Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Parmak egzersizi yaptım sonraki aşama evde denemeydi ama bi türlü yapamadık yani kasmadıgımı düşünüyorum ama afedersiniz ama olmuyor yani sonra ara verdim mensden doşayı sonrasında tekrar başa döndük. Bu sefer aparat aldım ama o da çok sert tahriş oldu bölgem sonra da bıraktm uğraşmayı. Ama şu sırada moralim cok bozuk sürekli çocuk konısı geçiyor ailede.
Bol kayganlastirici ile kullanınca tahriş olmuyor aslında, çok egzersizden veya aşırı kasmaktan kaynaklı tahriş için Fito krem kullanabilirsin.

Doktoruma söylüyorum parmak yapmasam diye dilatörleri rahat alıyorum ama parmak benim midemi bulandırıyor yok diyor peniste et sonuçta o yüzden parmak önemli yap diyor . Anlamadım 🤔
Seni çok iyi anlıyorum çünkü parmak benim için de hâlâ irrite edici. Aparatta sorun yok ama parmağa hâlâ mesafeliyim. Yine de vardır doktorun bir bildiği 🤷🏻‍♀️

Kızlar ben ilk ilişkiye giremediğimde kayinvalidemle paylaşmıştım çünkü biz evlendikten sonra baya kaldık orda haliyle görümcelerim de biliyodu. Ben bir şey hissettim görümcelerim sanki dalga geçer gibiydi özellikle biri. Bir görümcem sorunca hallettik dedim bu tavırdan rahatsız olup kayinvalidem de ondan duydu herhalde çocuk deyip duruyor ben daha bu sorunu halledemedim insanlara neden çocuk baskısı yapılır ki yapamıyorum mesela şu an o çocuk dedikçe ben kendimi yetersiz hissediyorum bu durumu aşmak adına motivasyonumu toparlamam gerek size de çocuk diye soranlar oluyor mu keşke kimse karışmasa çocuğu doğuracak olan bakacak olan benim sonuçta şu an zaten bu sorunla mücadele ediyorum keşke salsalar insanları bi ya

Kızlar ben ilk ilişkiye giremediğimde kayinvalidemle paylaşmıştım çünkü biz evlendikten sonra baya kaldık orda haliyle görümcelerim de biliyodu. Ben bir şey hissettim görümcelerim sanki dalga geçer gibiydi özellikle biri. Bir görümcem sorunca hallettik dedim bu tavırdan rahatsız olup kayinvalidem de ondan duydu herhalde çocuk deyip duruyor ben daha bu sorunu halledemedim insanlara neden çocuk baskısı yapılır ki yapamıyorum mesela şu an o çocuk dedikçe ben kendimi yetersiz hissediyorum bu durumu aşmak adına motivasyonumu toparlamam gerek size de çocuk diye soranlar oluyor mu keşke kimse karışmasa çocuğu doğuracak olan bakacak olan benim sonuçta şu an zaten bu sorunla mücadele ediyorum keşke salsalar insanları bi ya
Sen onlara zamanı gelince düşünüyoruz gibi cevap ver nasip falan de kimseyi duyma canım
Ben anne olmayı çok istiyordum önüme bu gerekçeyi koydum motivasyonum artmıştı. Yetersiz hissetme onu aşacağına eminim bunun içinde ciddi anlamda sabredip çalışmak gerekiyor inan bir gecede iyi bile yenen kişileri tanıyorum imkansız değil her şey senin elinde yaparsın🌸

Arkadaşlar Kegel egzersizlerini nasıl yapıyorsunuz? Ben telefonumdan uygulama indirdim onunla yapıyorum bir de Psoas kasları çok önemliymiş onunla ilgili egzersizler de var sanırım.
Nefes egzersizleri için önerebileceğiniz bir yöntem var mı?

