Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Zaten son raddeye gelince aynen öyle yapıyorsunn canımm çok sevindim artık sende tam anlamıyla özgürsün gitme bir yerlere belki sende birilerine yardım edersinn

Çık o yataktan varya bir öyle depresyona girersen iş daha da zorlaşiyor barışık ol kendinle tek senın başına gelen bir olay değil bak herkes öyle yada böyle kurtuluyor kuzumm hiç birşey yapmasanda oku bırdakı yazılanları

Sür bebeğim ben öyle yaptım verdiği his beni rahatsız etmişti
Ay evet ya o histen nefret ediyorum
Mevsim geçişleri de etkiliyor sanırım anksiyete var bende birde yoğun kaygı dönemleri , bu vajinusmusunda anksiyeteyle bı bağlantısı var mı acaba
Bende de anksiyete var o yüzden doktor bana ilaç vermişti kaygı bozukluğum için. Bence git doktora acilen. Vajinismus direkt anksiyeteyle bağlantılı zaten çünkü hep kafamızda büyütüyoruz

Bende kullanıyordum ilaç aslında evlendikten sonra bıraktım kontrolsuzde bıraktım olur olur hamile kalırım zarar verir diye düşünüp direk bebek istediğimiz için ama nasip işte daha o işi halledemedik ilacida bıraktığımla kaldım

Aman tamamen halletmeden bebek düşünmeyin

Aslında bu ay heveslenmistim sanırım birazda kaçış yolu olarak gördüm Bebek olunca zorlama olmayacak bebek doğana kadar vs 1 sene rahat ederim diye yanlış bir düşünce ama erteleyecek olmak rahatlatmisti
Bunu tavsiye etmem. Ben yendikten iki ay sonra hamile kaldım ona rağmen baya sekteye uğradı. Vaji de ne kadar ertelerseniz zamanın nasıl geçtiğini fark edemezsiniz.
Ben cinsel terapi almıştım. Terapistim bir danisanindan bahsetmişti. 5 yıllık evli ve terapistime gelerek yeni yenmiş tek seansta. Cok sasirmistim bes yil geçmiş bu kadar zorlanmış ama aslında tek seansta yenilebilecek bir şeymiş. Terapistim demişti ki artık canına tak etmiş o yüzden hiç acabasi yoktu, yenicem dedi ve yendi.
Ben de orda karar verdim yenmeye. Kendimi çok sabote ediyordum tıpkı sizin gibi, bahaneler,ertelemeler, kaçmalar benden bir buçuk yıl aldı. Ve dedim ki harekete geçmezsen beş yıl da olabilirmiş, örneği var.
Ne zaman kendini sabote etmezsen, ufacık ilerlemelerini başarı sayarsan daha kolay geçiyor süreç ☺ bende doktora tek gitmek zorunda kalmıştım eşim çalışıyordu evet zor ama geçip gidiyor hepsi.

Yaa kesinlikle öyle ama işte insan sanki bı yandan da bı kaçış arıyor , ben olmadığı zamanlar eşimle tartışmaktan yoruldugum içinde hevesim kalmadı sanki evet 5 dk sonra hatasını anlıyor pişman oluyor ama o an o suratını düşürmesi etmesi bütün motivasyonumu yok ediyor , bende bilerek tek gitmek istiyorum önden bı doktorla konuşmak için bakalım yarın bı kaç doktor daha arayacağım direk doktorla konuşmak istiyorum sekreterlere numara bıraktım cuma günü geri dönecekler mi bilmem Allah'ım tez zamanda kurtarsın bu hastalığı yaşayanları

Dediklerine sonuna kadar katılıyorum bende artık olsun canım ne kadar yanabilir ne kadar acıyabilir ki acırsa da acısın kafasıyla baktım olaya ki acı degil hissedilen ilk defa yaşanan olay o yüzden hissedilene acı deniliyor. Ben de bir yıl erteledim doktora da gittim fayda etmedi çünkü beyinde yenmem lazımdı ilk bunu.

Hangi ülke de yaşıyorsun ki
Ben şu an Amerikadayım eşimin işi sebebiyle inşallah nasipse döneceğiz canımm
Bir an önce gelmek istiyorum artık hem işimi özledim hem de tedaviye başlayacağım belirsizlik kalkacak inşallah kuzum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…