Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

ya inşallah hepimiz bu hastalıktan kurtuluruz insanda psikoloji bırakmıyo bunu başarsam eminim evliliğime daha çok sahip çıkıcam daha çok mutlu olucam hiçbir engelim hiçbir sıkıntım kalmayacak :KK43:(

canım öncelikle herkes yapıyo ben yapamıyorum psikolojisini üzerinden at...hiç birimiz aaa dur ben parmağımı vajije bi sokayım diye başlamadık egzersizlere...parmağın oraya girme ihtimalini bile düşünmek tiksindirdi hemen mümkün değil böyle bişey diye şartlandırdı bizi...bi kere yapamıyorumu kafandan çıkar at...yavaş yavaş sakin sakin başla egzersizlerine ben bu parmağı hemen alır sokarım demeden vajinin etrafında gezdir yavaş yavaş dene bir iki denemeden sonra zaten parmak kendi yolunu bulacak sen bile inanamayacaksın ben ilk parmağın tamamını içeriye alabildiğimde ne yapacağımı şaşırdım açıp pencereyi bütün dünyaya ilan edesim geldi orada delik varmış parmak oraya girebiliyormuş diye meğer ne kadarda kafamda büyütmüşüm dedim hihoyyytsende dene bak göreceksin yuhh yaaa bana diyeceksin ne varmış bu kadar bunu sorun edecek diyeceksin...inan parmağını vajide gezdirebilmek bile bir adım çünkü aramızda vajiye bakamayan dokunamayan arkadaşlar bile var....

canım ınan bende 11 ayda yapabıldıgım tek sey vajinama dokunmak bende dokunamıyordum ınan idrarla cinsel ilişkinin yerının aynı oldugunu sanıyordum yanı artık dokunabıolıyorum ama bırazcık soksam gerısı gelcek ama bugun regl ım bıtıyo bugun baslıycam lutfen baana dua edın yapmak ıstıyorum

ya inşallah hepimiz bu hastalıktan kurtuluruz insanda psikoloji bırakmıyo bunu başarsam eminim evliliğime daha çok sahip çıkıcam daha çok mutlu olucam hiçbir engelim hiçbir sıkıntım kalmayacak :KK43:(

Amin canım,,,inşlh herkes kurtulur,umudunuzu kaybetmeyin,hep cesaretli olun,sizin bizlerden neyiniz eksik,çok şükür,,,sizde başarıcaksınız,,,kendinizi rahat bırakın,gevşeyin,olumsuz düşünmeyin,karamsar olmayınn,inşlh emeklerinizin karşılığını alırsınızzz

ya zaten bu vajinusmus annelerimizde babannelerimizde v.s insanlarda yani eski çağlarda kimsede yok bu bilinçli insanların kültürlü insanların başına geliyo farkındaysak malesefki

canım eskiden insanlar birbirlerine cinsellik hakkında hiç bir şey anlatmazlardı herkesin kendi özeliydi ama günümüzde bu konular ulu orta çoluk çocuk yanında konuşuluyor yok kırmızı söyle geldi böyle gitti yok kız patlakmış laflara bak yaaa tekermi bu patlasın..bunu duyar duymaz hepimiz beynimizde yeni senaryolar ekledik p...s gircek patlayacak ortalık kırmızı gölü olacak....insanların laf olsun torba dolsun diye yaptıkları muhabbetlerin ceremesinide bizler çekiyoruz görüldüğü üzere....

canım ınan bende 11 ayda yapabıldıgım tek sey vajinama dokunmak bende dokunamıyordum ınan idrarla cinsel ilişkinin yerının aynı oldugunu sanıyordum yanı artık dokunabıolıyorum ama bırazcık soksam gerısı gelcek ama bugun regl ım bıtıyo bugun baslıycam lutfen baana dua edın yapmak ıstıyorum

canım bak ne dicem şevkini kırmak istemem ama ben parmak egzersizlerini geçip aparatla deneme yapıyordum sonra araya regl girdi yeni bitti hadi yapayım derken başaramadım normalde yaptığım birşey canımı sıktım pskilojim hemen alt üst oldu yani diyeceğim şu ki eğer yapamıyosan sakın kendini yıpratma regl döneminden kaynaklanıyo olabilirmiş burdaki arkadaşlarda bana öyle söyledi istersen 2 gün falan bekle insan sabırsızlanıyo ama morelini yapamassan sakın bozma regl den kaynaklandığını düşün olurmu

canım eskiden insanlar birbirlerine cinsellik hakkında hiç bir şey anlatmazlardı herkesin kendi özeliydi ama günümüzde bu konular ulu orta çoluk çocuk yanında konuşuluyor yok kırmızı söyle geldi böyle gitti yok kız patlakmış laflara bak yaaa tekermi bu patlasın..bunu duyar duymaz hepimiz beynimizde yeni senaryolar ekledik p...s gircek patlayacak ortalık kırmızı gölü olacak....insanların laf olsun torba dolsun diye yaptıkları muhabbetlerin ceremesinide bizler çekiyoruz görüldüğü üzere....

