar senin bu durumunu başarıyla atlatacağın bir çeşit tedavi yöntemi , onlarla egzersiz yaparken her defasında kayganlatrcı sürerek çalışıyorsun,çünkü tabiki eşli deneme olmadığı icin vajinal ıslaklık olmadığı icin yine de karar senin

ne olursa olsun inancın hep olsun başaracaksınsen de ne kadar kolaymış diyeceksin. Güzel haberlerini bekliyoruz ,bu süreçte istedğin soruyu sorabilirsin

İşte bu be aferin kuzum sana inan bak kendim yenmiş gibi sevindim hepte merak ederdim senii artık bitti o kabus çok güzel günleriniz olsun inşAllah

Canım benim çok teşekkür ederim rabbim sana sağlıklı hayırlı bir evlat nasip etsin ne muradın varsa versin iyiki varsın
Senin bu duan her şeye yeter çiçeğimm Allah razı olsun Rabbim benim gibi bekle işte olan her birimize hayırlı sağlıklı evlatlar versin âmin

Sorun su ki esimle de ıslaklık olmuyor bende.Onun icin kayganlastirici aldim zaten

Ben de böyle düşünüyorum

Ben de böyle düşünüyorum
Ben deneyimlemedigim için bilemiyorum ama inşallah kuruluk problemom yoktur da gerginliktendir.Duzelince o da duzelir çünkü.Ama bir şeyi es geçemeyeceğim siz, burası psikolojik destekten dahq faydali oldu bana.Ben gitmedim zaten psikologa çünkü cinsel terapi için il merkezine gitmek lazimdi ve para lazimdi esim destek olmayacağını soyledi deneme yapmadan ugrasmadan hemen dra gidip birikimimi oraya harcamak istemedim.Ama gitsem de benimle ayni seyleri yasamamis,sirf isi için bana destek olacak karşılığında para alacak biriyle sizinle oldugum kadar rahat olamaz ve söylediklerini ciddiye alamazdim.Psikoloji bilimini destegin gerekliliğini kucumsemiyorum yanlis anlamayın ama ayni seyleri yasayanlarin nasıl aştığını anlatmasi destek olmasi kesinlikle beni anladiklarini bildiğim hissi yargilamamalari küçük dusurmemeleri sebep olabilecek seyleri siralamalari,hem benim hem esimin penceresinden bakabilmeleri cok kiymetli.Bir kadina yarim,eksik muamelesi yapilmasini bosasam da nafaka vetmem bana kadinlikmi yaptin denmesini sürekli mutsuzum denmesini bizden başkası anlayamaz.Hepinize cok tesekkur ederim.İnsallah asacağım,asmayanlar icin soyluyorum aşacağız insallah.Burada, özelde destek olan herkes hepiniz iyiki varsiniz.

Olacak başarınca kendini daha iyi hissedeceksin eşinle birbirinizi daha iyi anlayacaksınız inşAllah burda hepimiz aynı şeyleri yaşadık birbirimizi çok iyi anlıyoruz yalnız değilsin çözümü var,tedavisi de var lütfen Vajinusmustan dolayı kendinde hata arama çözümü var çözülecek sadece lütfen erteleme başlaaa neler yapabilirsin diye buradaki yazıları okuyarak canım

Kafama tek takılan suan ben bölgemin icine ulasamiyorum ya dolayisiyla bu vemcamine spreyi iç kisima uygulayamayacagim.Esime uygulasam uyusma olur olmaz Kendi bolgemijn ic kısmına uygulayamayacagim sürece faydasi olur mu bosuna surmeyeyim mi? Sonuçta o tarz uyusturucu sprey ve kremleri kullananlar dilator parmak vs yapabildikleri için ic kısımlarını uyusturabiliyorlardi ben ic kisma ulaşamadığım icin hic bos yere o spreyleri karistirmayayim demi hem de esimin uyusma riski olmaz

Ben egzersiz yapmadan önce içine bisey alamadigimda yani sadece dışına vemcaine sürdüm ve başarısız oldum. En azından tamamını sokamasan bile hafif ac içine denk getirmeye çalış benim o an aklıma gelmedi. Mesela ikindiginda delik açılıyor ya bi elinle aç ikindigin yerde sık içine ulaşsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…