Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Bocuss canım çok sağol,beni bilgilendirdiğin için...İnşallah dediğin gibi alabilirim p...de,önümüzdeki hafta hergün hem p... boyutu aparat hemde eşli parmak egzersizi yapmaya karar verdim.Hafta sonuda emlayla p.. denemesi yapacağım,inşallah.Bakalım ne olacak...:1hug:

yahu pe..s direkt yazmak yasak mı ben arada kaçırıyor olabilürüm :)) atmasınlar beni forumdan :):mymeka:

çok teşekkür ederim baharcım sen bana gaz vermesen benim daha ne test yapmaya ne de doktora gitmeye niyetim vardı Allah hepinizden razı olsun.baharcım sana da çok dua ediyorum inşallah en kısa zamanda Allahım sana sağlıklı sıhatli bi bebiş nasip etsin öpüyorum canım benim. tekrardan teşekkür ederim.
sagol canım benım..zatne peısnıxdeyım..bend eyazcam ıhslahhh hamıleyım dıye buraya...:Saruboceq:
olumsuz sakın dusunme hayırlısını ıste ALLAH tan ..bebegımı koru de dua et bol bol...

bahar07 resim çok şeker yahu :))
bebişş gelir inşallah :) yumurtlama dönemin geçti mi yani denediniz mi bu ay ??bekleme aşamasında mısın ?

belki de kistin olduğu için vajinismus yaşıyorsun,kendini daha hassas hissediyorsun,belki ameliyattan sonra orayı hassas görmez ilişkiye tık diye girersin..hemen cebelenme :)

Bilmiyorum bu kist için 5 doktor değiştirdim
sadece 2 doktor bana vajınusmus var sende dedi
ilkine inanmadım amelıyatıma girecek olan
Prof.Dr 'da vajinusmus olduğumu söyledi
Ama inşallah senin dediğin gibi olurda
amelıyattan sonra tam ilişkiye girebilirim :)

Bilmiyorum bu kist için 5 doktor değiştirdim
sadece 2 doktor bana vajınusmus var sende dedi
ilkine inanmadım amelıyatıma girecek olan
Prof.Dr 'da vajinusmus olduğumu söyledi
Ama inşallah senin dediğin gibi olurda
amelıyattan sonra tam ilişkiye girebilirim :)

yani ben kistten dolayı ilişki yaşayamıyorsunuzdur demiyorum.. Ama belki kendini hassas zayıf hissediyorsundur.. Çünkü bazı hamileler de bunu yaşıyor.. Mesela bende reglim varken alıştırma yapamadım dr verdiği halde, kastım,başaramadım .. Belki sende kist olduğunu bildiğin için,kendine zarar gelceğini,acı vereceğini düşüneceğin için vaji sorunu yaşıyorsun.. yani psikolojin buna dayanıyor olabilir.. ilişkiye girememenin kist ile bir alakası yok ama senin psikolojin seni buna itiyor olabilir.. ameliyat olunca belki herşey hallolur..olmasa da arkadaşların dediği gibi burada halledersin :)) nema problema :)) sen sağlığına kavuş gerisini boşver :)) biz hallederik :))

yani ben kistten dolayı ilişki yaşayamıyorsunuzdur demiyorum.. Ama belki kendini hassas zayıf hissediyorsundur.. Çünkü bazı hamileler de bunu yaşıyor.. Mesela bende reglim varken alıştırma yapamadım dr verdiği halde, kastım,başaramadım .. Belki sende kist olduğunu bildiğin için,kendine zarar gelceğini,acı vereceğini düşüneceğin için vaji sorunu yaşıyorsun.. yani psikolojin buna dayanıyor olabilir.. ilişkiye girememenin kist ile bir alakası yok ama senin psikolojin seni buna itiyor olabilir.. ameliyat olunca belki herşey hallolur..olmasa da arkadaşların dediği gibi burada halledersin :)) nema problema :)) sen sağlığına kavuş gerisini boşver :)) biz hallederik :))

Evet tabii ki bu olmaz olasıca kistlerin yüzünden hassaslastım
psıkolojımın bozulduğunu biliyorum.Hatta daha 4 gün öncesine kadar
dedim ya hep kistlerimi sucluyordum bunların yuzunden agrı cektıgımı
amelıyat sonrasında eşime bak görürsün hersey düzelecek bile diyordum
İnsallah ve insallah ümit ediyorumkı amelıyat sonrasında normal ilişkiye dönerim :)

merhaba arkadaslarrr....
ben girmeyeli yeni arkadaslar katılmıs aramıza hemde benle yasıt yani vaji yasıtı :)
4 aylık :)
benim en sonki konumumdan bahsedeyim
emla aldık sürdük...vesselam cok acıtıyo basta yanıo sizdede oluomuydu??
o gun ilk defa bu kadar ilerledik parmak egzersizinde, eşimde sok oldu anlamadım bile orta parmagının tamamı oldu..3-4 kez tekrarladık..bahsettiği sey ilerlettikçe acılan esneyebilen et ggibi dedi..ve en azından oraya bişey girebilir arkadaslar bunu cok ii anladım.tek sorunun basta bi kısım var orda orayı gecınce nerey giderse gtsın delikafadulden
p..s denemesi de cok basarısız olmadı ama o bogumda takıldık..
kendi adıma cokkk mutlu oldum devamını denıcez iki parmak bgn :):) dua edin kızlarrrrŞeniz

Tebrik ederimm :) ne kadann güzel bir haber.. olumsuz düşünme olumlu düşün olumlu yaşa :)Moralini yüksek tut,bebişinin senin yüksek moralli haline ihtiyacı var.. bişicik olmaz inşallah hayırlısıyla alırsın kucağına.. ablamda 5aylık hamile 11 yıl üstüne 5.tüp denemeleri..şuanda risk altında hamilelik yaşıyor,o nedenle seni çok iyi anlayabiliyorum ama rızkı varsa bişicik olmaz, hastalıksız sağlıklı doğar inşallah..

