Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Öncelikle panik olma geçen hafta bugün bende panik oluyordum bu saatlerde ama boşunaymış ☺️ zaten vajinana bişeyin girebildigini gördün o kadar çalıştın neden pns de girmesin ki engel mi var hayır yok 😄 bol bol nefes egzersizi yap gün içinde kegel yap aklına geldikçe ilişkiden önce de güzelce parmak çalış 2 parmak yapıyorsan 2 3 yapabiliyorsan 3 parmak 20 dakika falan çalış içerde tut daire çiz kasları rahatlat o sırada eşinde yanında olabilir oda hazır olunca denersiniz. Ben üstte yaptım sen nasıl rahat hissedersen öyle yap ama kesinlikle korkma korkulacak birşey yok inan 🌸🥰 güzel haberini bekliyoruz inşallah.
Yaptigim en büyük hata nefesimi tam giriş noktasindayken tutmak oda korkudan tam o esnada sanki bacaklarıma elektro şok vermişler gibi titriyorlar 😂😂 inşallah başaricam ama gerçekten olsun istiyorum artık çok fazla yordu bu iş

Korku olmaması güzel bende olacağını hissetmiştim ve oldu seninde olacak inşallah ☺️ ben şöyle yaptım eşim yanımdaydı biraz ön sevisme oldu sonra bana müsade et parmak calisicam dedim başladım önce kegel yaptım 3 4 kere sonra 2 parmak sonra 3 parmak ileri geri tak çıkar içerde daire çizme falan derken rahat 20 dakika geçti o arada eşimde hazırdı parmağım içerdeyken üste geçtim dizlerimin üstünde parmağımı çıkardım pns tutarak aynı aparat ya da parmak gibi yerleştirdim yavaş yavaş ilerlettim kastığımı hissettiğimde kegel nefes yapıp öyle devam ettim ve mutlu son ☺️

1 ve 2. Aparata hiç gerek yok. 3 ve4 ü çalış yeter. 45 dk kadar çalış ayrı olarak 4 ü içinde 20 dk beklet tak çıkar yap iyice esnicek orası

Maya’mın dediğine katılıyorum 😍 datacımm aslansın kaplansın sen bu işi yaparsınnnnnn gör bak😍😍 kendine ve eşine güven yeter ki nefes alıp vermeyi kendini kasma yeter ki olacak💜💜💜
Ayy güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim beni iyice gaza getirdiniz gece 11 de yazarım kızlarrr yendimmmm diye 🥰🥰🥰

Canım hepimiz çalışıyoruz fakat bunu yenmek için maalesef çalışmaktan başka çaremiz yok :KK43: ama inan tedavisi olmayan bir şey değil.

Bir kereye mahsus tuvaletteyken, küçük tuvaletini yaparken idrarını tut ve bırak. Orası işte senin pelvik taban kasların, normal zamanda tuvalette değilken o kasları 3 saniye sık 3 saniye bırak. Çok katkısını göreceksin 🥰
Bunu devamlı yaparsam faydası olur mu

Yaptigim en büyük hata nefesimi tam giriş noktasindayken tutmak oda korkudan tam o esnada sanki bacaklarıma elektro şok vermişler gibi titriyorlar 😂😂 inşallah başaricam ama gerçekten olsun istiyorum artık çok fazla yordu bu iş
Nefes çok rahatlatıyor onu unutma 😂 başaracaksın inşallah 🌸

Kizlar ben de vajinismusum, aparatlari almistim gecen nisan ayinda, 1 ay kadar denedim 2. Aparati yapabiliyordum en son, sonra bunaldim biraktim, elime bile almadim aparatlari daha. Nisanliyim bu arada. Kendime soz verdim,bu yil sonuna kadar aparatlara tekrar baslayip bunu yenecegim. Artik canimi disime takip yenmem gerekiyor cunku sunu farkettim, nisanlimla eskiden tabi ki yuzeysel de olsa haftada 3 4 kere oluyordu birseyler , simdi iki haftada bir fln, birsey demiyor ama sanirim o da sıkıldı bu durumdan

