Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

şimdi düşünüyorumda keşke 2 seneden önce çocuk yapmasaydık((...cahillik yaptık ve hemen 6 ay sonra çocuk yaptık.şimdi okadar çok zorlanıyoruzki ikimizde...kendini hazır hissetmeyenler sakın çocuk yapmaya kalkmasın derim ben.

ben doğum yaptımda noldu? halen çoğu zaman ilişkiye giremiyoruz.ben kasılıyorum ve eşimde hemen bırakıyo canım yanmasın diye.o şekilde duşa alıp yatıyoruz.o daha kötü(((( birilerine söylesem gülerler bana

ya olurmu öyle şey çocuk kadar güzel şey varmı özellikle anne olma duygusu bu duyguyu tatmak isteyen binlerce insan var bence şükretmelisin ben 2 aylık evliyim şu sorunu atlatsam bende hemen düşünüyorum bence Anneliğin kıymetini bil Allah sana nasip etmiş bunun güzelliklerini düşün...

tabiki öyle.benim eşim tek çocuk.başka kardeşi yok ve geniş ailenin tek çocuğu.soydan gelen bi kısırlık var eşimin ailesinde....biz biraz ona güvendik.bizimde 3 5 sene olmazdedik....bi yandanda hiç olmazsa diye düşündük.allah yoluna saldık çayıra mevlam kayıra:) 3 ay kardeş gibi yaşadık.3 ayda biz yapmadık.sonra hemen oldu işte.

sen vajinusmusu tedavi etmeden mi hamile kaldın

bizim düzenli sex hayatımız yok zaten.,ilk evlendiğimiz zaman yatamadık.sonrada ayda 2 defa yattık.3 defa yattığımız nadirdi sanırım...şuan bile 40 yıllık evli insanlar bizden daha fazla sex yapıyolardır diye düşünüyorum.ayda 2 defa sex yapan gördün mü(((((((((

ya Allah kimseye vermesin bu hastalığı düşmanıma bile canım bak çocuğun olmuş ne güzel Allah bağışlasın bide eşi o şekil duşa göndermeyi çok iyi bilirim sonrasında sırtını dön ona belli etmeyen gözyaşlarını çok iyi bilirim ((

Valla ben 1.5 yıllık evliyim malum vajiyim hala eşim çocuk istemiyo bende çok istemiyorum ama vajidenmi yoksa çocuksuz olmaktanmı bilmiyorum dış kapının mandalı gibi toplumda bir garip kaldık adam yerine konmadım gibi eksiklik hissediyorum evlliliğim oturmadı eşimde sıkıldı sanırsam pek yaşamıyoruz sanki zorla yada mecburen yüzeysel işte kötü bir durum çok hırs yaptım yaklaştım sona eşim pen denemesine geçmeye korkuyo yine krizlere girecem die ama ben umutluyum yaklaştım yeter artık ya ne bu bela

hazır olduğumuz bir an yokki hep korku
hep korku saçmalık aslında ama benimde psikolojim senden farksız

2 sene bitti.....bugün bizim nişan yıldönümümüz.3 sene bitti nişanlanalı:))).....eşim bana çok destek oldu.sakın kendini kasma,neden olmuyo demiyorum dedi.zamanla bunların hepsini aşacağız dedi....allahtan sonra eşime sığındım ben..

hayırlı olsun canım kutlarım benim eşimde anlayışlı ama nereye kadar düşünsene ((

Korkusundan devamlı endişe içinde yasayan bir fare vardır. Büyücünün biri fareye acır ve onu bir kediye dönüştürür. Fare, kedi olmaktan son derece mutlu olacağı yerde bu kez de köpekten korkmaya başlar. Büyücü bu kez onu bir kaplana dönüştürür. Kaplan olan fare, sevineceği yerde avcıdan korkmaya baslar. Büyücü bakar ki, ne yaparsa yapsın farenin korkusunu yenmeye imkan yok. Onu eski haline döndürür.
Ve der ki,
"Sen cesaretsiz ve korkak birisin. Sende sadece bir farenin yüreği var. O yüzden ben sana yardim edemem.'

Ünlü yazar Shakespeare, bu konuda söyle diyor :

'İnsanların çoğu...
Sevmekten korkuyor, kaybetmekten korktuğu için..
Düşünmekten korkuyor, sorumluluk getireceği için.
Konuşmaktan korkuyor, eleştirilmekten korktuğu için.
Yaşlanmaktan korkuyor, gençliğin kıymetini bilmediği için.
Unutulmaktan korkuyor, dünyaya iyi bir şey vermediği için.
Ve ölmekten korkuyor, aslında yaşamayı bilmediği için...

Durma üz kendini üzebildigin kadar, hatalarını düzeltecekse.

Düşünme hiç şu anını, düşüncesizlik garantiliyorsa yarını.

Ve kork ölümden ölesiye, korkun seni ölümsüzleştirecekse...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…