Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhaba canım valla ben aynı en son bıraktığım gibi dün eşimle konuştum böyle olmuyo her şeyi benden bekliyorsun dedim haklısın falan dedi bakalım inşallah bugün başlıycaz şu üstümdeki ölü toprağı bi kalksa sizde ne var ne yok nasılsınız

Merhaba canım valla ben aynı en son bıraktığım gibi dün eşimle konuştum böyle olmuyo her şeyi benden bekliyorsun dedim haklısın falan dedi bakalım inşallah bugün başlıycaz şu üstümdeki ölü toprağı bi kalksa sizde ne var ne yok nasılsınız
Bence de atın ve tüm hızınızla hergün çalışın. Ben aynı 🤗🤗

Merhaba arkadaşlar bende vajinismus u bu sayfada yenenlerdenm uzun suredir yazmiyorm cok şükür şimdi 17 haftalık hamileyim pes etmeyin bu sorunu yaşayınca insan sanki hic anne olamayacakmis gibi üzülüyor ama asla buna kapilmayin pes etmeyin denemlere çalışmalara devam edin bol bol ve bu sayfayi sürekli takip edip hikayeleri okuyun

Merhaba, daha önce de yazmıştım ve sürekli burada yazılanları okuyorum. Bu sayfa da yazılanlar çok yardımcı oldu bana. Aparatları denemeye başlayalı 1 ayı geçti neredeyse her gün deneme yaptim 1 ve 2 yi rahatça yapabiliyorum fakat 3 e geçemedim. Baş tarafı oluyor ama devamı gelmiyor. Herhangi bir öneriniz var mı nasıl yapabilirim ?

Merhaba, daha önce de yazmıştım ve sürekli burada yazılanları okuyorum. Bu sayfa da yazılanlar çok yardımcı oldu bana. Aparatları denemeye başlayalı 1 ayı geçti neredeyse her gün deneme yaptim 1 ve 2 yi rahatça yapabiliyorum fakat 3 e geçemedim. Baş tarafı oluyor ama devamı gelmiyor. Herhangi bir öneriniz var mı nasıl yapabilirim ?
Burnundan derin nefes alıp ağzından verirken tüm gücünle ıkın ittir korkma, sen girmiyor sanıyorsun ama ittirmiyorsun. İyice ıkın çok güçlü ittir acımıyor biliyorsun. Bu işin tek oluru ittirmek

Canım uzun zamandır buraya girmiyorum resmen unutmuşum ben 17 haftalık hamileyim hamdolsun. Vajinusmus konusuna gelince başta girişte kastığım için zorlanıyoruz sonuç olumlu ama hala girişte rahat olup kendimi bırakamıyorum 🙄
Giriş kısmını aşınca ama rahat oluyor değil mi? Misal bir kere girip çıktıktan sonra 2. Giriş rahat oluyor normalde

Aynı durumları bende yaşıyorum aparatların 4 boyutunu da almakta bir sıkıntı yaşamıyorum ama eşimle olurken bacaklarımı kasıyorum kendimi rahatlatamıyorum bunun için napmam lazım yardım lütfen

Acı yok :) Sadece baskı var korkma ittir canım :KK36: O acı dediğinde idrar kesesine yapılan baskıdan oluşan bi yanma inan bikaç defadan sonra olmuyor yanma💕
Bende öyle aşırı baskı hissi de olmuyor ama bacaklarımı yeterince açamıyorum o anda bacaklara odaklanınca nefes alıp vermeyi de unutuyorum daha da sıkıntılı bir hal alıyor 😞

Aynı durumları bende yaşıyorum aparatların 4 boyutunu da almakta bir sıkıntı yaşamıyorum ama eşimle olurken bacaklarımı kasıyorum kendimi rahatlatamıyorum bunun için napmam lazım yardım lütfen
eşinle denemeden önce aparatlarla çalışma yapıyor musun? yapıyorsan kaç dk ?

Bende öyle aşırı baskı hissi de olmuyor ama bacaklarımı yeterince açamıyorum o anda bacaklara odaklanınca nefes alıp vermeyi de unutuyorum daha da sıkıntılı bir hal alıyor 😞
Kendini sadece rahat bırak yani eşine güvenmeyi öğrenmen lazım. Zamanla o bacakları kapatma olayı da bitiyor. Aparatları kendin mi çalışıyorsun?

Kendini sadece rahat bırak yani eşine güvenmeyi öğrenmen lazım. Zamanla o bacakları kapatma olayı da bitiyor. Aparatları kendin mi çalışıyorsun?
Doktor vermişti şuan kendim kullanıyorum doktorla denerken iyiydi herşey 5,6 ay eşimle ayrı kalınca işi nedeniyle başa döndü herşey 😞

eşinle denemeden önce aparatlarla çalışma yapıyor musun? yapıyorsan kaç dk ?
Yapıyorum küçükten başlıyorum 4. Boyut harici diğerlerine 3,5 dk 4.boyut 10 dk falan o sırada daha genişlemiş oluyor, uç kısmı giriyor zaten ama ben kastıgım ve bacaklarımı kapattığım için eşime engel oluyorum

Yapıyorum küçükten başlıyorum 4. Boyut harici diğerlerine 3,5 dk 4.boyut 10 dk falan o sırada daha genişlemiş oluyor, uç kısmı giriyor zaten ama ben kastıgım ve bacaklarımı kapattığım için eşime engel oluyorum
3ü bi 15 dk falan çalış, 4ü 15 dk içinde tut. 15 kere tak çıkart yap yani bi 30-40 dk çalış. Evet engel olman normal bir durum ama biraz cesaretli ol izin ver kapatma inan geçecek hepsi. Arkada tv de alakasız bi müzik falan aç kafan oraya odaklansın

Peki😊eşim çoçuk istiyor aslında bende istiyorum bu günler de ovülasyon dönemim başarabilir miyim acaba🤦🏻‍♀️
Asla yenmeden yapmayın. Şu anda bu sorun çok daha mühim. Hamile kalsanız zaten ilişki yasağı olacak. Yendikten sonra da 2 ay korunun mutlaka. Tüm hayatınızı etkileyebilecek bir sorun bu. Bu da sizin motivasyonunuz olur, yenersem 2 ay sonra bebek çalışmasına başlayabilirim dersin. Hem yaşın daha genç, ben bu yaşta bile hala düşünmüyorum çocuk, önce evliliğin herşeyin tadını çıkartmalı. Ne kadardır evlisiniz?

X