kesinlikle katılıyorum

merak etme yalnız değilsin bende aynı yer sanıyordum hihoyyytcanım eline jel sür yavaş yavaş gezdir hatta klitoris civarında biraz gezdirebilirsin istersen tv karşısında yada müzik dinleyerek yap dikkatin dağılır yada egzersiz öncesi benim yaptığım gibi git çikolata ye bişeyler yap mutlu ol sonra başla egzersize ilk dakikalarda nerde delik olduğunu keşfet girişi nerden mesela diye düşün...adım adım git zaten gerisi çorap söküğü gibi gelecek :kedi:sen kendin isteyeceksin 2 paramağa geçeyim falan diye...

canım bak ne dicem şevkini kırmak istemem ama ben parmak egzersizlerini geçip aparatla deneme yapıyordum sonra araya regl girdi yeni bitti hadi yapayım derken başaramadım normalde yaptığım birşey canımı sıktım pskilojim hemen alt üst oldu yani diyeceğim şu ki eğer yapamıyosan sakın kendini yıpratma regl döneminden kaynaklanıyo olabilirmiş burdaki arkadaşlarda bana öyle söyledi istersen 2 gün falan bekle insan sabırsızlanıyo ama morelini yapamassan sakın bozma regl den kaynaklandığını düşün olurmu

canım ben bı ılerleyemedımkı gerıye dusuyum yanı desemkı regl den once bır parmak yapıyodum sımdı yapamıyorum oyle degıl ben hıc sokamadım ben bır parmak yapabılsem gerısı gelcekk ama olmuyo esımde sıkıştırmıyo ıyıce pıskolojım bozulmasın dıye bı baskı olmayıncada hemen erteleme pıskolojısı ama artık tak ettı ıcım gıdıyo mılletın cocugu var yasıyo bunu cok rahatmıs gıbı ama ben...

merak etme yalnız değilsin bende aynı yer sanıyordum hihoyyytcanım eline jel sür yavaş yavaş gezdir hatta klitoris civarında biraz gezdirebilirsin istersen tv karşısında yada müzik dinleyerek yap dikkatin dağılır yada egzersiz öncesi benim yaptığım gibi git çikolata ye bişeyler yap mutlu ol sonra başla egzersize ilk dakikalarda nerde delik olduğunu keşfet girişi nerden mesela diye düşün...adım adım git zaten gerisi çorap söküğü gibi gelecek :kedi:sen kendin isteyeceksin 2 paramağa geçeyim falan diye...

canım tesekkur ederım ıns oyle olur artık hergun takıp edıcem burayı sızden taktıkler alıcam

canım tesekkur ederım ıns oyle olur artık hergun takıp edıcem burayı sızden taktıkler alıcam

canım yaptığımız egzersizler fiziksel açıdan çok ama çok kolay bizi zora sokan tek şey bilinç altımız...beynimizde bunu o kadar büyütüyoruzki olması mümkün değil gibi geliyor...inan bana sen kendine güvenip ben bu işin üstesinden gelirim dersen yarı yolu almış olacaksın...kendine güven...burada kaç kişi var parmak mum vs. egzersizi yapan daha 1 kişi çıkıp demedi acıdı diye...sakın aklına öyle bi şey getirme...vajide bizim bir parçamız inan vajinin içine ilk dokunduğunda çok acayip duygular hissedeceksin hihoyyyt

canım ben bı ılerleyemedımkı gerıye dusuyum yanı desemkı regl den once bır parmak yapıyodum sımdı yapamıyorum oyle degıl ben hıc sokamadım ben bır parmak yapabılsem gerısı gelcekk ama olmuyo esımde sıkıştırmıyo ıyıce pıskolojım bozulmasın dıye bı baskı olmayıncada hemen erteleme pıskolojısı ama artık tak ettı ıcım gıdıyo mılletın cocugu var yasıyo bunu cok rahatmıs gıbı ama ben...