Ablalarım merhaba ben 2 gündür sevgilimle beraber olduğumdan yazamadım nasıl başardığımı şimdi uzun uzun anlatayım belki faydam olur.Öncelikle burda iki ablam var maya ve tinimihanım onların yazılarından çok cesaret aldım.Başta dokunamıyordum bile daha sonra sevgilimle beraber bu yazıları okurken cesaretlenip denemeye karar verdik.tabi ilklerde nefes almayı vermeyi bile bilmiyordum daha sonradan kendim nefes verirken hafif kaydığını gördüm ama ucunu hissedince çok acıyacak diyip kasıyordum yatak ucu pozisyonunda oldu bu söylediklerim daha sonra zeytin yağı denedik.ablalar açık konuşacağım bunlara cesaretlenmek için öncelikle biraz yüksek olmanız gerekiyor yani ön sevişme olmadıkça gerçekten ben yapamazdım.daha sonra vemcaine sprey ile evde denemelere başladım.Zeytin yağı dökdüm önce çünkü spreyin ucu bile vajinismus olan biri için zor.Öncelikle kendimi yükselttim (kusura bakmayın söylemem gerekiyor gibi hissediyorum) çünkü biraz içtende ıslanmam gerekiyordu.Kendimi tatmin ettikten sınra spreyin ucu derine kadar inebiliyordu.sonuna kadar sokup 4-5 fıs sıktım çıkarttığın esnada yavaş yavaş sıktım ama.Vajina dudaklarına ve 2-3 cm ilerisine sıkmadım çünkü yanıyor dediğimiz yer 5 cm kadar derinde zaten.Herneyse,ilaç etkisini 15 dakika içinde gösterdi tabi durup beklemedim ablalarım uyuşana kadar diş fırçamı etrafında gezdirdim bi yandan da buradaki mesajları okuyordum ki kafam yanma hissinde olmasın farkında olmadan girsin diye ve aynen öyle oldu yavaş yavaş fırçayı soktum taki fırçasına kadar çok şaşırdım acayip mutlu oldum ve videosunu çektim sevgilime attım ve buluştuk.2 gün önce tabi ki fırça oldu diye ben kolayca alırım sanıyordum ama olmadı ön sevişme yaptık ben üstünde denedim olmadı aklıma sizin mesajlarınız geldi sanırım maya abla yazmıştı ‘misyoner dene ve kendini eşine bırak ona güven’. Zeytin yağımızıda aldık yarım saat boyunca pozisyon değiştire değiştire denedik sevgilim pes etti ben etmedim.Sonra misyonere geçtik sevgilime güvendim ilaçta etkisini göstermişti ben zaten daha önceden başını aldığım için hemen başını korkmadan tekrar aldım ve daha sınra sevgilim nefes alışverişlerime göre dibine kadar girdi çok az acıyordu ama sprey sayesinde yanma hissi ve acıyı az hissediyordunuz.öyle bir sevindim ki ilaçtın etkisi geçmeye başladı çok az yanma hissi olsa bile devam ettim kucağında,doggy pozisyonunda bile denedim.1 saat boyunca yaptık ben ağladım mutluluktan.
Gece tekrar yaptık 15 dakika kadar spreysiz yapıcam dedim ve rahat bi şekilde aldım ama sevgilim ince düşünceli olduğu için bu sefer 2-3 kere dibe kadar girdi spreysiz bir şekilde alışmam için.acı ve yanma hissi yine aynıydı azdı yani ama Buda normal yani sonuçta içinde hava olmayacak penis olacak.Ben böyle düşünüyorum
Dünde yarım saat uğraştık rahat yaparım sandım ama ağladım yapamadım neden bilmiyorum ama sevgilim çözmüştü ön sevişmeyi çok uzun tuttuk ve kendini kasmayacağım tek bir pozisyonda yaptık ben yüzüstü yattım bacaklarımı kapattım spreye ve sevgilime güvenerek tamam dedim başta psikolojikmen bağırdım ama cidden bağıracak bişey yoktu. 😂 7-8 git gelsen sonra yanma azaldı zevk almak içinse elimi altıma sokup zevk almaya çalıştım.Daha sınra kaşıkta durup bağacığımı karnıma çekip yaptık ama inanın yanma azaldıkça otomatikman kendiniz bacağınızı kaldırıyorsunuz zaten.kusura bakmayın çok detaya girdim ama artık yeter dedim yani cidden size acımadı yanmadı diyemem çünkü normal ilk defa yapıyoruz yeni açılıyor zamanla geçiyor acı yanma hissederseniz kendinize dokunun gözünüzü kapatıp kendi zevkinize bakmaya çalışın benim yaptığım bu.hepinizi çok sevdim belki beni yadırgarsınız yaşım 21 ama ileride bunu yaşamamak için şimdiden yenmek istedim iyi akşamlar ❤️

Kızlar önce 3 aparatı yaptım sizin dediğiniz gibi sonra dördü yaptım dört içimde beklerken biraz ön sevişme yaptık sonra misyoner denedik ucu girdi yapamadım eşim alta yattı ben üstte çıktım aparat gibi elimle tutum ucu girdikten sonra oturdum yanma ve sızı oldu ama normaldir heralde sonra çok yavaş bir şekilde ileri geri yaptım 5 kez sonra inanamadım tekrar girdim bı sefer sırt ımı eşime çevirip yaptım oldu 3 kere yavaşça gel git yaptım sonra bir daha deneyelim dedi eşim başta aparat tutar gibi yaptım bu sefer yavaşça 10 kez ileri geri yaptım eşim açık konuşucam boşalmadı çünkü hızlı bir şekilde gel git yapmadık sonra bıraktım yarın yine yapıcam

Kızlar önce 3 aparatı yaptım sizin dediğiniz gibi sonra dördü yaptım dört içimde beklerken biraz ön sevişme yaptık sonra misyoner denedik ucu girdi yapamadım eşim alta yattı ben üstte çıktım aparat gibi elimle tutum ucu girdikten sonra oturdum yanma ve sızı oldu ama normaldir heralde sonra çok yavaş bir şekilde ileri geri yaptım 5 kez sonra inanamadım tekrar girdim bı sefer sırt ımı eşime çevirip yaptım oldu 3 kere yavaşça gel git yaptım sonra bir daha deneyelim dedi eşim başta aparat tutar gibi yaptım bu sefer yavaşça 10 kez ileri geri yaptım eşim açık konuşucam boşalmadı çünkü hızlı bir şekilde gel git yapmadık sonra bıraktım yarın yine yapıcam
Benimde rahat olduğum pozisyon buydu bundan sonrası artık çok daha kolay ☺️ geçmiş olsun bütün güzellikler bundan sonra seninle olsun 🌸

Benimde rahat olduğum pozisyon buydu bundan sonrası artık çok daha kolay ☺️ geçmiş olsun bütün güzellikler bundan sonra seninle olsun 🌸
Ayyy çok teşşekkür ederim sizlerin sayesinde buranın okadar güzel bir enerjisi var ki birbirimizi tanımadan destek olduk çok sağolun . İlk demede sızı olması normal mi peki ?

X