Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

nefes ve kegel egzersizlerini nasıl yapabilirim peki ?
Nefes Egzersizi ise
Rahat edebileceğiniz kanepe veya yatağa uzanın
Başınızın altına yastık katın ve ayaklarınızı kalçanızın yanina koyun.
Bir eliniz göğsünüzün üstünde bir eliniz midenizin üstünde olsun.
Burnunuzdan 4-5 saniye derin nefes alırken midenizi şişirmeye odaklanın
Sonra ağzınızdan 8-9 saniye olacak şekilde daha yavaş verin.
Hemen olmayabilir pes etmeyin .

K kaktusana sen şuan kegel ve nefes egzersizindesin dimi tatlım dilator ve parmak egzersizine geçeceğin zaman tekrardan yaz .Birde sana rahatlama egzersizi yazacağım. Hem nefes hem kegel hemde rahatlama egzersiziyle Rabbimin izniyle sende yeneceksin hayırlısıyla 🤲

kizlar ilk reglimi olucam egzersizlerden sonraki,reglim bittiginde gerilemis olurmuyum cok fazla kisi yazmis basa dondum vs diye 🥺 tam esli denemeye gececektim 10 gundur 4. Apartala calisiyordum
Ben ilk esli denemeden sonra regl oldum, regl bitince de fitil kullandim enfeksiyon olmustum, en az 15 gün girmisti araya, regl sonrası ilk denemede sorun olmadı. Ben sadece ilk denemeyi 4 nolu dilatörle yaptım, sonrasında hep dilatörsüz oldu, çok kasma bence dene olmazsa aparata devam gözünde büyüyor durdukça.

Benim de regl im 2 gün sonra bitiyor. 4 ü çalışmaya devam edeceğim. Eşli de deneyeceğiz İnş olur.
Bu arada enfeksiyon neden oluyor?
Dilatör ü kullandıktan sonra sabunlayıp yıkıyorum başka yapmam gerekn bişey var mı

Benim de regl im 2 gün sonra bitiyor. 4 ü çalışmaya devam edeceğim. Eşli de deneyeceğiz İnş olur.
Bu arada enfeksiyon neden oluyor?
Dilatör ü kullandıktan sonra sabunlayıp yıkıyorum başka yapmam gerekn bişey var mı
Bende bebe yagi ya da kayganlastiricilar enfeksiyon yapiyor malesef 😔tabi bunlar disinda da enfeksiyon kapabileceginiz birsuru sebep var

K kaktusana sen şuan kegel ve nefes egzersizindesin dimi tatlım dilator ve parmak egzersizine geçeceğin zaman tekrardan yaz .Birde sana rahatlama egzersizi yazacağım. Hem nefes hem kegel hemde rahatlama egzersiziyle Rabbimin izniyle sende yeneceksin hayırlısıyla 🤲
Evet evet ben şuan nefes ve kegel yapıyorum dilatör siparişi verdim bu hafta gelir😊 inşallah yeneceğim bende sizin yardımlarınızla çok teşekkür ediyorum 😍 haber edeceğim

Merhaba kızlar yazdıklarınız çok faydalı oldu benim için tek parmak egzersizine kadar geldim iki günde ve regl oldum benim için de çok çok çok zordu bianda sizlerden cesaret buldum ve denedim 1,5 senelik evliyim ve hiç yapmaya cesaret bile edemiyordum dilatör olmadan eşli denemeye gecemez miyim

Merhaba kızlar yazdıklarınız çok faydalı oldu benim için tek parmak egzersizine kadar geldim iki günde ve regl oldum benim için de çok çok çok zordu bianda sizlerden cesaret buldum ve denedim 1,5 senelik evliyim ve hiç yapmaya cesaret bile edemiyordum dilatör olmadan eşli denemeye gecemez miyim
Aparatla en kısa sürede ve verimli sonuç alacağına eminim. Ne için aparat kullanmak istemiyorsun bilemedim ama bence hiç zaman bile kaybetme emin ol 10 günde halledersin

Ben en kücüğünü eşime denettim oldu. Parmaktan daha iyi sanirim 😂 hem hijyenik hem basit pürüzssüz. Bence o aparatla dene. Cok para verme en uygununu bul al.

Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim meleğimin dediği gibi
Dilatör setle daha hızlı sonuç alırsınız.
1.dilator fitil gibi
2.dilator 1. Gibi
3.dilatörde biraz his var
4.dilatör eşli denemeye hazırlık 4.dilatorden sonra zaten vajinusmus yenmiş oluyorsunuz.

Vemcaine sprey kullananlar arkadaşlar lütfen cevaplar mısınız spreyle yendikten sonra kaç ilişki sonrası sprey kullanmayı bıraktınız ve o spreyin eşinizinkine bir zararı oldu mu ben şuan 4. Boydayım çok rahat bir şekilde spreysiz onu yapabiliyorum sadece hindistancevizi yağı kullanarak fakat eşli denemeyi yapamıyorum çünkü eşimin ki 4. Boydan biraz daha kalın acaba spreyle denesem mi bilemedim 😩

Vemcaine sprey kullananlar arkadaşlar lütfen cevaplar mısınız spreyle yendikten sonra kaç ilişki sonrası sprey kullanmayı bıraktınız ve o spreyin eşinizinkine bir zararı oldu mu ben şuan 4. Boydayım çok rahat bir şekilde spreysiz onu yapabiliyorum sadece hindistancevizi yağı kullanarak fakat eşli denemeyi yapamıyorum çünkü eşimin ki 4. Boydan biraz daha kalın acaba spreyle denesem mi bilemedim 😩
Snowlake Snowlake bu arkadaşada ♡

Merhabalar sakın olumsuz düşünmeyin. Spreysiz başardınız.4.Dilatör spreysiz başardın.Pns daha yumuşak yok gibi olacak .Anlamayacaksın.Kayganlaştırıcı jelini biraz fazla sür.

X