canım çok saol bugün burada sizinle paylaşınca durumu inanın moralim birazcık düzeldi.doktor dan diye söyleyince olumsuzlukları çok kötü olmuştum napalım normal hamilelere göre biraz daha dikkatli olacak artık napalım bebişim için tekrar teşekkürler

merhaba arkadaslarrr....
ben girmeyeli yeni arkadaslar katılmıs aramıza hemde benle yasıt yani vaji yasıtı :)
o gun ilk defa bu kadar ilerledik parmak egzersizinde, eşimde sok oldu anlamadım bile orta parmagının tamamı oldu..3-4 kez tekrarladık..bahsettiği sey ilerlettikçe acılan esneyebilen et ggibi dedi..ve en azından oraya bişey girebilir arkadaslar bunu cok ii anladım.tek sorunun basta bi kısım var orda orayı gecınce nerey giderse gtsın delikafadulden
kendi adıma cokkk mutlu oldum devamını denıcez iki parmak bgn :):) dua edin kızlarrrrŞeniz
selam canım eşin parmağını içerde sağa sola oynatıp esnetsin bak o zaman nasıl esnediğini göreceksin ve hemen arkasına p...s deneyin ..ben tek parmak yaptım ve 2 yada 3 kez yaptım eşim denemek istedi tek parmak ve o bile bana çok korkunç geliyodu içerde esnetti ve hemen denedik o an oldu kendini gevşet rahat bırak gerçekten o an sanki çok acıyo gibi oluyo kendimizi kastığımız için ama salınca hiç acımıyo inan ve güven canım bize tmmm. sana başarılar yapabilirsin canım sakin ol dualarımız seninle bak sen olayı çabuk çözdün ben bunun için 17 sene bekledim ben yaptıysam sende yaparsan sadece panik yok sakin ol gevşe yeter canım allah yardım etsin...

su an reglıyım beklıyoruz yanı ..yumurtlama donemlerını takıp edıyoruz..kısmet beklıyorz bakalım

hımm :)) az kalmış :)) Allah hayırlı evlat versin.. bize o kadar yardımcı oldun,oluyorsun,Allah sana bebeklerin en güzelini versin :)

aslında denemeye benimde başlamam lazım hemen ilk aylarda olmaz çünkü.. ama ya olursa diye korkuyorum...

kızlar günaydın nasılsınız ben biraz burukta olsa bi mutluluk yaşıyorum ben hamileyimmmm.test yaptım hemen doktora gittik benim için gerçekten de çok zordu karnımdan baktı önce ultrasonla sonra garip bişeyler gördü herhalde ve 5+5 hafta olduğunu küçük olduğu için alttan bakmak istediğini söyledi. bende olmaz falan dedim sonra ama bakmam gerekiyor dedi bende durumumu anlattım olsun bişey olmayacak korkma dedi ve bu ara çok fazla vajili hata geliyor dedi. vajinal ultrsonla baktı gerçekten de bişey yokmuş onda. neyse orada keseyi gördü hayırlı olsun dedi eşimi kutladı falan ama orada et parçası da var dedi buda hamilelerde sık görünen bir durum değil dedi.hamile olmasaydın onu kazımamız gerekiyordu dedi.moralim acayip bozuldu sevinemedim bile çok dikkat etmen gerekiyor bu tür vakalarda düşük riski oluyor dedi. ama sağlıklı gebeliği olan doğum yapan hastam da çok oldu dedi. bekleyip görücez seni kontrollerle inşallah sorun olmayacak dedi ama bilmiyorum kızlar moralim çoook bozuk ağlıyorum sürekli benim için dua edin ne olur

Tatlım ne güzel bi haber bu..Tebrik ederim Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inş..
Canım hiç korkma Allah ın izniyle hiç birşey olmayacak..Güzel şeyler düşün ve dua et..opuyorumnanaktan

merhaba arkadaslarrr....

Canm çok güzel bi gelişme bu..egzersizlere devam et.iki parmak rahat olduğunda p..s denemesine geç..inanmak başarmanın yarısıdır..güzel haberler yakında inş..

Tatlım ne güzel bi haber bu..Tebrik ederim Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inş..
Canım hiç korkma Allah ın izniyle hiç birşey olmayacak..Güzel şeyler düşün ve dua et..opuyorumnanaktan

çok teşekkür ederim tatlım inşallah sağlıklı olur iyi şeyler düşünmeye çalışıyorum başka çarem yok zaten Allahım bana bağışlasın onu benden ayırma diye dua ediyorum tekrardan saol canım öpüyorum

ben varım canım

sevindim canım ya çok sıkıldımm şimdi eşimle bi düğünden geldik veeee ben kendimi berbat hissediyorum artık düğünlerden nefret ediyorummm ağlamak geliyo hep içimden denemelere başlıyacaktım tam adetim girdi yine hevesim kırıldıı offf dertleşecek birini arıyordum iyiki burası var siz varsınız :KK43:((

hiç üzülme canım bende senin gibiydim düğünde orada burada yolda gördüğüm herkese bakar bakar kesin bu da yapmıştır derdim ama inan başarılmayacak bişey yok buraya üye olmakla çok iyi yapmışsın tek yapman gereken egzersizlerini ihmal etmemen gece geç vakitte olsa egzersizini yapmadan yatma kendine görev yap bunu sen parmak egzersizine hiç başladın mı yoksa yeni mi başalyacaksın ne durumdasın canım yardımcı olmaya hazırız burada hepimiz.

X