sera ben 2 aylık evliyim eşim anlayışlı ama düşünüyorum da nereye kadar anlayışlı biliyorumki içten içe kafasına takıyodur banyoya gider o görmesin diye gizli gizli ağlardım sanki dünyada tek ben böyleymişim gibi gelirdi sokakta birini görsem aaaa bunu çocuğu var bu kadar zor bir şeyi buda başarmış ama neden ben! diye hep kendimi sorguladım eşim artık kendine gel ne kadar iyi niyet göstersede onun bana iyi davranmasıyla ben daha çok ezildim neden ben bunu ona yapıyorum diye sonra netten burayı buldum tekrar söylüyorum tesadüflere inanmam burası Allah ın bana gönderdiği bir yardım eliydi burdaki arkadaşlar okadar iyi niyetli ve bir okadar da yardımsever insanlar ben sitedeki yazıları nerdeyse baştan sona kadar okudum siteye ilk geldiğimde aaa hoşgeldin dediler elimi tuttular yalnız olmadığımı öğrendim çünkü bu hastalığı çevrendeki kimse anlamıyo seni senden başka kimse anlamadığı gibi herkes aaa ne var 5 dak olay diyip deli diyip geçiyolardı neyseki kader arkadaşlarımla yalnız olmadığımı ve desteğe ihtiyacım olduğunu burdan öğrendim burdan herkese tekrar tşk ediyorum iyiki varsınız onların bana verdiği azimle parmak egzersizleri yaptım sonra eşle parmak egzersizleri yaptım hergün bir kademe atlatıyodum sonrasında aparat denemesi yaptım aaaa ben bunu böyle bilmiyodum demeye başladım kendime özgüvenim gelmişti yüzümün eskisi gibi güldüğünü söylüyordu eşim kendime gelmiştim nerdeyse ama 2 gündür yapamıyorum yine neolduysa bana regl den mi kaynaklanıyo bilmiyorum ama en kısa zamanda kendime gelicem ilk başta ucunda ölüm yok ya dedim bu gayet normal birşey evet sende kendini kasmadığın zaman parmağını oraya götürdüğün zaman elinin nasıl içeriye doğru kaydığını göreceksin bunu başardığında diğer levellere geçeceksin başardıkça başarmak isteyeceksin herkesden neyim eksik de başla derim sana ne kadar yardımcı oldum bilemiyorum bu psikolojiyle ama Allah yardımcın olsun canım benim.

arkadaşlar ara sıra egzersizlerde takılmanız son derece normal...ben 2 parmak egzersizi çok rahat yaptığım halde yeri geliyodu tek parmağı alamıyodum psikolojik bunlar ara sıra olabilir insanız en büyük derdimiz vaji olsa bile başka yüklerde var omuzlarımızda...sallayın gitsin 5 dk ara verip tekrar dönün egzersize daha rahat yapacaksınız....

arkadaşlar ara sıra egzersizlerde takılmanız son derece normal...ben 2 parmak egzersizi çok rahat yaptığım halde yeri geliyodu tek parmağı alamıyodum psikolojik bunlar ara sıra olabilir insanız en büyük derdimiz vaji olsa bile başka yüklerde var omuzlarımızda...sallayın gitsin 5 dk ara verip tekrar dönün egzersize daha rahat yapacaksınız....

sağol venüsten inşallah başa dönmem canım

sağol venüsten inşallah başa dönmem canım

bebişim sen artık bir kadınsın yok öyle başa dönmek falan hihoyyytburada oklava ile yaptırıyoruz geri kalan egzersizleri ona göre :eek:klava:yarın öbür gün anne olacağız böylemi öğreteces çocuklarımıza takıldığın yerde bırak kaç lülülülülülü yüzüp yüzüp kuyruğuna gelmişsin zaten bundan sonraki aşamaların çok daha kolay olacak...

pamuk58 venusten çok tesekkur ederım ıns oyle olcak bende artık ınanıyorum yapacagıma ara vermıycem artık bu hastalık bırde benı cok farklı yapdı yanı pıskoljımı bozdu cok alıngan kuskucu bırısı oldum sokaga cıksam esımle esım bakmasa bıle sokakdakı herhangı bıre bayandan rahatsızlık duyar oldum sankı ben kadın degılım esım hemen onlara bakacak meyıl edecek gıbı hısedıyorum alakası yok esasında ama elımde degıl her lafınaltında bırsey araroldum ıyı bırseydese kotu anlar oldum ınsallah bunların hepsı bu hastalıkdan kurtulunca gecıcek kendıme guvenım gelıcek

