Uzun süre doğum kontrol hapı kullanmak gebe kalmaya engel olur mu?

Ugur_nur92

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2017
45
12
31
Kızlar aklımı kurcalayan bir soruyu burda size sormak istedim sizler de yorumlarınızla cevap verirseniz çok sevinirim. Evleneli bir süre oldu ve biz bebek fikrimizi bir yıl daha erteleme kararı aldık bu sürede doğum kontrol hapı kullanırsam sonrasında gebe kalmak için problem yaşar mıyım? Yoksa bu kulaktan dolma yanlış bir bilgi mi

Bi kaç yıl aralıksız farklı sebeplerden kullndım kuzum. Bıraktım ve hamile kaldım.

bebek yapmaya kararverdgnzden 6 ay sonra birakin kisiye gore degisiyo ama en az 6 altı ay vucut kendini toparliyms diye biliyrm

bıraktıgım ay hamile kaldım çok şükür şimdi kızım 9 yaşında ,
şimdide 2, yapıyoruz olmuyor. inşallah kısmetimizde vardır.

Kesinlikle bir sorun olmaz. Ben 2 yıl aralıksız kullandım. Hamile kalmak istediğim zamandan 6 ay kadar önce bıraktım hapı ne olur ne olmaz vücut kendi döngüsüne dönsün diye. Niyetlendiğimizin 2.ayında oldu şükür sıkıntı yaşamadık. Şimdi dünyalar tatlısı, neredeyse 6 aylık çok tatlış bir oğlum var

Sa
bebek yapmaya kararverdgnzden 6 ay sonra birakin kisiye gore degisiyo ama en az 6 altı ay vucut kendini toparliyms diye biliyrm
sanırım
Allah analı babalı büyütsün darısı isteyenlere olsun bir yandan ilaca başlayım diyorum diğer yandan biraz daha dene diyorum hala karar verebilmiş değilim

10 yıl ara vermeden korundum bekarlığımdan bu yana. Bıraktıktan 4 ay sonra hamile kaldım 1 yılı bulacağını düşünüyordum. Hamile kalma planından 3 4 ay önce bırakılmalı bence

6 ay öncesinde bırakın hiç bir sorun olmuyor.
Ben 3 sene kullandım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…