Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Yeni gelen arkadaşlar olmuş hoşgeldiniz.Ama görüyorumki çok umutsuzsunuz.Herzaman söylediğim gibi bu siteyi bulduğunuz için çok şanslısınız ilk adımı atmış bulunuyorsunuz.Burada yenen arkadalar herzaman size yardımcı olacaklardır.Aklınıza takılanları sorun cevaplayalım.Lütfen azimli olmaya çalışın bizde bu sıkıntıları yaşadık sizleri çok iyi anlıyoruz sizde bize güvenin ve dediklerimizi yapmaya çalışın.Yapamadığınız,vazgeçtiğiniz zamanlarda olacak elbette ama asla vazgeçmeyin göreceksiniz sonunda Allah'ın izni ile güzel günleriniz olacakkaydirigubbakcemile5

daha önceden hazırlanmış egzersiz listesini yolluyorum diğer arkadaşlarda faydalanırlar Allah yardımcınız olsun...

ilk olarak vajina yapsı konusunda bilgi sahibi olmalısın.girişin hemen arkasında boru gibi bir yapı var bu yapı okerdon şeklinde yani içine giren cisim ne kadar kalın olursa olsun genişler.düşünsene ordan çocuk çıkıyor.
daha sonra gleiten jel diye bir jel var ondan al bikaç kutu ve söyleyeceğim şeyleri bu jel yardımıyla sırasıyla yap.egzersizler sonuçlanana kadar birleşmeye çalışmak yasak.

egzersiz 1- ayna egzersizi= vajinayı bolca jelle sonra bir ayna yardımıyla kendi vajinanı incele.dudaklarını aç deliği gör vs.2-3 gün en az yarım saat süreyle incele.

egzersiz 2- 1 parmak 1 boğum= incelemelerini yaptıktan sonra 1 hafta kadar hergün enaz yarım saat işaret parmağını ve vajinanı iyice jelle işaret parmağının bir boğumunu 20-30 derecelik bir açıyla(dik olarak yerleştirmeye çalışma) vajinanın içine yerleştirmeye çalış.kasılma olacaktır.kasılma olduğu sürece parmağını içeden çıkarma ani hareketler yapma.kasılma bitince çıkar tekrar dene.ne kadar süre egzersiz yaptığını kaç kez yerleştirdiğini kasılma ve kaygı için 1den 8e kadar numara ver.kasılma ve kaygı ne kadar yüksek olursa ona göre yüksek puan ver.her defasında biraz daha azalacaktır.1-2 olduğunda diğer egzersize geçebilirsin.

egzersiz 3- 1 parmak 2 boğum.yukarıdaki egzersizle aynı ama işaret parmağının iki boğumunu yerleştir.çok zorlanırsan bi önceki egzersize geç.kaygı seviyesi azalınca diğer egzersize geç

egzersiz 4- 1 parmak tamamı. 1 parmağın tamamını yerleştirmeye çalış.yapamazsan bir önceki egzersiz.kasılma kaygı 1-2 arası olduğunda diğer egzersiz.

egzersiz 5- 2 parmak 1 boğum= işaret ve orta parmağının ilk boğumlarını yukarıdaki şekilde vajinaya yerleştir.çok zorlanırsan bir övceki aşama.rahatlama olunca 6.egzerszi.

egzersiz 6- 2 parmak 2 boğum= işaret ve orta parmağının 2 boğumunu yerleştirmeye çalışacaksın.

egzersiz 7-2 parmak tamamı her iki parmağını sonuna kadar vajinaya yerleştirmeye çalış.

egzersiz 8- makas hareketi= iki parmak 1,5 boğum kadar parmaklarını yerleştir ve içerde parmaklarını makas gibi hereket ettirmeye çalış.bu egzersizi eş parmağına geçtiğiniz zaman bile hergün en az 20 dk uygulayın.

egzersiz 9-eş parmağı= yukarıdaki yazdığım tüm egzersizleri eş parmağı ile deneyin.her bir alıştıma için 1 hafta verin ve hergün yapın.ilk zamanlar eşinizin parmağını kendiniz yönlendirin.rahatlama olduğunda ondan yavaş yavaş kendisinin yapmasını isteyin.tüm bunları yaprken jel kullanmayı unutmayın.

egzersiz 10-penis başı= vajina ve eşinizin penisini güzelce jelledikten sonra penis başını vajinaya yerleştirmeye çalışın.penis başı içeri girer girmez çıkarmayın.sakinleşin kasılmanın azalmasını bekleyin ve yavaşça çıkarın.tekrar tekrar deneyin.bir süre sonra tekrar birleşmeye çalışın.ilk zamanlar jeli kullanmanız kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak.kuruma hissi olmuyorsa jele gerek kalmayacaktır.

