Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

merhaba arkadaşlar, hepinize geçmiş olsun Allah hepinizin gönlüne göre versin.kusura bakmayın rahatsız ettim benim arkadaşım evleneli 4 ay oldu ilk ilişkisinde herhangi bir sorun yaşamamış.ayna ile genital temizliğini yaparken çok afedersiniz vajinasının 1 cm içersinde bir et parçası görmüş üzerindede 2 tane ufak açıklık varmış.herhangi bir ağrısı dolgunluk hissi iltihap yokmuş.idrar deliğinin altındaki açıklıktan 1 cm ilerdeymiş internetten araştırdım ama pek faydalı bilgiye ulaşamadım.yoksa normal anatomisimi böyle.hiç bir şikayet yok çünkü. arkadaşım doğuda şark hizmetinde bilgisi olan daha önce böyle birşey yaşamış arkadaşımız varsa bilgilendirirse çok memnun olurum.şimdiden çok teşekkür ederim.

merhaba arkadaşlar, hepinize geçmiş olsun Allah hepinizin gönlüne göre versin.kusura bakmayın rahatsız ettim benim arkadaşım evleneli 4 ay oldu ilk ilişkisinde herhangi bir sorun yaşamamış.ayna ile genital temizliğini yaparken çok afedersiniz vajinasının 1 cm içersinde bir et parçası görmüş üzerindede 2 tane ufak açıklık varmış.herhangi bir ağrısı dolgunluk hissi iltihap yokmuş.idrar deliğinin altındaki açıklıktan 1 cm ilerdeymiş internetten araştırdım ama pek faydalı bilgiye ulaşamadım.yoksa normal anatomisimi böyle.hiç bir şikayet yok çünkü. arkadaşım doğuda şark hizmetinde bilgisi olan daha önce böyle birşey yaşamış arkadaşımız varsa bilgilendirirse çok memnun olurum.şimdiden çok teşekkür ederim.
bence normalı boyle bu skeıdle yanı...

bence de normali bu herkeste normal olan budur yani

baharcım teşekkür ederim cevabın için ama bende böyle bir oluşum yok internettede yazmıyor normal kadın anatomisinde beöyle bir oluşumun olduğu.

bu et parçası herkesde olurmu arkadaşlar üzerinde 2 tane ufak açıklık varmış.bir arkadaşı bunun kızlık zarı kalıntısı olduğunu yada kızlığının tam yırtılmadığı için olduğunu söylemiş bir alaksı varmıdır?

bu et parçası herkesde olurmu arkadaşlar üzerinde 2 tane ufak açıklık varmış.bir arkadaşı bunun kızlık zarı kalıntısı olduğunu yada kızlığının tam yırtılmadığı için olduğunu söylemiş bir alaksı varmıdır?

bendede et parçasına benzer bişey elime gelio egzersiz yaparken üst kısımda demi bu et parçası dediğin?

evet polimer üst taraftaymış üzerinde çok küçük 2 tane açıklık delik varmış et parçası gibi ayna ile görebiliyormuş evlenmeden önce kızken böyle bir oluşumu yokmuş belkide vardırda arkadaşım fark etmemiştir.bende evliyim ama bende böyle bişey yok arkadaşlarda olmasının normal olduğunu yazmış acaba bende mi bir anormallik var taktım şimdi kafama...yerimseniben

[/QUOTE

İnsan neler yasıyor ne kadar enteresan bir hayattayız arkadaslar..Ben acıyı sunu bunu göze alıyorumda akacak kanın derdine düşmüşüm resmen siz ise zorlanma gibi durumlardan korkudan kurtulmak için Allah yardımcımız olsun..Canım doktorum bana kızlık zarının hemen vajina baslangıcında oldugunu içinin delik kenarlarının zar yani et dokusu ile çevrelendigini söylemişti..Sen o delikten geçmişsin ama kenarları ya yırtmıssın farketmmeişsn ya yırtamamıssın..Eskiden bizlere kızlık zarı bi et delip geçiyor p...s demişlerdi yalanmıs orta da geciş deliği var kenarları et ile 0 harfine benzeyen bir dokuyms işte..[/QUOTE]

teşekkürler bilgi için.. hakikaten böyle bilmiyordum .. yani 5-6 cm ileride sanıyordum.. tam olarak yırtılmadığını annemden biliyorum yani onunki de doğumda bozulmuş.. esnekmiş.. ama ben ileride sanıyordum..
gerçi ben dr a gitmiştim bu vajide problem fiziksel mi diye o da zarıma bakmıştı çok kolay görmüştü,gererek..o zamanlar ben bakamıyordum şimdi bakıyorum ama ben göremiyorum :))
demekki dr gördüğüne göre çok uzakta değil hakikaten :)paylaşım için çok sağol

