Vajinal enfeksiyon

Hastaneler yapıyor mu testi gittim ben vajinal sürüntü yapıldı hic bisey cıkmadi doktor karısık enfeksiyon dedi 8 aydan beri cekiyorum bu durumu
Evet kadın doğum doktorları yapıyor. Vajinal kültürde antibiyogram testi yapılıyor mu emin değilim ama hem kültür hem smear isteyin ikisinde detaylı olarak çıkar ne olduğu bir de hastahneden testin sonucunu çıkartın vakit kaybetmeden doktordan memnun kalmazsanız başka doktora gösterin aynı tahlilleri

Büyük ihtimal birden fazla bakteriden bahsetmiştir ve katılıyorum geçmiyorsa mutlaka bakılmalı

Tamam cok tesekkür ederim

Büyük ihtimal birden fazla bakteriden bahsetmiştir ve katılıyorum geçmiyorsa mutlaka bakılmalı
Diz kapaklarım ağrıyor artık 8 ay oldu idrarda enfeksiyon cıkip duruyor makat bölgemde kasıntı yanma vajinamda öyle gidiyorum doktora sürekli böyle bıktim ya işini düzgün yapamıyor kimse bulamadı ne olduğunu

Gidince söyleyim bütün gereken testleri yapın diye 8 aydan beri basından savıyolar gercekten canımla uğraşıyorum

Vücudunuz enfeksiyonu tutmaya alışık sanırım anladığım kadarıyla çünkü çooook araştırmam sonucu arkadaşlarımında bir kısmı hekim olmasından dolayı az çok anlatabiliyorum artık, birden çok enfeksiyon çeşidi var gibi duruyor. Benim size önerim bağışıklığınızı yükseltmeye yardımcı olan gıdalarla birlikte 3-4 gün boyunca 3 litre su içmeniz, imkanınız var iste tuvalete oturup için ve geldikçe tuvaletinizi yapın idrar yolu enfeksiyonunu yok edin sonra vajinal kültür verin. Büyük ihtimal mantar enfeksiyonu vardır kaşıntıya neden olan ana nedenlerden çünkü kekik çayı yapıp soğukken silin günde 2 kez doğal antibiyotik etkisi yaratır idrar yolu enfeksiyonunu bitirdikten sonra dediğim gibi diğer enfeksiyonlara yönelin bu arada ısrarla geçmezse kadın hastalıkları doktorundan sonra enfeksiyon hastalıkları doktorunada görünün.

Benim böyle bir şikayetim yoktu. Nişanlımla ters iliskiye girdikten sonra oldu. Benim bildigim vajinayla makat bölgenin bir ilgisi yok. Vajinam zarar görmüs olamaz heralde

Benim böyle bir şikayetim yoktu. Nişanlımla ters iliskiye girdikten sonra oldu. Benim bildigim vajinayla makat bölgenin bir ilgisi yok. Vajinam zarar görmüs olamaz heralde
Tuvalet ihtiyacınızı giderdikten sonra arkadan öne silmişseniz veya başka bir şekilde temas olmuşsa büyük ihtimal ondan kaynaklanabilir. Kadın doğum uzmanıyla görüşmenizde fayda var ve tavsiyem doktorunuza durumu anlatıp ne test varsa alanında yapmasını isteyin önlem olsun sizin için en azından aklınızda soru işareti kalmaz.

Tamam cok tesekkür ederim

Anal iliskiye girmeden önce vajinal sürtünme olmustu
Oncesi degil de sonrasi onemli. Makattaki mikrobu tasimis olabilir cunku sonra temas olduysa. Ama onun haricinde makata bosalma olduysa sonrasinda o spermin disariya geri akmasiyla ya da iliski sirasinda pozisyona bagli olarak ter, partnerinizin zevk suyu vs ile bile vajinaya tașınmıș olabilir mikrop. Analdan sonra olduysa vardir sizin fark etmediginiz bir baglantisi.

Bosalma olmadı bilmiyorum bulas olsaydı vajinal sürüntü alındı bide idrar kültürü cıkardı heralde biseyler cinsel hastalık gibi. Analla vajina ayri yani zarar görmus olamaz heralde reglyim suan bitsin ilk isim tekrar doktora gitmek olucak cekilcek sey değil cünkü

Antibiyogram testi nasıl oluyor

Bu probiyotik fitili eczaneden recetesiz alıyoruz değil mi? Bir de hangi marka kullandınız?

Ben bu yoruma tamamen katılıyorum. Su içmediğim zamanlarda akıntım artıyor. Şekerli şeyler yediğim zaman daha da fazlalasıyor. Ama o ay dikkat edersem mesela cok su içersem ya da şekerli gıda tüketmezsem yok denecek kadar az oluyor beyaz akıntı. Bence bu yeme içme alıskanlıklarımız cok önemli. Bazı insanlar şekere daha yatkın oluyor son zamanlarda bununla alakalı oldugunu düşünmeye başladım.

Antibiyogram testi nasıl oluyor
Melek, senin bu yakınmaların anal ilişkinden sonra mı başladı? Daha öncesinde yoktu dimi? Tahminim sana cinsel yolla bulasan bir hastalık gecti bunlar öyle idrar testi veya kültür testiyle belli olmuyor. Femoflor testi yaptırman lazım. Orda cinsel yolla bulasan hastalıkların hepsinin taraması yapılıyor. Bende onu yaptıracağım. Benimde yakınmalarım gecmek bilmiyor. İnşallah bi sonuc alabiliriz.

Evet hic biseyim yoktu kızarıp sismeye basladı akıntım var arada kasıntı idrar yaparken yanmam var insallah ya acayip halsizligim var idrarda hanire enfeksiyon cıkıp duruyor bıktm valla

Evet hic biseyim yoktu kızarıp sismeye basladı akıntım var arada kasıntı idrar yaparken yanmam var insallah ya acayip halsizligim var idrarda hanire enfeksiyon cıkıp duruyor bıktm valla
Yanlıs anlama ama o tarz ilişkiler sakıncalı. Daha dikkat etmek gerekiyor. Erkeklerin ne taşıdığı belli değil coğunda belirti bile vermiyor. Malesef biz kadınlar için bu enfeksiyonlar daha tehlikeli boyuta dönüşebiliyor. Smear verdin mi hic? Vermediysen ver bence. Bir de yaptırmsken hpv testi yaptır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…