Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Arkadaslar herkese merhaba...
Uzun sureden sonra bende egzersizlerime basladim..ve Allahima sukurler olsun ki egzersizlerim muthis basladi..ben dilator seti almistim,,ayrica emla kremim ve bepanthen kremim de vardi...
Allah razi olsun ozelden de bazi arkadaslar ile mail ile soruyodum hep..bu arkadaslar doktor tedavisi sonucu yenen ve sonrasinda ayni durumda olan bizlere yardim etmeye calisan arkadaslar..yani forumda da yaziyorlar zaten..ozel den maillesiyorum deyince yanlis anlasilmasin..
onlar doktorda da dilator seti ve emla bepanthen uclusunu kullanan arkadaslar..
neyse sadete geleyim...ben dun egzersizlerime basladim dilatorlerim ile...
bilenler bilir bu dilator dedigimiz seyler kucukten buyuge 4 boy ...
neyse ayna karsisinda once inceleme ile basladim..sonrasinda burdaki tavsiye edilen sekilde elimi orda beklettim once dokunmaya calistim,,ve ilk olarak parmagimla basladim ilk seferde isaret parmagimi sonuna kadar aldim,,hic bir agri yanma sizlama hci bisey hissetmedim,,ve sevincten uctum..sonra parmagimi cikarip tekrar so..tum..
sonra bundan aldigim cesaretle hemen ilk dilatorume gectim 1.boyu yine ayni sekilde icime aldim..tabi dilatorun uc kismina emla geri kalan kisimlara bolca bepanthen surerek,,
tabi ben yine sokta idim ...cok mutlu oldum ve inanilmaz cesaret geldi..
sonra bundan da aldigim cesaretle hemen 2.aparatima yani dilatore gectim...
onuda cok rahat bi sekilde aldim icime..ve tahmin edersiniz ki bu gazla 3.boya gecmek istedim ve ilk kez bu boyda biraz zorlandim..ama onuda yine cok yavas sekilde milim milim nefes vererek icme itmeyi basardim..
ve 3.ude biraz zorlandigim icin 3.boyutta biraz fazla calistim yani 3 aparati toplamda 1.5 saat calismisim,,bunun heralde 40 dakikasini 3.boyuta ayirdim..
hersey cok guzel gidyordu,,ben cok cok mutlu oldum tabi..kendime o kadar guvenim geldiki,,icimden bu is cok yakinda biticek dedim...
ve dun 4.boyu almadan en son 3.ude biraktim egzersizi..zaten paylasan arkadaslarda hep 3 yada 4 gunde yeniyosun bu aparatlarla her gun bir boyu deniyosun son gun 4.yu denedikten sonra iliski yasanabiliyor demislerdi..bende daha ilk gunden 3 boyu deneyebildim belki acele eiyordumdur diye 4.yu denemedim ve ertesi gune biraktim..

bugun tekrar egzersizlerime baslayim dedim...tabi dun oyle cok mutlu olunca duramadim zaten..egzersiz yapmak geldi icimden hemen..ve basladim yine..
yine sukurler olsunki o kadar rahat ilerledim ki ilk 3 boyu yine patir patir aldim icime resmen..sonra 4.ye gectim..en buyuk boy...
ve nedense 4 te takildim kaldim yaa..:KK43:(( yapamadim
ayni sekilde nefes egzersizlerini yapiyorum yok,,emla zaten surmustum yine yok,,bi turlu olmadi..sonra biraz bekledim tekrar denedim,,cok zorladi ama beni,,resmen girmiyor ve cok afedersiniz ama oyle bir gerilme olduki seyimde.. sanki resmen artik yer yokmuscasina gerildi..ve ayni sekilde agri..
tekrar denedigimde yarisi demeyim ama yariya yakin bir kismi aci icinde girdi gibi..sonra baktim ilerletemiyorum cikarim dedim,,ve bi baktim dilatorun uzerinde kirmizi vardi :KK43:(((( zaten hissettim o acidan bisey oldugunu...
ama o kadar az bir kirmzi ki damla gibi dilatorun zerindeki..
wc ye gittigimde de afedersiniz peceteye surunce pecetede olucak sekilde..coksukurki 1-2 saatte durdu..bisey yoktu..wc ye gittigimde de..bepanthen kremde surmustum zaten..
simdi tabi dogal olarak ara verdim ...3-4 gun hatta ara vermeyi dusunuyorum...ama simdiden bu aradan sonra nasil tekrar baslarim bunuda dusunmeye basladim..cunku kirmizi bide agri cok korkuttu beni artik..
oysaki nasil mutlu olmustum dun anlatamam...:KK43:(((((
resmen sok icindeydim isaret parmagim hic zorlamadan pat diye icime girdiginde ,,ilk 3 dilatou patir patir aldigimda..
bide arkadaslar ben hep forumda okuyordum,,iste adetten sonra egzersizlerin zor oldugunu falan..ondan korkumdan bile adetten hemen sonra baslayamadim..adetin 13.gunu basladim,,dun yani ,,bide bugun 14.gun yapmis oldum..
dusunuyorum acaba ben bu kadar rahat yapmam emlaya mi bagliydi,,yoksa 13-14.gun bayanlarin yumurtlama gunleridir..yani duzenli adett olan kisilerde tabi..ve bugunlerde genelde daha rahat oldugunu duymustum iliskilerin,,akintidan dolayi..yani dogal cervikal mukus sayesinde..bundan dolayimi ben bu inanilmaz sekilde basardim bu parmak almayi ve aparatlari..