Eğer p...s denemesinde başarısız olursanız mutlaka p..s kalınlığında bir aparat ile deneme yapın onu aldıktan sonra p..s girişinde daha rahat olacaksınız.Parmak egzerszileri sırasında klasik beyaz mumda kullanabilirsiniz buda psikolojik olarak iyi geliyor.ve bir püf noktası daha egzerszi sırasında derin nefes alın ve nefesinizi verirken ıkınarak parmağınızı ittirin ıkındığımız zaman vaji açılıyor unutmayın..
[/QUOTE]opuyorumnanaktan

vajiyi tarihe gömdüm. 2. deneme de tamam çok şükür... :nazar: Allahın izniyle bir daha çıkamayacak oradan! :eek:klava:

verdikleri bilgilerle,cevaplarla bana destek olan tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler...

özellikle Zerr,ece111 ve bahar07 :) a.s.

sizleri seviyorum... opuyorumnanaktan

yenip gitmek yok,şimdi sıra diğer arkadaşlarda. kaydirigubbakcemile5

bakalım güzel haberi kim verecek en önce ? :1rolleyes:

burdanda tebrik etmek istedim canım çok sevindim son denemenin sorunsuz olmasına. hayırlısıyla kurtuldun opuyorumnanaktan

Arkadaşlar benim bu siteyi takip etmem 15 aya dayanıyor evlenmeden önce sürekli okuyordum acaba benim başıma da gelir mi diyordum ve evlendim başıma geldi ya fazla okuyup kendime kuruntu yaptım yada neoldu bilmiyorum. Kısacası evlendiğim 13 ayı geçti geçen ay yıldönümüzde artık yeter dedik ve kadın doğumcuya randevu aldık. Daha öncesinde siteyi takip etmeme rağmen parmak egzersizlerini hayatta yapamam diyrdum yani denemiyordm bile. Dra gititğimizde dr muayene etmek istediğini söyledi sadece bakacam normal mi diye dedi. ve bakarken ben hiç anlamadan dr parmağınla egzersiz yapıyormus megersem 3 boğumuda almışım içime ama hiç hissetmedim. Daha sonra vaginal ultrasonla bile kontrol etti neyse ki sorun çıkmadı tabi ben drun parmağı girince ve en önemlisi vaginal ultrason aleti girince çok sevindim. Oraya birşeyin girmiş olması beni çok mutlu etti ve inancım tekrar geri gelmişti dr 1 ay egzersiz yapın dedi sonra yenmiş olarak bekliyorum sizi dedi. biz 7 temmuzda egzersizlere başladık. ilk parmak egzersizi yapamadıam en ince mumdan kalına doğru ilerledim. Emla hiç kullanmamıstım sadece gleitgelen kayganlaştırıcı kullanıyordum. En son penis aparatına geldiğimde regl girdi araya. Ve 2 gece önce reglim bitince tekrar denemeye başladım. Penis kalınlığındaki mumu biraz zorda olsa aldım. 1 hafta ara biraz zorlamıstı.
Sonra geldik dün geceyee:) tekrar mum denemelerimi yaptım ama kafama koymustum p.. denemesini bu akşam yapacaktım. Sonra evde emla krem vardı bi onuda süreyim dedim ilk denememde olumsuz bişey olursa geri plana atmaısn beni olumsuz etkilemesin diye çok az emla sürdüm muma tekrar denemeye devam ettim ve sonra p. denemesine geçtik deliği bulmam abartmıyorum yarım saatı buldu. Biliyorsunuzki aynasız yapamıyorum illa aynada görecem aynayı ayarlyıorum bacaklarım uyuşuyor neyse zar zor deliği buldum ve ....
Bu kadaR yazının sonunda ne oldu diye merak ediyorsunuz ve evet dün akşam
BAŞARDIMMMMMMMMMM
ve hiç acı duymadımmm. Tabi biraz endişe kaldı şimdi bende. Daha önce parmak egzersizine başlamadan önce ben sadece vagina ağzına bir tüp emla sürmüştüm öyle deneyecektik ve hiç uyuşturmamıstı. Dün gece emla sürmemin sebebide bakayım uyusturacakmı dedim. Yani hiç acı duymamamın sebebi emla kullandığımdan dolayı mıdır bilmiyorum. Ama içimde varlıgını hissettim tamamen uyusturmus olsaydı onu da hissetmezdim Neyse lafın kısası galiba bu sorun bitti tabi ben bikaç kere daha sorunsuz şekilde yapmadan kendimi tamamen yenmiş kabul etmiyorum:)

