Vajen Estetii...

Evet geç iyileşiyodu yaralarım ama sonuda iyileşti yaf:) Bi arkadaş sormuştu nerde kime oldun diye hacettepede oldum, Hocada figen özgür. Valla cok memnunum. devlet hastanesine bende güvenemem ama burası üniversite hastanesi yani özerk, devlete bağlı yinede ama kalitesi özerk oluşundan bence. Tam teşekküllü bi yerde ameliyat olun lütfen. Tamam bu olay bizim için cok önemli ama sağlığımızda öyle. Bi an öncede karar verin olun ameliyatınızı. Yaş geçiyo, daha gençken daha kısa sürede iyileşilir bence.

canım yanlız benim sıkıntım figen hanımın ameliyatı yaparken yanlız olup olmaması ben lokal düşünüyorum genede asistanlarıyla birliktemi yapıyor bu ameliyatı

canım yanlız benim sıkıntım figen hanımın ameliyatı yaparken yanlız olup olmaması ben lokal düşünüyorum genede asistanlarıyla birliktemi yapıyor bu ameliyatı

Gurubunda tek erkek asistan var. Ama onlarda sürekli değişiyo belki bi kadın asistanın sırası gelmiştir.... Ama dert etme bi kere açınca alışıyosun:) Yani ben o erkek asistanın bile silüetini gördüm sadece o da anestezi verilirken köşedeydi sanırım. Sorada ilaç yazmak için yanıma geldi ayılma odasında hepsi bu. Önemli olan hocanın kadın olması çünkü ameliyat bi anda olup bitiyo ama soraında kontrollerini hep hoca yapıyo ve yanlız oluyo.Ben ameliyat odasına girerken lokal olması için girdim ama orda anestezist beni ikna etti. Yani çatallı bi masaya yatırdılar anladımki pozisyon fena ve ben ayık olursam insanların benim şeyime bakarkenki suratlarını görcem ezilmekten iflah olmam dahada diye uyumayı kabul ettim tabiikide:) Daha konforlu emin ol ve kabul et diğer anesteziyi. Zaten büyük ameliyatlardaki gibi solunum cihazına falan bağlamıyolar sadece solunum yolun açık olsunki bi şey olursa hemen cihaza bağlanabilesin diye. Saniyelerle yarışıyolarmış öle bi durumda. Sen kendini emniyete almış oluyosun aslında. Çünkü lokalde de risk var ve o durumda direk solunum yolun kitleniyo soluk borunu deliyolar ve o da cok daha büyük bi risk. Sen yat paşa paşa, sorada uyanın diye bi ses duyucaksın:)

ben seda27 2 saat önce ameliyattan çıktım... Srsrlla Pparilti ile birlikte gitiik şimdi de birlikteyiz. arkadaşlar hiç korkmayın yarım saat içinde psikolojimizi bozan o durumdan kurtuluyoruz. biz birbirimize destek olduk. Srserlla nın oldugu doktora gittim ben de. cok tatlı bi kadın. eli çok hafif. aynayla baktım o kadar güzel yapmış ki inanamadım... herkese tavsiye ederim. hiç vakit kaybetmeyin bir an önce olun ve iyileşin.

selam kızlar ankaradayım bende ve serserillayla da yazışmıştım ben de gül hanıma gidicem.bayan olmasının vermiş olduğu rahatlık da var.sıra ben de :)))

canm ben seda hiç vakit kaybetme biran önce git ki hemen kurtul zaten fiyatıda uygun ve değer yani istersen seninle gelebilirim 7 de girdim çıkınca biraz hissetim şimdi dışardaçıkıp gezecek kadar iyiyim

ne mutlu size darısı da bize kaydirigubbakcemile2 eee kızlar biz de mi yoplanık gitsek ? yok mu benle deniz hanıma gelen ?

