Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

bugün kulak çöpü denedim hemde xylocaine sprey sıktım ama olmadı arkadaşlar yaabilmiyorumkismile ya vajinanın 2-3 cm ilersinde böle bi kapalılık var ıkınsamda açıklık göremiorum işte oraya kadar gelio orda çok acıyo kalıyorum daha fazla ilerleyemiyorum. kendimi kasmamaya çalışıyorum ama orası açılmıo anlamadım nefes alıyorum veriyorum ıkınıyorum hep aynı orası kapalı. siz demişsiniz ıkınınca açıklık görürsünüz diye ama yokki göremiyorum ben eşimede gösterdim oda dedi aynısını. tekrar başka bi jinekoloğa gitmeyi düşünüyorum ya. parmak egzersizine geçemiyorum ordan ilerisine giremediğim için. offf yaa bikaç gün sonra adet olucam ztn 1 hafta daha ertelemek zorunda kalıcam.
dırek dumduz bkarsan kapalı gorunur assagıya dogru cukur gıbıdır delık........SEN farkında olmadan kasıyosun kenıdnı ...bıraz daha rahat olmaya calsı olucak ıhslahhhh

Uzun süre yazmayan ya da giriş yapmayan arkadaşları listeden çıkardım. Hem biz zor takip ediyoruz hem de sanırım egzersizi bıraktılar. Başlarlarsa tekrar ekleriz.

TEK PARMAK EGZERSİZİ YAPANLAR

hndckr
aisha2010
mano
gulcel
Nazli1982
PoLiMeR

İKİ PARMAK EGZERSİZİ YAPANLAR

pamukelma
Masalelif
Suboom
Bengisu81
Umutsuzanneadayi
Palyaco
yaren42
betty_elt

ÜÇ PARMAK EGZRESİZİ + PENİS DENEMESİ YAPANLAR

mutlu sona yaklaşanların listesi
:lepi: :lepi: :lepi:

soryy
Hayrunemin
fimu
morphem
fzbn
aslican07
Bocuss
fusuncuk

KK İLE YENENLER​

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Zehraalimansur - Twetty26 - Bahar07- Ece111 - Derin -Besen -3- Mutlu_umutlu - Cgdm85 - G_y - Hayatnur86 - Munisse - Kad_er - Aysecikkk - Guinnes - Zerr - Ela _emre - Venüsten - Mızmız - Kayra79 - Smooty - Melekupos - Kadriye_33 - Helpless - Ayaznaz - Secir - lkim07 - Snm84 - Gingerus - Hephuzunlu - ada81 - krizantem78-yitik - worldpurple - crescent84 - Busmel - Cara - theelfoftheblacks - edaperissa - sinemmelek - eslina_42 - esra1980 - vakitsiz - mona -roza - tedirgin_ - benelifnur- sadegelina - bambamm - yasmin3561 - selmatem- Bae - elifnil58 - Rabia1984 - Nehir_0685 - Destinaa - szn_dnzl​

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

VAJİYİ YENİP BEBİŞ BEKLEYENLEEER

zehraalimansur - eelifes - Ela _emre - elifsena - mutsuz_umutsuz

ALKIŞ ALKIŞ ALKIŞ TEBRİKLEEEEEER

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
:hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray:​

:hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray:​
:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

cesaret herşeyden önemli bak ne güzel cesaretini toplamışsın inşallah başarırsın canım. biliyorum eşine karşı kendini sorumlu hissediyorsun ve üzerinde baskı hissediyorsun ama en azından çevre baskısından kurtulmuşsun çünkü senin bir çocuğun var. neden çocuk yapmıyorsunuz diye başının etini yiyen acaba kısırmı diye kuşkulu gözlerle bakan insanlardan kurtulmuşsun. ben acaba anlıyorlarmıdır diyenin tedirginliğini ve stresini yaşıyorum. sen bütün bu baskılardan uzakta sadece eşin için bunu başarmaya odaklan ve başar tatlım :enbuyukkk:

tek derdim eşim oldu zaten sürekli kavga çıkarıyorum hem suçluyum hem güçlü bide haklı gibi üste çıkıyorum..inanın bıktım artık o yüzden ben yenicem ben galip gelcem sizlerin desteğiyle inşallah ...

