Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Bende 2 aylık evliyken kurtuldum. Çok şükür 3 ay olduk bitti çilemiz tamamen. Sizlerde yeniceksiniz inşallah. Bizlerde buralardayız destek için

Merak ettiğim bir şey de dilatör setlerin tamamını kendiniz aldıktan sonra mi eşle dilatör çalışıyorsunuz bu şart mı ya da birle önce kendiniz sonra eşinizle sonra ikiye mi geçiliyor nasıl oluyor kliniklerde Dr nasıl tavsiye ediyor. Benim ilkte eşim üç boyu yapabildi ben kendim yapamadan önce şimdi ona yaptiramiyorum

Benim ilk Dilatör kendim çalışmamdı sonrakiler önce ben sonra eşim yapılması istendi. Eşim 3-4 kez yaptı fakat sonradan yapamayacağını kötü hissettiğini söyledi. Sonra hep kendim devam ettim bunda ters tepen bişey olmadı kendi açımızdan

Merhabalar,
Konuya katkıda bulunan herkese teşekkür ederim öncelikle.
Kolay bir süreç olmadığını yaşayan bilir, o nedenle burada yazılanlar cesaret verme açısından çok kıymetli.
Bu foruma internette arama yaparken denk geldim. Pasif bir okuyucuydum bugüne kadar.
Önce geçmiş mesajları sonrada yeni eklenen mesajları okumaya başladım her gün.
Yaşadığımız sürecin adı aynı olsa da herkesin tecrübesi hissettikleri farklı.
Belki faydası olur diye ben de kendi tecrübemi paylaşmak istedim.
Henüz 3 aylık evliyim ve daha önce birçoğunuz gibi adını dahi duymamıştım bu durumun.
Evet ben de bu coğrafyada yaşayan tüm kadınlar gibi kulaktan dolma olumsuz bilgi yüklemişim bilinçaltıma.
İnsan; bilmediği tanımadığı bir durumdan, kişiden, ortamdan vs. korkar ya, biz de bu konuyu bilmediğimiz için ve
üstüne küçüklüğümüzden beri olumsuz yüklemeler olduğu için korkularımız oluşmuş arka planda.
Ne zaman okumaya, dinlemeye, izlemeye yani öğrenmeye başladım o gün yendim bu korkuyu.
Youtube videoları, spotify podcast serisi ve kitaplar.
Kendimle ilgili bilmediğim o kadar şey varmış ve bildiklerimin de bir o kadarının yanlış olduğunu öğrendim.
Burada bu süreci yaşayıp anlatan arkadaşların yaşadıklarının nerdeyse hepsini ben de yaşadım.
Kendi organıma dokunamıyordum, eşimi yaklaştırmıyordum, ağlama krizileri vs... bunları detaylı anlatmama gerek yok çünkü sizler de yaşadınız, yaşıyorsunuz.
Gelelim kendi sürecim de neler yaptığıma.
Öncelikle bir kadın doğum uzmanına gittim. Durum tespiti yapıldı :) Herhangi bir fizyolojik problemim yok ancak vajinismus tanısı kondu.
3 seans yapacağımızı söyledi ve ilk seansa gelmeden önce bir kitap önerdi.
İlk seansa gelmeden önce okumamı ve onu okuduktan sonra daha rahat ilerleyeceğimizi iletti.
Aslında birçoğunuzun bildiği bir kitap. 10 adımda vajinismus tedavisi. Bana çok faydası oldu. İlk adımı atmama vesile oldu diyebilirim.
Kitabı 3 günde bitirdim ve o hafta kitapta anlatılanlardan aldığım cesaretle parmağımla deneme yapabildim.
Yaşadığım heyecanı, mutluluğu anlatamam.
Bunu yapabildiğim için 3 seans 2'ye düştü :) Sonrasında ev ödevleri vs.. ama hala ilişki yaşayamıyorum.
Her gün deneme yaptık neredeyse. Karşılıklı inişler çıkışlar, moral bozulmaları devam ediyordu.
Ben hazır oluyorum, deneme esnasında kendimi kastığım için istemsizce eşimi itiyorum. O itilince ereksiyon hali bozuluyor vs. kısır bir döngü...
Çok fazla uzatmayayım. Buna benzer örnekler çok yazıldı. Ben farklı bir şey anlatayım.
Dün itibari ile iki defa tam birleşme sağladık ve ikincisin de keyif bile aldım :)
Burada yazıldı mı bilmiyorum ama tam anlamıyla bu ilişkiyi yaşamam da bana çok faydası olan bir şeyden bahsedeyim.
Ne kadar ön sevişme yaparsak yapalım bir türlü yeterli derecede ıslanamıyordum. Kayganlaştırıcı da kullanıyorum ama olmuyordu.
Marka model söylemeden, internetten en çok satılan ufak bir vibratör aldım.(bildik bir marka) İlişki öncesi 15-20 dk onu kullandım ve olan oldu :)
Gerçekten o bölgenin hazır hale gelmesi çok etkileyiciymiş. Yeterince gevşeyince, ne acı hissettim ne de baskı.
Doktora gittiğim ilk gün, doktor bile kontrol etmeden önce bana titreşim aleti vermişti. Varmış bir bildiği demek :)
Umarım yazdıklarım sıkmamıştır. Bana faydası olan şeylerin belki sizlere de faydası olabilir düşüncesiyle kendi tecrübemi paylaşmak istedim.
Esen kalın.

Süpersiniz Çoook geçmiş olsun

Ya ne kadar güzel anlatmışsınız çok teşekkür ederim burada çok kişiye cesaret vereceğinize eminim tebrik ediyorum sizi de çok çok mutlu olun gözünüz aydın gelmiş geçmiş olsun

Bir buçuk senelik evliyim eşime kızlık zarına kadar izin veriyorum acı eşiğim o kadar düsük ki o an asla dayanamıyorum
Çünkü orada istemeden kasılma oluyor kendini ilişkiye kapatıyorsun aparatlar seni her yönüyle hazır hale getirecek bence çok kısa sürede de yeneceksin sen canım

Tiniminimavihanim maya91 Kızlar dilatörsüz yapmayı başardım üstelik kayganlaştırıcılar olmadan yanmanın ve ağrının sebebini buldum orgazm olmadan yaptığım için acı hissediyormuşum. Hiçbir acı yanma vs hissetmedim üstelik aylar sonra zevk aldım çok aşırı mutluyum elveda dilatör

Vaaavvv süper bi haber bu zevk almanın da darısı başıma ben daha zevk alamıyorum ya sorun bende mi

Vaaavvv süper bi haber bu zevk almanın da darısı başıma ben daha zevk alamıyorum ya sorun bende mi
Sen bizden önce başardın dilatörü bıraktın . Yaparsın sen de anın tadını çıkarıp eşli denemeye geçmeden önce uzun tutunca ilişkiyi oluyormuş. En kısa zamanda darısı sana olsun canım en mutlu olduğum ağrı yanma hissetmedim. En önemli şey orgazm olmak

es
Cok tebrik ediyorum. Çok çok mutlu oldum adiniza O zamansa ben bittim. Zevkin baş harfi bile yok bende ya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…