Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Hoşbuldum inşallah canım
Hepimizin kendimize göre seviyemize göre yenme süresi zamanı başka tabi 🥰 ama sonuç hepimizin bilinçli aklımızla doğru bildiklerimizi gerçekte de uygulamak egzersizlerle de kaslarımızı kullanmayı öğrenmek ve sonuç başarmak 😍 ben de egzersiz yaparak doktor tedavisi alıyorum sonuna geldim gibi başarmamın ☺️

Hepimizin kendimize göre seviyemize göre yenme süresi zamanı başka tabi 🥰 ama sonuç hepimizin bilinçli aklımızla doğru bildiklerimizi gerçekte de uygulamak egzersizlerle de kaslarımızı kullanmayı öğrenmek ve sonuç başarmak 😍 ben de egzersiz yaparak doktor tedavisi alıyorum sonuna geldim gibi başarmamın ☺️
Tedaviyi özelden anlatabilir misiniz acaba

Hanımlar selamlar herkese. İnanın hayatımda ağlamadığım kadar bu dönemde ağladım. Ve evliliği çok kötü bir şekilde kemiren bir illet bence bu hastalık. Lütfen bana da yardımcı olun. Gayet eğitimli, biri olmasına rağmen kocam 1 2 seans doktordan sonra faydalı olmadığını düşünerek doktora gitmeyi reddediyor. Ne yapmalıyım lütfen yardım edin. EFT falan denedim ama devam ettiremedim.

Hanımlar selamlar herkese. İnanın hayatımda ağlamadığım kadar bu dönemde ağladım. Ve evliliği çok kötü bir şekilde kemiren bir illet bence bu hastalık. Lütfen bana da yardımcı olun. Gayet eğitimli, biri olmasına rağmen kocam 1 2 seans doktordan sonra faydalı olmadığını düşünerek doktora gitmeyi reddediyor. Ne yapmalıyım lütfen yardım edin. EFT falan denedim ama devam ettiremedim.
Merhaba canım aparat seti hiç denedin mi ya da parmak egzersizi bu dönemde neler yaptın?

Merhaba canım aparat seti hiç denedin mi ya da parmak egzersizi bu dönemde neler yaptın?
Hiçbirini yapmadım desem yeridir. Eşimle deniyoruz. Gerçekten erteleme hastalığı olduğunu artık daha iyi anlıyorum. Yarın, yarın diye diye 6 ay oldu. Evet her şeyin farkındayım ama bir o kadar da çıkmazdayım. Etrafımda beni motive edecek biride yok. İnsanlara çok basit geliyor.

Hiçbirini yapmadım desem yeridir. Eşimle deniyoruz. Gerçekten erteleme hastalığı olduğunu artık daha iyi anlıyorum. Yarın, yarın diye diye 6 ay oldu. Evet her şeyin farkındayım ama bir o kadar da çıkmazdayım. Etrafımda beni motive edecek biride yok. İnsanlara çok basit geliyor.
Seni çok iyi anlıyorum evet bu böyle oturduğun yerde geçip gidecek bir hastalık değil zaten erteledikçe de daha çok büyüyor yalnız değilsin bak burada biz çok kişiye destek olmuşuzdur
fiziksel olarak bir sıkıntı yoksa gerisi tamamen sende istersen al aparat setini burada bizlerde yardımcı oluruz nefes ve Kegel egzersizleri ile birlikte destekleriz olur mu canımm

Seni çok iyi anlıyorum evet bu böyle oturduğun yerde geçip gidecek bir hastalık değil zaten erteledikçe de daha çok büyüyor yalnız değilsin bak burada biz çok kişiye destek olmuşuzdur
fiziksel olarak bir sıkıntı yoksa gerisi tamamen sende istersen al aparat setini burada bizlerde yardımcı oluruz nefes ve Kegel egzersizleri ile birlikte destekleriz olur mu canımm
İnanın çok istiyorum. Eşime kızıyorum evet ama bazen hak veriyorum . Ama benım elimde de değil. Burayı takip ediyordum ama yazmamıstım cok fazla. Doktorları bence para verildiği için yapma mecburiyetinde bulunuyor çoğu kişi. Tek başıma da yenebilirim.

İnanın çok istiyorum. Eşime kızıyorum evet ama bazen hak veriyorum . Ama benım elimde de değil. Burayı takip ediyordum ama yazmamıstım cok fazla. Doktorları bence para verildiği için yapma mecburiyetinde bulunuyor çoğu kişi. Tek başıma da yenebilirim.
Evet yaparsın ama baktın gerçekten çabalıyorsun sabrediyorsun olmuyorsa ama kesinlikle de bir klinik destek tedavisi alman gerekebilir
çünkü çoğumuz burada ya kendi kendimize ya da tedavi ile destekle yendik canım. Bu sayfalarda çok güzel bilgiler paylaşıldı kendini motive etmek amacıyla geri sayfalardan başla okumaya takıldığında da yaz♥️

Doktora gittiğimizde ertesi gün ya da ertesi hafta tekrar gideceğimiz için daha istikrarlı çalışabiliyoruz ama kendin yenecek gücü hissediyorsan aparat ya da parmak sana hangisi iyi gelirse hemen egzersizlere başla biz burda elimizden geldiğince yardımcı oluruz inşallah ☺️

Arkadaşlar banada yardımcı olun lütfen nasıl başaracağım çöktüm resmen kendimle bile yuzlesemiyorum hiç kimse ile paylasamiyorum güç verin lütfen ilk defa burda dile getirebildim tek başimayim nasıl başa çikacağim cevrem bebeklerimi olmuyor taslamalari esimin bebegimiz olsun baskısı ben nasıl geleceğim üstesinden güç olun bana 4 yıllık evliyim doğu kültürü ile büyüdüm hep baskı hep horlanarak korkutularak efsanevi hikayeler erkek gibi yetiştirilme arzusu aşilanarak büyütüldüm nasıl geleceğim üstesinden hep çok korkuyorum ne parmak egzersizi ne dilatör içim titriyor yapabileceğimi düşündükçe çok korkuyorum yardım edin arkadaslar yedim bitirdim kendimi iç diş kalmadi
Merhaba
Bende senin gibiydim. Ama inan hiç korkmana gerek yok. Aslında o kadar kolaymış ki biz gözümüzde büyütüyoruz. Benim tavsiyem ben öyle yaptım ve oldu. Dilator seti var internette ondan al. Kegel egzersizleri var youtube dan onları izle ve uygula. Bir ayna ile kendi vajinana bakmaya tanımaya çalış. Dilator seti kullanırken parmak egzersizleri de yap. Parmağını içine aldığında acı olmadığını anlıyorsun zaten. İçerisi kocaman ve genişliyor. Hiç karamsarlığa kapılma. İnan ben de o kadar üzülüyordum ki. Hayata küsmüştüm nerdeyse. Ama gerçekten hiç korkacak bi sey yok. Sakın kendini üzme. Sen de burada ki güzel insanlar sayesinde başaracaksın. Benim öyle oldu.

X