Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Hanımlar durum güncellemesi yapayım. Ne kadar uğraştıysam 1. Olmadı ama ondan biraz daha ince bir fırçayı başardım. Biraz çalışıp 1. Tekrar deneyeceğim inşallah. Bir de herkes 1.de bu kadar zorlandı mı?
Canım bana kliniğin ilk günü 1. Aparattan bile küçüğünü takmışlardı fakat öyle zordu ki dedim ben naaptıımmm burada ne işim var. Tansiyon yerle bir oldu işte anksiyetem tuttu. Sonra çıkarken ziyarete gelen yenmiş bir kızla görüştürdüler beni kız bana aynen şöyle dedi unutma en zoru ilk aparat. Sende korkma ittir takılcak bir yerde aparat. O an da burnundan derin nefes al ağzından verirken ıkın ve güçlüce ittir. Yanma falan olabilir korkma idrar kesesine yaptıgın baskıdan oluyor ve hemen geçiyor.

Kızlar 3. Aparattan sonra başarılı olanlar var mı acaba ?
Başaran arkadaşlar var evet. Ben 4. Dilatörden sonra başarmıştım, 3 ten sonra hiç denemedim ama doktorum keşke deneseydiniz demişti. Bence sende bir deneyebilirsin. Ama olmama ihtimali de var. O yüzden umutsuzluğa kapılma sakın. 4 ü yapmama rağmen benimde ilkinde olmamıştı. 2. Deneme de olmuştu

Başaran arkadaşlar var evet. Ben 4. Dilatörden sonra başarmıştım, 3 ten sonra hiç denemedim ama doktorum keşke deneseydiniz demişti. Bence sende bir deneyebilirsin. Ama olmama ihtimali de var. O yüzden umutsuzluğa kapılma sakın. 4 ü yapmama rağmen benimde ilkinde olmamıştı. 2. Deneme de olmuştu
Tamam çok teşekkür ederim 🌸 bir denemek de fayda var aslında dediğin gibi :)

Tamam çok teşekkür ederim 🌸 bir denemek de fayda var aslında dediğin gibi :)
Terapistim dediği en rahat pozisyon şu; sırt üstü sert bi zemine uzan istersen kalçanın altına yastıkta alabilirsin. Sol dizini kır yana aç, sağ bacağını uzat yana aç. Penisi al aparat yapar gibi kendin yap sonrasında eşine bırak itsin sakın eşini itme. Sen ağzından nefes verip ıkın

Baba

bana yine bişeyler oldu tribe egzersiz yapıyorum şuan ama ilerletemiyorum 😓😭
Sakın pes etme bende yeni yenmiş biri olarak bi kaç gün ilişkiye girmeyince regl falan araya girince bende zorlanıyorum ama sabırlı ve kararlı olursan yapamayacağımız şey yok sadece zorlandığın yerde derin nefes al ver ve devam et eminim olacak sadece sakin ol başaraksın eminim 🙏☺️

Terapistim dediği en rahat pozisyon şu; sırt üstü sert bi zemine uzan istersen kalçanın altına yastıkta alabilirsin. Sol dizini kır yana aç, sağ bacağını uzat yana aç. Penisi al aparat yapar gibi kendin yap sonrasında eşine bırak itsin sakın eşini itme. Sen ağzından nefes verip ıkın
Canım çok çok teşekkür ederim 🌸
Şu an eşli denemeye o kadar korkuyorum ki ama bunu deneyeceğim ilk denemede😍🙏🏻🙏🏻

Kızlarım ben bu konuyu yendiğim zamanlarda açmıştım😍 Yenen kurtulan arkadaşlarım başarı öykülerini müsait zamanda yazarlarsa sevinirim. Şu an tedavi de olan kendi kendine yenmeye çalışan arkadaşlarıma da belki motive olur.♥️

Yani soruyu tam algılayamamakla beraber, anladığım kadarıyla cevaplıyayım. O an cm i nasıl ölçücez 😅 yani bikaç cm dışarıda kalması normal zamanla tam anlamıyla girmiş oluyor zaten
Hepsi girmiyor işte kasıyorum kendimi az giriyor meniler akıyor sonra bu yüzden mi acaba diyorum hamilelik olmayinca🤭

Hepsi girmiyor işte kasıyorum kendimi az giriyor meniler akıyor sonra bu yüzden mi acaba diyorum hamilelik olmayinca🤭
Bir kas var orayı anlarsınız zaten orayı geçmesi lazım. Ama bazısının hamile kalması için çok az girmesi bile yetiyor. Tabii ki iyice yenmeden hamilelik asla önerilmiyor bilginize

Canım bana kliniğin ilk günü 1. Aparattan bile küçüğünü takmışlardı fakat öyle zordu ki dedim ben naaptıımmm burada ne işim var. Tansiyon yerle bir oldu işte anksiyetem tuttu. Sonra çıkarken ziyarete gelen yenmiş bir kızla görüştürdüler beni kız bana aynen şöyle dedi unutma en zoru ilk aparat. Sende korkma ittir takılcak bir yerde aparat. O an da burnundan derin nefes al ağzından verirken ıkın ve güçlüce ittir. Yanma falan olabilir korkma idrar kesesine yaptıgın baskıdan oluyor ve hemen geçiyor.
Regl araya girdi ama bitince dediklerini aynen uygulayacağım 🥰

X