Kızlar , "yapamıyorum" "dokunamıyorum bile" "orada delik yok" "bir kere denedim olmadı bir daha cesaretim yok" vs vs diyen arkadaşlara daha artik ne diceğimi bilemiyorum. Her gün usanmadan deniceksiniz bıkmadan egzersiz yapicaksiniz. İçeriye parmak alamiyosanız bile dokunup 10 dakika bekliceksiniz. Milim milim ilerliceksiniz. Artık yani söylesem de bi işe yaramiyor farkındayim. O yüzden ben susuyorum. Fusuncuk da aynı böyle diyodu kısa süre içinde yendiğini görücez. O yüzden onun yazdıklarını gönderiyim de bari belki onları okuyup gaza gelirsiniz :

13/05/10
ben 2,5 yıllık evliyim ama hala eşimle birlikte olamadım.kendimden nefret ediyorum.napıcamı bilemiyorum :KK43:

ben artık ne tedavi olmak istiyorum ne de noktora gitmek istiyorum.çok sıkıldım ,moralim çok bozuk artık yapamıyorum :KK43:

26/05/10
kızlar sağolun desteğiniz için.artık bütün umutlarımı kaybettim.bugün psikologa gittim.5.gidişim ve henüz hiçbir ilerleme yok.inanırmısınız eşimle doktora gittiğim günler her defasında ben kavgayla ağlayarak işe geliyorum.öncedende bahsetmiştim ya devlet hastanesine gidiyorum.doktor bizi öyle bir hale getiriyorki artık eşimle benim aramı açmak istediğini düşünmeye başladım.dün dr arayıp eşimin tedaviye devam etmek istemediğini söylemiştim.o da o zaman sen tek gel dedi bana.neyse çıktık eşim beni bıraktı.içeri girdim eşin yok ben sana nasıl yardım edeyim vs gibi konuşmalar yapıp gönderdi.bana daha önceden söyleseydi zaten gitmeyecektim.üstelik benim oraya gidişim gelişim en az 2 saat sürüyor.işyerinden zar zor izin alıyorum.bir işe yaramıyor.bize moral vereceğine bizi dahadaiçinden çıkılmayacak bir yola sokuyor.bugün eminim bu dr la tedavi olamıycam galiba.istanbul anadolu yakasında bana tavsiye edebileceğiniz uçuk fiyatlı olmayan eşsiz tedavi yapan doktor önerileriniz varmı?

05/07/10
daha denemedim canım evde yoktu. ama eşime az önce doğum günü mumuda normal mumda aldırdım deniycem.

22/05/10
günaydın kızlar.reglim dün bitti.egzersizlere devam edebilcecekmiyim diye korkuyordum ama korktuğum gibi olmadı.önce beyaz mum denedim 5 dk kadar ardından.iki parmak kalınlığına getirdim mumu.bu arada emla kremde aldım.kremi sürdüm.5 dk sonra denedim 2 parmak kalınlığındaki mumu yarısına kadar yapabildim.ardından p..s denemesi yaptım.normalde ıslaklık konusunda bir problem yok bende ama.kremden sonra hiçbişey hissedemedim.ıslaklıkta doğru dürüst olmadı.neyse denedik.üstte p..s elimle ittirdim.eşim engel oldu.sanırım elimde tutmamdan rahatsız oluyor.olmadı neyse eşim üstetken denedik bu seferde p...si ittirmiyor beni kendine çekiyor.acı filan yok ama kendimi çok mu sıkıyorum ne eşim beni kendine çekiyor. çok uzun oldu ama ya biz bu işi nasıl yapcaz bilemiyorum.umutsuzluğa kapılmak istemiyorum ama olmuyor işte.yenen arkadaşları ve yapabilen herkesi tebrik ediyorum.helal olsun valla.

