Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Oyy bugün anca bunları yapabilirim o zaman ben direk 2 sonra 3 almayı planlıyordum 🤭 hiç bunları bilmiyordum peki diğerlerinde de aynı bu şekilde mi yapcam
evet evet hep bu şekilde ilerle, 4 e gelince biraz değişiyor.
Yuvarlak çiz onu, anlamadım😕
yani dilatör içindeyken O harfi çiz. Yani orayı açmak gibi düşün

Canim cok dikkat et. Tekrarlıyor bu enfeksiyon. Ben çok kötü olmuştum bobreklerime vurdu doktor kum dokuyosun demişti.tuvaletini tutma hiç. Bol ama bol su iç.mumkunse sık sık iç çamaşırını değiş ve tuvaletten sonra iyi kurulan ıslak kalma. Iç çamaşırını ütüle öyle giy. Bir de ayaklarını çok sıcak tut terliksiz yere basma. Eger korunmuyorsaniz iliski sonrasi mutlala tuvalete çıkmalısın. Bunları yap kalmaz bi şeyin. Çok geçmiş olsun
Çok çok teşekkür ederim canım önerilerin için. Kanıma karışmış benim de enfeksiyon:KK43: ilaç kullanıyorum bir sürü çarşamba da ultrason verdiler. Kuzum biz bebek istedigimizden ( 6 sene olacak nisanda evliligimiz 3 aydır yendik yaşım da 34 olacak ocak ayında:)) korunmuyoruz zaten hatta son iliskimizde gitmedim tuvalete bilerek bekledim öyle. Acaba o mu enfeksiyon yaptı o zaman. Berbat birsey sürekli tuvaletin var gibi hissediyorum yaparken de canimdan can gidiyor geçmiş olsun çok sana da umarım bir daha yasamazsin canim

Teşekkür ederim desteğin için İnşallah yapmak istiyorum artık benimde normal insanlar gibi evliliğim olsun bebeğim olsun istiyorum Allah herkesin yardımcısı olsun çok zor bir durum 😍
Canım kendin yapamıyorsan esinde destek olmuyorsa doktor yardımi ile yen lütfen. Ama doğru direkt vajinismus tedavisi veren bir klinik olsun lütfen. İşkence yapma kendine daha fazla lütfen kör düğüm oluyor yoksa ben 5.5 sene çektim maalesef keşke bu Dr umu daha önce bulsaydım

Bendeee sanki kanatlarım varda uçabilirim öyle hissediyorum dilatörü yavaş yavaş hepsini aldım ya şoklardayım🥲
Kesinlikle basit olan birşeyi yapamamak insanı yıpratıyor ama şuanlık diyebileceğim çok kolay bunu benim demem o kadar tuhaf ki ama öyle uyuyamıyorum 🥳
Yarın inşallah bu hırs cesaretle hepsini yaparım çünkü 1. Yıl dönümüze az kaldı onun için eşimi ve kendimi mutlu etmek istiyorum 🫣😍
Canımmm cok sevindim ben de seni çok iyi anlıyorum 😍 inşallah en kısa sürede hepsini başaracağız veee kolay olan şey artık bize de kolay gelecek eşli denemelerimiz de öyle olacak 😍

Canımmm cok sevindim ben de seni çok iyi anlıyorum 😍 inşallah en kısa sürede hepsini başaracağız veee kolay olan şey artık bize de kolay gelecek eşli denemelerimiz de öyle olacak 😍
İnşallah inşallah 🥰
Şuan başladım dilatörle egzersizlere birincisi içimde maya91 maya91 ilk başta sanki yapamam gibi oldum sonra sakin kalmaya ve doğru nefes korkma acı yok diye kendimi teselli ettim bu çok işe yarıyor🏆

