Uzaktan sevmekle hukumlu

Kesinlikle katılıyorum bu yoruma. Bir kişinin beğendiği özellikleri alıp giyinmek yanlış. Sizin zaten bir giysiniz, bir duruşunuz vardır. Bırakın onlara tutulsun. Yemekten mi hoşlanıyor? Tamamdır. Kendi özelliklerinizi değiştirmeden yenilerini katın onlara. :) etraf zaten süs bebekleri ile dolu. Ambalajla nereye kadar? Çok sıkıcı bence. Zeka ile beceri ile etkilemek daha kalıcı etki bırakır. Ona bilgi birikiminizi sunun. Sizden bir şeyler öğrenmesini sağlayın sürekli. Keşfetmek eğlenceli olur onun için, oyun gibi. :)

Benden ogrendikleri genelde simdilik arastirip aktardigim seyler: Turkiye'de politika, tarih, kultur ve toplum uzerine merak ettikleri seyler. Yemek konusu ya da merak ettigi ne varsa arastirmam lazim.

Kizlar verdiginiz fikirler icin tesekkur ederim. Umarim, bana merak ettigi seyleri soylettirebilirim. Simdilik sohbetin dogal bir akisi var, ikimizin arasinda olsuan bir evren; ben de tam anlayabilmis degilim ve cok heyecanliyim. Umarim arkadasligimiz devam eder ve beraber gelisebiliriz.

Eah oyleyim. Yani ilerleme olmasa da sevecegim zaten.

Bak, kalbimin zincirlerine
Nasil da sikirdiyorlar
Paslanmis, tozlu zincirler
Omrumun derinlerinden uzanan

Bu şekilde daha ne kadar dayanabileceksin? Duygularına daha ne kadar hakim olabileceksin?
Ben olsam çoktan atlayıp gitmiştim.nedenlern canı cehenneme.

vakit kaybediyorsun bence.Zaman kıymetli :KK8:

Bu şekilde daha ne kadar dayanabileceksin? Duygularına daha ne kadar hakim olabileceksin?
Ben olsam çoktan atlayıp gitmiştim.nedenlern canı cehenneme.

vakit kaybediyorsun bence.Zaman kıymetli :KK8:

Birkac ay once gidecek param vardi ama, muhabbet bu kadar derinlesmemisti. Gidince ailesinin- cevresinin tepkisinden cok korkuyorum. Su anda onun cevresinde cok buyuk bir anti musluman (benim olup olmamam onemli degil/ Turkiyeden olmam yeterli) atmosfer mevcut ve arkadasin cevresi, cok koyu sagci beyaz cumhuriyetciler. Benim derimi yuzer postumu duvara asarlar. Kelleme boynuz, agzima Jack Daniels dayayip karsisinda sigara icip seyrederler valla.

Birkac ay once gidecek param vardi ama, muhabbet bu kadar derinlesmemisti. Gidince ailesinin- cevresinin tepkisinden cok korkuyorum. Su anda onun cevresinde cok buyuk bir anti musluman (benim olup olmamam onemli degil/ Turkiyeden olmam yeterli) atmosfer mevcut ve arkadasin cevresi, cok koyu sagci beyaz cumhuriyetciler. Benim derimi yuzer postumu duvara asarlar. Kelleme boynuz, agzima Jack Daniels dayayip karsisinda sigara icip seyrederler valla.
Onların önyargılarını kıracağını düşünüyorum.
Hadi biraz gayret !
Bunu yapabilirsin pilav..

Arkadaslar karsimda melek olmasa da, cok asil ve prensipli bir adam oldugunu kesfettim. Boylesini beklemiyordum.
Bir adam bes uvey cocuga kendi cocugu gibi bakiyor ve...
Esi onu aldatiyor.
Bu noktaya nasil geldiklerini tahmin edebiliyorum. Hatalarin kendine ait olan kismi soylemekten cekiniyor ama, esine sadik kalan kendisi.
Ve adam, bosandiktan sonra da o cocuklara HALA kendi cocugu gibi bakiyor.
Inanilmaz bir sey.
Acaba bir ermis mi var karsimda, budist rahip mi, peygamber mi?
Kendini feda etmesinin sebebi nedir, ne dusunuyor ne hissediyor gittikce icine ceken karanlik bir kuyu gibi...
Saskinlikla karisik bir hayranlik dogdu icimde.
Yaninda da yogun bir huzun.
Cunku o mavi-gri gozlerin icinde KALICI huzunu hep goruyordum, delikanliyken kartal gibi bakan o mavilerin isigini nasil kaybettigini merak ediyordum, aci gulusunun sebebini.
Tombis yanaklardan suzulen yaslari o agarmis sakaldan damlarken hissediyorum bazen. O kadar aci seyler soyluyor ki!
Keske yaninda olabilseydim.

Okudugum bir blog ilk askin tamamen kimyasal oldugunu yazmis. Cunku olayin sevilen kisiyle ilgisi olmamasiymis, beyinde kimyasallarmis.
Ya bazen su 21. yy bati dunyasini o kadar RUHSUZ buluyorum ki! Sanki Shakespeare o kadar dil dokmedi sevdigini yaz ruzgariyla karsilastirken! Sanki herkes bosuna aglasti Rome ve Juliet'in arkasindan... ne kadar ruhsuz insanlar bunlar.
Kimyasal evet! Ama ona sebep olan kisiyi sevmek yanlis mi? Her onune gelen kisi mi yaratiyor o "kimyasal" etkiyi?
Gencken belki de dunyanin karanliginin zihnimizi ve ruhumuzu kirletmedigi en saf ve temiz halimizle sevdigimiz icin o insan yeri doldurulamaz bir iz birakti. Yani dunya temiz bir yer olsaydi her sevdigimizde ayni yogunlukta sevebilecektik.
N yapalim yani? Blog diyor ki , yaklasmayin, sonu kotu biter.
Ben diyorum ki, kalemim nerede, kulagina fisildayamadiklarimi karanliga konusmaktansa kagida dokeyim...
Hoslaniyor mu yazdiklarimdan acaba. Yorgunluktan surungenler gibi gelip mutfaga kendini attiginda, aclikla benim mesajim arasinda takilip kaliyor bazen.
Telefonla gorusmeye baslarsak zaten, bir cilginlik yapmak icin hic bir bahane kalmayacak , benim tarafimda.
Geceleri yatmadan once ona " iyi geceler" fisildayacagim, bir kac sozun yaninda.
Cunku galiba kendimi tutamayacagim.
Zira bu uzaklik bana hic yaramiyor, hic.

