Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhaba çok fazla yazamasam da siteyi takip ediyorum. kalın mumla deneme aşamasındayım eş parmağı düşünmeyenlere tavsiye ederim artk iyice casaretlendim sanırım bugun yarın hallolacak gibi herkese kolay gelsin devam edin gerçektende korkacak birşey yok aslında

Arkadaşlar bu arada sadece iki haftadır egzersiz yapıyorum burada yazılanların çok faydası oldu ama emlayı hiç denemedim gerek olduğunu düşünmedim çünkü herkese tavsiyem ertlemeyin başarılar

Merhaba çok fazla yazamasam da siteyi takip ediyorum. kalın mumla deneme aşamasındayım eş parmağı düşünmeyenlere tavsiye ederim artk iyice casaretlendim sanırım bugun yarın hallolacak gibi herkese kolay gelsin devam edin gerçektende korkacak birşey yok aslında

tebrik ederim canım güzel gelişme az kalmış demektir bu süpersin :nazar:

cokguzel tebrıkler...hadı bakalım ıhsalhhh cok guzel haberlerle gelrıısn....sadece cesaret...

kızlar selam,
emla alip da aksam deneme yapmayi dusunuyordum ama ne yazikki alamadan eve geri dondum.
mantikli olarak dusundugum zaman bunu bi korku oldugunu biliyorum.sorun ki burada korkuyu yenebilmek.olsun emlayi alamadim ama bugun aksam bunu denemeliyim.burada herkes birbirine o kadar cok destek oluyor ki,bunu bilmek bile beni mutlu etmeye yetiyor.
bilmiyorum buna ne kadar hakkim var ama,hepinizden bugun ii dilekler icin dualar istiyorum.

kizlar selam,
bugun sabah esim gittikten sonra egzersiz icin ii bir zaman diyerek,once ikili parmak egzersizlerimi yaptim.daha sonra bir samdan mumunun iice pamukla sarip sarmaladiktan sonra strecle bir guzel sardim ve tum cesaretimi toplayarak bunu da denedim.once hic bi sey olmuyormus gibi geldi sonra bi baktim ki yarisina kadar iceriye almisim.bi kac gitgelde yaptiktan sonra aci hissetmedigimi fark ettim.yaklasik 11 cm kadar iceriye almisim.simdi cikip emla alacagim.ve sakin olmaya calisarak aksam bi deneme yapmayi dusunuyorum.
sizce zamani gelmis midir?
bi ne de olur arkadaslar o an kendimi kasmamak icin ne yapmam gerektigi konusunda bana yardim edin.aklimda acaba olacak mi olmayacak mi falan gibi dusunceleri atarak,sakin olabilmem konusunda bi fikir verin.

Canım yapacağın şey olabildiğinde sakin olmak.. ve nefes egzersizi inanılmaz rahatlatıcıdır. penisi içine almadan burnnda derin bir nefes al ve bekle, penis başını vajinana getir ve nefesini ağzından üfleyerek içeri doğru ittir. sakın geri çekme kendini . acırsa dur bekle orda hareket etmeyin... sonra tekrar nefes al ve ağzından nefesini verdiğinde tekrar ittir zaten girmiş olacak :)

bunun da etkisi var ama tek kaynak bu degil.

kontrolün kendisinde olmasına alışkın olan kimselerde görülmesi daha yüksek ihtimal. bir de psikolojinin iyi olmadıgı durumlar,depresyon vs...

Ya aslında tek sorun vajinanın yapısını bilmemek. ben oradaki deliği bile görememiştim. taki anladım orda bir delik var. doktorum ayna ile gösterdi sağolsun ;:KK66: ve egzersizle çözdüm bu işi. bence en büyük sorun bilgisizlik.. köyler daha tutucu. ama oralarda bu sornu yaşayan pek kişi yok. hep eğitimli kişilerde var bu sorun. kendini ailede önemli hisseden şahsiyetlerde var. ilkokul mezunu olupta bu problemi yaşayanların oranı yok denecek kadar az. sorun şu: güvensizlik ve bilgisizlik..

X