VAJİNİSMUS İlletiyle Mücadele Edenler Okuyun !

4 Gün aradan sonra bugün egzersizimi yine yapabildim gercekten ıkınınca kayıp gidiyo
Ama spreyin etkisi gecince bi acıyan benmiyim ya yaparken acımadı hiç ama şuan acım var

Dün ilk kez eşli de giriş oldu ama bugün egzersiz yapmadan denediğimiz de olmadı neden acaba ya her seferinde Egzersiz mi yapmamız lazım
Alışana kadar bir süre egzersizleri devam ettir canım . Egzersizler seni ilişkiye hazırlamak için önemli. On sevişme gibi düşün bunu. Egzersiz yaparken de eşinle olan şeyleri düşün emin ol o zaman daha kolay olucak

Kizlaaar sonunda bende yaptimmm coook mutluyumbu topigler sayesinde basardimevde hep dedikleriniz egzersizleri yaptim...esli pek olmuyodu dun cok denedik bebe yagi falanda kullandim eşimde biraz daha direndi biraz zor gibi geldi ama oldubittikden sonra dedim bittimi gercekten inanamıyorum o mehsur sozleri dedim bumuymuşmu6aydi bunu yenememisdim bura girmesem kendime inanmasam vallahi belkide yıllaca oyle kalirdimAllah razi olsun İnsAllah bi dahakine yine olur artik bitmiş olur

Aayyy hadi gözün Aydııııınnnn senin adına çok sevindim Başardınnnn

bizde gecen hafta ilk kez giriş yaptıktan sonra bidaha denemedik.. ilk yapışta git gel olmaması normal mi?

Hadi gözün aydın canım çok sevindim.

Dün ilk kez eşli de giriş oldu ama bugün egzersiz yapmadan denediğimiz de olmadı neden acaba ya her seferinde Egzersiz mi yapmamız lazım

Alışana kadar deneyin bence. Zaten kayganlastiriciyla içerisi kayganlasiyor ve vajina girisi ve içerisi de genişliyor. Acı sızı hissettiniz mi peki? Ben onu merak ettim.

bizde gecen hafta ilk kez giriş yaptıktan sonra bidaha denemedik.. ilk yapışta git gel olmaması normal mi?

Normal canım. İlk denedigimizde ben de yaşadım bunu. Ne olacağını kestiremeyince tedirginlik yaşıyor insan. Ama birkaç denemeden sonra eşim bir sohbet konusu açarak hareket etti. Onda da hafif acı hissettim ama danistigim arkadaşlar içerisi kuru olabilir dediler. Eşinle bir konu bulup konuşabilirsiniz o esnada. Ama yavaş yavaş hareket etsin başlangıçta. Bir de bunu rahatlamak için değil de bir egzersiz gibi düşünün.

Bu arada birkaç deneme dediysem aynı gün değildi. Biz ilk kez ramazandan önce yaptık zaten. Gün aşırı yapıyorduk o sırada. 3 veya 4. yapisimizds eşim teklif etti sohbet açmayı.

Gözün aydın hayırlı olsun. Merak etme yaparsın ikinciyi de üçüncüyü de. Bu tedirginligi at mutlaka kafandan. Ben de bu şekilde düşünüp korkuyordum başlarda. Ama her seferinde daha iyiye gittiğini gördüm. Her seferinde aynı oldu yani yapabildim. Bir de bundan sonra tecrübe ettikçe öğreniyorsun bazı şeyleri.

Mesela dilatorle yapan arkadaşlardan bazıları ilişki öncesi egzersiz yaptığı halde yapamadıklarını söylüyolar. Aslında o zihinlerindeki korkudan kaynaklı. Dilatorun penisten daha sert olduğunu duydum. Onu girdirerek 5-10 dk egzersizle o bölgeyi kayganlastirip genisletiyorlar. Öyle olunca daha kolay oluyor. Bir arkadaş on sevisme gibi düşünün dilatoru demiş. Gerçekten öyle. On sevismede de vajina kasları gevsiyor. Vajina içi ıslanıyor ve genişliyor. İslanmada ve tahrik olmada bir problem olmayınca da pıt diye giriyor.

Bir sonraki yapısında bir kere yaptım yine yaparım de.
Ki zaten yaparsin da

Sayende bugün yendim vajinusmus hastalığını:)) çok mutluyum. Evde yaptığım dilatör ile 3 günde yendim:) teşekkürler umarım rabbim hepimizin yardımcısı olur :))

Sayende bugün yendim vajinusmus hastalığını:)) çok mutluyum. Evde yaptığım dilatör ile 3 günde yendim:) teşekkürler umarım rabbim hepimizin yardımcısı olur :))
Yaaaa çok sevindim inan yendim başardım yazılarını görünce yendiğimdeki o mutluluğu o heyecanı yaşıyorum bir kez daha ufacıkta olsa yardımcı olduysa yazdıklarım ne mutlu bana

Yaaaa çok sevindim inan yendim başardım yazılarını görünce yendiğimdeki o mutluluğu o heyecanı yaşıyorum bir kez daha ufacıkta olsa yardımcı olduysa yazdıklarım ne mutlu bana
Sen ve buradaki diğer arkadaşlar sayesinde yendim. Ayrıntılı anlatışlarının çok yararı oldu hepsini tek tek yapmaya çalıştım. Doktorun başaramadığını sayende yaptım. Arkadaşlara da sesleniyorum sonrasında ne bir acı ne de yanma hiç birşey olmadı :) umarım sizlerde yenersiniz:)) ertelemeyin yeter

2ciyi denedik oldu dunden daha az zamanda...bende aci oldu ama düşünüyorum duzelicek git gide

Yaa gercekten ertelemek daha kotu vakit kaybi... keşke çoktan başlasaydim diyorum

Kızlar merhaba, ben de çok savaştım bununla.. aylarca sürdü.. ama yendimmm, Allahtan eşim çok sabırlı o da araştırdı çok ilgilendi benimle. Kremler aldı defalarca denedi. Ama bende her zaman penis girdikten sonra baskı hissi vardı. Çok acıyordu ve ağrıyordu kasıklarım, üst kısımlarım. Özellikle bacak kaldırma pozisyonunda bağıracak kadar ağrım oluyordu. Önemli olan stres altında olmamanız. Ön sevişme herşeyi kolaylaştırıyormuş aslında. Kendinizi tamamen bırakın. Eşiniz ya da partneriniz sizi sakinleştirmeli, bilgili olmalı. Yoksa yıllarca sürebilir.. artık böyle bir şey yaşamıyorum Allaha şükür :)) Allah yardımcınız olsun, sorusu olanı da cevaplarım:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…