Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Tamam süpersin geçmiş olsun, sakin ol öncelikle. İlk boy dilatörle 45 dk ya yakın çalış. İşte 15 kez içindeyken kegel yap. 15 kez yuvarlak çiz. 15 kez ileri geri yap. 15 kez tak çıkart.
Ne kadar süre çalışıyorsunuz tahmini yani benim yarim saati geçince tahriş olacak korkusundan psikolojik mi acımaya başlıyor sanki uzun tutmak istemiyorum iki gün sadece ilk dilatoru çalıştım yarımşar saat saymıyorum kaç kere oldugunu

45 dk falan çalışıyordum. Kliniğe gittiğim zamanlar zaten doktor gözetiminde 45 dk çalışıyordum. Tam tersi süre geçtikçe vajina daha çok alışıyor

Önceki gun bahsetmiştim ilk üç dilatoru alabildim art arda üç gün boyunca, sonra dörde hazır olduğumu dusunup denedim olmayınca geriye dönüş oldu biri bile alamadim o gün. Ertesi gün de bayağı bir deneme sonrası bı kaç saat icinde kasılma geçerek biri alabildim. Bu yüzden iki gündür sadece biri çalıştım bugün tekrar bire çalıştım ikiye geçeceğim ama biri bugün çıkardığında tekrar takana kadar bı kaç dk sürüyor art arda yapamıyorum yani açılma olmuyor sanırım hemen dün de bayağı çalışmistm aslında farklı pozisyonlarda da denemiştim. Bir de içindeyken eşim hızlıca hareket ettir diyor ama sürtünme hissi oluyo öyle yağ gibi kayıp gitmiyor yani hareket ettiriyorum elbette ama çok seri şekilde kaymiyor bu normal mi

45 dk falan çalışıyordum. Kliniğe gittiğim zamanlar zaten doktor gözetiminde 45 dk çalışıyordum. Tam tersi süre geçtikçe vajina daha çok alışıyor
Anladım belki de ben evham yapıyorum zeytinyağına devam ediyorum çünkü o da yanma yapıyor olabilir biraz ultrason jeli sipariş ettim ama gelmeyince mecburen devam ediyorum

Normal normal takılma hissi gibi oluyor. Ama inan eşli deneme de o olmuyor. Ya tekniği işte sokarken iyice ıkıncaksın nefes vericeksin

Normal normal takılma hissi gibi oluyor. Ama inan eşli deneme de o olmuyor. Ya tekniği işte sokarken iyice ıkıncaksın nefes vericeksin
Kendimi kasmadigimi düşünsem de muhtemelen stres oluyor yine o yüzden olmuyor yoksa birde acı dahi yok girişinde her şey beyinde bitiyor

Kendimi kasmadigimi düşünsem de muhtemelen stres oluyor yine o yüzden olmuyor yoksa birde acı dahi yok girişinde her şey beyinde bitiyor
Çalışırken mesela sevdiğin bi diziyi filmi aç onu izlerken yap. Ya da sevdiğin bi müzik falan beyin başka şeyle meşgul olsun. Ben öyle yapıyordum

Çalışırken mesela sevdiğin bi diziyi filmi aç onu izlerken yap. Ya da sevdiğin bi müzik falan beyin başka şeyle meşgul olsun. Ben öyle yapıyordum
Onu da yapmıyorum bilinçli olarak kendimi tamamen oraya vereyim yani baskı yanma ne varsa hepsini hissedeyim alisayim diyorum

Bana klinik kayganlaştırıcı verdi. Ama dün eşli denemede olmıcak diye o kadar az sürdük ki ona rağmen oldu. Onu bitirince su bazlı kayganlaştırıcı al dedi. O da bitince akışına bırak dedi
Bir ay çalıştınız değil mi dilatorlerle regl harici hiç ara vermeden her gün 45 dk şeklinde mi çalıştınız. Herkesin alışma süresi farklıdır tabii ama ne zaman bitecek diye düşünüyor insan

Ben klinikte hergün çalışıyordum. Bi de evde akşam gidip çalışıyordum ödev veriyordu. Sonra araya bayram girdi hergün çalışın dedi ama mağlum bayram tatil hergün olmadı. Bayram süresince mesela 2-3 kere çalışabildim. Eşli denemeye geçince 2 günde bir yapın dedi gene 2 günde bir olmadı 3-4 günde bir oldu

Bir aya olsun iki aya olsun da kesin çözüm olsun yeter ki diyorum artık ilk evlendigimde yedi ay olmayacak deseydi biri inanmazdım zamandan geçtik artık ama çalışmak zorunda olmak insana stres veriyor. Ne güzel kurtuldunuz darısı başımıza

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…