Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

yaa ben bişi sormak istiyorum hani bu egzersizlerde parmak aparat vs. vajinaya sokuluyo ya her seferinde gusül gerekir mi acaba birde oruçken bu egzeersizleri yapmak oruca zarar verir mi bu konuda bilgisi olan var mı acababilmiyorumkismile

yaa ben bişi sormak istiyorum hani bu egzersizlerde parmak aparat vs. vajinaya sokuluyo ya her seferinde gusül gerekir mi acaba birde oruçken bu egzeersizleri yapmak oruca zarar verir mi bu konuda bilgisi olan var mı acababilmiyorumkismile

Bir arkadaşım müftüyü arayıp sormuştu o da zevk almıyorsan gusule gerek olmadığını söylemiş. Oruç için bişey sormamiş bizim de fikir yürütmemiz olmaz. Ama bana kalırsa orucu açtıktan sonra yapsan daha iyi olur.

Bir arkadaşım müftüyü arayıp sormuştu o da zevk almıyorsan gusule gerek olmadığını söylemiş. Oruç için bişey sormamiş bizim de fikir yürütmemiz olmaz. Ama bana kalırsa orucu açtıktan sonra yapsan daha iyi olur.

tskler tamam o zaman sakıncalı şeylerden kaçınmak gerek dimi en iyisi orucu açtıktan sonra yapmak

başaran arkadaşlara soruyorum emlayı nasıl kullanıyorsunuz?.. bu aralar kendıme çok guvenım var tamamı olcak gıbı gelıyor.şu anda adet donemındeyım. dun okuyan arkadaslar bılır bır kısmını cok rahat alıorum. egzersızlere baslamadan kendıme bır sans daha tanımak istiyorum emla kullansam bı kere sonra gecsem egzersize dıe dusunuyorm. ve altta oldugum pozisyonda p.. çeyreğini alabılıorum. ustte olsam ne tavsıye edersinz nasıl bı yol izlemelıyım

başaran arkadaşlara soruyorum emlayı nasıl kullanıyorsunuz?.. bu aralar kendıme çok guvenım var tamamı olcak gıbı gelıyor.şu anda adet donemındeyım. dun okuyan arkadaslar bılır bır kısmını cok rahat alıorum. egzersızlere baslamadan kendıme bır sans daha tanımak istiyorum emla kullansam bı kere sonra gecsem egzersize dıe dusunuyorm. ve altta oldugum pozisyonda p.. çeyreğini alabılıorum. ustte olsam ne tavsıye edersinz nasıl bı yol izlemelıyım

eğer p...s denemesi yapacaksan parmak egzersizi yapmadan bana doktorun tavsiyesi kesinlikle p...se bakmaman yönündeydi gerçekten bakmadığım zaman daha çabuk ilerleme kaydettim..... bakınca tedirgin oluyorsun...hatta ben ilk denemelerimde üstte ters oturmuştum yani sırtım eşime dönük bu şekilde kendimi daha rahat hissettim tavsiye ederim....emla hiç kullanmadım o yüzden bu konuda bişey diyemeyeceğim....

Merhaba bende seninle aynı durumdayım.Bir kısmını alabiliyorum,aynen egzersize başlamadan emlayla denemeyi düşünüyorum.Ben üstte hiç olamıyorum,daha önceki denemelerimde zorlandım.Çünkü bana göre kontrol eşimde olmalı,Kontrol bende oldumu kaçıyorum.Emlayı vajinin içine sürüyolar sanırım.Birde mutlaka prez... kullanılıyo,eşte uyuşma olmasın diye birde kayganlaştırıcı jel.Ben bebe yağı kullanıcam.Ama yinede deneyimli arkadaşların fikirlerini öğren,yanlış bilgi vermek istemem.

tesekkurler nazlıcım.. umarım dıger deneyımlı arkadaslar görur ve cevap yazarlar...
ben de yeterınce ıslaklık oluyor o yuzden kayganlastırıcıyı hıç dusunmedım.acaba prez.. olmadan emla sursem etkılermıı bılmıorumkıı yaa.. deneyımlı arkadaslar duyun sesımızı lutfen cevap..

tesekkurler nazlıcım.. umarım dıger deneyımlı arkadaslar görur ve cevap yazarlar...
ben de yeterınce ıslaklık oluyor o yuzden kayganlastırıcıyı hıç dusunmedım.acaba prez.. olmadan emla sursem etkılermıı bılmıorumkıı yaa.. deneyımlı arkadaslar duyun sesımızı lutfen cevap..

Rica ederim canım.Önceki sayfalarda yazanlar vardı sanırım nasıl uygulandığını ama bence prez...olmadan emla sürme derim.Çünkü daha önce bir arkadaş eşindede uyuşma olduğunu yazmıştı.Eşinde olursa birleşme olmaz gibi geliyo,ben emlayı vajinin içine sürüp 10 dk beklicem iyice uyuşsun diye sonra eşime parmağını git gel yapmasını isticem son olarakda prez. üzerine bebe yağı sürüp öyle deneyeceğim.İnşallah başarırız,bu sefer

emlayı parmagınla ıcerı surmen gerek...yanı aslında bır kez sursen kesın hepsını yapabılrısn ....onun ııcn parmak egzersız yapman gerek parmagına nohut kadar al ve ıc kısma ama ıyıce ıce hanı o takıldıgın yere kadar suryosun ve bır kac dakka beklıyosun hemen uyusuyo..bolca kayganlastırıc sur en rahat hangoı po... onda yap...ve o kısma gelınce bekel derın deırn nefes al ve devam et ...gor bak nasıl kolay olucak

slm kızlar bir kaç gündür takip edemiyordum forumu,birikmiş sayfalar.

dün akşam eşimle egzersiz yaptık,ilk defa aparatımı o kontrol etti.ani hareketleri vardı söyledim yavaştan aldı.neyseki egzersiz sonunda müdahele etmeme gerek olmadığını anladım.hemen denemeye geçtik.prez..f kullanmadık nede bebe yağı. unutttum eşimi hazırlayacağım diye.eşim p..s başı girdi dedi ama ben inanmadım.çok çabuk yoruldum hiç halim kalmadı devam etmek için.bu gecelik yeter dedik.bugünde regl oldum 1 hafta daha ertelendi benim vajiyi yenmem.

elimdeki tek iyi haber eşim performansını kaybetmedi, buna seviniyorum...

Son düzenleme:
slm kızlar bir kaç gündür takip edemiyordum forumu,birikmiş sayfalar.

dün akşam eşimle egzersiz yaptık,ilk defa aparatımı o kontrol etti.ani hareketleri vardı söyledim yavaştan aldı.neyseki egzersiz sonunda müdahele etmeme gerek olmadığını anladım.hemen denemeye geçtik.prez..f kullanmadık nede bebe yağı. unutttum eşimi hazırlayacağım diye.eşim p..s başı girdi dedi ama ben inanmadım.çok çabuk yoruldum hiç halim kalmadı devam etmek için.bu gecelik yeter dedik.bugünde regl oldum 1 hafta daha ertelendi benim vajiyi yenmem.

elimdeki tek iyi haber eşim performansını kaybetmedi, buna seviniyorum...

tebrikler kaydirigubbakcemile5

X