Son düzenleme:
ayyy nee güzel hemen bırakabilmişsin sen ben üç deneme yaptım üçündede emlayla daha emlasız yapmaya cesaret edemiyorum ama dediğin gibi nereye kadar onla yapcaz dimi?:) bu gece emlaya son:)))

bana bak hani herşeyimiz aynıydı emlayı bugün bırakıyosun olumunekankayizsmile
bide ben hergün hergün denedim alışmak için sende ara verme hayatım emla sürme sadece kayganlaştırıcı sür bak neden emlayı kullanmışım ki diyeceksin sen sadece acı çekerim diye korkuyosun hiçde olmuyo saniye den sonra alışıyosun inan bana

ayyy nee güzel hemen bırakabilmişsin sen ben üç deneme yaptım üçündede emlayla daha emlasız yapmaya cesaret edemiyorum ama dediğin gibi nereye kadar onla yapcaz dimi?:) bu gece emlaya son:)))

hem arkadaşlar emla çok pahalı :)) işin geyiğini de ben yapayım :))

vallahi ben bu zamana kadar ilk ödevlerimi ilk denerken emlayla yapıyordum..şimdi eşli parmak egzersizini hiç emlasız yapamadım.. :KK43:( emlasız yapınca başa döner diye korkuyorum ama bugün emlasız deneyeceğim pamuktan cesaret aldım.. bi de bunun p..s kısmı var yani emlayla nereye kadar.. zaten orada acı yok biliyoruz bence emla psikolojik..uyuşsa nolur uyuşmasa nolur sinir ucu yok orada his yok.. :))
ben bu gazla bu akşam 3000 sayı yaparım eueuuehuheueuhehu

bana bak hani herşeyimiz aynıydı emlayı bugün bırakıyosun olumunekankayizsmile
bide ben hergün hergün denedim alışmak için sende ara verme hayatım emla sürme sadece kayganlaştırıcı sür bak neden emlayı kullanmışım ki diyeceksin sen sadece acı çekerim diye korkuyosun hiçde olmuyo saniye den sonra alışıyosun inan bana

evet sana katılıyorum canım. burda pekçok kişi emlayla başardı çünkü acımayacak diye cesaret geliyo ve çekinmeden deneyebiliyorsun ama aynı şeyi emlasız yapıncada acımıcak biraz cesaretli olun. emla bağımlılık yapabilir onsuz ilişki denemekten korkup bıramayanlar olmuştu. illaki kullanmak istiyorum başka türlü cesaret edemicem diyorsanız egzersiz sırasında değil ilişki sırasında kullanın.
emlayı doktorda veriyor bir sakıncası yok heralde ama bana genede vajina içine uyuşturucu sürmek hemde defalarca sürmek ürkütücü geliyor. o bizi eş yapıyor o bizi anne yapıyor o bizim en değerli organımız :)))

merhaba 2 hafta önce denedim 1 parmak 2 boğum yaptım çok mutlu oldum,ileri geri yaptım içinde hiç acımadı hissettim rahattı içi sonra hemen çıkardım çünkü parmağım içinde kalacak diye çok korktum 10 dakika sürdü denemelerim sonra bıraktım ve bu pazzartesi düzenli yapmaya karar verdim anlattığım gibi oldu herşey bıraktım ama reglden sonra başlıcam tekrar pes etmicem nasıl olsa başka bişey yaptığım yok denemekten başka çare de yok!!
aslında sormak istediğim bişey var hepinize:bu emla ne işe yarıyo tam olarak kasılmaya faydası var mı?giriş kısmını rahatlatıyor mu çünkü ben içinde acı hissetmedim zaten parmağı sokunca??

