Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

şimdi yerinden kalkıp denemessen başlayamassın unutmaa erteleme hastalıgı bu şimdi hemen dene lütfen sonuctanda bizi mahrum etme burdayım bekliyorum

gerçekten erteleme hastalığı bu ben 1 ay oldu buraya gireli daha parmak egzerzisine bile cesaretim yok inanın ilk defa aynayla baktım sanki orası kapalı gibi bende korktum nasıl olcak bilmiyorum delirmek üzereyim...

gerçekten erteleme hastalığı bu ben 1 ay oldu buraya gireli daha parmak egzerzisine bile cesaretim yok inanın ilk defa aynayla baktım sanki orası kapalı gibi bende korktum nasıl olcak bilmiyorum delirmek üzereyim...

canım yaa kendine haksızlık yapıyorsun gercekten şöyle bi sakinleş bi düşün orası bi hayata yuva olucak kadar büyüyor esniyor genişliyor ve zamanını gelince eski haline dönüyor..
şimdi keyif almassan olumlu motive ederek baslamassan kendini ve sonuca odaklanmassan basarmaya tabiki baslamaya cesaretin olmayacak lütfen aynayı al eline ve hafifce ıkın bak bakalım kapalımıymış darmıymış bi dokun lütfen hadi canım

:))) koşucak koşucak zafer senindir

tam olmadı sanırım.inşallah canımya eşimin peşinden koşmaktan bıktım.sürüyorum emlayı içiyorum kas gevşeticiyi yaklaşıyorum yanıt yok.eşimin psikolojiside bozuldu benim yüzümden. rabbim inşallah bu sıkıntıdan hepimizi en yakın zamanda kurtarır.:Saruboceq:

arkadaslar merabaa bende 1,5senedir bi illeti çekiyorum kadın doğuma gidip muayene oldum o konuda rahatın fiziksel bir problemdeo lmadığını söyledi 4 5 ay önce psikolog tedavisine basladım ama sıkıldım şimdi isim doktor Saygın Micozkadıoğlu nu buldum internetten bugün aradım konusmaları çok hoşuma gitti fakat tedavide nasıl yol izliyo daha önce ona tedavi olan arkadaslar varsa yardımcı olmalarını diliyorum

slm kızlar bende 2 aylık evliyim bende bu vajinusmus belasıyla yüzleşiyorum inanın kimse sizi anlamıo hani derler ya yaşamayan ne anlar ne de bilemez diye herkese basit gelen şey bizlere imkansız geliyo ne garip değilmi aslında bunun da farkındayız ama çıkmazdayız

daha baslarda farketmen cok iyi parmak egzersizleriyle durumu çözebilirsin canım orayı tanıyıp kafandaki imkansızların nasıl kayboldugunu egzersizlerde ilerledikce görüceksin

benim sana tavsiyem eğer gitmediysen ilk önce bir kadın doğum uzmanına git muayene olup olamadığını gör ve fiziksel bir sorun olup olmadığınıda anlamış olursun (bazı kişilerin zarları kalın olabilmekte veya rahim içi yapısık olabilmekte) umarım sorunun çok ciddi değildir ve kısa sürede çözersin.

tmmm bugün onu deneyeceğim senelerdir ilk defa bu kadar cesaretlendim yapmam lazım bu psikolojiyle zor yaşıyorum tek üzüldüğüm benim yüzümden eşiminde hayatı böyle kötü geçiyor kaç kere boşanmak istedim ama bırakmıyo herkesin çok kolay yaptığı şeyi biz neden yapamıyoz yaaa .ben cocuk doğurdum ne acılar çektim ama bu küçücük şey beni neden bu kadar korkutuyo anlamadım..sizin sayenizde tekrar cesaret buldum ve denemeye karar verdim bende başardım diye yazmak istiyorum.zerrr bahar07 ve mona roza bana verdiğiniz destek ve cesaret için size çok çok teşekkürler sakın bırakmayın beni cesaretim kırılsın istemiyorum...

Canım 2 ay çok kısa bir süre, doktorlar 6 ay geçmişse ve hala devam ediyorsa sorun var diyorlar o yüzden çok başındasın daha
parmak egzersizleri yap kulağa kötü geliyor biliyorum ama yenenlerin hemen hemen hepsi bu egzersizleri yaptı ben evliliğimin 2. ayında parmak egzersizlerine başlamamın 2. haftasında yenmiştim.
Bol bol due et kalbin ferahlasın ve başla en geç 2 hafta sonra da başarmanı yaz buraya:)

sen ıstesen bıle hayatta bırakmıycaz burda okcaman harflerle basardım dıye yazıcaksın ALLAH ın ıznıyle..yeterkı ıste sadece cesaret etmen gerek..bak ne kaddr dogru demısısn sne cocuk dogurdun..yanı sen guclu bı annesın..bu pıs ıleltın hayatınızı mafetmesıne ızın verme ...bence su egzersızı bı dene ben ınanıyorum basarıcaksın sadece serce parmagınla dene olucak..eger kendıne ınanırsa basarırsın dualarımız sneınleeeeeeeee

cesaret herşeyden önemli bak ne güzel cesaretini toplamışsın inşallah başarırsın canım. biliyorum eşine karşı kendini sorumlu hissediyorsun ve üzerinde baskı hissediyorsun ama en azından çevre baskısından kurtulmuşsun çünkü senin bir çocuğun var. neden çocuk yapmıyorsunuz diye başının etini yiyen acaba kısırmı diye kuşkulu gözlerle bakan insanlardan kurtulmuşsun. ben acaba anlıyorlarmıdır diyenin tedirginliğini ve stresini yaşıyorum. sen bütün bu baskılardan uzakta sadece eşin için bunu başarmaya odaklan ve başar tatlım :enbuyukkk:

cnm,lütfen cesaretini kaybetmeden hemen dene.cnm o psikolojiyi çok iyi anlıyorum daha önce yazmıştım bende uzun zamandır evliyim ve burdaki arkadaşların sayesinde yendim.evet çok kolay bende yeni anladım. bunca yıl kendime ve eşime işkence çektirdim bu kadar basit bi şey için. eşimi benden uzaklaştırdım.hergün kavga gürültü.inan bana değmez.şimdi sende kolları sıva ve başla.emla kullanıyormusun blmyorum ama dene ben onunla yaptım.serçe parmakla başla cnm inan hiç acı yok.ben ilk tuvalette oturarak yaptım çok rahat oldu.lütfen bi dene inan yıllarca çektiğimiz acıların yanında koca bir HİÇ.

bugün kulak çöpü denedim hemde xylocaine sprey sıktım ama olmadı arkadaşlar yaabilmiyorumkismile ya vajinanın 2-3 cm ilersinde böle bi kapalılık var ıkınsamda açıklık göremiorum işte oraya kadar gelio orda çok acıyo kalıyorum daha fazla ilerleyemiyorum. kendimi kasmamaya çalışıyorum ama orası açılmıo anlamadım nefes alıyorum veriyorum ıkınıyorum hep aynı orası kapalı. siz demişsiniz ıkınınca açıklık görürsünüz diye ama yokki göremiyorum ben eşimede gösterdim oda dedi aynısını. tekrar başka bi jinekoloğa gitmeyi düşünüyorum ya. parmak egzersizine geçemiyorum ordan ilerisine giremediğim için. offf yaa bikaç gün sonra adet olucam ztn 1 hafta daha ertelemek zorunda kalıcam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…