Vajinal doğum

Kızlar öğlen iki parmak açılmam vardı vajinal doğum olcak süreci düzgün yönetmem için tavsiyeleriniz neler biraz korkuyorum
2 parmak genelde 1 2 santim oluyor parmak kalınlığında göre yani açılmanız dahaa yeni kahverengi akıntı nişan oluyor doğumunun başlamış ama daha var eğer normal sancınızla devam ederseniz 1 2 günü bile bulur diye düşünüyorum kişiye göre değişir tabi benimde 2 cm açılmam vardı suyum azaldığından doktor suni sancıyla başlattı doğumu ben pek ağrı yaşamadım suni sancıyla bile ama kendi sancım okadar rahatki hiç hissetmiyorum bile yani kendi tavsiyem evde açılman olsun öyle hastaneye git doktorlarda öyle der zaten suni sancısını ağrısını hemen çekme arada bir gidip durumuna bakabilirsin tabi ayrıca korkmana hiç gerek yok süreci yaşa hertürlü doğumu yaşayacaksın bu yüzden sal kendini nekadqr kasarsan okadar psikolojik olarak yıpranırsın ben doğumu çok merak ediyordum bu yüzden ebelere emanet etmiştim kendini

Süre tut sancılar sıklaşınca baktın azalıyor Aralık çok yakınlaştı arka arkaya geldi aşağıda baskı var git hastaneye.
Gelip giden sancıdan korkma, ağrı kesilmiyor ise zaten böyle kendinden geçecek gibi oluyorsun sürekli maruz kaldığın için en şiddetlileri ayırt etmemek mümkün değil. Bebek aşağı geliyor iyice kabız gibi hissediyorsun kafası ile ittirdiği için. Aşağıdaki baskı iyice arttı ise sancı da pik yaptı sıklaştı ise hastaneye git. Suyun gelirse bekleme git, bir bebişi kontrol etsinler.
Suni sancıdan korkma sakın vermek isterlerse, ben iyi ki vermişler dedim süreci kısalttı.
Öldürmüyor ama o an yaşarken değişik duygular
Bebek çıktığı an her şey bitiyor. Kuş gibi oluyorsun, kucağına veriyorlar mutluluktan ağlıyorsun falan değişik şeyler
Arada duşa gir
Bol bol yürü, bebeğin hareketleri takip et. Bolca su iç.
Ağrım yok diye açılmadı diye takma herkes şak diye doyurmuyor ilk doğumlar genelde yavaş oluyormuş. Düşün ben kaç gün ha bu gün ha yarın bekledim gelmedi yani.
Doktor nst de bakar sorun görürse şu güne kadar bekleyelim alalım der. Sorun hissedersen , sancılarında iç güdülerine güven millete bakma. Bebek senin karnında, kendini gebeliğini ve bebeğini tanıyan en iyi bilen sensin.

Çook teşekkür ederim o kadar rahatlattın ki beni

15-16 saati bulabilir belki daha fazla sürer dedi doktorda ilk doğun olduğu için

15-16 saati bulabilir belki daha fazla sürer dedi doktorda ilk doğun olduğu için
Evet normal sancıyla süre uzuyor ama konforlu geçiyor suni sancı ben nekadar hissetmesemde vücudumda büyük bir yük vardı dün meraktan neden bağzı kadınların daha az bağzılarının daha çok acı çektiğini araştırmıştım aslında herkes aynı acıyı yaşıyormuş ama beynin bu acıya karşılık salgıladığı uyuşturucu salgı farklı oluyormuş umarım beyniniz size çok yardımcı olur

Doğum sancısını nasıl anlıyoruz
Yalancı sancılarınız olmuştur illa. O yalancı sancıların iki tık artan dozunu düşünün, yalanci sancı gelir ve gider normalde ve devamı gelmez ama doğum sancısı oldugunda düzensiz de olsa belli aralıklar arasinda gelip gitmeye başlar.

Telefonunuza sancı sayar ekleyin mutlaka. Bu şekilde sancılariniz oldugunda sayacı açin ve kaydedin. Sayaç zaten size ne yapip yapmamaniz gerektigini soyluyor. Ekranda bnm şöylr bir şey yazmıştı: "Eğer bu ilk doğumunuzsa şimdi sıcak bir duş alıp hazırlığınızı yapın ve sonrasında hastaneye gidin" ben de söylediklerini uygulayıp, hazırlanıp hastanenin yolunu tutmuştum. Iki parmak kac cme denk geliyor bilmiyorum ama bnm normalde 3 cm acikligim vardi. Bir hafta sonra sancim baslamisti, hastaneye gittigimde 4 cm acilmam vardi, suyum gelmemisti. Eger suyunuz gelirse veya kanamaniz olursa beklemeden direkt hastaneye gitmeniz gerekiyor zaten. Bn sanci araliklarimjn 7 dk da bire dusmesini bekleyip oyle gitmistim ama siz hemen de gidebilirsiniz. Süreci hastanede beklemek daha temkinli bir davranış olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…