Vajinal doğum

Ben 4 çocuğumu da vajinal doğum ile dünyaya getirdim. Nefesinizi doğru yönetir gelen sancıları ıkınma ile desteklerseniz Allahın izniyle sıkıntı yaşamazsınız. Sıcak su ile banyo yürüyüş doğumu hızlandıracaktır. Rabbim çoook kolay bir doğum nasip etsin hayırla sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim. ☺

Allahım çok heyecanlı umarım en az ağrıyla sağlıkla eline alırsın bebişi
Sonra bize anlatırsın

Kızlar öğlen iki parmak açılmam vardı vajinal doğum olcak süreci düzgün yönetmem için tavsiyeleriniz neler biraz korkuyorum
Sancılar geldiğinde nefes egzersizleriyle karşıla mutlaka. Benim kendi sancım gelmedi suni aldım sancı sırasında hep nefes egzersizleriyle geçmesini bekledim. Sancı geleceğini anladığımda nefes alıp içimden saydım. Kendimi telkinledim sayıcam ve 8e geldiğimde geçicek diye. Biraz da kendimi dış dünyaya kapattım. Gözlerimi kapattım ve sadece kendime odaklandım evet sancılar çok şiddetli ama sebebi çok güzel. Doğumhaneye alındığınızda doktor ya da ebe kim doğuma yardımcı olacaksa sakin kalıp onların dediklerini dinlemek süreci çok çok hızlandırıyor. Süreciniz güzel olsun inşallah, kolaylıkla sağlıkla kavuşun yavrunuza

Bende suni verirler diye bekliyorum nişanım geldi yeni
Merhaba canım öncellikle bı avazda dogurursun ins bol bol dua et acılma 8 ve 10 cm kadar bekliyo ebeler eğer kendi sancın ile bu cmlere ulaşmazsa ve suyun gelmeye devam ediyo bebek içerde ölmesin diye suni sancı veriyolar hemen .doğum sancısı gelince anlamam mümkun değil zaten gözün hiç biseyi hiç kimseyi gormuyo hatta sezaryan olup bı an önce bitsin istiyosun iliklerime kadar hepsini yaşadım suni sanciyi verdiler mi kendi sancın daha iyiymiş diyosun ama en güzeli ne biliyomusun brbegin doğunca o sesi duydun mu hepsi bitiyo acilarini duymuyosun saniyeler önce çektiğin acilari sanki yaşamamissin gibi oluyo Allahım ins tez zamanda kucaklamayi nasip eder

Doğumunuz normal mi oldu süreç nasıldı napmam gerekiyor önerileriniz neler
Sancın varken yürüyüş yap derim derin nefes al ver zaten ebelerde napman gerektiğini söylüyorlar .korkma hiç hep aklına bebeğini kucağına alacginda biteceğini düşün pozitif ol aslında suni sancidan bende korkuyodum hatta taktırmak.ostedim ama ebe bana beebgini bı an önce kucağına almak istiyorsun kendi sancinla çok açılma olmadı bak dedi 5 falan olmuştu kaç saat sancilarla suni sanciyi taktılar evet çok acı cekiyosun ama 2 saatte dogurmustum hemen .birde kesinlikle doğum başladığında tuvalete gitme ebeler salmiyo zaten nolur nolmaz diye sana söylerler ayyy kendim gorcekmis gibi heyecanlandım o anlar çok güzel

Nişan geldi ama sancı yok napsam gitsem mi hastaneye

Nişan geldi ama sancı yok napsam gitsem mi hastaneye
Bence bekle ama bende nişan gelmemişti sanırım ilk suyum gelmisti zaten hemen doğum başlamadığı için sıcak suya falan girmiştim ben öyle gitmiştik hastahaneye . Nişan gelip kesildiyse böyle kanama gibi değilse bekle bence hastahaneye gitsende bekliyosun

Kızlar öğlen iki parmak açılmam vardı vajinal doğum olcak süreci düzgün yönetmem için tavsiyeleriniz neler biraz korkuyorum
Yürüyüş, pilates topunda esneme hareketi. Hastanede isen çok yatma yürü hep ayakta dur açılma hızlansın

Plates topu varsa youtube dan izleyin doğum egzersizleri var onları yapın. Benim doğuma 1 hafta kala 2 cm açıklık vardı bebek gelmeyince suni verdiler. Ama sen sakin ve rahat ol. Hurma ye, birde yapabilşrsen perine bölgesine zeytinyağı ile masaj yap. İnternetten bak, esnekliği arttırması için.