çok güzel bence sen bu işi hemen başaracaksın. ben tek parmak yaptığımda git gel yapmak şöyle dursun nerdeyse nefes bile almıyodum kıpırdarsam canım yanar diye :)) tek parmağa iyice alıştıktan sonra gitgel yapabilmiştim. acımıyor evet onu anlayınca daha cesaretli oluyor insan. vajina kasları çalışıyor bu esnada parmağını sıktıysa ondan panik olmuşsundur. öyle hemen çekme ama canını acıtabilirsin. öyle durumda derin derin nefes alıp vererek yada ıkınarak kaslarını rahatlatmayı dene

merhaba
ben bugün prma egzersizlerine başladım küçük parmağımın ilk boğumuna kadar olmasada birazını alabildim sonra pasta mumu ile denedim onuda biraz aldım aslında dahada alabilirdim ama şimdilik yeter diye düşündüm bir kaç saat sonra tekrar parmak ve ardından mumu denedim ve mumu neredeyse sonuna kadar albildim . inşallah başarabiliirm ne olur morl verin bana ayrıv bişey sormak istiyorum biri pasta mumu diye yazmıştı ama doğru olan pasta mumu mu yoksa diğer biraz daha kalın olan mumlar mı bu konu hakkında bili verirmisimniz lütfen arık bu beladan kurtulmak istiyorum.

cevap hepsi :))
önce pasta mumuna alış sonra parmak egzersizlerine geçersin sonrada kalın mumlara başlarsın

ben 3 parmak denedim bozulmadı..kendi elimi normal olarak daha az alabiliyordum pozisyon nedeniyle eşim parmak bitimine kadar so...yor..yine de kızlık zarına rastlamadık :) ya da ben farkında değilim kanamada yok ..
ama şu var ince bir kastan geçiyorduk böyle cıvık bi yerden orası kayboldu :S

şu kızlık zarını unutmuştum sen aklıma getirdim...

tüm kk alemine soruyorum... bu zar nerede :))) çünkü bundan korkup içine parmak almada zorlananlar var..ben daha uzakta sanıyorum ki galiba 4-5 santim ilerideymiş.... ama bizz kadınlar tıpa değil deneyime inanıyoruz... başarmış olan arkadaşlar bu olayı çözümleyin :)) arkadaşlar boşuna telaşlanmasın..
ben sadece şuanki deneyimime göre söylüyorum :) biz bulamadık zar mar :))

ben başarıncada görmedim kendisini bilemicem :))
hayat boyu dinlediğim herşey palavraymış kırmızının k sini görmedim.
bekaretimize sahip çıkalım diye böyle korkutuyorlar galiba bizi hainler :eek:klava:

Kızlar o bahsettiğiniz et parçası değil kızlık zarı...
O üzerindeki delikler de adet kanının geçmesi için var...

çok güzel bence sen bu işi hemen başaracaksın. ben tek parmak yaptığımda git gel yapmak şöyle dursun nerdeyse nefes bile almıyodum kıpırdarsam canım yanar diye :)) tek parmağa iyice alıştıktan sonra gitgel yapabilmiştim. acımıyor evet onu anlayınca daha cesaretli oluyor insan. vajina kasları çalışıyor bu esnada parmağını sıktıysa ondan panik olmuşsundur. öyle hemen çekme ama canını acıtabilirsin. öyle durumda derin derin nefes alıp vererek yada ıkınarak kaslarını rahatlatmayı dene

gerçekten böyle mi düşünüyorsun ben bu pamuk mum işini tuttum onu denicem bir an önce bitse reglim çok saolun keşke 2 yıl önce sizle buluşsaydım şimdi normale dönerdi hayatım neyse artık bundan sonra zaman kaybı yok haydi kızlar artık kadın olma zamanı
:KK66:

selam arkadaşlar kim ler var burad hala bilmiyorum ama uzun bir süre sonra ben ölesine bir baktım ben malum hala vajiyim vede hamile buraya artık girmek bile beni üzüyo önceden hırsla azimle geliyodum ve ilerliyodum şimdi herşey bitti uzun bir süre hayallerime ara verdim sizler ne alemdesiniz

selam arkadaşlar kim ler var burad hala bilmiyorum ama uzun bir süre sonra ben ölesine bir baktım ben malum hala vajiyim vede hamile buraya artık girmek bile beni üzüyo önceden hırsla azimle geliyodum ve ilerliyodum şimdi herşey bitti uzun bir süre hayallerime ara verdim sizler ne alemdesiniz

merhaba nasıl hamile kaldın?

X