Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kızlarrr çok mutluyummmm bitti bu iş ya hala inanamıyorum ama :d:d:d:d
bu işi ben yaptıysam herkes yapar diyenlere inanamıyordum ama gerçekten öyle :d

Tebrik ederim canım ve Nehir seni de tebrik edeirm. Ramazan ayı çok bereketli geldi ne güsel:) İnşallah bebek haberlerinide böyle sıklıkla alırız.:lepi::lepi:

kızlar selam... ben ne durumdayım bilemiyorum:KK43: mumların hepsini alabiliyorum. 10 gün önce eşimle p..s denemesi yaptık yarısından fazlasını aldım git gel de yaptık. cok az da kanamam oldu. ertesi gün tekrar denedik ama yapamadım:KK43: mumlarla egzersizlere devam ettim ve dün p..sin tamamını aldım git gel falan da yaptık çok iyiydi:) hafif yanma ve ağrı oldu sabaha hiçbişey kalmamıştı. ama bugün tekrar denedik ve olmadı:KK43: ben ne durumdayım başardım mı? eğer başardıysam niye bugün yapamadım? ya da ne yapmam gerekiyoo? deliricem artık. bugün mumlarla egzersizimi yaptım ama p..si alamadım:KK43:

kızlar selam... ben ne durumdayım bilemiyorum:KK43: mumların hepsini alabiliyorum. 10 gün önce eşimle p..s denemesi yaptık yarısından fazlasını aldım git gel de yaptık. cok az da kanamam oldu. ertesi gün tekrar denedik ama yapamadım:KK43: mumlarla egzersizlere devam ettim ve dün p..sin tamamını aldım git gel falan da yaptık çok iyiydi:) hafif yanma ve ağrı oldu sabaha hiçbişey kalmamıştı. ama bugün tekrar denedik ve olmadı:KK43: ben ne durumdayım başardım mı? eğer başardıysam niye bugün yapamadım? ya da ne yapmam gerekiyoo? deliricem artık. bugün mumlarla egzersizimi yaptım ama p..si alamadım:KK43:

sen başardın, böyle gerilemeler oluyor hepimizde,canını sıkma.

yapacagın şey mum egzersizlerini bırakmamak.imkanın varsa hergün yap. ilişki anından önce de mum egz. yap, sonra p.. dene...

unutma,moralin bozuk oldugunda o iş de olmuyor.

Son düzenleme:
sen başardın, böyle gerilemeler oluyor hepimizde,canını sıkma.

yapacagın şey mum egzersizlerini bırakmamak.imkanın varsa hergün yap. ilişki anından önce de mum egz. yap, sonra p.. dene...

unutma,moralin bozuk oldugunda o iş de olmuyor.

sağol canım. egzersizi bırakmıyorum zaten:) başardım yani öle mii? hepless ilkinde demişti başardın diye ama emin olamadığımdan yazmadım buraya:) 3.yü de yapayım yazıcam buraya ben de başardım diyee:)

Tbr ederim canım
merak etme inş tkr o sıkıntıyı yaşamazsın
ne kadar sık denersen
o kadar çabuk alışırsın
ve bir süre p... denemeden önce egzersizlerini yap

tşk. ederim cnm artık bende normal bi cinsel hayatım olsun istiyorum inş. yavaş yavaş olur. egsersiz muhakkak yapıcam direk zaten olmaz diye düşünüyorum

cnm emlanın işe yaraması için parmak egsersizi şart çünkü kremi iyice içeriye sürmen gerek ancak o zaman uyuşuyor ve acı falan hissetmiyorsun ben emla kremle başarmıştım bu akşamda 2.yi başardık darısı başına. bu arada beyninden olumsuz düşünceleri at gisin başarıcam de biraz cesaret allah herkesi kurtarsın bu dertten

ya benimde oldu amam bazen zor oluo bırakıorum böle batma oluyo nasıl yencez bunu yardım bende senin gibiyim.

günaydin arkadaslar,

ben mumla egzersiz yapiyorum ve bir kac gündür 6 santim barajini asamiyordum,
ama dün gece astimmmmmmmmmm... arkasi bosluk oldugunu hissettim yani! :dance:
bu bile beni cok mutlu etti, bu aksam tekrar mumla denicem sonrada ilk dilatöre
gecicem insallah.

cok komik bir sekilde oldu, paylasmak istiyorum: :roflol:
bu 6 santim barajinda ugrasiyorum ve (ayiptir söylemesi) canim o an cips cekti,
saat 20.30 gibi. ay dedim simdi bu saatte esimden bana cips almasini istesemmi
istemesemmi.. sonra kendi kendime dedimki, eger bu 6 santimi gecersem isticem
gecemessem istemicem.. hemen o an bir de baktim ki cup gecmis bile hic birsey
hissetmedim bile, nasil olmus hic anlamadim :roflol:

cok komik.. ay bilseydim daha önceden cipse odaklanirdim.. kaydirigubbakcemile3

hani demek istedigim.. belki egzersizde baska seylerle beynimizi mesgul etmek,
egzersizi daha kolaylastirir.. bilemiyorum artik..

