Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

biz 3 ay gerdeğe giremedik.en sonunda ben oturup içtim.içince mayıştım.o şekilde olunca kendini kasamıyosun zaten.3 ay boyunca sorun olan şeyi ogün atlattık.şimdi 1 tane oğlum var.30 eylülde 1. yaş gününü kutlayacağız:)...ayrıca anestol krem var.onuda öneriyolar.ne kdar doğru bilmiyorum ama.....herkese geçmiş olsun:KK43:

bende çok fazla kaşıntı ve akıntı var...kanama biçiminde nerdeyse akıntı....doktora gidemiyorum.normal doğum yaptım.1 sene oldu ama halen o psikolojiden çıkamadım.aynı durumda olan varsa ilaç ismi verebilirmi.:KK43:(

slm sevimli;
ben bir viski şisesini bitirir hale geldim nerdeyse 3 hafta önce ama aklım vajinusmusta olduğu için sarhoş olamıyorum halbuki bir bardakta sarhoş olan ben şuan sarhoş olamıyorum o an a geldiğimde başıma kaynar sular dökülüyo sanki ayrıca Allah sana hayırlı evlat nasip etsin senin adına sevindim

slm sevimli;
ben bir viski şisesini bitirir hale geldim nerdeyse 3 hafta önce ama aklım vajinusmusta olduğu için sarhoş olamıyorum halbuki bir bardakta sarhoş olan ben şuan sarhoş olamıyorum o an a geldiğimde başıma kaynar sular dökülüyo sanki ayrıca Allah sana hayırlı evlat nasip etsin senin adına sevindim

sevimli;
arkadaşımla ogün kadın doğuma gittik arkadaşımın şikayetleri seninkinin aynısıydı ve üzülerek sanırım mantar olmuşsun diyorum ama doktora gitmeni öneririm

:KK43:(((.o koltuğa oturmak istemiyorummmm:KK43:(((....ama mecbur gideceğim sanırım.spiral taktırmam lazım.eşimle her ay hamilemiyim korkusunu yaşamaktan bıktık artık...spiral takılırken acıyomu:KK43:((.biliyomusunuz:KK43:

O koltuğa oturacak olan kişi inan en son bendim ben gittiysem sen hayli hayli gitmelisin spiral kardeşim taktırdı hiç bir acısı yok bence doktora gitmelisin

selam kızlar bende 2 gün önce parmak egzersizinde işaret parmağının tamamını aldım fakat dün biraz zordu gene alamadım ama akşam halledicem benim şimdiki aşamam nedir acaba .:)))

selam kızlar bende 2 gün önce parmak egzersizinde işaret parmağının tamamını aldım fakat dün biraz zordu gene alamadım ama akşam halledicem benim şimdiki aşamam nedir acaba .:)))

canım tek parmağını rahat bir şekilde alabiliyorsan hiç sorunsuz tekrar tekrar giriş çıkış yapabiliyosan 2 parmak egzersizine geçebilirsin...

yok daha tek parmağı bir gece alabildim ve biraz durdu çıkardım sanırım bu kısımda egzersizlere devam etmem gerekecek

ben tek parmağı 1 hafta günde yarim saat-40 dk. gibi yapıyordum...zaten 2-3 egzersizden sonra sen kendin anlıyorsun artık başka bir aşamaya geçmen gerektiğini çünkü egzersiz çocuk oyuncağı gibi geliyor hiç kasmadan son derece rahat alabiliyosun...hadi bakalım kolay gelsin :emir_bebek:

Kızlar , "yapamıyorum" "dokunamıyorum bile" "orada delik yok" "bir kere denedim olmadı bir daha cesaretim yok" vs vs diyen arkadaşlara daha artik ne diceğimi bilemiyorum. Her gün usanmadan deniceksiniz bıkmadan egzersiz yapicaksiniz. İçeriye parmak alamiyosanız bile dokunup 10 dakika bekliceksiniz. Milim milim ilerliceksiniz. Artık yani söylesem de bi işe yaramiyor farkındayim. O yüzden ben susuyorum. Fusuncuk da aynı böyle diyodu kısa süre içinde yendiğini görücez. O yüzden onun yazdıklarını gönderiyim de bari belki onları okuyup gaza gelirsiniz :

