Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ben de 1.5 yıllık vajinusmus hastasıydım. Ankarada Reyyan özcan temizkan’la yendim şimdi 6 aylık bir kızım bile var ♥️ Neler çektiğimizi bir ben bir eşim bilir. Eş desteği çok önemli benimle birlikte o kadar çok sabretti ki 🍀 her gün ağlıyordum kendimi kahrediyordum ama tedaviye başlamak yolun yarısı inanın 🙏🏻 Ben önce aparatla başardım sonra da eşimle yavaş yavaş ilerledik 🥰 çekmeyen bilemez ne derttir nasıl insanı içten içeri kemirir bitirir… Allah yardımcısı olsun herkesin 🙏🏻
Reyyan hoca ile Bende daha yeni yendim bu hastalığı. Allah ondan razı olsun 🥰

Selam kızlar 👋🏼 BENDE VAJİNİSMUSU YENDİİİİİİMMM 🥲 Dün gece 2 kere penisin tamamını alabildim. Koskoca 3 senelik bir kabus sonunda bitti Allah’ın izniyle 🙏🏼 Buraya bu mesajı yazmak için çok bekledim. “Vajinismusu yendim “ yazanları görünce çok imrendim, özendim.. Allah’a bin şükür bugün bu haberi vermeyi bana da nasip etti. Halâ rüya gibi inanamıyorum. Rabbim bu illetle uğraşan herkesin yardımcısı olsun. Vajinismuslu arkadaşlarıma söyleyeceğim tek şey kegel egzersizleri ve dilatörleri aksatmadan korkmadan yapmaları. Korkulacak hiçbir şey olmadığını bilin istiyorum. (Dilatörleri yapınca bile ne demek istediğimi anlayacaksınız.) Sadece kaslara gelince biraz yanma oluyor ama çok anlık bişey. Acı asla yok. Zamanında okuduğum şeyleri buraya yazacağım hiç aklıma gelmezdi ama gerçektende herşey yazıldığı gibiymiş. Lütfen pes etmeyin. Bu süreçte egzersiz herşeyiniz, dilatörler ise en yakın arkadaşınız olsun..!
Tebrik ederim . Seni izlerim oyle ne etti diye.basardin sonunda

Merhaba kızlar penis Bende vajinaya hepsi girmiyor yarısı giriyor eşimde o anda çok aceleci davranıyor Bende haliyle sitres oluyor ondan sanırım bu arada eskiden başını dahi alamıyorum yarısını aldığını görmek bile beni aşırı sevindirdi bana onerileriniz nelerdir git gel yapınca yarıya kadar giriyor devamı yok😔

Merhaba kızlar penis Bende vajinaya hepsi girmiyor yarısı giriyor eşimde o anda çok aceleci davranıyor Bende haliyle sitres oluyor ondan sanırım bu arada eskiden başını dahi alamıyorum yarısını aldığını görmek bile beni aşırı sevindirdi bana onerileriniz nelerdir git gel yapınca yarıya kadar giriyor devamı yok😔
Merhaba canım en son doktor dar gibi bir şey mi söylemişti sana öyle hatırladım hala gebelik bekliyoruz bizlerde🍀

Merhaba herkese, keğel egzersizini ilişki sırasında da mı yapmamız gerekiyor? Yoksa sadece ilişkiye kadar kaslarımızın güçlenmesi için mi?
Bana doktorum dilatöre başlamadan önce 2 hafta boyunca aşamalı kegel egzersiz yaptırdı çok faydasını gördüm. İlişkiye ya da dilatöre başlamadan öncede nefes eşliğinde yaptım daha da kolaylaştı

Bana doktorum dilatöre başlamadan önce 2 hafta boyunca aşamalı kegel egzersiz yaptırdı çok faydasını gördüm. İlişkiye ya da dilatöre başlamadan öncede nefes eşliğinde yaptım daha da kolaylaştı
Keğel egzersizini deniyorum sadece ıkınma gibi hareketde kaslarımın daha çok gerildiğini hissediyorum sanki 😐 bilmiyorum belki de ben yalnış yapıyorum ya da bana kasılıyormuş gibi geliyor

X