Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Yarin yine kadin dogum dr una gidicem yine sacma sapan cozum onerisi sunacak en sonki bebe yagiyla deneyin demisti agri kesici vermisti rahatlatirmis diye olur diyo o kadar kolaysa bi yaga bakiyorsa onca ay neye cabaliyorum
Yani bi sorunun yoksa boşa gitme daha önce gitmişsin hani dilatörlerini güzelce çalış

Bu ucu basarmadan sonra aradan aylar gecti iki ay oldu rahat. Bir hafta iki hafta degil
Kuzum benim hazır yapmışken neden asılmadin sürekli çalışmadin. Daha önce muayene oldun mu vajina da bir sıkıntı var mı yokmu onu öğrendin mi. Eğer onu da yaptıysan dilatore asıl tekrar bak gör yapacaksın.

Bu da baska dr yasadigim sehirdeki tum ozel hastaneleri sirayla geziyorum. Kalinlik var demisti en sonki ama cok onemli degilmis herhalde o
Bana da aynısını söylemişti hatta alalım falan söyledi ama ben kararlıydım dedim herkeze yapıyor ben de yaparım biraz daha sık dişini biliyorum kolay değil her yönüyle çok yoruluyoruz aparatları da yoğunluk ver canım

N nazmiye890 canım buraya gelebilirsin
Merhaba hanımlar 2.5 sene oldu taam henüz bir şey olmadı artık eşimle aramız bozulmaya başladı doktor gittim vajinismüs için 15 bin tl gibi bir mebla çıkarttılar artık kafayı yemek üzereyim vemencine diye bi sprey önerdiler. Burda uyuşturduğuna dair kullanan var mı uyuşuyo mu gerçekten bilgiye ihtiyacım var lütfen bana yardımcı olun artık eşim son noktalrda boşanma eşiğindeyiz nerdeyse biligisi olan yazsın lütfen

Vee anne olmak istiyorum eşimde baba çevremde herkes hamile baskıdan bıktım artık bana yardımcı olun başka kinseye anlatamıyorum

Evet gerçekten uyuşuyor bende aldım ama onunla denemedim. Spreyi parmak egzersizi için almıştım ama gerek kalmadi spreysiz egzersiz yapmaya başladım. Sen egzersiz yaptin mi hiç yada yapıyor musun?? Umutsuzluga düşme burda bir cok insan yendi. Ben hala yenmiş değilim ama burdan aldığım cesaretle egzersizlere başladım burası olmasa ona bile cesaretim yoktu. Parmak soktuktan sonra kendime güvenim geldi biraz daha çalışıp deneme yapmaya baslicam. En önemlisi oraya parmağın girmesiyle korkularım neredeyse yok oldu oraya bisey girebilecegine inandım. Suan denesem şuan yaparim modundayim o kadar kendime güvenim geldi ama eşim biraz daha çalış sonra üzülüyorsun dedi bi kaç gün daha çalışıp denicem. Sende yaparsın burada yazılanları oku takip et hemen egzersizlere başla kegel egzersizleri yap nefes egzersizleri yap ister parmak istersende dilator setiyle başla. Kafandaki olumsuz düşünceleri at ben yapicam de.

Evet o spreyi kullanıp başaran arkadaşlarımız oldu canım denemen lazım birde anestol krem kullan baktın olmuyor burda çoğumuz aparat setiyle yendik

Nası yendiniz anlatırmısınız
Ben parmak egzersizi ile yendim. Kendimi tanıdım önce ilk hafta vajinami inceledim dokunmaya alıştım kegel egzersizi yaptım günde en az 15 defa 3 saniye tut 3 saniye bırak şeklinde. Sonra işaret parmağıma geçtim ilk başta olmadı gitmedi ilerletemedim bıraktım ertesi gün bidaha denedim 2 boğumdan öteye yine gitmedi sonraki gün nefes vermeyi çözdüm gülü koklar gibi nefes alıp mum üfler gibi verince rahatladı kaslar ve parmak komple icerdeydi. 3 gün tek parmak çalıştım rahatça yapana kadar içerde daireler çizdim ileri geri yaptım iyice alışınca 2 parmak yaptım aynı aşamalar oldu yine yavaş yavaş ilerledim. Normalde ilişki denemesi için eşin de 2 parmak yapması lazım ama benim eşim yapmak istemediği için ben 3 parmağa geçtim onu da yavaş yavas aynı şekilde yaptım çok rahat olduğumu düşündüğüm zamanda ilişki denedik ve oldu çok da rahat oldu korktuğum hicbisey başıma gelmedi doğru nefes almayla bol egzersizle duzelmeyecek sorun değil hepimiz aynı şeyleri yaşadık hemen hemen korktuk, ağladık, pes ettik, boşanmayı bile düşündük.. Ama çözüm değil hiçbiri cesaret edip egzersize başlamak lazım gerisi yavaş da olsa gelecek inanın

Kızlar hamileyimmmm.İlk sizinle paylaşmak istedim.Vajinismusu yener yenmez hamile kaldım asla beklemiyordummVesile olan herkesten Allah razı olsun.Çok öpüyorum sizlerii
Gözün aydınnn canım sağ salim kucağına almayı rabbim nasip etsiin amin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…