pamuk58 venusten çok tesekkur ederım ıns oyle olcak bende artık ınanıyorum yapacagıma ara vermıycem artık bu hastalık bırde benı cok farklı yapdı yanı pıskoljımı bozdu cok alıngan kuskucu bırısı oldum sokaga cıksam esımle esım bakmasa bıle sokakdakı herhangı bıre bayandan rahatsızlık duyar oldum sankı ben kadın degılım esım hemen onlara bakacak meyıl edecek gıbı hısedıyorum alakası yok esasında ama elımde degıl her lafınaltında bırsey araroldum ıyı bırseydese kotu anlar oldum ınsallah bunların hepsı bu hastalıkdan kurtulunca gecıcek kendıme guvenım gelıcek

canım seni çok iyi anlıyorum buradaki hemen hemen herkes bu yollardan geçti...ben kadın olduğumu psikoloğa gitmeye başladığımda anladım...o zamana kadar ürkek tırsak küçük bir kız çocuğuydum...vajiden çok büyümekten kadın olmaktan korktum belkide...herkes kadındı ben çocuktum sanki...sağolsun psikoloğum benim aklımı başıma getirdi...öncelikle evde rahat olmayı alışkanlık haline getirin bacaklarınızı açarak oturmayı öğrenin mümkün olduğu kadar evde kısa etekler giyin mümkünse iç çamaşırı olmadan..eşinizi baştan çıkarmaktan cilveleşmekten korkmayın çünkü vaji sürecinde aradaki romantiklik gerginliğe dönüşebiliyor...aranızı sıcak tutun çünkü beraber aşacaksınız bunu...

canım seni çok iyi anlıyorum buradaki hemen hemen herkes bu yollardan geçti...ben kadın olduğumu psikoloğa gitmeye başladığımda anladım...o zamana kadar ürkek tırsak küçük bir kız çocuğuydum...vajiden çok büyümekten kadın olmaktan korktum belkide...herkes kadındı ben çocuktum sanki...sağolsun psikoloğum benim aklımı başıma getirdi...öncelikle evde rahat olmayı alışkanlık haline getirin bacaklarınızı açarak oturmayı öğrenin mümkün olduğu kadar evde kısa etekler giyin mümkünse iç çamaşırı olmadan..eşinizi baştan çıkarmaktan cilveleşmekten korkmayın çünkü vaji sürecinde aradaki romantiklik gerginliğe dönüşebiliyor...aranızı sıcak tutun çünkü beraber aşacaksınız bunu...

canım inan aynı seyler bu büyüme korkusu kadın olma korkusu bende yasıyorum canım bu pıskologu bana soylermısın bende baslamısdım bı pıskologa ama hıc faydası olmadı bı ay gıtmesem sen nıye gelmıyosun demedı parayı aldı ısı bıttı sen nereye gıttın canım benı yonlerdıırırmısın lutfen

canım inan aynı seyler bu büyüme korkusu kadın olma korkusu bende yasıyorum canım bu pıskologu bana soylermısın bende baslamısdım bı pıskologa ama hıc faydası olmadı bı ay gıtmesem sen nıye gelmıyosun demedı parayı aldı ısı bıttı sen nereye gıttın canım benı yonlerdıırırmısın lutfen

canım özeline yazdım...

canım özeline yazdım...

inş bende baslıycam oraya pekı bu seas araları nekadar sure oluyo 3 gunde bırmı yoksa dahamı uzun neyse ne artık yapıcam bu ısı

inş bende baslıycam oraya pekı bu seas araları nekadar sure oluyo 3 gunde bırmı yoksa dahamı uzun neyse ne artık yapıcam bu ısı

1. seans : vajinayı tanıma aynayla bakma dokunma (kadın olmak)
2. seans : tek parmak egzersizi 1 hafta boyunca her gün 30/40 dk. egzersiz eğer hiç sorunsuz tek parmağı alabiliyorsan sokup çıkarabiliyorsan içeride hareket edebiliyosan diğer seansa geçiyorsun...
3. seans : 2 parmak egzersizi aynı şekilde sorunsuz sokup çıkarabilme içeride hareket ettirme ve makas hareketi yapma.
4. seans : eş parmağı ile egzersiz (en kolayı bu) bence tabiki..
5. seans : p...s denemesi...

yani normalde her hafta gitmem gerekiyordu ama iş yerindeki yoğunluktan dolayı ve o zamanki maddi durumumuzdan dolayı ben seans aralarını biraz açtım hihoyyyt

X