Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Asla yenmeden yapmayın. Şu anda bu sorun çok daha mühim. Hamile kalsanız zaten ilişki yasağı olacak. Yendikten sonra da 2 ay korunun mutlaka. Tüm hayatınızı etkileyebilecek bir sorun bu. Bu da sizin motivasyonunuz olur, yenersem 2 ay sonra bebek çalışmasına başlayabilirim dersin. Hem yaşın daha genç, ben bu yaşta bile hala düşünmüyorum çocuk, önce evliliğin herşeyin tadını çıkartmalı. Ne kadardır evlisiniz?
1 yıldır evliyiz 24 yaşındayım ama eşimin yurt dışı görevleri oluyor yılda 4,5 ay o yüzden istiyor bende yalnız ne kadar üstesinden gelebilirim bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ Şuan vajinismusdan kurtulayım da en hayırlı zamanda gelir bebiş

1 yıldır evliyiz 24 yaşındayım ama eşimin yurt dışı görevleri oluyor yılda 4,5 ay o yüzden istiyor bende yalnız ne kadar üstesinden gelebilirim bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ Şuan vajinismusdan kurtulayım da en hayırlı zamanda gelir bebiş
En önemlisi yenmen, gerekirse eşinle sende git gidebiliyorsan. Bir daha ne zaman gidecek eşin?
Kızlar ya eşli denemede önerileriniz ve tavsiyeleriniz nedir bende artık yavaştan eşliye geçim diyorum
En önemlisi eşli deneme öncesi 3 ve 4. aparatı iyice çalışman. 4. aparatı da içinde 15 dk falan sabit beklet .

3ü bi 15 dk falan çalış, 4ü 15 dk içinde tut. 15 kere tak çıkart yap yani bi 30-40 dk çalış. Evet engel olman normal bir durum ama biraz cesaretli ol izin ver kapatma inan geçecek hepsi. Arkada tv de alakasız bi müzik falan aç kafan oraya odaklansın
Eşimle gidemem askeri personel çünkü 😞 yaklaşık 2-3 aya gidecek .

Kızlar ben geçengün yendiğimi yazmıştım buraya ama her ilişkiden önce bi kaygı oluyo acaba buseferde olucakmi ya yapamazsan diye bunları düşünüyorum sürekli başa dönmekten korkuyorum yapabiliyorum ama hergunde düsünüyorum sizde oluyomuydu böyle kaygılar tekrar başa dönmem dimi

Kızlar ben geçengün yendiğimi yazmıştım buraya ama her ilişkiden önce bi kaygı oluyo acaba buseferde olucakmi ya yapamazsan diye bunları düşünüyorum sürekli başa dönmekten korkuyorum yapabiliyorum ama hergunde düsünüyorum sizde oluyomuydu böyle kaygılar tekrar başa dönmem dimi
Evet evet hiç korkma normal bunlar :) zamanla aşacaksın ve başa dönmeyeceksin :KK36: ilişki sıklığınız 2 günde 1 olsun daha çabuk alışırsın. Ben böyle korkumu yendim. Hafta sonu misal üst üste yapın çok daha iyi alışıyorsun.

Çok normal canim. Ben yendigim donemde Her gun iliski oluyodu o sayede cabuk alistim aralikta yeneli 2 sene olacak🥰

tubaaa46 tubaaa46 canım çok yardımcı olamadım sana ama burada yaz arkadaşlarım yardım eder🌺

Kızlar bende hastaymm salı gününden beri dünyaca olan bir salgınmış bu ishal ateş bulantı titreme toparlanamadım.Dikkat edin kendinize.
İnşallah toparlanıp geleceğiM❤️

tubaaa46 tubaaa46 canım çok yardımcı olamadım sana ama burada yaz arkadaşlarım yardım eder🌺

Kızlar bende hastaymm salı gününden beri dünyaca olan bir salgınmış bu ishal ateş bulantı titreme toparlanamadım.Dikkat edin kendinize.
Çok geçmiş olsun tez zamanda şifa bulasın 💕

Tamam canım inşallah bi deniycem işte umarım hayal kırıklığı olmaz
Biraz cesaret ve inat, inan çok güzel olacak.

Aaa sende mi yakalandın ya. Bizim ofiste de 1 kişi ailece oldu işe gelemiyor. Çok geçmiş olsun canımm 🥰 toparlan çabucak 💕

Kızlar size bişey danışacağım eşimle bugün yine denedik ve olmadı birleşme ben kendimi geri çektim eşimi ittim yine neyse sonra tekrar deneriz dedik ben hemen ardından WC ye gittim ve benden adet kanaması gibi bir kanama geldi yanma oldu birde adetime daha 2 hafta var halbuki erken olmam hiç 32 günde bir oluyorum ilk defa böyle birşey yaşadım sebebi ne olabilir ki aklıma takıldı doğrusu

Kızlar size bişey danışacağım eşimle bugün yine denedik ve olmadı birleşme ben kendimi geri çektim eşimi ittim yine neyse sonra tekrar deneriz dedik ben hemen ardından WC ye gittim ve benden adet kanaması gibi bir kanama geldi yanma oldu birde adetime daha 2 hafta var halbuki erken olmam hiç 32 günde bir oluyorum ilk defa böyle birşey yaşadım sebebi ne olabilir ki aklıma takıldı doğrusu
Kendini kastığın için olmuştur canım, takılma.

Geçmiş olsun aşkımmmm rabbim safi ismi ile şifa versin insallahh🙏🏻🤲🤭❤️

Canım uzun zamandır buraya girmiyorum resmen unutmuşum ben 17 haftalık hamileyim hamdolsun. Vajinusmus konusuna gelince başta girişte kastığım için zorlanıyoruz sonuç olumlu ama hala girişte rahat olup kendimi bırakamıyorum 🙄
Ahucummm merhaba çok uzun zamandır girmedim seni çok merak ettim hayırlı olsun canım çok sevindim rabbim saglikla kucağına almayı nasip etsin inşallah vajinusmusu tam olarak yenebildinmi

X