13/05/10

26/05/10

05/07/10

22/05/10

30/08/10

Fusuncuk 2 ay ara verdi yapamicağğini düşünüp. 1 ay sonra geldiği noktaya bakın. Şimdi içinizden keşke daha önce egzersize başlasaydı diyosunuz dimi???

merhaba kızlar.
evet ece arkadaşımın dediği gibi yapamıyorum olmuyor diye bırakmayın ertelemeyin egzersizleri.daha bu illetten kurtulamadım ama az kaldığını hissediyorum.
oraya bişey sokmak imkansız gibi geliyor sizlere biliyorum çünkü bende aynı şeyleri yaşadım.bende bir anormallik var herhalde orası kapalı diye düşünüyordum fakat jinekologa gitmeyede cesaretim yoktu.anlıyacağınız baya pısırık ,korkağım. ece nin yaptığı listedeki üç parmak egzersizi yapanlar listesindekilere bakıp onların nasıl yaptığını anlıyamıyordum bir yandanda imreniyordum mutlu sona yaklaştılar diye.
hep sihirli birşeyler olacak bir anda düzelecek herşey diye düşünüyordum fakat malesef yıllar geçiyor.eşimle aramızdaki en küçük sorunu bile bu olaya bağlıyorum .belki doğru değil bu yaptığım ama hep bunu düşünüyorum.
son olarak benim yaptığım gibi olmuyor yapamıyorum diyip vazgeçmeyin,ertelemeyin .
doktorlardanda mucize beklemeyin arkadaşlar.çünkü onların yaptıracaklarıda ya parmak egzersizi yada aparatla egzersiz.üstelik burdaki dayanışma sıcaklık yok.arkadaşların desteğiyle kulak çöpünden başlayarak p... boyutundaki aparatla egzersize geçtim.bu benim için bir mucize...herkese çok çok teşekkür ederim.

[B]sonunda oldu 5aylık işkence bitti.Allah yıllarca ugrasanlara sabır versin.artık umudumu yitirmiştim olmucak diyodum ama 2gün once basardım hiçde tahmin ettigim kadar bı acı duymadım sızlama ve agrı oldu.cok korkutmuslar bizi :KK43:

hep bilgisizlikten evlenen arkadaslarım anlatırdı soyle oluyo boyle oldu diye hiç biri olmadı.kasarsanız acıtıyosunuz bende hala cok rahat degılım ama artık eskısı kadar kasmıyorum.sadece tecrubelılere bir sorum var 2gün oldu erken bılıyorum ama ilişki sırasında agrı duyuyorum ama sonra agrım yok sanırım zamanla alısıcam.

umudunuzu yıtırmeyın ama bence duzgun bı pskologa gidin.ama ilaçla uyusturanlara 2gunde cözcem diyenleri asla tavsiye etmiyorum.önce kadın doktoruna gidin bi sorun varmı diye yoksa pskologa gidin.izmirde olanlara kesilikle belgin torucu yu öneriyorum.ticari amaçla insanları kandırmıyo 5,6 seansta bıtıyo kişiye göre degişir tabi 3 de olabilir.cok güzel motive ediyo ve basardıktan sonrada telefonla bişeyler paylaşabılıyosunuz
[/B]

kasarsanız serce parmaktada acıtırsınız hepsi beyinde bitiyo.basarılar herkeseyerimseniben

