Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ya arkadaşlar bişey soracağım şimdi bende parmak egzersizi yapamadım bir türlü irite oluyorum eldivenlede yapamadım ama eşimle denedik eşime arkamı dönük şekilde üzerinde içeri aldım baya bi ama git gel yapamadım baya değişik bi his vardı baskı diyebilirim ağrı yoktu aparat alıp iyice denemeliyim ilerlemek için bide yatak ucunda yapamıyorum kasılıyorum fena halde yardımcı olursanız sevinirim.

O his bizdede var canm aparat çalıştık ama hala var zaman alıyormuş o his bende bu ara ona takıldım ama bianda da olacak bişey değildir. Bnce eşlide takılmıyosan alabiliyorsan eşli denemelerle de aşabilirsin çnkü o his ilşkinin ilk safhalarında oluyormuş normalmiş yani bunu ancak ilişki tecrübeleriyle atlatırız gibi geliyor bana. Ama sende almada bi sorun yok sadece baskıysa ona zaman tanı şuan bizdede öyle

Teşekkürler bilgi verdiğin için canım yani aparat alsamda değişiklik olmayacak o zaman nefes egzersizleri ile atlatmaya çalışacaz Allah bu dertten kurtulmamızı nasip etsin en kısa sürede..

Teşekkürler bilgi verdiğin için canım yani aparat alsamda değişiklik olmayacak o zaman nefes egzersizleri ile atlatmaya çalışacaz Allah bu dertten kurtulmamızı nasip etsin en kısa sürede..
Herkesın ilerleme sureci farklı oluyor ve aparat aşırı destek bu konuda. Belkı de sız aparatları alıp 1 gun ıcınde halledeceksınız bılemeyız. Bır de yerde deneyın ıstersenız. Bacaklarınızı < > şu şekıl yere koyun ya da bırını yataga atın bırı yerde olsun. Belkı o zaman tam yaparsınız

Bende yapıyorm hatta 3 ve 4 le 3 ü de bırakamadm hala baskı hissini yenemedim ki. Nete yazınca bir de ağrılı ilşki çıkıyor bukezde o mu oldum diye de korkuyorm ama zamanla inş geçecek
Yok 3 ü bıraktım 4 ü bırakamadım bence çok takma bu his de geçecek 4de de olmuştu bende bu his içimdeyken çok baskı hissediyordum ama geçti o şimdi eşlide de geçecek merak etme

Yok 3 ü bıraktım 4 ü bırakamadım bence çok takma bu his de geçecek 4de de olmuştu bende bu his içimdeyken çok baskı hissediyordum ama geçti o şimdi eşlide de geçecek merak etme
Bende zamanla 3 ü bırakım önce sonrada 4 ü bırakırız inşallah ama aparat ne kadar yapsakda eşlideki o his pratkle geçecek aparatta kontrol var ama eşlide yok bizim sorunumz o zaten. Bakalm inşallah zamanla ona da alışırız

Herkesn süreci farklı canm arkadşlarn dediği gibi kimisi aparatla ilerliyor ama aparatta işte kontrol var daha rahatsın eşli öyle olmuyor canm. Ama çok zorlanırsan aparat al tabi. Eşli pratk yaptıkça baskı geçecek diye düşünüyorum biranda olmayacak sabır kuzum

Deneyeceğim çok teşekkür ederim verdiğin bilgi için aparat alıp almama konusunda kararsızım 1 deneme daha yapacağım yine aynı hissedersem aparat alacağım çok sağolun verdiğiniz her bilgi çok kıymetli

Eşlide de kontrol var canım üstte olunca kontrol bende o yüzden yapabildim aslında yoksa altta olunca hiçbir şekilde izin vermiyorum inşallah sabrederek geçicek 8 ay oldu artık sıkıldım umarım herkesin geçer bu güzel ayda bol bol dua edelim ve yenelim inşallah

Aynı durumdayız yeni yendiğimiz için oluyor bu baskı 4de de vardı benim başlarda kendimizi sıkmıyormuşuz gibi geliyor ama sıkıyoruz büyük ihtimalle

Üstte de o baskıyı hissettm ama ben canm bu bir süre böyle gidecek gibi kuzum bikaç ay alışma sürecmiz olacak illa ki çok acele edip kafaya takmayalm emin adımlarla gidelm sağlm olsn. 8 ay ne ki ben 3 yılımı kaybettm canm ama o süreyi düşününce bigünde de yenmeyeceğiz sonuçta bu bir süreç az sabredelm bakalm bu baskıdan da kurtulduk mı tamamdır

Ay 3 yıl gerçekten çok ama insan gerçekten ne doktora gidebiliyor nede başka seçenek bulabiliyor iyiki kk var buradaki herkese sonsuz teşekkürler

Çok doğru çıkarımlarda bulunmuşsunuz kesinlikle kasmak daha çok hissettiriyor.
Elbette şimdiye kadar ilk kez yaşadığımız için bir baskı hissi belki olacaktı ama biz en üst düzeyde yaşıyoruz kasmak sebebiyle.

Son düzenleme:
Ay 3 yıl gerçekten çok ama insan gerçekten ne doktora gidebiliyor nede başka seçenek bulabiliyor iyiki kk var buradaki herkese sonsuz teşekkürler
O his oluyor bir sure. Aparat denemedigim icin onunla calisinca olmuyor mu bilmiyorum ben ama ilk zamanlar baski hissi devam ediyor. Ben bunun süreç icinde geçecegini düşündüğüm için eşli yaptıktan sonra yeniden aparat düşünmedim.

Baskı hissi ve yanma bende de oluyor. Penis girince girdiği gibi kalıyor ileri geri yapmaya çalışınca sürekli tuvalet hissi ve yanma başlıyor dayanamayıp çıkar çıkar diyorum sizlerde de böyle oluyor mu 4. Aparat da o kadar olmuyor ama penis de daha çok yanma oluyor buda beni korkutuyor

Ben anestol ve bebe yağı kullanıyorum yanma sanki idrar yollarında oluyor vajinada değil gibi geliyor. Ayrıca bu yanma hissinin yarım saat içinde geçmesi acaba psikolojik mi diye de düşündürüyor. Kafan çok karışık

Yanma ve baskı evet hala var.
Sanırım zaman istiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…