Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhaba kızlar ben burda yenmiştim ama sonra eşimle covid e yakalandı ikimiz ayrı odalardaydık bende sorun yaşamıyım diye gün aşırı 4 aparata çalışdım ve regl oldum bi 5 6 gundur hiç bişey yapmadım bittiğinde yine eşli denemede sorun yaşarmıyım?

Merhaba kızlar ben burda yenmiştim ama sonra eşimle covid e yakalandı ikimiz ayrı odalardaydık bende sorun yaşamıyım diye gün aşırı 4 aparata çalışdım ve regl oldum bi 5 6 gundur hiç bişey yapmadım bittiğinde yine eşli denemede sorun yaşarmıyım?
Hayır canım yaşamassın kasma kendini başta nasıl yaptııysan gene aynısını olacak.😍

Zehraya katılıyorum burda sorduğumuza cevap alamadığımız oluyor veya sormak istediklerimizi açık açık yazamıyoruz kimse aktifte değil ben eşliye geçtim ama eşlide de sorun yaşayabiliyorum 1 senenin sonunda o grup sayesinde 1 ayda bu aşamaya geçebildim grubumuza geri dönelim lütfen 😢
Merhaba, 2 yıllık evliyim ve korkudan ilişkiye giremiyorum. Vajinismus tedavi fiyatları da şok yüksek lütfen yardımcı olun

Aparat yok diyorsanız parmak egzersizi yapılıyor ikisini de yapan biri olarak parmak daha zor☺️ Bende çok tepkiliydim aparata bir günde hepsini yaptım.ve vaji derecem en üstün bir altıydı.
Merhaba, 2 yıllık evliyim ilişkiye giremiyorum. Korkularım var ama tedavi olamadım çünkü vajinismus tedavi fiyatları çok pahalı

Canim hic korkma, sandigimiz gibi aci yok. Ben bu site sayesinde yendim.. dilator alip kendin yenebilirsin 🥰 Dilatorle bir cok kadin yendi

Aynen canım hiç korkma korkulacak hiçbir şey yok ben böyle konuşuyorum ama henüz gelmedim dilatör aldım ve şu an 3 aparatı deniyorum 1 ve 2 benim gözümde gayet normaldi ama 3 ve 4 bana asla yapamayacağım gibi geliyordu 3ü yaptım hiçbir şey hissetmedim ve ben inanılmaz derecede umutsuz vakaydım asla mi aynı alıp kendi kendimi inceleyemezdim aparat seti ile de asla yapamam diyordum hala kendim yapamıyorum ama eşime izin veriyorum eşimle beraber aparatlı çalışıyoruz ve bu kadar olmasa bile beni çok mutlu ediyor kendime inancım artık daha çok şu an rahatsızım hastaneye gidip geliyorum deneyemiyoruz ama inanıyorum ki ben bu hastalığı yeneceğim senin de yenmek için acil bir şekilde aparat edinmem gerekiyor ve ben deneme yaparken uyuşturucu sprey kullanıyorum sana da bunu öneriyorum spreyin adı wemcaine

Bir kere muayene oldum fiziksel bir sorun olmadığını öğrenip rahatladım su bazlı bir jel kullanmamızı önerdi ama cesaret edemedim
O zaman hiç endişe yapma bak buradaki çoğu kişi buradaki yazılanlar sayesinde yendi sen de inşallah yeneceksin. Sen de bizden cesaret al😍 hadi bir adım at gerisi gelirr hemen aparatlara başla

Selam canım hiç endişe etme. Öncesinde dilatör çalış ve eşliye başla hiç sorun olmuyor.

Kızlar ben dilatörün 4.boyunu ilk denedigim gun aldim sonra denedik olmadı. Dilatörü alıp ilişki kismina gelince olmaması garip degil mi ? Bu durumu yaşayan var mı aramızda
Evet canim eslide takilabilirsin. Esli denemeden once 4. dilatoru cok calis sag salo bastir daire ciz. İliskiye hazir oldugunda dilatoru birak iliski esnasinda beline yastik koyabilirsin. Bacaklarini ac esinin p...sini aparat gibi yerlestir fazla oynama erekte olur :KK70: Gerisini esine birak nefes al ver ikin o esnada 10 sn olup biticek 🤗 tabi kaygaastirici kullan

Kızlar kegel egzersizi yaparken kasları sıkıp bıraktığımızda sadece vajinadaki kasların mı hareket etmesi gerekiyor? Çünkü ben yapınca vajinayla beraber popodaki (kalın bağırsağın ucu) kaslar da aynı anda kasılıp gevşiyor bu normal mi?

Kızlar kegel egzersizi yaparken kasları sıkıp bıraktığımızda sadece vajinadaki kasların mı hareket etmesi gerekiyor? Çünkü ben yapınca vajinayla beraber popodaki (kalın bağırsağın ucu) kaslar da aynı anda kasılıp gevşiyor bu normal mi?
Canim ayni kas grubunda ikisi de 8 seklinde bi kas grubu anusun cevresi ve vajina girisinin cevresini sariyor normal yani

X