ama iste sonucta sona yaklastigimi dusunurken son boyutta boyle oldu ve kizlar size soruyorum sizce neydi bu kirmizi,,kizlik kirmizisimiydi,,yani gittimi dersiniz,,yani gitmesi sorun degil,,hic sorun degil,,esimin haberi var zaten egzersizlerimden,,ve bizim icin onemli olan artik saglikli bir sekilde cinsel hayatimizin olmasi,,kirmizi olmus olmamis umrumuz degil,,zaten dun o dilatorun uzerindeki kirmiziyi esimede gosterdim bak az once boyle oldu diye..oda acayip sasirdi,,ve ben bu yasadiklarimdan bukadar korktugum icin tekrar nasil 3-4 gun sonra egzersizlerime baslicam???
lutfen deneyimi olan arkadaslarimin ve tavsiyesi olan herkesin yorumlarini bekliyorum :KK43:((((

canım öncelikle süperrr bi gelişme olmuşş,,,sona çok yaklaşmışsınn,,,inşlh bu hızla kısa zamanda başarırsın...
canım,sen şimdi dilatorün 4. aparatını çalışırken biraz zorlamışsın ,Yani zorla so...nca kızlık zarının kenarları yırtılarak biraz kanaman olmuş olabilir,,,bence egzersizlerine başladığında çok zorlama,zorlandığında bırak,birde vajina içindeki o gerilme ilk ilişkide bendede olmuştu,o çok normal canım,

canım senin için çok sevindim süpper bi haber acele etme bak diğer kısmları yavaş yavaş yapiyorsun 4. aşamada zorlanman normaldir acele etmeden her gün bir egzersiz yaparak tekrar başla o kana gelince evet kızlık zarını biraz zorlamışın ama önemli değil umarım en kısa zamnada üm boğumları yaparsın

kızlar bende yendim hersey düzene girdi artık ama bi sorunum var işişkiden sonra vajinamın sol tarafında şişlik oluşuo neden olabilir yardım.

arkadaşlar ben bu hayat acil arkadasın bahsettıgı aparatlardan almak istıyorum nasaıl nerden alınır bana bılgı verırmısnız lutfen

kızlar bende yendim hersey düzene girdi artık ama bi sorunum var işişkiden sonra vajinamın sol tarafında şişlik oluşuo neden olabilir yardım.

maşallah yenen yenene :nazar: tebrik ederim canım...böyle bi sorun burada hiç okumadım istersen bir uzmana danış bir an önce...her ilişkiden sonra oluşuyosa mutlaka bir nedeni vardır diye düşünüyorum...malum kadın olmak zor zanaat artık çoooook dikkat etmemiz gerek herşeye...

canım internetten sipariş veriyolar heraldee ,bi araştır netten dilatör diyeee[/QUOTE

evet bakdım ama sankı boyle farklı sıteler yanı hastalık ıcın degılde zevk ıcın bazı seyler cıkıyo yanı bahsedılen seyler penıs e benzıyen seylermı yoksa dahamı farklı eczanelerde bulunurmu

maşallah yenen yenene :nazar: tebrik ederim canım...böyle bi sorun burada hiç okumadım istersen bir uzmana danış bir an önce...her ilişkiden sonra oluşuyosa mutlaka bir nedeni vardır diye düşünüyorum...malum kadın olmak zor zanaat artık çoooook dikkat etmemiz gerek herşeye...

evet dogru dedin canım bazen anestol sürüyorum acaba o mu yapıo ya da prez.. bi latesk die bir madde varmış oda dokunabilirmiş doktordan da korkuyoırum:)

canım internetten sipariş veriyolar heraldee ,bi araştır netten dilatör diyeee[/QUOTE

evet bakdım ama sankı boyle farklı sıteler yanı hastalık ıcın degılde zevk ıcın bazı seyler cıkıyo yanı bahsedılen seyler penıs e benzıyen seylermı yoksa dahamı farklı eczanelerde bulunurmu

Vaginal Dilator Set - Vaginismus.com
burda var sanırım arkadaşlar nerden aldı bilmiyorum ama sex shoplarda da ürünler vardır.

evet dogru dedin canım bazen anestol sürüyorum acaba o mu yapıo ya da prez.. bi latesk die bir madde varmış oda dokunabilirmiş doktordan da korkuyoırum:)

mutlaka bi şey dokunuyor ama ne :))) merak etme jinekolojik muayene hepimizin korkulu rüyası ama yapacak bi şey yok opuyorumnanaktandurumunu anlatırsın anlayışlı bi dr ile çok rahat muayene olabilirsin...artık bunlarada alışmamız lazım...

kader arakadasım tesekkur ederım bunu arasdırcam pekı bununla dırek baslanıyomu yoksa bır parmak felan yapmakmı lazım ben daha bır parmak bıle yapamıyorum

canım tercih sana kalmış...ister parmak, ister mum, ister dilatör hangisi ile kendini rahat hissedeceksen onunla yap sonuç nasıl olsa aynı...ben parmak egzersizleri ile yendim..burada her 3lede egzersiz yapıp yenen arkadaşlar var tamamen sana kalmış...

