Vajinada ele gelen sert kitle ?

musicteacher

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2013
243
6
34
İyi geceler herkese. Yaklaşık 10 gündür iç bacak ile vajina arasındaki çukurda çok sert yumru gibi bir şey var. Dışardan hiç belli değil hatta arkaya makata doğru uzanıyor. Böyle bir durum yaşayan oldu mu ? Çok endişeliyim...

İyi geceler herkese. Yaklaşık 10 gündür iç bacak ile vajina arasındaki çukurda çok sert yumru gibi bir şey var. Dışardan hiç belli değil hatta arkaya makata doğru uzanıyor. Böyle bir durum yaşayan oldu mu ? Çok endişeliyim...
Benim birkaç kez oldu. Yaşım küçüktü bilemedim elimle sıktım. Icinden iltihap çıktı. Yarin muayene olun bence. Benim gibi sıkmaya kalkmayın.

Deri altında maalesef:KK43: deri üstünde bir belirti yok. Sıkılacak bir yeri yok yani. Çok evhamlıyım internette araştırınca çok kötü şeyler cıkıyor... Doktora gideceğim uyuyamıyorum

Deri altında maalesef:KK43: deri üstünde bir belirti yok. Sıkılacak bir yeri yok yani. Çok evhamlıyım internette araştırınca çok kötü şeyler cıkıyor... Doktora gideceğim uyuyamıyorum
Korkmayin lutfen kist ise basit bir kisttir. Belki içi sıvı dolu bir seydir. Operasyona bile gerek kalmaz. Korkmayın guzelce uyumaya çalışın. Kotu Bir sey çıkacağını sanmiyorum ben.

Endişe etmeden önce kesinlikle kontrole gitmenizi tavsiye ederim ihmale gelmez bu tür şeyler belki küçük enfeksiyon belki de büyük bir şeydir ama lütfen geçer diye beklemeden doktora gidin 😊

Siğil gibi birşey olabilir mi? Bir kere bende de bi şişlik çıkmıştı bende çok endişelenmiştim benimki küçüktü haftasonu geçsin hemen hastaneye gideceğim demiştim kendiliğinden gitmişti.. O ara baya netten araştırdım benimki siğil değildi ama sizin bahsettiğiniz şey sanki siğil gibi? Makata doğru uzanıyor dediniz.. Başka da birşey gelmedi aklıma.. Tabi mutlaka doktora gidin ama endişelenmeyin genelde iltihaplı şişlikler oluyor içini boşaltıyorlar bu kadar yani..

Teşekkür ederim cevaplar için. Hayır siğil değil, deri üzerinde bir anormallik hiçbir şey yok. Elle hafif bastırınca ele gelen sert büyük bir kitle işte :KK43:

Kotu bir sey olsa orda degil daha on tarafta olurdu. Muhtemelen kil koku iltihabi gibi bir sey yasiyorsunuz, gecmis olsun

Birbebekmeselesi inşallah öyledir. O olmadığını düşündüren şey de şu ki bi ağrı sızı yok. Bartholin kisti ağrısız olur mu acaba :/

Birbebekmeselesi inşallah öyledir. O olmadığını düşündüren şey de şu ki bi ağrı sızı yok. Bartholin kisti ağrısız olur mu acaba :/
İnşallah öyle değildir:) Daha geçen hafta küçük bi operasyonla içini boşalttırmak zorunda kaldım. Şöyle anlatayım o sertlik kistik yapı orada hep olur zaten bazen küçülür bazen büyür, bazen de apse yapar işte o zaman çok ağrılı oluyor :KK43: Allah düşmanıma vermesin..
Sizinki henüz apse yapmamış ama bahsettiginiz şey bartolin kisti. Ona yapıcak bişeyiniz yok bi kere olunca bir daha geçmeyen bişey. Apse yapmadıkça sorun çıkarmaz.

JOYz JOYz internette öyle kötü yorumlar ve hastalıklar okudum ki o yüzden inşallaj öyledir dedim çok geçmiş olsun. Keşke biraz soğukkanlı olabilsem. Daha doktora bile gitmeden kesin kötü bir şey varmış gibi üzülüyorum. Bir de sizdeki iç bacağa doğru yayılmış mıydı ve dıştan belli oluyor muydu acaba ?

JOYz JOYz internette öyle kötü yorumlar ve hastalıklar okudum ki o yüzden inşallaj öyledir dedim çok geçmiş olsun. Keşke biraz soğukkanlı olabilsem. Daha doktora bile gitmeden kesin kötü bir şey varmış gibi üzülüyorum. Bir de sizdeki iç bacağa doğru yayılmış mıydı ve dıştan belli oluyor muydu acaba ?
Bi dk ben yanlış anlamış olabilirim iç bacakla vajina arasında demişsiniz 🤔 Vajina girişinde değil demi

JOYz JOYz Vajina girişinde hemen sağ tarafta başlıyor şişlik. İç bacak dediğim yer vajina ile iç bacak arasında bir çukur var ya oraya doğru da uzanıyor . Oranın adını bilmiyorum. Dışardan hiç belli değil

JOYz JOYz Vajina girişinde hemen sağ tarafta başlıyor şişlik. İç bacak dediğim yer vajina ile iç bacak arasında bir çukur var ya oraya doğru da uzanıyor . Oranın adını bilmiyorum. Dışardan hiç belli değil
Vajina girişinde dudakların altında başlıyorsa bartolindir o zaman evet apse yapmadıgı sürece dışarıdan belli olmuyor. Ve bastırdıgınızda dediğiniz gibi sanki makata ve bacaklara doğru yayılmış hissi veriyor evet

X