Çok çok teşekkür ederim canım önerilerin için. Kanıma karışmış benim de enfeksiyon:KK43: ilaç kullanıyorum bir sürü çarşamba da ultrason verdiler. Kuzum biz bebek istedigimizden ( 6 sene olacak nisanda evliligimiz 3 aydır yendik yaşım da 34 olacak ocak ayında:)) korunmuyoruz zaten hatta son iliskimizde gitmedim tuvalete bilerek bekledim öyle. Acaba o mu enfeksiyon yaptı o zaman. Berbat birsey sürekli tuvaletin var gibi hissediyorum yaparken de canimdan can gidiyor geçmiş olsun çok sana da umarım bir daha yasamazsin canim
Canım benim ne guzel sen de yenmissin.tebrik ederim 😊 ben de 33 yaşındayım 1 buçuk senedir evliyiz 5 ay oldu yeneli.biz de hiç korunmadik. Biraz da o yuzden enfeksiyon belasi geldi basimiza. Sukur atlattim ben. Hamileyim simdi yeni öğrendim.sen ilişkiden sonra mutlaka tuvalete git.bi 5 dk ayakların yukarda bekle yeterli.sperm çok hareketli bi şey çünkü. Olacağı varsa mutlaka yerini buluyor diye düşünüyorum ben😊hem enfeksiyon bebeğe cok zararli.hamile olsan Allah korusun düşük sebebi. dikkat et kendine 😘

Düzelir canım, ilk etapta popo altına yastık al istersen

arayı soğutmadan hemen bugün tekrar 1den başlayıp 2ye kadar git bence :halay:
Yastığı yanlış koydum galiba popo altına değil de beline doğru koymuştum bide öyle deneyim. İnşallah çabuk geçer ☺️

Canım benim ne guzel sen de yenmissin.tebrik ederim 😊 ben de 33 yaşındayım 1 buçuk senedir evliyiz 5 ay oldu yeneli.biz de hiç korunmadik. Biraz da o yuzden enfeksiyon belasi geldi basimiza. Sukur atlattim ben. Hamileyim simdi yeni öğrendim.sen ilişkiden sonra mutlaka tuvalete git.bi 5 dk ayakların yukarda bekle yeterli.sperm çok hareketli bi şey çünkü. Olacağı varsa mutlaka yerini buluyor diye düşünüyorum ben😊hem enfeksiyon bebeğe cok zararli.hamile olsan Allah korusun düşük sebebi. dikkat et kendine
Sağlıkla kucağınıza alın inşallah tebrik ederim ☺️ bende hamile kalmaya çalışıyorum artık yavaş yavaş pcos hastasıyım durum sıkıntılı şeyi merak ediyorum sizde de içe boşalma olduktan sonra geri çıkıyor mu birazı

yanlış olur, önce 1 ile iyice çalış. 15 kere içindeyken sık bırak yap (kegel) 15 kere yuvarlak çiz, 15 kere iler geri yap, 15 kere tak çıkar yap sonra 2 ye geç
Düzelir canım, ilk etapta popo altına yastık al istersen

arayı soğutmadan hemen bugün tekrar 1den başlayıp 2ye kadar git bence :halay:
Dediklerini hepsini uyguladım hatta gel git daha kolay oldu bi de telefonda intgrama çok bakındım derken 1 buçuk saat koltukta yarı uzanık bekledim unutmuştum aparatı🤭 ikinciyi denemek istiyorum acaba erken mi 😥

Yastığı yanlış koydum galiba popo altına değil de beline doğru koymuştum bide öyle deneyim. İnşallah çabuk geçer ☺️
Yastık koymayı unuttum 😕 ya bi de ilk girişte ben şöyle yapıyorum bilmiyorum yanlış mı dün öyle keşfettim bu şekilde devam ettim
Yer tuvaletine oturulur ya o pozisyonda dilatörü yerleştirdim tabi doğru nefes alarak siz nasıl yapıyorsunuz?

Yastık koymayı unuttum 😕 ya bi de ilk girişte ben şöyle yapıyorum bilmiyorum yanlış mı dün öyle keşfettim bu şekilde devam ettim
Yer tuvaletine oturulur ya o pozisyonda dilatörü yerleştirdim tabi doğru nefes alarak siz nasıl yapıyorsunuz?
Ben egzersizleri hep sırt üstü yatarak yaptım iki bacağımı da yana doğru açarak senin yaptığın gibi de denedim özellikle ilişki öncesinde öyle yapmıştım çünkü ilk üstte olduğum pozisyonda deniycektik☺️ kendini nasıl rahat hissedersen öyle yap önemli olan aparatlari rahat bir şekilde yapabilmek