merhaba kızlar.
evet ece arkadaşımın dediği gibi yapamıyorum olmuyor diye bırakmayın ertelemeyin egzersizleri.daha bu illetten kurtulamadım ama az kaldığını hissediyorum.
oraya bişey sokmak imkansız gibi geliyor sizlere biliyorum çünkü bende aynı şeyleri yaşadım.bende bir anormallik var herhalde orası kapalı diye düşünüyordum fakat jinekologa gitmeyede cesaretim yoktu.anlıyacağınız baya pısırık ,korkağım. ece nin yaptığı listedeki üç parmak egzersizi yapanlar listesindekilere bakıp onların nasıl yaptığını anlıyamıyordum bir yandanda imreniyordum mutlu sona yaklaştılar diye.
hep sihirli birşeyler olacak bir anda düzelecek herşey diye düşünüyordum fakat malesef yıllar geçiyor.eşimle aramızdaki en küçük sorunu bile bu olaya bağlıyorum .belki doğru değil bu yaptığım ama hep bunu düşünüyorum.
son olarak benim yaptığım gibi olmuyor yapamıyorum diyip vazgeçmeyin,ertelemeyin .
doktorlardanda mucize beklemeyin arkadaşlar.çünkü onların yaptıracaklarıda ya parmak egzersizi yada aparatla egzersiz.üstelik burdaki dayanışma sıcaklık yok.arkadaşların desteğiyle kulak çöpünden başlayarak p... boyutundaki aparatla egzersize geçtim.bu benim için bir mucize...herkese çok çok teşekkür ederim.

Fusuncuğum maşallah ne güzel ilerleme kaydetmişsin...sen vajiyi yendin sayılır...kendine güven canım sen istedikten sonra başaramayacağın hiç bir şey yok bunu bil...en kısa zamanda güzel haberlerini alırız inşallah....

Fusuncuğum maşallah ne güzel ilerleme kaydetmişsin...sen vajiyi yendin sayılır...kendine güven canım sen istedikten sonra başaramayacağın hiç bir şey yok bunu bil...en kısa zamanda güzel haberlerini alırız inşallah....

canım desteğin için çok sağol.inşallah güzel haberi biran önce veririm :Saruboceq:

[B]sonunda oldu 5aylık işkence bitti.Allah yıllarca ugrasanlara sabır versin.artık umudumu yitirmiştim olmucak diyodum ama 2gün once basardım hiçde tahmin ettigim kadar bı acı duymadım sızlama ve agrı oldu.cok korkutmuslar bizi :KK43:

hep bilgisizlikten evlenen arkadaslarım anlatırdı soyle oluyo boyle oldu diye hiç biri olmadı.kasarsanız acıtıyosunuz bende hala cok rahat degılım ama artık eskısı kadar kasmıyorum.sadece tecrubelılere bir sorum var 2gün oldu erken bılıyorum ama ilişki sırasında agrı duyuyorum ama sonra agrım yok sanırım zamanla alısıcam.

umudunuzu yıtırmeyın ama bence duzgun bı pskologa gidin.ama ilaçla uyusturanlara 2gunde cözcem diyenleri asla tavsiye etmiyorum.önce kadın doktoruna gidin bi sorun varmı diye yoksa pskologa gidin.izmirde olanlara kesilikle belgin torucu yu öneriyorum.ticari amaçla insanları kandırmıyo 5,6 seansta bıtıyo kişiye göre degişir tabi 3 de olabilir.cok güzel motive ediyo ve basardıktan sonrada telefonla bişeyler paylaşabılıyosunuz
[/B][/
kasarsanız serce parmaktada acıtırsınız hepsi beyinde bitiyo.basarılar herkeseyerimseniben

tebrikler canım :nazar::nazar::nazar:
a.s.

[/B]

Canım tebrik ederim, darısı diğer vajiyle uğraşan arkadaşların başına...

kızlar bazen iyi bazen kötu gıdıyor egzersizler ama bu normal bılıorum.okuyan arkadaslar bılır.ben p.. kafasını içime almıstım sonra buraya yazdım ve egzersızlere basladım. eskıden duyardım hep ilk gece yere yatak hazırlanırmıs rahat olsun dıe.. bı daha kı denememde yerde yapmayı dusnuorum fıkrı olan varsa paylassın lutfenn

belki kızıcaksınız ama olmuo işte yaa kibrit çöpü bile girmiomafoldumben ben bi psikoloğa gitmeye karar verdim sadece parmak egzersiyle olmucak sanırım. egzersizlere devam edicem ama aynı zamanda bi psikiyatr yada psikologa görüncem. istanbulda anadolu yakasında bildiğiniz çok uçuk fiyatlı olmayan ya da devlet hastanesinde önerebiliceğiniz birisi varmı arkadaşlar?

X