Vajen Estetii...

BENRUYARUYA

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2008
1.108
12
Vajen estetiği (vajen dudakları küçültme operasyonu) hakkında bilgisi olan, ameliyat olan yada ameliyat olmuş bir tanıdığı olan var mı aranızda? Acaba vajen estetiğini kadın doğum uzmanı mı yapmalı yoksa estetisyen mi?

Merhaba,
Vajen estetiği ile ben de bir zamanlar ilgilenmiştim ama bıraktım artık, internette bir çok bilgiye ulaşabilirsin sen de. "Labia minoraların" küçültülmesi çok kolay bir operasyonla yapılıyormuş anladığım kadarıyla (30 dakikada filan çoğunlukla lokal anestezi ile). Hiç ameliyat olan yakınım yok malesef ama çevremde çok insan var bu durumdan şikayetçi olan. Jinekologlar işin etik boyutundan dolayı Plastik cerrahların bu işlemi yapmalarına karşı çıkarken; Plastik cerrahlar da estetikle alakalı olduğu için Jinekologların yapmasına karşı çıkıyor. Ortada bu konuda bir muamma var anlayacağın. Özellikle İngilizce bilgin varsa "labia minora" olarak taratıp daha geniş çaplı bilgilere de ulaşabilirsin. Türkiye'de insanlar bu konuda çok rahat değiller malesef. Senin problemin ne tam olarak (eğer çok özel olmayacaksa) merak ettim?

Teşekkürler. Problem aslında tam problem olup olmadığını bile bilmiyorum ama küçük dudaklarım biraz büyük olduğu için görüntü olarak rahatsız oluyorum, yoksa başka bir problem yok. Bu durumda olan pek çok bayan olduğunu biliyorum. İnternettten de bilgi buldum ama yaşamış insanlar varsa birinci ağızdan bilgi almak daha iyi olur diye düşünüyorum. Yoksa çoğu kadın doğumcu yapıyor ama korkuyorumda dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan da olmak var değil mi? :)

:):):) Korkmakta haklısın tabi. Amerika'da filan bu ameliyatı olan bir çok kadın var üstelik 20'li yaşlarda çoğu da. Forum sitelerinde okuduğum kadarıyla aşırı büyük olanlar ameliyattan çok memnun kalmışlar. Fakat bazılarında da his kaybı olduğunu okudum az da olsa. İyi bir doktor bulmak lazım, enine boyuna konuşmak düşünmek lazım. Evlisin de gördüğüm kadarıyla, eşin ne diyor bu duruma? Bazı erkekler hiç umursamıyor hatta bazılarının tercihi bile bu yönde oluyormuş. Ama tabi insan bence erkekler için değil kendisi için yapmalı her ne yaparsa diye düşünüyorum. Umarım bizim forumda da vardır yaptıran bakalım...

Evet evliyim eşimin şikayeti yok hatta o halinden çok memnun. Bir ara ilk düşündüğüm sıralarda sakın yaptırma boşanma nedeni olur diyordu ama onun sevmesi önemli değil ben kendimi böyle mutlu hissetmiyorum. Zaten ameliyatın acısından falan değil his kaybını bende duydum ondan korkuyorum. Yoksa bir doktorla yüzeysel irtibat kurdum ama karar verince enine boyuna görüşeceğim tabiki. Bu sitede eminim ameliyat olan olmasa bile konuyu merak eden vardır ama insanlar bu konuda biraz kapalılar sanıyorum. İlgilendiğin için çok teşekkürler baksana canım kaç gün oldu senden başka yazan olmadı, bakan çok ama yazan yok.

Rica ederim:) Niye bu forumdayız... Türkiye'de de çok kadın var bence bu durumdan rahatsızlık duyan ama işte kimse rahat değil. Bence bunu da dudak burun vs estetiği gibi düşünmek lazım zira o da bizim bir organımız. Gerekli ise yapılır gayet normal, rahat olmak lazım. Bir gelişme olursa haberlerini beklerim...

Kesinlikle sizin gibi düşünüyorum. Türkiyede çok var ama gurur meselesi yapan, utanan (ki normaldir insanız), hatta bu yüzden evlenemeyen bayanların bile olduğunu biliyorum. Bir gelişme olursa ameliyat olursam başlık açarım :) Ama hala kadın doğumcu mu yapmalı yoksa plastik cerrah mı? onu bilemiyorum. Ama ilk olarak jinekologla görüşeceğim sanırım. Baksanıza ne güzel bu forumda bu dertten muzdarip kimse yokmuş sevindim ne güzel. Bu arada bu foruma yeni üye oldum kullanmayı pek bilmiyorum özel mesajlara nerden giriyoruz bir kısa yolu var mı? Bir kere yanlışlıkla girdiğimde gördüm bir daha göremedim.