Ben pubis ve vajina estetiği oldum. Geçen sene bu aylarda (mayıs) olmuştum. Özellikle yazın, denizde çok rahatsız oluyordum,bikimin, mayomun ön tarafında top gibi bir çıkıntı, herkes bana bakıyor gibi geliyordu. En büyük sorun doktor bulma sırasında oldu. Doktora gidip pat diye de söylenmiyor. Yaşım genç diye de çok korkuyordum. Sonuçta, Dr Aylin Karanlık yaptı ameliyatımı. Çok memnunum, ameliyat sonrasında sorun olmadı. Doktorum da çok iyiydi. Düşünenler, bence korkmasın. Burayı ben yeni buldum, o zamanlar kimseye de soramıyordum. Sorular veya merak edilenleri cevaplarım kızlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Sevgili sevdanehri ben İstanbul'da oldum. Dr. Aylin Karanlık yaptı, sana tavsiye ederim. Bayan cerrah olunca insan daha rahat oluyo emin ol.kaydirigubbakcemile2

teşekkürler bilgilendirdiğin için canım peki ne kadara oldu ve yakın zamanda mı oldun tamamen özel mi yoksa seninkide sgk ya giriyormuydu. çok sıru sordum dimi :) kaydirigubbakcemile2

teşekkürler bilgilendirdiğin için canım peki ne kadara oldu ve yakın zamanda mı oldun tamamen özel mi yoksa seninkide sgk ya giriyormuydu. çok sıru sordum dimi :) kaydirigubbakcemile2

Şekerim ben geçen sene pubis ve vajina estetiği olmuştum. İkisine 3000 ödemiştim. Sgk karşılıyo mu bilmiyorum ki?

Aysecik, sen kime oldun ameliyatını. Ameliyat sonrası çok sıkıntın oldu mu. Bir de ben bu ameliyatı düşünürsem, illaki bayan cerrah isterim heralde şekerim. Daha doğrusu, benim merak ettiğim, sıkıntılar ve ameliyat gerekliliği çok farklı değil. Ameliyat sonrasında, ameliyatın cinsel yaşantına etkilerini anlatır mısın şekerim. Orgazm olayında değişiklik var mı, aşırı hassasiyet olabiliyor muş, var mı öyle şeyler. Nebiliim işte, bilsek zaten zormayız güzelim. Aslında hiç düşünmüyordum da, yazdıklarınızı okuyunca iyice heyecanlandım valla....

selam herkese yazamadım epeydir evde artık net yok bemim, dısardanda çok zor oluyor, ben doktora gittim, muayene olmadım ama sorıunumu anlattım, bana dediki erkeklerin hiçbirisi buna dikkat etmez buna sorun olarak bakma kafandan sil biz daha ne vakalar görüyoruz müdahale etmeye gerek görmüyoruz dedi. Hatta dediki bu ameliyat fark edilemez bir dikişle olabilirde olamayabilirde bilgili ve dikkatli birisi anlayabilirmiş ve daha başka şeylereri de operasyona dahil ettiğini düşünür dedi kızlık vs. deneme bence dedi evlenince eşin isterse yaptırırsın dedi.. gene görüşürüz...a.s.

Aysecik, sen kime oldun ameliyatını. Ameliyat sonrası çok sıkıntın oldu mu. Bir de ben bu ameliyatı düşünürsem, illaki bayan cerrah isterim heralde şekerim. Daha doğrusu, benim merak ettiğim, sıkıntılar ve ameliyat gerekliliği çok farklı değil. Ameliyat sonrasında, ameliyatın cinsel yaşantına etkilerini anlatır mısın şekerim. Orgazm olayında değişiklik var mı, aşırı hassasiyet olabiliyor muş, var mı öyle şeyler. Nebiliim işte, bilsek zaten zormayız güzelim. Aslında hiç düşünmüyordum da, yazdıklarınızı okuyunca iyice heyecanlandım valla....