Allah tüm bu sorunu yaşayan herkese yarıdm etsin. Başardıktan sonra hepimiz için dua ettim hepinize çok teşekkür ederim. Beni bir nevi doktorun haricinde gaza getiren siz oldunuz :enbuyukkk: :enbuyukkk:

ne güzel arka arkaya güzel haberler geliyor senide tebrik ediyorum diğer denemelerininde sorunsuz olmasını diliyorum geçmiş olsun mutluluklar

vajiyi tarihe gömdüm. 2. deneme de tamam çok şükür... :nazar: Allahın izniyle bir daha çıkamayacak oradan! :eek:klava:

verdikleri bilgilerle,cevaplarla bana destek olan tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler...

özellikle Zerr,ece111 ve bahar07 :) a.s.

sizleri seviyorum... opuyorumnanaktan

yenip gitmek yok,şimdi sıra diğer arkadaşlarda. kaydirigubbakcemile5

bakalım güzel haberi kim verecek en önce ? :1rolleyes:

mona_roza seni çoook çok tebrik ediyorum canım.darısı bizlerin başına inşll..

Ben atlatalı uzun zaman oldu, şimdi düşündükçe zor günlerdi ama bitti. Sizinde biter. Egzersizleri mutlaka yapın. Giriş anında nefes vermek ve büyük abdestini yapar gibi ıkınmak çok kolay olmasını sağlıyor. Hepiniz başaracaksınız.

kızlar öncelikle merhaba.yeni evliyim malum yapamıyoruz,daha az önce denedik olmadı eşim döndü yattı ben de sinirimden agladım ,parmak egzersizi yapmaya karar verdim,bu arada kızlıgım hala bozulmadı şimdi parmagımı sokunca o kendisi kayıp gidecek mi gidecekse ne kadar gidecek ben daha parmagımı bile degdiremiyorum :nazar:

kızlar öncelikle merhaba.yeni evliyim malum yapamıyoruz,daha az önce denedik olmadı eşim döndü yattı ben de sinirimden agladım ,parmak egzersizi yapmaya karar verdim,bu arada kızlıgım hala bozulmadı şimdi parmagımı sokunca o kendisi kayıp gidecek mi gidecekse ne kadar gidecek ben daha parmagımı bile degdiremiyorum :nazar:

parmak egzersizi sırasında gidebilir evet.

parmagını değdirememen normal.ayna karşısında her gün incele orayı,oranın elimizden,kolumuzdan farklı bir organ olmadıgını kabullen.

eğer eşin kızlık konusuna takıntılıysa egzersizleri onunla birlikte yap,olur ki kanaman oldu o da yanında olsun.görür.

bir arkadaşın verdigi egzersizleri aşagıya ekliyorum:

egzersiz 1- ayna egzersizi= vajinayı bolca jelle sonra bir ayna yardımıyla kendi vajinanı incele.dudaklarını aç deliği gör vs.2-3 gün en az yarım saat süreyle incele.

egzersiz 2- 1 parmak 1 boğum= incelemelerini yaptıktan sonra 1 hafta kadar hergün enaz yarım saat işaret parmağını ve vajinanı iyice jelle işaret parmağının bir boğumunu 20-30 derecelik bir açıyla(dik olarak yerleştirmeye çalışma) vajinanın içine yerleştirmeye çalış.kasılma olacaktır.kasılma olduğu sürece parmağını içeden çıkarma ani hareketler yapma.kasılma bitince çıkar tekrar dene.ne kadar süre egzersiz yaptığını kaç kez yerleştirdiğini kasılma ve kaygı için 1den 8e kadar numara ver.kasılma ve kaygı ne kadar yüksek olursa ona göre yüksek puan ver.her defasında biraz daha azalacaktır.1-2 olduğunda diğer egzersize geçebilirsin.

egzersiz 3- 1 parmak 2 boğum.yukarıdaki egzersizle aynı ama işaret parmağının iki boğumunu yerleştir.çok zorlanırsan bi önceki egzersize geç.kaygı seviyesi azalınca diğer egzersize geç

egzersiz 4- 1 parmak tamamı. 1 parmağın tamamını yerleştirmeye çalış.yapamazsan bir önceki egzersiz.kasılma kaygı 1-2 arası olduğunda diğer egzersiz.

egzersiz 5- 2 parmak 1 boğum= işaret ve orta parmağının ilk boğumlarını yukarıdaki şekilde vajinaya yerleştir.çok zorlanırsan bir övceki aşama.rahatlama olunca 6.egzerszi.