bence bunu yaptıran varsada burada yazmaz
insanlar bu konuda çok tuhaf
hatta bazıları bunun çoook gereksiz olduğunu ve nasılsa kimsenin görmediği bir yer old. için önemsiz olduğunu düşünüyorlar
ama bencede rahatsız edici bir durum
özellikle tayt ve bikinide bile dışarıdan belli oluyor

Canım bu konuyu bende çok araştırdım.Benim fikrimce plastik cerrahın yapması daha mantıklı çünkü neticede estetik.jinekolojik bi durum olsa jinekolog yapar.bisağlık problemi değil,sadece estetik. Ben yapılmasında bi mahsur görmüyorum. Çok iyi araştır ve iyi bir plastik cerrahla görüş.İnşallah yaptırırsın ve bizi bilgilendirirsin..

Canım bu konuyu bende çok araştırdım.Benim fikrimce plastik cerrahın yapması daha mantıklı çünkü neticede estetik.jinekolojik bi durum olsa jinekolog yapar.bisağlık problemi değil,sadece estetik. Ben yapılmasında bi mahsur görmüyorum. Çok iyi araştır ve iyi bir plastik cerrahla görüş.İnşallah yaptırırsın ve bizi bilgilendirirsin..

Tşkler. Eğer yaptırırsam kesinlikle bilgilendiririm. Keşke yaptıran bir kişiyle görüşebilseydim o zaman daha kolay bir karar verebilirdim.

sm aslında cocuk dogurduktan sonra bende vajen ve karın esttetıgını dusunuyorum ve bunda yanlıs veya utanılacak bır sey yok gayet kendını rahat bırak ve vucudunda memnun olmadıgın yerde ufak oynamalar tabıkı yapabılırsın bu cok dogal.benım esım bıle karın yaglarını aldırmak ıstıyor kı erkek oldugu halde.her seyden once vucudun senı memnun etmelı kı kendını rahat hıssede bılesın.Umarım saglıklı ellerde ıstedıgın sonuca ulasa bılırsın...sımdıden ıyı sanslar dılıyorum...

benim bu günlerde bir arkadaşım yaptıracak ama onunki biraz farklı sanırım 4 normal doğum yaptı kızcaz önce kordonlarını bağlatıp sonrada içten dikilecekmiş belki tam anlayamadım konuyu ama çok ama çok şikayetçi

Cemrem arkadaşının ki farklı birşey benim bahsettiğim sadece görsel estetikle alakalı. Arkadaşına acil şifalar.

kizlar bir sorum var insan cesit gormeyince kendisinin ki normal gelir
yani affiniza siginarak diyorum buyukse nasil bi buyukluk anlayamadim
:eek:

vajinaın kendi biyolojik bi yapısı var zaten. bi iç dudaklar bi dış dudaklar var.. normalde dış dudaklar iç dudakları ya tamamen öreter yada bir kısmını örter. bizim bahsettiğimiz büyüklük iç dudakların büyüklüğü yani dış dudakların iç dudakları örtememesi durumu. bunda yadırganıcak ve garipsenicek bi durum yok ama estetik olarak kimi kadınlara hoş gözükmüyo,psikolojik olarak rahatsızlık verebiliyo. tamamen insanın kendi isteğiyle alakalı.
rüyanın dediği gibi,ayaktayken ben burdayım diye sırıtıyo :) farketmemek mümkün değil. belki farkedildiği için daha çekicidir kimisine göre!! zevkler ve renkler meselesi :KK70:

Kadın doğumcularda yapıyor bu ameliyatı ama iyi bir doktor bulmak gerekiyor. Ben birtane doktor buldum ve haziranda yaptıracağım. 1000 YTL diyor. Ama benim tek korkum dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmak. Sonuçta fonksiyonel hiçbir bozukluğum yok ama görüntü olarak hoşuma gitmiyor. bu biraz burun gibi birşey hani bazılarının ki büyük bazılarının ki küçük olur ya onun gibi. Yoksa tabiki yadırganacak bir durum değil çünkü biliyorum ki bu durumda olan bir çok bayan var ve kimseye söyleyemiyorlar hatta bunu büyütüp evlenemeyenler bile var! Bazı şeyler tabu olmaktan çıksın sonuçta ha burnunuz ha genital bölgeniz hepsi sizin vücudunuz. Ben internetten araştırdım önceki hali ve ameliyattan sonraki görüntülerinide buldum isteyen olursa linki verebilirim.

Biraz beklersen birazdan atarım özel mesaj kısmını daha önce hiç kullanmadım linkleri bulur bulmaz atmaya çalışacağım gelince haberim olsun ok.

X