şimdi aklıma rahmetli anneannem geldi kızlar zavallımı 12 yaşında evlendirmişler dedem ise 35 yaşındaymış ilk gecede bayılmış dayanamamış :KK70: tövbe tövbe nerden aklıma geldiyse

şimdi aklıma rahmetli anneannem geldi kızlar zavallımı 12 yaşında evlendirmişler dedem ise 35 yaşındaymış ilk gecede bayılmış dayanamamış :KK70: tövbe tövbe nerden aklıma geldiyse

yazık daha çocuk denecek yaşta...anam biz bu yaşta ayılıp bayılıyoruz :kedi:korkunun ecele faydası yok ayılsakta bayılsakta doğanın kanunu bu hihoyyyt

yazık daha çocuk denecek yaşta...anam biz bu yaşta ayılıp bayılıyoruz :kedi:korkunun ecele faydası yok ayılsakta bayılsakta doğanın kanunu bu hihoyyyt

ya zaten bu vajinusmus annelerimizde babannelerimizde v.s insanlarda yani eski çağlarda kimsede yok bu bilinçli insanların kültürlü insanların başına geliyo farkındaysak malesefki

canım tercih sana kalmış...ister parmak, ister mum, ister dilatör hangisi ile kendini rahat hissedeceksen onunla yap sonuç nasıl olsa aynı...ben parmak egzersizleri ile yendim..burada her 3lede egzersiz yapıp yenen arkadaşlar var tamamen sana kalmış...

canım ben bı baslıyamıyorum baslıyorum ama gerısını getıremıyorum ıcıne ıttırmek ıcımden gelmıyo esım dıyo ıttırmıyosun ama ben ıttırdıgımı sanıyorum yarım parmak yapsam gerısı gelcek ama yok 15 gun sonra bır yıl olcak evlenelı ama bır arpa boyu yol alamadım neden olmuyo hepımız vajı hastasıyız ama ben neden hıc yol alamıyorum herkes yenıyo

kader arakadasım tesekkur ederım bunu arasdırcam pekı bununla dırek baslanıyomu yoksa bır parmak felan yapmakmı lazım ben daha bır parmak bıle yapamıyorum

canım venüsten arkadaşımın dediği gibi hangisi içine siniyorsa onunla başla,,,ister serçe parmak,ister doğum günü mumu,ister dilatörün en küçük boyuu,hangisi sana itici gelmiyorsa başlayabilirsinnn,

seracım önce vajina anatomisini incele netten,ne kadar esnek olduğunu filann,,,ayna ile bak kendini rahat bırakınca,gevşeyince ,ıkınıca ne kadar açılabileceğini bi gör,sonra parmağını dokundur,bol kayganlaştırıyla derin nefes al ,verince yavaşça ittir,yönü popoya doğru,zaten kayıcaktır

canım ben bı baslıyamıyorum baslıyorum ama gerısını getıremıyorum ıcıne ıttırmek ıcımden gelmıyo esım dıyo ıttırmıyosun ama ben ıttırdıgımı sanıyorum yarım parmak yapsam gerısı gelcek ama yok 15 gun sonra bır yıl olcak evlenelı ama bır arpa boyu yol alamadım neden olmuyo hepımız vajı hastasıyız ama ben neden hıc yol alamıyorum herkes yenıyo

canım öncelikle herkes yapıyo ben yapamıyorum psikolojisini üzerinden at...hiç birimiz aaa dur ben parmağımı vajije bi sokayım diye başlamadık egzersizlere...parmağın oraya girme ihtimalini bile düşünmek tiksindirdi hemen mümkün değil böyle bişey diye şartlandırdı bizi...bi kere yapamıyorumu kafandan çıkar at...yavaş yavaş sakin sakin başla egzersizlerine ben bu parmağı hemen alır sokarım demeden vajinin etrafında gezdir yavaş yavaş dene bir iki denemeden sonra zaten parmak kendi yolunu bulacak sen bile inanamayacaksın ben ilk parmağın tamamını içeriye alabildiğimde ne yapacağımı şaşırdım açıp pencereyi bütün dünyaya ilan edesim geldi orada delik varmış parmak oraya girebiliyormuş diye meğer ne kadarda kafamda büyütmüşüm dedim hihoyyytsende dene bak göreceksin yuhh yaaa bana diyeceksin ne varmış bu kadar bunu sorun edecek diyeceksin...inan parmağını vajide gezdirebilmek bile bir adım çünkü aramızda vajiye bakamayan dokunamayan arkadaşlar bile var....

X