merhabalar. bende ilk zamanlar baya acı çektim ama sonrasında bir iki denemede kasılma ılmamıştı rahattı eskilerine göre. ama araya adet girdi ve sonrasında yine acı çekiyorum. neden böyle oldu anlamadım bende sıkıldım artık

parmak egzersizine geçicem ama malum ramazandan dolayı pek fırsat olmuo haftayada adet olucam. dün biraz p..s denemesi yaptık böle ucu girdi gibi oldu 2-3 cm ama fazla zorlamadık. sanki iyi gibiydi, eskiye göre en azından kendimi kaçırmıyorum ve eskisi kadar çok acımadı. sadece bi yanma hissi oldu bu normalmi ve bittikten sonra akşam biraz yanma hissettim. neden oldu acaba anlamadım. bide kızlık zarı ne kadar ilerde parmak egzersizinde bişey olmuomu? ben şimdilik sadece 1 boğum kadar alıyorum ama fazla zorlamadım biras gayret etsem daha ii olur sanırım. bi dahakine xylocaine kullanıcam o uzun çubuğunu ne kadar içe sokup kaç kere sıkıyorsunuz??

merhaba.

orada bir duvar yok.acıyı beynin yaratıyor. delik aşagıda, makata dogru, üretraya zarar vermezsin,merak etme.

her gün ayna ile incele, cesaretini topladıgın an parmak egz. dene. aşağıda gönderiyorum:

egzersiz 1- ayna egzersizi= vajinayı bolca jelle sonra bir ayna yardımıyla kendi vajinanı incele.dudaklarını aç deliği gör vs.2-3 gün en az yarım saat süreyle incele.

egzersiz 2- 1 parmak 1 boğum= incelemelerini yaptıktan sonra 1 hafta kadar hergün enaz yarım saat işaret parmağını ve vajinanı iyice jelle işaret parmağının bir boğumunu 20-30 derecelik bir açıyla(dik olarak yerleştirmeye çalışma) vajinanın içine yerleştirmeye çalış.kasılma olacaktır.kasılma olduğu sürece parmağını içeden çıkarma ani hareketler yapma.kasılma bitince çıkar tekrar dene.ne kadar süre egzersiz yaptığını kaç kez yerleştirdiğini kasılma ve kaygı için 1den 8e kadar numara ver.kasılma ve kaygı ne kadar yüksek olursa ona göre yüksek puan ver.her defasında biraz daha azalacaktır.1-2 olduğunda diğer egzersize geçebilirsin.

egzersiz 3- 1 parmak 2 boğum.yukarıdaki egzersizle aynı ama işaret parmağının iki boğumunu yerleştir.çok zorlanırsan bi önceki egzersize geç.kaygı seviyesi azalınca diğer egzersize geç

egzersiz 4- 1 parmak tamamı. 1 parmağın tamamını yerleştirmeye çalış.yapamazsan bir önceki egzersiz.kasılma kaygı 1-2 arası olduğunda diğer egzersiz.

egzersiz 5- 2 parmak 1 boğum= işaret ve orta parmağının ilk boğumlarını yukarıdaki şekilde vajinaya yerleştir.çok zorlanırsan bir övceki aşama.rahatlama olunca 6.egzerszi.

egzersiz 6- 2 parmak 2 boğum= işaret ve orta parmağının 2 boğumunu yerleştirmeye çalışacaksın.

egzersiz 7-2 parmak tamamı her iki parmağını sonuna kadar vajinaya yerleştirmeye çalış.

egzersiz 8- makas hareketi= iki parmak 1,5 boğum kadar parmaklarını yerleştir ve içerde parmaklarını makas gibi hereket ettirmeye çalış.bu egzersizi eş parmağına geçtiğiniz zaman bile hergün en az 20 dk uygulayın.

egzersiz 9-eş parmağı= yukarıdaki yazdığım tüm egzersizleri eş parmağı ile deneyin.her bir alıştıma için 1 hafta verin ve hergün yapın.ilk zamanlar eşinizin parmağını kendiniz yönlendirin.rahatlama olduğunda ondan yavaş yavaş kendisinin yapmasını isteyin.tüm bunları yaprken jel kullanmayı unutmayın.

egzersiz 10-penis başı= vajina ve eşinizin penisini güzelce jelledikten sonra penis başını vajinaya yerleştirmeye çalışın.penis başı içeri girer girmez çıkarmayın.sakinleşin kasılmanın azalmasını bekleyin ve yavaşça çıkarın.tekrar tekrar deneyin.bir süre sonra tekrar birleşmeye çalışın.ilk zamanlar jeli kullanmanız kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak.kuruma hissi olmuyorsa jele gerek kalmayacaktır.
Eğer p...s denemesinde başarısız olursanız mutlaka p..s kalınlığında bir aparat ile deneme yapın onu aldıktan sonra p..s girişinde daha rahat olacaksınız.Parmak egzerszileri sırasında klasik beyaz mumda kullanabilirsiniz buda psikolojik olarak iyi geliyor.ve bir püf noktası daha egzerszi sırasında derin nefes alın ve nefesinizi verirken ıkınarak parmağınızı ittirin ıkındığımız zaman vaji açılıyor unutmayın.