Şimdi gitme hastaneye kanaman olursa ve sancılar sıklaşırsa gidersin veya suyun patlarsa. Acele etme.

Bekletirler orada stres olursun nst ile bebeğe baktır geri evde bekle. Şiddetlenince git. Zaten bebekte anormallik olursa tutarlar seni korkma bir şey olmaz. Nişan gelinde hemen doğum başlamıyor
Az önce gittim acile iki cm açıklık hiç ilerlememiş istersen yatış veriyim ama alttan çok bakarlar git evde bekle bence dedi ilerlememesi normal mi

Acele etmeyin ilerler ben 4 cmde sancım yoktu düzenli kasılma için gittim. Bol hareket merdiven inip cıkma süreci hızlandırır. Sancılar artınca hep hareket edin ebe doktor kim varsa yanınızda söylenenleri dinleyin doğum için çatala geçtiğinizde tüm gücünüzü o ana verin en önemli kısım o an.

Az önce gittim acile iki cm açıklık hiç ilerlememiş istersen yatış veriyim ama alttan çok bakarlar git evde bekle bence dedi ilerlememesi normal mi
Normal canım hemen açılınca doğar diye bir şey yok 5-6 cm olana kadar ben bir şey aman aman hissetmedim

Normal canım hemen açılınca doğar diye bir şey yok 5-6 cm olana kadar ben bir şey aman aman hissetmedim
Ya annemde yanımda canımı sıktı bi anormallik var açılması lazım deyip duruyo benek iyi şükür bi sıkıntı olsa doktor söylerdi diye düşünüyorum

Ya annemde yanımda canımı sıktı bi anormallik var açılması lazım deyip duruyo benek iyi şükür bi sıkıntı olsa doktor söylerdi diye düşünüyorum
Yok aşkım ya bebek iyi ise sorun yok

Bana 36 da aha sancın var her an gelebilir dediler
41. Hafta oldum yapmadığım kalmadı çömel kalk 10 bin adımlar pilates merdiven in çık. Gram sancım yoktu
Doktor artık suni ile alalım dedi. (Sağlıklı olduğu için kendi başlasın dedik ama gelmedi benimki )
Gittim kontrolde 3 cm açıklık var dedi hiç sancım yoktu. Az bir suni verdi suyumu patlattı hızlansın doğum diye.
Suyuna falan baktı yukarıda idi hatta benim bebek kanala da inmemişti, 42 de gelirmiş daha keyfi bunun yerindeymiş dedi.
Öyle şak diye açılınca doğmuyor ki.
Bana planlı gittik
Sabah 8 de girişimi yaptık, lavman yapıldı(acı ağrı yok)
8.30 gibi ebe hap verdi rahim yumuşatır dedi
9 gibi çatalda ebe baktı, 3 cm açılmış dedi
9.30 da doktor baktı 4 olmuş dedi güzel az bir sancı vereceğim serum ile suni hızlansın dedi, bebek aşağı insin diye doğum hızlanır dedi suyumu patlattı (acı yok)
10 gibi serum takıldı. Hala öyle deliler gibi ağrım yoktu.
10.30 gibi 5-6 cm olmuş
Hiç oturmadım nst dışında hep dolaştım.
6-7 cm sonra şiddetlendi işte orada hayatı sorguluyorsun 8-9 cm olduğunda doktoru çağırdılar hemen geldi 11.15 te doğurdum.
Ama bu süreç 41. Haftada oldu. Öyle hemen açıldı şak diye doğurdum diye bir şey yok.
Not: ıkın diyecekler sana, nefesini bırakmadan ıkınman gerekiyor. Nefesini tut doğana kadar ıkın. Ikınırken nefes alırsan bebeğin başı geri gidiyor. Sana normal nefes al diyene kadar doktor sabret. Kısa sürede doğurursun.
İlk ben yanlış ıkındım bebek geri gitti 3-4 kez doktor anlattı anca o zaman anladım öyle doğdu.

Sağlıkla kavuşun

Aklına takılan varsa sorabilirsin

Her doğum kendine özel kimse ile kıyaslama kendini

Teşekkür ederim ya içimi rahatlattın tartışıp duruyoruz bi tuhaflık var deyip durdu iki düşüğüm var korkuyorum zaten sancım gelirse evde ne kadar bekleyim hastaneyle aramızdaki mesafe 20-25 dk doğumda başka neler yapmam lazım onları da söylersen çok iyi olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…