Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Evet hemde oldukçaaa:) ben yenmişim gibi sevindim. Geçmiş gitmiş olsun. Rabbim keder vermesin baska :)
Terapi almak güven asılıyor cidden ama şunu da ifade etmeliyim ki bu sitede o kadar kisinin yardımını hissettim ki. Eksik olmayın. Bende kim buraya yazarsa hemen ona yazmak istiyorum çünkü biliyorum ki bu hastalık çok umut kırıyor ama en çokta umuda ihtiyacımız var.
Evet bir olumlu söz
Bin egzersize bedel
Olumlama olmasa egzersizde olmaz.
🥰😍Bizler birlikte çok güçlüyüz 😇

Umarım bende yapabilirim seni de tebrik ederim:) parmak egzersizini yapabildim ama iki parmakta zorlandım ondan sanirim en baştan başlıyor gibi olmayacak bencede:))
Bence de sen daha kolay yaparsın :) Burda yazılanları okumuşsundur belki biliyorsundur.Dilatörlere kayganlaştırıcı,bebeyağı,zeytinyağı hangisini istersen birini mutlaka sür

Bence de sen daha kolay yaparsın :) Burda yazılanları okumuşsundur belki biliyorsundur.Dilatörlere kayganlaştırıcı,bebeyağı,zeytinyağı hangisini istersen birini mutlaka sür
Desteğin için çok teşekkür ederimm🍒 öyle iyi geliyorsunuz ki.
Evet süreceğim o kadar bordo bereli değilim 😁😂

Ben çok milim milim ilerledim ne yazikki. Birazda doktorum bana illa parmak egzersizi dedi. Çünkü muayeneye izin verebiliyordum. parmak daha zor zoru başarmışken dilator olmasin dedi. Çok yavaş ilerleyince bende devam edemedim uzun süre umutsuzluktan yine bırakmıştım çünkü parmak egzersizinde çok zorlaniyordum. Sonra terapi almaya basladim o da parmak dedi onunla başlamışsın madem diye :) ama çok şey öğretti bana bir fizyoterapistten aldim. Vajinanın dar olmadığına o ikna etti beni diyebilirim:) yapısal olarak öğrenince ilerlemeye devam edebildim. Buradan aldığım bilgilerle de dilatorle devam etme kararı aldim bekliyorum bakalim:)
Parmak egzersizini yapan dilatör ü 3 günde bitirir 😂

Parmak egzersizini yapan dilatör ü 3 günde bitirir 😂
Ağzınız bal yesin 🤩🤩 çok umutlanıyorum böyle okudukça. Hatta benim terapistim parmak egzersizi yaptın direk ilişkiyi dene dedi ama ben sanirim hayal kırıklığına uğramaktan korkuyorum. Birazda dilatorle kaslarimi alıştırmak istiyorum.
Parmak egzersizinde üst üste iki parmak vermişti ve icerideyken parmaklarımi yanıma almamı söylemişti iste onu yapamadım. Birkac milim anca yana kaydirabilmisimdir. Bende yapısal olarak hymen'i kalın olanlardanım sanirim ona çarpıyordu elim ve yer yokmuş gibi hissediyordum.
Bu hissi dilatorle yenmeyi umuyorum😍

Yine aynı duvar hissi ile penis içeriye girmedi. Ne yapsam bilemiyorum dilatörlerde ilkinde zorlandım başta ama onu yaptıktan sonra nasıl kaslarımı gevşetebileceğimi anlayınca devamı geldi diğerlerini acısız ve kolaylıkla yaptım. Ama ilişki sırasında aynısını yapamadım. Birkaç gün dilatörlerle devam mı etmem gerekir yoksa tekrar ilişki denemeli miyim

Yine aynı duvar hissi ile penis içeriye girmedi. Ne yapsam bilemiyorum dilatörlerde ilkinde zorlandım başta ama onu yaptıktan sonra nasıl kaslarımı gevşetebileceğimi anlayınca devamı geldi diğerlerini acısız ve kolaylıkla yaptım. Ama ilişki sırasında aynısını yapamadım. Birkaç gün dilatörlerle devam mı etmem gerekir yoksa tekrar ilişki denemeli miyim
Öncelikle sakin oluyorsun.
Olmuyor diye denerken dahi vazgeçmiyorsun.
Olmadimi 4.aparata iyice çalış.
Tekrar pns dene.
Baktın yine bir terslik oluyor.
4.aparati yaparak sonlandir.

İlişki denemesinde belki pozisyon değiştirmelisin.
Ben aparatlar yaparken yatak ucunda yapabiliyordum. Eşli denemede ben üstte başardım.

Tekrar pns dene.

Ben aparatlar yaparken yatak ucunda yapabiliyordum. Eşli denemede ben üstte başbaşardım
İkisini de aynı pozisyonda denemiştim aslında ama neyse söylediğiniz gibi çalışmalara devam edeceğim. Çok teşekkür ederim

Tekrar pns dene.

Ben aparatlar yaparken yatak ucunda yapabiliyordum. Eşli denemede ben üstte başardım.
Yatak ucu dediginiz nasil oluyor o pozisyon

Merhabalar ben dün ilk kez dilatör denedim 4ünü de yapabildim ancak yine ilişki sırasında iken olmadı ne önerirsiniz
Aşağıda yazdıklarımı birebir uygulaa canımm
..ben dilatoru burda kesfettim 2 bucuk senelik evliyim anca yol katedebildim.4.dilatorubdahi aliyorm ama soz konusu penise gelince sanirim korkuyorm ve kendimi kasiyorum.ucunu sabitliyorum ama gitmiyor sanki duvar tabakasi vargibi..
size şöyle sıralayım🤗

1) en baştan aparatlara başla 10 dk ara ile daha sonra 4.olan aparatla en iyi egzersizlerini yap ileri geri tak çıkart etrafında daire çiz ve aparatı içinde rahat 20dk kadar beklet ben uyuştrucu krem sprey kullanmadım

2) Sen bu egzersizlerini yaparken eşin hazırlansın aparatı çıkarıp direk eşli denemeye geçin aparat sayesinde esneme yapıyor.

3) Eşine izin ver müdahele etme ona güvenmelisin aparatla nasıl yaptıysan aynı öyle hatta aparat daha zor eşli deneme daha kolay

4) Yarıya kadar oldu ama devamı olmadı dediğin yerde acele etmek yok o şekılde bekleyin sonra sen deriin nefes al nefesi verirken hafif ıkın ve eşin devam etmeli bal gör olacak ve kendine hep olumlu olumlamalar yap ben vajınusmusu yendim başardım harikaayım de sen bunlarla devam et güzel haberlerini bekliyorum

Yatak ucu dediginiz nasil oluyor o pozisyon
Yatak ucuna geliyorsun kalçanı yüksek tutmaya çalış eş ayakta ayaklarını istersen eşinin beline sararabilir yada küçük tabure alıp ayaklarına koyabilirsiniz.Bu şekilde kasılma daha az oluyor. Takıldıgın duvar hissi diye adlandırdığın yerde bekle acele etmeden sık bırak yapıp nefes egzersizleriyle destekleyip tamamlamaya çalışın zaten %80 ni bitmiş bu işin

Birde giriş olurken kalçaya eğimli olmalı giriş direk değil benim hep kullandığım bir emoji var 🌈 bunu göz önüne getirin🌺

X