30/08/10
merhaba kızlar.ben bir süredir p... kalınlığında aparatla egzersiz yapıyorum.tamamını almayı bir türlü başaramadım ancak yarısına kadar oluyor.dün gece deneme yaptık.kayganlaştırıcı yada emla kullanmaya fırsatım olmadı.p.... büyük bir kısmı oldu.bir baskı hissi vardı ama acı yoktu kırmızıda.o yüzden emin değilim ama elimle yokladığımda p.. ortada yoktu.oldu mu olmadımı pek emin değilim. yinede egzersize devam edicem.

Fusuncuk 2 ay ara verdi yapamicağğini düşünüp. 1 ay sonra geldiği noktaya bakın. Şimdi içinizden keşke daha önce egzersize başlasaydı diyosunuz dimi???

arkadaşlar hepinize teşekkürler başaracam bende bunun içinmiydi bu sıkıntılar diyecem inşallah parmak egzerzisinidemi emla kremle yapcaz.
.

inşallah herkes en kısa sürede ilerleme kaydeder ve güzel haberlerinizi alırız...canım parmak egzersizini su bazlı vajinal kayganlaştırıcı ile yapmanı tavsiye ederim...emlayı şimdilik at kafandan...

dırek dumduz bkarsan kapalı gorunur assagıya dogru cukur gıbıdır delık........SEN farkında olmadan kasıyosun kenıdnı ...bıraz daha rahat olmaya calsı olucak ıhslahhhh

ya böle çukur gibi ama içerde bi tabaka gibi bişey var ordan ilersini göremiorum mesela. kızlık zarı flnmı o acaba bilmiorum. ewt işallah yavaş yavaş olucak yaa artık daha çok çabalıcam hiç bişey yapmadıkça zaman geçiyor ve gerçekten cicim aylarımıza yazık oluyor ona üzülüyorum en çok:1no2:

ya böle çukur gibi ama içerde bi tabaka gibi bişey var ordan ilersini göremiorum mesela. kızlık zarı flnmı o acaba bilmiorum. ewt işallah yavaş yavaş olucak yaa artık daha çok çabalıcam hiç bişey yapmadıkça zaman geçiyor ve gerçekten cicim aylarımıza yazık oluyor ona üzülüyorum en çok:1no2:
yok hayır kızlık alan degıl...bak o kısma gelınce parmagını cekme serec parmakla bı dene bunu bekle o kısımda gozleırnı kapat rahat bırak kendını ama hısst rahat oldugnu beynınle rahatım degıl kaslaırnın boyle rahatladııgnı hısset sonra yavas yavas ıktır baktın olmuyomu gene bekle ..derın derın nefes al olucak de basrıcam ..ben bu skeılde astım o duvarı bır kez parmagını yaptınmı artık gerısı gelıyo...bak yıllar cok cabauk gecıyo beklemekle cozulseydı kımlerın cozulmezdı olmuyo...sadece cesaretını topla ve gene dene

yok hayır kızlık alan degıl...bak o kısma gelınce parmagını cekme serec parmakla bı dene bunu bekle o kısımda gozleırnı kapat rahat bırak kendını ama hısst rahat oldugnu beynınle rahatım degıl kaslaırnın boyle rahatladııgnı hısset sonra yavas yavas ıktır baktın olmuyomu gene bekle ..derın derın nefes al olucak de basrıcam ..ben bu skeılde astım o duvarı bır kez parmagını yaptınmı artık gerısı gelıyo...bak yıllar cok cabauk gecıyo beklemekle cozulseydı kımlerın cozulmezdı olmuyo...sadece cesaretını topla ve gene dene

tamam çok teşekkür ederim desteğin ve yardımların için. bugün tekrar denicem bakalım bi değişiklik olucakmı. o duvar ne oluo peki yaa kaslarım vajina girişini mi kapatıo o şekilde ozmn?

tamam çok teşekkür ederim desteğin ve yardımların için. bugün tekrar denicem bakalım bi değişiklik olucakmı. o duvar ne oluo peki yaa kaslarım vajina girişini mi kapatıo o şekilde ozmn?

