Vajinal enfeksiyon

angel6

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2021
115
68
Yaklaşık 9 aydır geçmeyen bir vajinal enfeksiyonla uğraşıyorum 1.5 yıldır cinsel aktifim ilk idrar yolu enfeksiyonuyla başladı ve sık olurum ordan vajene mi geçti acaba diye düşünüyorum. Yumurtlama gününde başlayıp regl olana kadar süren ara kanamalarım olduğu için doktor östrojen-progestron dengesizliği dedi ve duphaston verdi şuan ara kanamam olmuyor. Belirtilerin idrar yaparken yanma ve normalde yanma, kokulu akıntı, cinsel ilişkide yanma. Defalarca doktora gittim hepsi antibiyotik ve fitil vererek kültür testi yapmadı kendim femoflor testi yaptırdığımda gardnerella ve orta düzey vajinal flora bozukluğu çıktı yine antibiyotik tedavisi ve yine olumsuz sonuç artık antibiyotik direncimin olduğunu hissediyorum ek olarak bilgi veriyim bu sorunların başında ailevi sorunlar nedeniyle büyük sinir, stres yaşadım büyük ihtimal direncim düştüğü için bu kadar şey başladı ve şuan idrar tahlilim temiz çok şükür tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonundan kurtuldum aranızda bu şekil bir vajinal enfeksiyon yaşayan ve kurtulan var mı?

Çok geçmiş olsun canım. İdrar yolu enfeksiyonu olsa sana önerebilecegim şeyler vardı bitkisel ama. Fitil antibiyotik falan geçirmiyor. Direnci düşürmek ten baska bsy yapmıyor. Ben kesintisiz fitil antibiyotik iğne kullandım bana msn demedi. Ben bitkisel ilaçlarla rahatlıyorum baska türlü geçmiyor
Söylediğin belirtilerin hepsi idrar yolu enfeksiyonunu tabir ediyor. Araşyır istersen bitkisele yönel.

Gecmis olsun oncellikle temizligini yaparken sabunla yikama kesinlikle ve vajina bolgeni banyodan sonra kesinlikle kurutma makinasiyla kurut. Onemli olan vajinanin kuru kalmasi. İslak olmasi ordaki mantarin yada bakterinin uremesi demek. Ph dengesi onemli. Camasirini en az 2 kez degistir. Sana bitkisel olarak niaouli yagi onerebilirim sabahlari temiz camasirina bir kere damlat. Ben bu sekilde kurtuldum

1 hafta içinde idrar tahlili verdim 2 ayrı doktorda, idrarımda bakteri çıkmadı hiç bir şekilde zaten yanma dediğim şey idrar yolu enfeksiyonu gibi değil aralarında fark var yani anlıyosunuz bir yerden sonra yinede teşekkürler haftaya bir daha denerim idrar tahlilini

Çok teşekkür ederim. Hangi markanınkini kullanmıştınız acaba internetten sipariş edicem yağ olayını hiç duymamıştım artık bitkiselci olarak onu deneyeceğim

Rica ederim çok geçmiş olsun..

Evet canim malesef bende bunu yasiyorum hem vajinal enfeksiyon hemde surekli tekrarlayan bi idrar yolu enfeksiyonu defalarca hastanelik oldim tam bi izdirap kadin doguma gittm enfeksiyin var dedi idrarimdada enfeksiyom cikti hemde baya baya yuksek detayli utrasonunada gir oyle ilax yazsyim dedi ama birdaki randevuma 2hafta war bol su icmem.laazim biliyirm e ramazana mumkun olmuyor o yuzden ramazan dan sonra bol bol maydonuz limon kuru yapip bol bol ev yogurdu tuketecegim

Femoflor testini nerede yaptırdınız? Bu önemli bir test cunku enfeksiyon için. bende de enfeksiyon var sarıya dönük iç çamaşırı kirleten. Test için Önerdiğiniz bir yer var mı?

Femoflor testini nerede yaptırdınız? Bu önemli bir test cunku enfeksiyon için. bende de enfeksiyon var sarıya dönük iç çamaşırı kirleten. Test için Önerdiğiniz bir yer var mı?
Ben genviasağlık diye bir yerde verdim, test için örneği kendiniz alıp/veriyosunuz bir idrar bir akıntı örneği ama en azından cinsel yolla bulaşan enfeksiyon olmadığını öğrendim içim rahatladı o konuda 2 tür testi var femoflor; cinsel yolla bulaşan hastalık tarama testi tabi içinde normal enfeksiyon analizide yapılıyor bide femoflor 16; diye test var oda insan vücudunun kendi yaptığı enfeksiyon ama testin sonucu bana gelişimlab’dan geldi şubeleri var diye biliyorum istanbulda googledan bir bak sen fiyat olarakta arayıp öğreniyosunuz ama ben kasım ayı gibi 850 tl ödedim ama kültürden daha detaylı ve garanti bir test, gelişim lab’ı bilmiyorum ama benim gittiğim yerde doktor yoktu siz sonuçlarla doktora gidiyosunuz.

Bendede aynı durum vardı günde 3 litre su içerek yendim 4-5 günde ben artık vajinal enfeksiyonun idrar yollu enfeksiyonunun tetiklediğini düşünüyorum açıkcası, şuan tek vajinal enfeksiyonum var ama idrar yolu enfeksiyonu için kekik çayı ve bağışıklık yükseltici takviye gıdalar, c vitamini falan aldım. C vitaminini atlamayın kesinlikle birde vajinal kültür testi ve antibiyogtam testi yaptırın kesinlikle. Bende kültür yaptırmak istediğimi yarınki randevumda doktora gidince söylicem ısrarla. Ne tür enfeksiyon olursa olsun direnç ve bağışıklık çok önemli asıl enfeksiyonu vücuttan atanın bağışıklık olduğunu çok iyi anladım bu son 3-4 ayda, tabi sinir/strestende uzak durun bağışıklık düşüren şeyin en başında geliyor.

Kadın doğum doktoruna mı söyleyeceksiniz? Enfeksiyon doktoruna mı?

Evet canim bende birinden birinin digerini tetikledigine inanmaya basladm cok fazla antibiyotik icmemeye calisiyorum aslinda su covid girdi gireli c vitamini devit falan hep takviye aldim ama atacagim ramazandan sonra insallah tesekkür ederim

Geçmiş olsun, fitil idrarda köpük yapıyor mu?

Çok teşekkür ederim. Hangi markanınkini kullanmıştınız acaba internetten sipariş edicem yağ olayını hiç duymamıştım artık bitkiselci olarak onu deneyeceğim
Bu yağın etkisi ne, başka alanlarda kullanılıyor mu?

Fitil idrarda farklılık yapıyor mu?

Bitkisel tavsiyeleriniz nedir alalım?

Geçmiş olsun, fitil idrarda köpük yapıyor mu
Geçmiş olsun, fitil idrarda köpük yapıyor mu?
bana verilen vajinal kremi kullandığım anda köpüklenme başladı ürolojiye gidip danıştım ilaçlardandır dedi fitile ek oral olarak aldığınız antibiyotik yada herhangi bir ilaçta yan etkisi olarak köpüklenme yapar. Siz yinede bir idrar tahlili verin ve idrardaki protein miktarına bakın ama büyük ihtimal fitilden kaynaklı olabilir vajende çözüldüğü zaman idrarla birleşince köpürme yapabilme ihtimali fazla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…