Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Çok enteresan ki o tuvalet hissi hala devam ediyor. kendimi zorluyorum bitene kadar gitmemeye. Sebebi nedir bilmiyorum acaba mesaneye baskı mı oluyor diye düşünüyorum ve bazen koşuyorum tuvalete resmen. Benim hiç kanamam olmadı. Şuan kasılmam dışında beni zorlayan tek konu bu

Vajina boyuyla alakalı mı acaba ? Bende sadece basınç hissi oluyor hiç lavabo ihtiyacı gibi değildi. Mesaneye baskıda oluyor olabilir. İlk zamanlar benzer bi his yaşadım

@Elsa09 burda herkes vajinismus hastası bende öyleydim ve burdaki yazılar ve arkadaşlar sayesinde yendim istersen göz at yardım istersen hepimşz yardımcı oluruz.
Doktora gittin mi gittiysen bi problem görmüyosan kendinde , vajinismus apartları var onları almayı tavsiye ederim o şekilde yendik

Öncelikle teşekkür ederim makarakukara doktora gittim ama muayene olmadım sadece yapamadığımızı söyledim o da psikiyatriye yönlendirdi fakat o da izindeydi görüşemedim Bi sıkıntı yok sadece hiçbir şekilde ilişkiye izin vermiyorum ellerimle veya ayaklarımla istememe rağmen yani parmak bile denetemiyorum eşime kendimde aparatlar kesin işe yarar mı ve kızlıkla alakalı bozulma olur mu

Eğer çalışırsan aparat kesin çözüm

Kızlıkla alakalı öyle bir sorun olmuyor , onuda kafaya takma sen bunu yenmeğe odaklan, apartları kesin almanı tavsiye ederim , kesinlikle apartlar kesin çözüm sonra evde tek başına apartları dene

Doktorun muayene etmemesine sasirdim vajinusmus hastası mutlaka fizyolojik muayeneden geçmeli.
Bizde basta öyleydik sonra her şeyi yapabiliyor kıvama geliyorsun yeterki vazgeçme :)

Istersenız baska doktora gorunun. Cunku fızıksel muayene olsanız daha iyi, mudahale gerektıren bısey olup olmamasını anlamak için. Kızlıkla alakalı sıkıntı olmuyor aparatları kontrollu sekılde yapıyorsunuz cunku. Onu hıc dert etmeyin. 4u yapmama ragmen bısey olmadı eşlide azıcık kırmızılık geldı o kadar kan vs akmadı bıle. Onu dert etmeyin çalışmaya odaklanın. Bir de ramazandan sonra demıssınız de aksamları calısabılırsınız aparatlarla.

Doktorun muayene etmemesine sasirdim vajinusmus hastası mutlaka fizyolojik muayeneden geçmeli.
Bizde basta öyleydik sonra her şeyi yapabiliyor kıvama geliyorsun yeterki vazgeçme :)
İnşallah bende yapabilirim şu aralar bunalımdayım saçma şeylere gülüp saçma sapan şeylere ağlar oldum dualarınızı eksik etmeyin bu güzel günlerde Allah kimsenin başına vermesin bu derdi

O zaman aparatları alıp çalışmaya başlayayım desteğiniz için teşekkür ederim muayene olmaya korkuyorum muayene edeyim dedi bende gerek yok dedim sorun olduğunu sanmıyorum ama bilemedim umarım en kısa sürede hallederim Allah kimsenin başına bu derdi vermesin

Peki aparatları denerken kayganlaştırıcı mı kullanmam gerek yada sizler ne kullanıyorsunuz
Evet canım bebek yağı veya ultrosan jeli kullanabiltain kuruma yapmaz.
Bak burda senın gibi bir sürü kişi var çoğunluk aparatla egzersizlerini yapıyor endişe etmee bu illet tamamen erteleme hastalığı bugun yarın derken bakmışın senelerce devam ediyor 10.yılında yenenler bile oldu. 1.sayfada bilgileri oku nefes ve kegel bu işin ayrılmaz ikilsii hadii bakalım yazarsın sende

İnşallah bende yapabilirim şu aralar bunalımdayım saçma şeylere gülüp saçma sapan şeylere ağlar oldum dualarınızı eksik etmeyin bu güzel günlerde Allah kimsenin başına vermesin bu derdi
O kadar iyi biliyorum ki o hisleri.
Suçluluk hissedip ağladığım kendimi cok bencil gördüğüm eşime kıyıyormuş gibi hissettiğim anları.
Eşim "üzülme sen ne zaman hazır olursan" deyince sevinemeyip içime bir dağın oturuşunu.
Bu adama nasil yapiyorum bunu derken bile en ufak sey de parlayıp suçluluk hissiyle eşime kızışlarımı. Çünkü neden bu kadar iyiydi ki. Biraz da zorlasaydı ya. Çünkü ben onun karşılığını veremiyordum asla minnet duygusundan boğulmalarımı.
Hepsi artık canına yettiğinde ne olursa olsun yaa öldürmeyecek ya neticede. Ne acı çekersem cekeyim yeter dediğin noktada yani vazgeçmediğinde, artik kendine bu hayatı reva gormediginde yeniyorsun.
Bırak biraz bedenin acısın aciycaksa da ( burada çoğu arkadaş acı bile hissetmedi) ruhumuzun agrimasi daha fena yapıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…