Vajinismus Çözüm

behappy12

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2023
2
3
27
Merhaba sevgili arkadaşlar,

Vajinismus bizi psikolojik olarak çok yıpratan bir sorun. Şu ana kadar yaptığım araştırmalarda internette birçok kişisel yazıya ve çözüm önerilerine denk geldim.

Benim konuyla ilgili öğrendiğim ilk şey bir doktora muayene olunması gerektiği, profesyonel bir yardımla bu konunun kolay çözülebildiğiydi. Ben önce en yakın hastaneye gidip muayene oldum ve fizyolojik bir sorunum olmadığını öğrendim. Doktorum özellikle vajinismus konusunda uzman olan bir doktor ile görüşmemin bana faydası olacağını söyledi.

Sonra doktor araştırmasına giriştim ve internetten doktor Nazife Ergen Micozkadıoğlu'nu buldum. İlk muayenede ilk doktorum gibi Nazife Hanım da bana fizyolojik bir sorunum olmadığını söyledi ve tedaviye başladık. Kendisi bana samimi ve güvenilir bir şekilde yaklaştı ve bu sorunu çözeceğimizden emindi. Tedavide gerilmedim çünkü hem fizyolojik bir sorunum olmadığına, hem kendime, hem de doktoruma inandım. Ara sıra küçük umutsuzluklarım oldu fakat hiçbir zaman ilk zamanki kadar umutsuz olmadım. Her umutsuzluğa kapıldığımda doktoruma yazdım, bana bunun çözülmeyecek bir problem olmadığını hatırlattı.

Sürecin sonunda tedavi oldum ve şu an dönüp baktığımda kafamın içindeki sorunların anlık panikler olduğunu ve istemsiz olarak aşırı taktığım için bunları yaşadığımı anladım.

Bu konular çok hassas konular. Öncesinde buralarda çok yazı okudum fakat bence her kadının kendine has bir yolculuğu var. Bu yolculuğu kişisel önerilerden ziyade kendimize özel doğru tedaviyi uygulayan bir hekim ile yürüttüğümüzde her şey hallolabilir.

Bu vesileyle hem kendi doktorumu öneriyor hem de herkese bunun geçici bir süreç olduğunu ve ertelemeden işinde uzman bir hekime başvurulması gerektiğini öneriyorum.

Umutsuzluğa kapılmayın.
-behappy12

Son düzenleme:
Merhaba, burada üye olmadan önce belki yüzlerce yazı okumuşumdur. Herkes kendi derdini anlatıyor fakat bu herkesin kendine özel bir sorunu. Başka bir doktorla bu sorunu çözseydim onun da ismini gururla buraya yazacaktım. Bu derdi yaşayan bilir ve isteyen istediği doktora gitmekte serbesttir. Fakat ben Nazife hanım ile bu sorunu çözdüm ve yazımı sabırla okuyup bir kadın bile buna çözüm bulsa çok mutlu olacağım, bu yüzden paylaşımda bulundum. Yaşadığım gönül rahatlığını yaşasaydınız siz de kendi doktorunuzu önerirdiniz. Mesajınız için teşekkür ederim.

Merhaba ben reklam yaptığınızı düşünmüyorum bende nazife hanıma gitmeyi düşündüm fakat güzergah açısından uygun değil bana kendi semtimde bulunan bir doktordan seans alıyorum şuan ama yakın olsa kesinlikle nazife hanıma gidicektim instagramdan baktım fotoğrafları bile okadar samimi ve içtenki. Bu arada hep merak etmişimdir nasıl bir tedavi yöntemi uyguluyor sakıncası yoksa anlatırmısınız özelden.

Merhaba, öncelikle sizin adınıza çok sevindim umarım bende çözerim doktorunuzu araştırıp bende gitmeyi düşünüyorum. Şu an gerçekten ilişkiye rahat girebiliyor musunuz? Benimde anatomik bir problemim yok muayene olmuştum sadece kasıyorum.

Bilgi verirseni çok mutlu olurum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…