Nurçinciğim ben de senin gibi bayan istedim kesinlikle, biz tabularla yetiştirildik, okusan da etsen de değişmiyor tabii bu durum. Benim vajinamda kocaman doğum yırtığı vardı. Orgazm olayı sıfırlanmıştı resmen. 3. hafta dolunca cinsel ilişkiye giriyosun, başka gerildim ve ilk 1-2 sefer acım oldu ama şimdi iyiyim. Aşırı hassasiyet falan olmadı bende, iyiki olmuşum diyorumhihoyyyt:lepi::sm_cool:

selam herkese yazamadım epeydir evde artık net yok bemim, dısardanda çok zor oluyor, ben doktora gittim, muayene olmadım ama sorıunumu anlattım, bana dediki erkeklerin hiçbirisi buna dikkat etmez buna sorun olarak bakma kafandan sil biz daha ne vakalar görüyoruz müdahale etmeye gerek görmüyoruz dedi. Hatta dediki bu ameliyat fark edilemez bir dikişle olabilirde olamayabilirde bilgili ve dikkatli birisi anlayabilirmiş ve daha başka şeylereri de operasyona dahil ettiğini düşünür dedi kızlık vs. deneme bence dedi evlenince eşin isterse yaptırırsın dedi.. gene görüşürüz...a.s.

Ne yaptıracaktın ki sen ben anlamadım, vajina estetiği mi? hem kızlık demişsin hem vajina anlayamadım şekerim !!!!benneyaptımki

Ne yaptıracaktın ki sen ben anlamadım, vajina estetiği mi? hem kızlık demişsin hem vajina anlayamadım şekerim !!!!benneyaptımki

bende iç dudaklar dısarıdan fazla görünüyor.. onu kafama çok takmıstım.. ancak bir süre sonra bunu internette arastırdım kardeşlerime gösterdim onlar normal olduğunu söylediler fazla takacak bir şey değil erkekler buna bakmaz dediler tabi ocak ayından beri yaklasık beş aydır buna alışmaya ve onların dediklerini sindirmeye çalısıyorum elbette çok faydasını gördüm konusmanın ama genede emekliliğimi bozdurdum ameliyatımı olacaktım ama bir yabancıya, doktorda olsa açmak zor geliyordu.. hala öyle.. ama yinede bir kadın doğum uzmanına görünüp sağlam bilir kişiden bilgi almak istedim sonuçta internette doğru sonuca ulaşmak zor.. dikkat ettiysen yaptır diyende var yaptırma diyende..

geçtiğimiz hafta doktora gittim..söyledikleri aynen söyleydi:
iç dudakların dısarıdan görünmesi uzun olması klitorisin çıkık vs. olması bir problem değildir isteğe bağlı bir estetik operasyonla istenilen hale getirilebilir....
ama buna erkekler dikkat etmez.. hosuna giden bile olabilir. bunu kendine dert etme.. kendini bosuna kestirme.. eğer yaptırırsan ve bir iz kalırsa türk toplumunda en aydın insan bile bunu kafaya takar acaba beraberinde kızlık zarınıda onarttırmısmıdır diye düşünür başka sorunla karsılasırsın dedi.. dikkat eden bunu anlar dedi.. embesill beyinli erkekler sanki evlenmeden önce biriyle beraber olmamıs gibi buna değmezler ama işte..

ben kendimi iyi hissetmeye başladım bir kez daha danısacağım doktora eğer oda aynı şeyleri söylerse yaptırırım ama iz kalmamalı..

gene görüşürüz..a.s.

iz kalmıo ki zaten ...fotolarda görmediniz mi?iz yoktu kiii ...burası artık iyice kafa karıştırıcı olmuş arkadaşlar!! aylin karanlık da meme estetiği konusunda uzman bildiğim kadarıyla... nese herkesin kendi bileceği bi iş...ben şahsen kendim ameliyat olunsa da olunmasa da bu işin doktora ve kocaya kaldığını düşünüyorum..şans işi brz.. herkese iyi şanslar :)

bende iç dudaklar dısarıdan fazla görünüyor.. onu kafama çok takmıstım.. ancak bir süre sonra bunu internette arastırdım kardeşlerime gösterdim onlar normal olduğunu söylediler fazla takacak bir şey değil erkekler buna bakmaz dediler tabi ocak ayından beri yaklasık beş aydır buna alışmaya ve onların dediklerini sindirmeye çalısıyorum elbette çok faydasını gördüm konusmanın ama genede emekliliğimi bozdurdum ameliyatımı olacaktım ama bir yabancıya, doktorda olsa açmak zor geliyordu.. hala öyle.. ama yinede bir kadın doğum uzmanına görünüp sağlam bilir kişiden bilgi almak istedim sonuçta internette doğru sonuca ulaşmak zor.. dikkat ettiysen yaptır diyende var yaptırma diyende..