çok teşekkür ederim işallah bende yenicem bu egzersizler ortalama ne kadar sürüyo yani atıyorum tek parmaktan 2 parmağa geçiş süresi 1 haftayı fln bulurmu tabiki kişiden kişiye farkeder eminim ama sizde nasıl oldu mesela

orda duvar yok onu sen öle hissediyosun kasınca inan hiç acı yok bende 15.günümde yaptım cok agladım amam degmezmiş canım korkma kasma kendini anestol ve bebek yagı kullan o zaman hiç hissetmiyosun ve diyosun ki bu muydu inan bana :) stress yok hadi basarıcaksın.

saol cnm desteğin için ya kasmiyim diorum ama engel olamıyorum başka şey düşünsem bu seferde ıslaklık gidicek diye korkuyorum. bebek yağı diilde başka bi kayganlaştırıcı kullanıyoruz heralde oda olur. işallah bende bigün bumuymuş diyebilirim yaa hani sanki olucakmış ama öle hızlı git gel fln hayal gibi gelio:kedi:

Merhaba arkadaşlar.Ben hala korkuyorum sanırım,oraya birşey girecek düşüncesinden.Dün gece yine kaçtım resmen,cesaret etmelyim ama nasıl?Allah ım eşimi çok seviyorum ve onun için çok üzülüyorum,bazen böyle bir cesaret geliyor ama...bilmiyorum yaa....Acaba eskiden yani çok küçük yaşta başıma gelen taciz olayından dolayı mı oluyo,psikolojık mı bu?O olay,yaparken aklıma gelmiyo ama acaba farkında olmadan beynimin bi köşesinde mi?bilmiyorum.Yaparken aklım hep vajide oluyo.Sizce ne yapmalıyım.Cesaretimi toplamak ve aklımı oradan uzak tutmak için.Ne olur bana yardım edin.Benim durumumda olan var mı?Allah rızası için bir yardım edin.

Merhaba arkadaşlar.Ben hala korkuyorum sanırım,oraya birşey girecek düşüncesinden.Dün gece yine kaçtım resmen,cesaret etmelyim ama nasıl?Allah ım eşimi çok seviyorum ve onun için çok üzülüyorum,bazen böyle bir cesaret geliyor ama...bilmiyorum yaa....Acaba eskiden yani çok küçük yaşta başıma gelen taciz olayından dolayı mı oluyo,psikolojık mı bu?O olay,yaparken aklıma gelmiyo ama acaba farkında olmadan beynimin bi köşesinde mi?bilmiyorum.Yaparken aklım hep vajide oluyo.Sizce ne yapmalıyım.Cesaretimi toplamak ve aklımı oradan uzak tutmak için.Ne olur bana yardım edin.Benim durumumda olan var mı?Allah rızası için bir yardım edin.

merhaba canım,ben de senin gibiydim ilk başta,korkup kaçıyodum,ama eşlere de çok büyük bi görev düşüyo,eşim beni telkinlerle çok rahatlattı o esnada,,,bana kalsa hala yenemicektim,o bırakmadı,yavaş yavaş nefes alış verişlerinde ittirsin eşin,,,inanki korktuğumuz gibi deil,sonunda ölüm yokya,azıcık cesaret sadece,

merhaba canım,ben de senin gibiydim ilk başta,korkup kaçıyodum,ama eşlere de çok büyük bi görev düşüyo,eşim beni telkinlerle çok rahatlattı o esnada,,,bana kalsa hala yenemicektim,o bırakmadı,yavaş yavaş nefes alış verişlerinde ittirsin eşin,,,inanki korktuğumuz gibi deil,sonunda ölüm yokya,azıcık cesaret sadece,

Çok teşekkür ederim.Eşiminde morali alt üst oluyo,Evleneli 1yıl 3ay oldu ve hala birşey yapamadık.İlk aylar bir psikoloğa gittik,psikologla biraz konuştuk,birde antidepresan verip gönderdi.Evet sanırım biraz cesaret etsem bu işi halledecekmişim gibi geliyo.Desteğin için çok sağol canım.

Canım özelden mesajını aldım çok teşekkür ederim.Bunu deneyeceğim yardımın için çok sağol.İnşallah başarırım.Allah razı olsun

seninle aynı durumdayım canım benimde korkularım var bir türlü cesaret edemiyorum ama yenicez inş birbirimize destek olalım burada birsürü kişi bu şekilde başarmış bizde başarcaz inş egzersizleri yaparak tabiki

X