Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Almasına alırım ama oraya sokacak cesaretim yok ona cesaret edemiyorum
Ufak ufak alışmaya calış önce bacaklarını aç kapat yap, bebe yağı al klitorise masaj yap sonra kegel egzersizleri yap. Sonra el aynası al, vajinanı iyice incele. 1 hafta falan bunları yapman lazım. O süreçte dilatör ve vajina ph ına uygun kayganlaştırıcı al.

Ufak ufak alışmaya calış önce bacaklarını aç kapat yap, bebe yağı al klitorise masaj yap sonra kegel egzersizleri yap. Sonra el aynası al, vajinanı iyice incele. 1 hafta falan bunları yapman lazım. O süreçte dilatör ve vajina ph ına uygun kayganlaştırıcı al.
Çalıştığım için fazla da vaktim olmuyor açıkçası ama alışmaya çalışacağım

Kegel egzersizi nasıl oluyor
Benim şu taktik çok işe yaradı aparatı içine alırken gülü kokluyormuş gibi kokla (nefes al) , daha sonra nefes verirken mumu üflüyormuş gibi (nefes ver)

ve o sırada kafana takmamak için gerilmemek için ya arkada tv açık olsun, ya da müzik, konser sevdiğin bir şeyler yani bi ses olsun ki tek onu düşünüp gerilme pozitif,olumlu,mutlu olmak önemli nefesi unutursan kasarsın sakın unutma 🥰

Benim şu taktik çok işe yaradı aparatı içine alırken gülü kokluyormuş gibi kokla (nefes al) , daha sonra nefes verirken mumu üflüyormuş gibi (nefes ver)

ve o sırada kafana takmamak için gerilmemek için ya arkada tv açık olsun, ya da müzik, konser sevdiğin bir şeyler yani bi ses olsun ki tek onu düşünüp gerilme pozitif,olumlu,mutlu olmak önemli nefesi unutursan kasarsın sakın unutma 🥰
Gülü koklar gibi mumu üfler gibi güzel kodlama lütfen bu şekil bana yardımcı olun böyle böyle yenecegim ama öncelikle alışmam lazım sonra diplotor alırım önce korkuyu aşmam lazım

Gülü koklar gibi mumu üfler gibi güzel kodlama lütfen bu şekil bana yardımcı olun böyle böyle yenecegim ama öncelikle alışmam lazım sonra diplotor alırım önce korkuyu aşmam lazım
Doktor Müjdegül Karaca nın videolarını mutlaka izle bu sayfalardan geriye doğru git kitap okur gibi oku canım çünkü hep aynı şeyler yazılıyor. Eminim katkısı olacak birde rabır dilatör seti alacaksın farklı birşey alma♥️

Çalıştığım için fazla da vaktim olmuyor açıkçası ama alışmaya çalışacağım
Canım hepimiz çalışıyoruz fakat bunu yenmek için maalesef çalışmaktan başka çaremiz yok :KK43: ama inan tedavisi olmayan bir şey değil.
Kegel egzersizi nasıl oluyor
Bir kereye mahsus tuvaletteyken, küçük tuvaletini yaparken idrarını tut ve bırak. Orası işte senin pelvik taban kasların, normal zamanda tuvalette değilken o kasları 3 saniye sık 3 saniye bırak. Çok katkısını göreceksin 🥰

Almasına alırım ama oraya sokacak cesaretim yok ona cesaret edemiyorum
İnan burda çoğumuzun cesareti yoktu ben 1. Aparatin ki o da serçe parmagimizin kalınlığı kadar ucunu dahi degdirmekten korkuyordum ama o kadar gereksiz bı korku ki beynimizin oyunu kanma ona 😊inatlas yapicam de herşey cesarette ve devamlı çalışmada 💪 🤗🤗