Sağlıkla kucağınıza alın inşallah tebrik ederim ☺️ bende hamile kalmaya çalışıyorum artık yavaş yavaş pcos hastasıyım durum sıkıntılı şeyi merak ediyorum sizde de içe boşalma olduktan sonra geri çıkıyor mu birazı
Cok sağol darısı isteyen herkese olsun. Tabiki çıkar canım. Hepsi kalmiyo ki içinde. Mide gibi dusunme orayı. Hepsini ham ham yapamaz😊alacagini alir gerisini kusar .Alezler ne icin var yoksa😊sen ilk etapta biraz ayaklarini yukari tut bi kac dakika yeter. Enfeksiyon olmasin diye de o bi kaç dakikadan sonra tuvalete git. Yumurtlama günlerini hiç kaçırma. O günler günde bi defa bilemedin iki defa verimli şekilde yapın. Allah gönlüne göre versin 😘

Ben egzersizleri hep sırt üstü yatarak yaptım iki bacağımı da yana doğru açarak senin yaptığın gibi de denedim özellikle ilişki öncesinde öyle yapmıştım çünkü ilk üstte olduğum pozisyonda deniycektik☺️ kendini nasıl rahat hissedersen öyle yap önemli olan aparatlari rahat bir şekilde yapabilmek
Bende yatarak yapıyorum ama ilk girişte o şekilde aparatı yerleştirip ondan sonra koltuğa gelip uzanıyorum😅
Evet bu şekilçok rahat oluyor benim için bunu yapmak bile büyük başarı

Kızlar misyoner pozisyonda ilk defa ilişkiye girdim dün normalde ben hep üstte yüzüm dönük ve sırtım dönük şekilde yaptım ama buna da alışmam lazım diye denedim oldu da sadece ufak bı sorun var kasmama engel olamadım eşim git gel yaparken azıcık canım acıdı sıktım dişimi dayandim ama zordu biraz. Böyle bişey yaşayıp da düzelen var mı?
👏 işte bu. Sakın pes etme. Evet canın açıyor ilk etapta. Sonra alışıyorsun. Şu bazlı bi kayganlaştırıcı al. Eşin kullansın az da sen kendine oraya sür. Goreceksin nasıl kolay olacağını. Biz kayganlaştırıcı aldık sadece iki kere kullandım 😊sonra gerek duymuyorsun. Devam et böyle bitip gidecek

🎉🎉🎉🎉ikiniciye başladım ve ilk başta zorlandım biraz bekledim ve ıkınmaya başladım sonra girmeyince yine bekledim
Sonra oranın boş et parçası olduğunu düşündüm son gazla ıkınarak tamamını aldım
Oturma pozisyonda aldım ve koltuğa geçtim şuan ben bu gidişle hepsini içime alacam çok aşırı mutluyum içim içime sığmıyor ama iyiki parmağımı soktum içinin nasıl olduğunu keşfettim bana çok moral verdi 😍😍
Lütfen erteleyen varsa ertelemesin yapın acı yok çok az baskı hissi oluyor o da ilk deneme olduğu için

Dediklerini hepsini uyguladım hatta gel git daha kolay oldu bi de telefonda intgrama çok bakındım derken 1 buçuk saat koltukta yarı uzanık bekledim unutmuştum aparatı🤭 ikinciyi denemek istiyorum acaba erken mi 😥
Yok 1 e iyice çalışıp hemen ardından 2. Yi çalışabilirsin. Dilatör yaparken yastığa gerek yok bu arada, kendini nasıl rahat hissediyorsun öyle yap

🎉🎉🎉🎉ikiniciye başladım ve ilk başta zorlandım biraz bekledim ve ıkınmaya başladım sonra girmeyince yine bekledim
Sonra oranın boş et parçası olduğunu düşündüm son gazla ıkınarak tamamını aldım
Oturma pozisyonda aldım ve koltuğa geçtim şuan ben bu gidişle hepsini içime alacam çok aşırı mutluyum içim içime sığmıyor ama iyiki parmağımı soktum içinin nasıl olduğunu keşfettim bana çok moral verdi 😍😍
Lütfen erteleyen varsa ertelemesin yapın acı yok çok az baskı hissi oluyor o da ilk deneme olduğu için
2. Yi de yapmışsın bravo, yarın da bu şekil çalışıp 2. Çalış ardından 3. Çalış

X