Bikaç yıl düşünmüyoruz, biraz evliliğin tadını çıkartmak istiyoruz deyin. Ayrıca herşeyini kendi yapan yeni evlenen çiftlerin bolca borcu olur. O zaman da şöyle deyin bana akıl verme para ver o zaman tüyerler🤣

Sen onlara zamanı gelince düşünüyoruz gibi cevap ver nasip falan de kimseyi duyma canım
Ben anne olmayı çok istiyordum önüme bu gerekçeyi koydum motivasyonum artmıştı. Yetersiz hissetme onu aşacağına eminim bunun içinde ciddi anlamda sabredip çalışmak gerekiyor inan bir gecede iyi bile yenen kişileri tanıyorum imkansız değil her şey senin elinde yaparsın🌸
İnşallah canım aparatları bekliyorum 🌸 şimdilik kendim egzersiz yapıyorumm umarım ben de aşacağım Allah'ın izniyle 😊

Arkadaşlar Kegel egzersizlerini nasıl yapıyorsunuz? Ben telefonumdan uygulama indirdim onunla yapıyorum bir de Psoas kasları çok önemliymiş onunla ilgili egzersizler de var sanırım.
Öncesi ayna egzersizi yap vücudunu tanı dokun korkma kendinle barışık ol gün içinde sürekli bacaklarını açarak oturmaya çalış

Birde beni çok rahatlatan Doktor Müjdegül Karacanın vajınusmus videolarını izle

Aparatı kullanırken bol kayganlaştırıcı yada su bazlı ultrosan jeli kullanabilirsin.İsterseb emla krem anestol krem yada vemcaine sprey kullanabilirsin ben aldım ama kullanmamıştım.

Nefes kegel egzersizleri de nasıl dersen şöyle😍

👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻

aparatı içine alırken gülü kokluyormuş gibi kokla (nefes al) , daha sonra nefes verirken mumu üflüyormuş gibi (nefes ver) ve o sırada kafana takmamak için gerilmemek için ya arkada tv açık olsun, ya da müzik, konser sevdiğin bir şeyler yani bi ses olsun ki tek onu düşünüp gerilme pozitif,olumlu,mutlu olmak önemli nefesi unutursan kasarsın unutma 😘

Ben tüm egzersizlerim ve eşli denemelerim boyunca nefes almayı bile unutuyordum eşim sürekli "hayatım öleceksin nefes al🙈" diye uyarınca fark edip nefes alıyordum 😂 ben bu sorunun muhatabı değilim o yüzden ☺️

Ben tüm egzersizlerim ve eşli denemelerim boyunca nefes almayı bile unutuyordum eşim sürekli "hayatım öleceksin nefes al🙈" diye uyarınca fark edip nefes alıyordum 😂 ben bu sorunun muhatabı değilim o yüzden ☺️
Ahhahahahah kuzucum🤣🤣bizde beraber nefes kegel yapıyorduk başta bende unutuyodum alışkanlık oldu sonradan😍

Ahhahahahah kuzucum🤣🤣bizde beraber nefes kegel yapıyorduk başta bende unutuyodum alışkanlık oldu sonradan😍
O kadar korkuyordum ilk resmen kaskatı kesiliyordum nefes almam vermem bile duruyordu.🙈😂 Şimdi her şey nasıl da normallesti düşününce o kadar mutlu oluyorum ki.🌷 Eş desteği çok ama çok önemli kesinlikle, hem onun desteği hem burası bana kendimi hep çok iyi hissettirdi❤️

O kadar korkuyordum ilk resmen kaskatı kesiliyordum nefes almam vermem bile duruyordu.🙈😂 Şimdi her şey nasıl da normallesti düşününce o kadar mutlu oluyorum ki.🌷 Eş desteği çok ama çok önemli kesinlikle, hem onun desteği hem burası bana kendimi hep çok iyi hissettirdi❤️
Kesinlikle çiçeğim çok haklısın insan kendi kendine diyor nasıl hayatı zehir etmişim bunu neden bu kadar gözümde büyütmüşüm diye🙏🏻🌸🥰 diğer kızlarımız da aynısını söyleyecek mutluluklar sizinle olsun😍 her nickini gördüğümde aklıma marmelat gelmesi peki😋😋

X