geçtiğimiz hafta doktora gittim..söyledikleri aynen söyleydi:
iç dudakların dısarıdan görünmesi uzun olması klitorisin çıkık vs. olması bir problem değildir isteğe bağlı bir estetik operasyonla istenilen hale getirilebilir....
ama buna erkekler dikkat etmez.. hosuna giden bile olabilir. bunu kendine dert etme.. kendini bosuna kestirme.. eğer yaptırırsan ve bir iz kalırsa türk toplumunda en aydın insan bile bunu kafaya takar acaba beraberinde kızlık zarınıda onarttırmısmıdır diye düşünür başka sorunla karsılasırsın dedi.. dikkat eden bunu anlar dedi.. embesill beyinli erkekler sanki evlenmeden önce biriyle beraber olmamıs gibi buna değmezler ama işte..

ben kendimi iyi hissetmeye başladım bir kez daha danısacağım doktora eğer oda aynı şeyleri söylerse yaptırırım ama iz kalmamalı..

gene görüşürüz..a.s.

emotıon 76 inanmıyorum ya..aynen benım yasadıklarımı yasıyosun sende bende senın gıbı bayan dr ıstıyorum...belkı dr haklıdır bılmıyorum ama ben cok kafama takıyorum..kesınlıkle olucam allahın ıznıylee ama nasıl aılemın haberı olmadan olması gerekıyo....senınle ayrıca konusmak ısterım..tabıı sende ıstersen...

Gurubunda tek erkek asistan var. Ama onlarda sürekli değişiyo belki bi kadın asistanın sırası gelmiştir.... Ama dert etme bi kere açınca alışıyosun:) Yani ben o erkek asistanın bile silüetini gördüm sadece o da anestezi verilirken köşedeydi sanırım. Sorada ilaç yazmak için yanıma geldi ayılma odasında hepsi bu. Önemli olan hocanın kadın olması çünkü ameliyat bi anda olup bitiyo ama soraında kontrollerini hep hoca yapıyo ve yanlız oluyo.Ben ameliyat odasına girerken lokal olması için girdim ama orda anestezist beni ikna etti. Yani çatallı bi masaya yatırdılar anladımki pozisyon fena ve ben ayık olursam insanların benim şeyime bakarkenki suratlarını görcem ezilmekten iflah olmam dahada diye uyumayı kabul ettim tabiikide:) Daha konforlu emin ol ve kabul et diğer anesteziyi. Zaten büyük ameliyatlardaki gibi solunum cihazına falan bağlamıyolar sadece solunum yolun açık olsunki bi şey olursa hemen cihaza bağlanabilesin diye. Saniyelerle yarışıyolarmış öle bi durumda. Sen kendini emniyete almış oluyosun aslında. Çünkü lokalde de risk var ve o durumda direk solunum yolun kitleniyo soluk borunu deliyolar ve o da cok daha büyük bi risk. Sen yat paşa paşa, sorada uyanın diye bi ses duyucaksın:)

acımadı mı :bbo: :bbo: :bbo: :bbo:

bir ay önce labioplasti oldum özelde.ama o kadar kötü bir sonucki anlatamam.:kızgın:..çok araştırdım ve bugün plastik cerrah aylin hanımla tanıştım...muayene etti bana o kadar moral verdiki...pskolojik anlamda bitik halde gidip görüştüm çünkü...nasıl düzelteceğini ayrıntılı olarak uzun uzun anlattı..dünya tatlısı biri...inanılmaz ilgili alakalı.:dance:.karşısında sanki samimi bir dostunuzla konuşuyo gibi hissettiriyor..içimi rahatlattı..pazartesi günü başka bir doktorun ortaya çıkardığı kötü görüntünün düzelmesi için gidiyorum...gelişmeleri yazarım..doktor seçimine çooooook dikkattt:1rolleyes:

X