Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhaba, 3 aylık evliyim ve vajinusmus problemim var psikiyatri ve kadın doguma gittim hepsi parmak egzersizi önerdi ama basarisiz oldum parmak girdiği an sızı hissediyorum ve kaçıyorum özel klinikler çok pahalı bütçemi aşıyor lütfen yardımcı olun ne yapmam gerekiyor artık psikolojim bozuldu eşimde denemek istemiyor artık

Nefes aegzersiziyle birilkte dene o yaptığını yad bence napıp edip para ayarlayın gidin derim kendin yapamıyosan bende 5 sene bekledim öyle yapamadım aonra gittim 5 günde kurtuldum niye bu kadar beklemişim dedim o apartları kendim evde yapamadım ama orda oldu

Merhaba, 3 aylık evliyim ve vajinusmus problemim var psikiyatri ve kadın doguma gittim hepsi parmak egzersizi önerdi ama basarisiz oldum parmak girdiği an sızı hissediyorum ve kaçıyorum özel klinikler çok pahalı bütçemi aşıyor lütfen yardımcı olun ne yapmam gerekiyor artık psikolojim bozuldu eşimde denemek istemiyor artık
Bu meselenin çözümü Ya parmak egzersizi ya da aparat çalışması kabullenmek lazım 🌹 psikoloğum verdiği parmak egzersizini bende yapamamistim dilator seti alip onu da yapamamistim cesaretim yoktu ne yaptıysam olmadı son çare maddi açıdan zorlasada vijinusmusla ilgilenen jinekologla yapabildim ( ama sonrasında söyle dedim keşke o kadar para vermek yerine kendim yapsaydım çünkü doktorun yaptığıyla senin yaptığın aynı şey ) istersen dilator seti al burda destek oluruz sana bir denersin

Bu meselenin çözümü Ya parmak egzersizi ya da aparat çalışması kabullenmek lazım 🌹 psikoloğum verdiği parmak egzersizini bende yapamamistim dilator seti alip onu da yapamamistim cesaretim yoktu ne yaptıysam olmadı son çare maddi açıdan zorlasada vijinusmusla ilgilenen jinekologla yapabildim ( ama sonrasında söyle dedim keşke o kadar para vermek yerine kendim yapsaydım çünkü doktorun yaptığıyla senin yaptığın aynı şey ) istersen dilator seti al burda destek oluruz sana bir denersin
Tedavide ne yaptılar size

Bazen olmuyo öyle işte malesef ben kendim apartla çok denedim yapamadım mesela orda başardım

Tedavide ne yaptılar siz

Tedavide ne yaptılar size
Koltuk tarzı birşey uzandım doktor geldi yanıma oturdu derin derin nefes almam gerektiğini söyledi (o sırada arkada rahatlatıcı fon müzik) sonrasında 4 dilatoru küçükten başlayarak bebe yağı esliginde teker teker girdirdi her dilatorde 15 dj bekletti ileri geri yaptı en sonunda hepsini bana yaptırdı 3 saatte tedavi bitti bu kadar işte o an dedim ki ya bumuydu o kadar stres ettiğim korktuğum acı bumuydu 😣

Olmadı mecbur gidiyosun kredi çekersin gerekirse ailenizden destek alırsın evet apartla ilk 1 ci apartı kayganlaştırıcı bide vajinaya krem sürüyo öncesinde nefes egzersizi doktor kendi yapıyo ilk mesela sonra ödev veriyo evinde kendin yapıyosun 45 dkka çalışıyosun ilk apartı sonra 2 ci gün 2 ciye öyle ilerliyo eşine yaptırıyo sonra 4 cüden sonra eşli denemye geçiyosun

O günleri bilirim 5 sene uğraştım ben 5 sne sonra gittim doktora çok ağladım çok
Evet olmuyor en son çare gitmek olsun diyorum bende 🌹
5 sene uğrşatım ben bi yandan kaçtımda sanki bekle nolcak sonunda tak etti artık gittim 5 sene o pskolji kolay değil şuan yaşayanlarıda anlıyorum apartlar neler denedim kas gevşelticciler falan hiç biri olmadı

O günleri bilirim 5 sene uğraştım ben 5 sne sonra gittim doktora çok ağladım çok

5 sene uğrşatım ben bi yandan kaçtımda sanki bekle nolcak sonunda tak etti artık gittim 5 sene o pskolji kolay değil şuan yaşayanlarıda anlıyorum apartlar neler denedim kas gevşelticciler falan hiç biri olmadı
Sizi çok iyi anlıyorum aynı durumu bende yaşadım kendim hiç bir şekilde yapamadım bende doktor sayesin de yaptım sadece şunu demek istiyorum biraz gayret etsin denesin çünkü gerçekten aynı tedavi sadece orda doktor disiplini olduğu için susup o an teslim oluyorsun doktora

X