Vajinismus için lütfen yardım!

Starlight01

Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2019
4
0
31
Merhaba bir konuda yardımınıza ihtiyacım var, ben 16 günlük evliyim, evlendiğimizden beri ilişkiye giremedik kendi kendime vajinismus teşhisi koydum, 9 gün önce buradan okuduklarımdan sonra parmak egzersizlerine başladım günde 1-2 saatimi ayırıyorum, ilk başta serçe parmak şimdi işaret parmağımın iki boğumunu alabiliyorum, iki parmağım birlikte ise birer buçuk boğum almaya başladım ancak daha fazla ilerlemedi. daha sonra bugün tekrar penisle denemeye başladık ama asla başaramadık bir süre denedikten sonra penisin sertliği gidiyor ve eşim sıkılıp bırakıyor çünkü yine o duvar hissi. bu yüzden oldukça gerginim eşimle sürekli ufak tefek şeylerden kavga etmeye başladık daha üçüncü haftamız olmasına rağmen bu stres yüzünden evliliğim çok kötü gidiyor lütfen yardım edin nasıl üstesinden gelebilirim, bu karamsarlık psikolojimi bozmaya başladı en özel zamanlarımız berbat geçiyor😞 eşim bana destek olsa bile deneyip yapamayınca modumuz fazlasıyla düşüyor

Vajinismus değildir o. Belki başka birşey yatar altında, bilinmez. Yani vajinismus sadece penisi alamama durumu değil. Başka belirtileri de var. Ki daha taze evliliğiniz. Illa hemen olacak diye bir kaide yok. Kendi kendine teşhis koymayı bırak, seni psikolojik olarak daha da kötüye sürükler. Önce yediklerinize dikkat edin. Mesela daha çok tabiri caizse coşturacak şeyler. Liste uzun. Daha sonra ortama bakın, loş, tütsü belki vs. Ardından kıyafet seçimi. Derken, kendini eşine teslim et. Kasma kendini. Adamı da soğutursun kendinden, öyle tek başına takılırsın.

Neden soğutayım, neden tek başıma takılayım? Bunun için evlenmedim, bir sorun yaşıyorum vajinismus ve bu konuda destek talep ettiğimi belirttim. Doktora gittim bir problem yok, aparat verdi parmak egzersizlerini tamamladım ancak aparatta sıkıntı yaşıyorum, vajinismus yani.

Ön sevişme, romantizm bunlarla ilgili bir sıkıntı yok sorun penisi içime almakta ve bununla ilgili de her şeyi deniyorum pozisyon olarak vs, ancak başaramıyorum küçülüyor giriş istemsiz kasılmayla

Merhaba Arkadaşlar,
5 ay önce Vajinismus tedavisi oldum. Tedaviden önce hep buralardaki yazışmaları okuyordum o yüzden ben de burda tecrübemi paylaşmak istedim. Bir kişiyi bile cesaretlendirsem kardır diye düşünüyorum. 4 yıl boyunca yaşadım vajinismusu ve bir kez bile ne kadın dogumcuya ya da cinsel terapist gitmemiştim. Özetle hep ertelemiştim. Daha sonra burada sürekli adı gecen merkezlerden birinde 1 er saatlik 2 seansta tedavi oldum. Merkezin ismini yazmayacağım çünkü forumlarda bu merkezlerle ilgili reklam içeren yalan bissürü hikaye var siz de biliyorsunuz ki.
Size verebileceğim en önemli tavsiye bu problemi kabullenmeniz ve görmezden gelmeye bir son vermenizdir. Bir an önce harekete geçin arkadaşlar dermansız bir dert değil. Lütfen korkmayın. O kadar kolay ki. Cesur olun. Ertelemeyin. Bundan kurtulmak istiyorsunuz ama hiç bir şey yapmıyorsunuz. Forumları okumanın ya da baska arkadaslarımızın çözdüğü yöntemleri denemenin hiç bir faydası yok. Herkesin probleminin derecesi ve sebebi farklı. Bu yüzden lütfen bir profesyonele gidin. Evet bu her ne kadar eşinizle ortak çözmeniz gereken bir sorun gibi gözükse de iş sizde bitiyor. Bir gün bile ertelemeyin artık. Kararlı olun, inatçı olun. Ekonomik olarak müsait değilseniz de bunun bir öncelik oldugunu göz önünde bulundurun. Para biriktirin. Mesela ben kredi çektim hala ödüyorum☺️ Yani demem o ki kızlar bir şeyler yapın. Sihir ya da mucize beklemeyin. Çünkü öyle bir şey yok. Yalnızca dogru tedaviyle kurtulabilirsiniz. Ancak kurtuldugunuzda mutlu bir kadın ve mutlu bir anne olabilirsiniz.
Allah hepinizin yardımcısı olsun. Sevgiler

X