egzersiz 6- 2 parmak 2 boğum= işaret ve orta parmağının 2 boğumunu yerleştirmeye çalışacaksın.

egzersiz 7-2 parmak tamamı her iki parmağını sonuna kadar vajinaya yerleştirmeye çalış.

egzersiz 8- makas hareketi= iki parmak 1,5 boğum kadar parmaklarını yerleştir ve içerde parmaklarını makas gibi hereket ettirmeye çalış.bu egzersizi eş parmağına geçtiğiniz zaman bile hergün en az 20 dk uygulayın.

egzersiz 9-eş parmağı= yukarıdaki yazdığım tüm egzersizleri eş parmağı ile deneyin.her bir alıştıma için 1 hafta verin ve hergün yapın.ilk zamanlar eşinizin parmağını kendiniz yönlendirin.rahatlama olduğunda ondan yavaş yavaş kendisinin yapmasını isteyin.tüm bunları yaprken jel kullanmayı unutmayın.

egzersiz 10-penis başı= vajina ve eşinizin penisini güzelce jelledikten sonra penis başını vajinaya yerleştirmeye çalışın.penis başı içeri girer girmez çıkarmayın.sakinleşin kasılmanın azalmasını bekleyin ve yavaşça çıkarın.tekrar tekrar deneyin.bir süre sonra tekrar birleşmeye çalışın.ilk zamanlar jeli kullanmanız kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak.kuruma hissi olmuyorsa jele gerek kalmayacaktır.
Eğer p...s denemesinde başarısız olursanız mutlaka p..s kalınlığında bir aparat ile deneme yapın onu aldıktan sonra p..s girişinde daha rahat olacaksınız.Parmak egzerszileri sırasında klasik beyaz mumda kullanabilirsiniz buda psikolojik olarak iyi geliyor.ve bir püf noktası daha egzerszi sırasında derin nefes alın ve nefesinizi verirken ıkınarak parmağınızı ittirin ıkındığımız zaman vaji açılıyor unutmayın.
.

hosgeldın aramıza...hıc moralını bozma yenıcez bu hastalıgı bırlıkte...egzersız yapmam dıye dusunme ılk zor olur belkı ama ıstersne yaparsın ...egzrsızlerden esıne bahset bılsın

offf olmadı kızlar penis denememiz
mum aparatlarımı sırasıyla denedim sonra p..se geçtik ayarlayamadım bi pozisyonu

canım çok iyi anlyıorum seni bende bu konuda sıkıntı yaşamıştım bence eşin altta iken sen üstte oturur vaziyette dene yada ters bir şekilde otur. öyle aynı egzersiz pozisyonu gibi oluyor tavsiye ederim Allah yardımcın olsun.

canım çok iyi anlyıorum seni bende bu konuda sıkıntı yaşamıştım bence eşin altta iken sen üstte oturur vaziyette dene yada ters bir şekilde otur. öyle aynı egzersiz pozisyonu gibi oluyor tavsiye ederim Allah yardımcın olsun.

bi ara üste geçtim ama bu pozisyonda çalışmadığım için hiç olmadı.

altta olmayı denedin mi, yenen arkadaşların çogu öyle başarıyor. bir de belinin altına yastık vs koyup poponu yükseltebilirsin,eşin de rahat girer..

sağol deneyeceğim yastık işini.mumda olduğu gibi kendim kntrol edip ittirmeyi denedim pek başarılı olamadım ıkınmayı unuttum o anda.çok heyecanlandım ya ilk defa deniyoruz egzersize başladığımızdan beri.

sağol deneyeceğim yastık işini.mumda olduğu gibi kendim kntrol edip ittirmeyi denedim pek başarılı olamadım ıkınmayı unuttum o anda.çok heyecanlandım ya ilk defa deniyoruz egzersize başladığımızdan beri.

egzersizi rahat yapıyorsan p..i yapmaman için hiçbir sebep yok. ilk girişte tedirgin olabilirsin,hatta kasabilirsin kendini,üzülme.ilk girdiginde biraz beklesin,hafif git gel yapabiliyorsa yapsın,yapamıyorsa sen kendini kas gevşet,sonra yavaşça ittirsin aşağı dogru. kayganlaştıcı da sür bolca hem kendine hem ona.bir de pre.. ile dene.daha çok kaygan oluyor,daha rahat oluyor.

inşallah başaracaksın.

canım uzulme olucak ...egzerszı yapıp hemen pe.. Dnemesı yap yanı egzersız yap eısnle sonra hemen pe...beynınde en kolay hangı pozısyonda yapabılırım dıye dusunursen onda yap..ıkınmayıda skaın unutma

X