Vajinal Temizlik!

fundag

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2008
115
1
arkadaşlar
hamilelik döneminde vajinal temizlik son derece önemliymiş.Sizler bu konuda hangi ürünleri kullanıyorsunuz paylaşırsanız sevinirim...:sm_confused:

arkadaşlar
hamilelik döneminde vajinal temizlik son derece önemliymiş.Sizler bu konuda hangi ürünleri kullanıyorsunuz paylaşırsanız sevinirim...:sm_confused:
canım evet vajinal temizlik biz kadınlar için son derece önemli sadece gebelikte değil her dönem ben hiçbir kozmetik ürünü kullanmıyorum yani krem anlamında ayrıca sabun vbg ürünleride bu ürünler vajinada kuruluk yarattığından mantara neden olabiliyorlar o yüzden en güzel temizlik iç çamaşırının sık sık değişimi ve su ile yıkanması yeterli doktorumda aynı şeyi söylüyor.. Sağlıklı gebelik geçirmen dileğiyle..

vajinayi herhangi bir kozmetik ürün veya temizleyici temizlememek gerekiyor diye biliyorum ben. vajina kendi kendini temizleyen bir organ ve ilkyasa katılıyorum sık sık iç çamaşırı değiştirmek, sadece su ile temizlemek yeterlidiir...
diğer ürünler mantar yapabilir.

bende sık sık çamaşırımı deıştırıp mumkun oldugunca penye pamuklu gıyıyorum ..
ve sadece suyla temızleyıp kuruluyorum muhakkak.

İç çamaşırlarınız pamuklu olsun 60 derecede yıkayın eğer daha düşük ısıda yıkanıyorsa mutlaka ütüleyin.
Sık sık iç çamaşırlarınızı değiştirin.
Ben sadece haftada bir defa numis kullanıyorum. Ilık suyla içini yıkamadan.
Ve her zaman kuru olmalı. Aksi halde mantar üreyebilir.:1rolleyes:

60-90 derecede iç çamaşırlatını yıkayıp ütülüyorum jel falan şeyler kullanmıyorum

bana daha ilk gittiğim dr NUMİS med i verdi. haftada bir kez kullanıyorum. arkadaşların dediği gibi çamaşırı sık değiştirmek çok önemliyerimseniben

sadece gebelik dönemi değil her zamn bence bu temizlik önemli vajinaya bi kozmetik ürünü kullanılcağını hiç duymadım a.s bu temizlik kişinin duyarlılığına kalmış su ve temiz çamaşır idealdır bence:teytey:

sebamed feminine wash kullanabilirsiniz, doktorlar da öneriyor.. mantar yapması imkansız çünkü vajinal enfeksiyonların tedavisinde yardımcı olarak da veriliyor .. ben kullanmıştım, ama esas önemli olan tabiki temiz çamaşır giymek..
bu arada uni intimate diye de bir ürün var, şuan bunu kullanıyorum kokusu çok güzel ve çok memnunum..

sabah işe gelirken temiz iç çamasırını giyiyorum ve gunluk ped koyuyorum...akıntı olunca ister istemez ıslaklıkta oluyor ve iş yerindede iç çamasırı değiştirme imkanı olmadıgı için, gunluk 2 kez ped değiştiriyorum...evde zaten rahatız...

ben de aynen Onca gibi yapıyorum...hamilelik döneminde daha fazla akıntı olduğu için günlük ped değiştirmek daha kolay geliyor iş yerinde...

ben yine mikrop kaptım sanırım kızlar ben 90 da yıkarım çamaşırlarımı önce elimde yıkarım makinaya öyle atarım ben sabunla yıkıyodum orda hata yaptım dengesini bozdum sanırım İş yerimizde ortak tuvaletler var mecbur kullanmak zorunda kalıyorum hiç bir yere dokunmamaya calışıyorum ama yinede mikrop kapıyorum işte Kaşıntım var ve acık sarı akıntı gebelikle alakalımı bilmiyorum kaşıntı olabilir diye düşünmüştüm bebeği korumak için vucudun geliştirdiği mukoza tıkaç yapabiliyonmuş ama sanırım değil neyse bakalım akşama doktora gidicem onada sorarım

kızlar ne olursa olsun vagina bölgesi için kozmetik kullanmamaya dikkat edin,bu bölge için özel yapılan ürünleri bile. en hassas yerimiz ve hermen herşeyden kolaylıkla etkilenip kolay vücuda enfeksiyonun dağılacağı bi yer. bol su ile yıkamak temiz çamaşır tek çözüm bence bir de çok havasız bırakmamak pamuklu veya koton çamaşır tercih etmk..

bende sebamed kullanıyorum uzun zamandır doktorum da onayladı çok iyi bir ürün tavsiye ediyorum kullandığımda cidden temiz hissediyorum

ya sebamedin sabunu değil sebamed intimate (intim yani) diyceksiniz kozmetik mağazalarında ve tüm eczanelerde var zaten.sıvı sabun gibi.eline çok azcık alıyosun yanlız temizlerken üstten temizleyin kimisi içlere kadar sokuyomuş parmaklarını sakın ha üstten üstten hafifçe temizleyin

ben numıs med kullanıyorum haftada 1 kere ve ayrıyetten ıc camasır sık sık degısrılıp 90 derecede yıkıyorum daha sonra aaglarını utuluyorum bıde kızlar genıtal bolgedekı tuylerın fazla uzun bekletmeyın oda mıkrop uratıyor haberınız olsun

kızlar acaba bebeklerin poposilleriyle tuvaletten sonra silsek zarar verir mi?üstünde ph 5.5 yazıyo? ne dersiniz?ben ne yapacağımı şaşırdım,sürekliidrar yolu enfeksiyonu oluyorum .

ay geçmiş olsun canım bende hamilelikten önce çok yaşamıştım cidden berbat birşey ilaç da veremiyo dimi doktor?bence silme çünkü silerken mikrobu daha çok yayma olasılığın var doktoruna bi sor bakalım ne diycek?ben hamile olmadan önce kaynar suyun buharının üstüne oturuyodum o rahatlatıyodu bide idrar söktürücüm vardı ondan 3tane kullandımmı geçiyodu.ama şimdi bunları yapamazsın ikisi de bebeğe zararlı çünkü.mutlaka bi sor doktoruna telefon aç

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…