canım bugünkü egzersizinde parmağını yavaş yavaş o bölgede gezdir iyice tanı ben aynayla bakarak yapamadım sanırım sende aynayla bakıyosun.... konsantre ol ve yavaş yavaş gezdir o bölgede parmağını içine doğru sokmaya başladığında o duvar sandığımız yerin açıldığını ve orada rahatça parmağını hareket ettirdiğini göreceksin....ilk başlarda ben parmağımı bi daha sokamam diye çok uzun süre tutuyorum alışsın diye ama bu egzersizin asıl amacı bi cisimi sokup çıkarabilmek....bi kere yaptığında ne kadar basitmiş diyeceksin... hadi kolay gelsin...

senınle aynı durumdayım bu konuda..Çok üzgünüm çoook

üzülmenin bir faydası olmuyor biraz çaba sarfetmeliyiz artık işi okadar kötü duruma soktumki anlatamam sürekli beni aldatıyor şüphesiyle yaşıyorum telefonlarını dinliyor gittiği her yeri öğreniyorum bu hastalık beni bu durumlara soktu aslında biliyorum yenmemiz lazım arkadaşım kocalarımıza dua etmemiz lazım aslında bizi katlandıkları için inan onlarında psikolojilerini bozuyoruz ben kendime 15 gün verdim yapacağımmmmm. BAŞARACAĞIM bence sende öyle yap napalım bizimde kaderimiz buymuş...

üzülmenin bir faydası olmuyor biraz çaba sarfetmeliyiz artık işi okadar kötü duruma soktumki anlatamam sürekli beni aldatıyor şüphesiyle yaşıyorum telefonlarını dinliyor gittiği her yeri öğreniyorum bu hastalık beni bu durumlara soktu aslında biliyorum yenmemiz lazım arkadaşım kocalarımıza dua etmemiz lazım aslında bizi katlandıkları için inan onlarında psikolojilerini bozuyoruz ben kendime 15 gün verdim yapacağımmmmm. BAŞARACAĞIM bence sende öyle yap napalım bizimde kaderimiz buymuş...

inşallah 15 günde başarırsın ama kendini böyle bi süreylke sınırlamaman daha iyi. hergün egzersiz yapmalısın.

canım bugünkü egzersizinde parmağını yavaş yavaş o bölgede gezdir iyice tanı ben aynayla bakarak yapamadım sanırım sende aynayla bakıyosun.... konsantre ol ve yavaş yavaş gezdir o bölgede parmağını içine doğru sokmaya başladığında o duvar sandığımız yerin açıldığını ve orada rahatça parmağını hareket ettirdiğini göreceksin....ilk başlarda ben parmağımı bi daha sokamam diye çok uzun süre tutuyorum alışsın diye ama bu egzersizin asıl amacı bi cisimi sokup çıkarabilmek....bi kere yaptığında ne kadar basitmiş diyeceksin... hadi kolay gelsin...

ewt aynayla bakarak yapıyorum bende. tekrar denedim ama orda çok acı hissediyorum yaa biliorum sıkmazsam acımıcak ama engel olamıyorum ki. şimdi bi kaç gün dediğin gibi o bölgede hafif içerde oraya kadar olan kısımda tutucam yavaş yavaş alıştırıcam. işallah o bi kereyi yapabilirimde basitmiş diyebilirim yaa şu anda bazen çok uzak gelio bana. çok saol desteğin için:gitme:

canım tşk ederim ama 2 ay da çöktüm diyebiliirim çoğu zaman ağlama krizlerim oluyo ve bu ben değilim dediğim anlar şuanda psikolojim bozuk olduğu için lustral kullanıyorum eşime bunları yansıtmamak için her ne kadar anlayışlı olsada onun iyi olmasıyla yıkılıyo insan bunu ona nasıl yaparım diyosun işte

1 hafta önce bir kadın doğum uzmanına gittim iğrençti vajinada kabarcıklar nedeniyle gitttim bir ihtimalde kızlık zarım nerede ileridemi yoksa öndemi sorusunu kafamda bitirmek için doktor bana kızlık zarın yırtılmamış dedi ayy nasıl tuhaf oldum eşime anlattığımda aman kalsın turşusunu kurucan ya diyo :))

X