Kızlar bugün eşli denemeye geçicem bana enerjileriniz gönderin 🥰🥰
Sakin ol hiç panik olma kendini en güzel hissettiğin halinde ol güzel kokular sür bunları kendin için yap eşin için değil ilk etapta 😂 sadece birleşmeye odaklanma öyle yapınca insan geriliyor çünkü. Baktın panik oluyosun derin nefesler al biraz kegel yap o seni rahatlatır öncesinde 20 dakika kadar egzersiz yap neyle çalışıyorsan tak çıkar yap içerde beklet daire çiz orası hazır oluyor zaten sonrası panik olmadan yavaş yavaş gelir☺️ başaracaksınız inanıyoruz sizde kendinize inanın gerisi nasıl kolay olacak göreceksiniz 🍀🥰

Sakin ol hiç panik olma kendini en güzel hissettiğin halinde ol güzel kokular sür bunları kendin için yap eşin için değil ilk etapta 😂 sadece birleşmeye odaklanma öyle yapınca insan geriliyor çünkü. Baktın panik oluyosun derin nefesler al biraz kegel yap o seni rahatlatır öncesinde 20 dakika kadar egzersiz yap neyle çalışıyorsan tak çıkar yap içerde beklet daire çiz orası hazır oluyor zaten sonrası panik olmadan yavaş yavaş gelir☺️ başaracaksınız inanıyoruz sizde kendinize inanın gerisi nasıl kolay olacak göreceksiniz 🍀🥰
Şuan hiç korkun yok akşam olsun eşim işten gelsin deneyelim istiyorum bir heycan var içimde olucak hissi ben şöyle düşündüm kendim parmakla başlıyayım 1,2,3 aparat yapayım 4 . Aparatıda bir kaç kez yaptıktan sonra eşimi çağırıcam aparat içimdeyken aparatı çıkarır çıkarmaz p.. ittimeye çalışıcam siz nasıl yaptınız ?

Bu gece denemeyi düşünüyorum öneriniz nedir yine çok heyecanlıyım panik oluyorum ya off
Öncelikle panik olma geçen hafta bugün bende panik oluyordum bu saatlerde ama boşunaymış ☺️ zaten vajinana bişeyin girebildigini gördün o kadar çalıştın neden pns de girmesin ki engel mi var hayır yok 😄 bol bol nefes egzersizi yap gün içinde kegel yap aklına geldikçe ilişkiden önce de güzelce parmak çalış 2 parmak yapıyorsan 2 3 yapabiliyorsan 3 parmak 20 dakika falan çalış içerde tut daire çiz kasları rahatlat o sırada eşinde yanında olabilir oda hazır olunca denersiniz. Ben üstte yaptım sen nasıl rahat hissedersen öyle yap ama kesinlikle korkma korkulacak birşey yok inan 🌸🥰 güzel haberini bekliyoruz inşallah.

Şuan hiç korkun yok akşam olsun eşim işten gelsin deneyelim istiyorum bir heycan var içimde olucak hissi ben şöyle düşündüm kendim parmakla başlıyayım 1,2,3 aparat yapayım 4 . Aparatıda bir kaç kez yaptıktan sonra eşimi çağırıcam aparat içimdeyken aparatı çıkarır çıkarmaz p.. ittimeye çalışıcam siz nasıl yaptınız ?
Korku olmaması güzel bende olacağını hissetmiştim ve oldu seninde olacak inşallah ☺️ ben şöyle yaptım eşim yanımdaydı biraz ön sevisme oldu sonra bana müsade et parmak calisicam dedim başladım önce kegel yaptım 3 4 kere sonra 2 parmak sonra 3 parmak ileri geri tak çıkar içerde daire çizme falan derken rahat 20 dakika geçti o arada eşimde hazırdı parmağım içerdeyken üste geçtim dizlerimin üstünde parmağımı çıkardım pns tutarak aynı aparat ya da parmak gibi yerleştirdim yavaş yavaş ilerlettim kastığımı hissettiğimde kegel nefes yapıp öyle devam ettim ve mutlu son ☺️

1 ve 2. Aparata hiç gerek yok. 3 ve4 ü çalış yeter. 45 dk kadar çalış ayrı olarak 4 ü içinde 20 dk beklet tak çıkar yap iyice esnicek orası

X