Neden bu çıkarımda bulundunuz?

Cunku FBda bir radyo istasyonunun "icinde bir kadin ismi olan sarki ismi soyleyin" yazisini begenmis (ama yazmamis).

Ayrica onun durumunda olan erkekler hakkinda bir forum buldum ve okuduklarima inanamadim. Cogu esleine hala asik ama guven sifir olmus. Erkekler esleri onlari aldattiginda, bosanma surecinde eslerini savunuyorlar ve onlar icin "utaniyorlar"mis. Onlarin onurunu korumaya calisiyorlarmis. Oyle kalp parcalayici seyler okudum ki, Turk erkeklerinde ayni kalp niye yok ayni derecede asillik niye yok diye dusunekaldim. Zira aldatmak Turkiye'de kadini oldurmeye kadar gidiyor.

Evliliklerinde aldatilan, bosanmak zorunda kalan erkeklerin beyin yakan yazilari:

http://www.relationshiptalk.net/i-a...on-me...and-i-am-conflicted....-14936028.html

Bu dunyada dogru durust adamlar var evet, onlar da ne yazik ki bazen cok fena kadinlara asik olup hayatlarini zehir ediyorlar. Bazen de yaptiklari iyi niyetli bir seyden dolayi eslerini kaybediyorlar. Adam cocuklarini beslemek icin gece gunduz calisiyor, kadin ilgisizlikten gidip baskasiyla birlikte oluyor. Ne kotu bir duzen bu. Bazi okuduklarim kalbimi kirdi.

Iste onunla konustuklarimda onun etrafina niye bu duvarlari ordugunu, neden kendini ormanda bir kucuk eve kapattigini, elindeki avcundaki herseyini cocuklarina verdigini... daha iyi anladim. Soyledigi kelimelerin arkasainda oyle bir stoik sogukluk vardi ki, sanki kendisinden degil baskasindan bahsediyormus gibi. Anlattiklarindan kadin icin zerre kotu kelime kullanmadi. Ama ruhunun ne kadar zedelendigini "Uzulmek mi, olan oldu artik" deyisinde anladim.

Simdi yeni anliyorum " Ben bu dunyaya hukmetmeye gelmedim. Ben olabilecegimin en iyisi olmaya cabaliyor ve yapabilecegim en iyisini yapmaya calisiyorum". Sozlerindeki sertligi, ozveriyi , resmen kendini cezalandirircasina kendini hayattan yok edercesine calisip cabalamasini... Bunlari dusunurken kalbim agriyor gozaslarima hakim olamiyorum.

Megerse benim Adonis'im gercekten yeryuzune dusmus asil bir melekmis.

Arkadasim bana "guney erkekleri boyle olurlar. Ozellikle muhafazakar sagci Hristiyanlar. Cocuklu kadinlarla evlenip onlara kendi cocuklari gibi bakarlar. " demisti. Simdi bu gelenek bizde var mi? yok. O zaman niye boburleniyoruz aile en onemlidir diye. Ne zannediyoruz kendimizi. Bizde bu derecede fedakarlik yapmamiza izin bile vermez aileler.

Evliliklerinde aldatilan, bosanmak zorunda kalan erkeklerin beyin yakan yazilari:

http://www.relationshiptalk.net/i-a...on-me...and-i-am-conflicted....-14936028.html

Bu dunyada dogru durust adamlar var evet, onlar da ne yazik ki bazen cok fena kadinlara asik olup hayatlarini zehir ediyorlar. Bazen de yaptiklari iyi niyetli bir seyden dolayi eslerini kaybediyorlar. Adam cocuklarini beslemek icin gece gunduz calisiyor, kadin ilgisizlikten gidip baskasiyla birlikte oluyor. Ne kotu bir duzen bu. Bazi okuduklarim kalbimi kirdi.

Iste onunla konustuklarimda onun etrafina niye bu duvarlari ordugunu, neden kendini ormanda bir kucuk eve kapattigini, elindeki avcundaki herseyini cocuklarina verdigini... daha iyi anladim. Soyledigi kelimelerin arkasainda oyle bir stoik sogukluk vardi ki, sanki kendisinden degil baskasindan bahsediyormus gibi. Anlattiklarindan kadin icin zerre kotu kelime kullanmadi. Ama ruhunun ne kadar zedelendigini "Uzulmek mi, olan oldu artik" deyisinde anladim.

Simdi yeni anliyorum " Ben bu dunyaya hukmetmeye gelmedim. Ben olabilecegimin en iyisi olmaya cabaliyor ve yapabilecegim en iyisini yapmaya calisiyorum". Sozlerindeki sertligi, ozveriyi , resmen kendini cezalandirircasina kendini hayattan yok edercesine calisip cabalamasini... Bunlari dusunurken kalbim agriyor gozaslarima hakim olamiyorum.

Megerse benim Adonis'im gercekten yeryuzune dusmus asil bir melekmis.
Derin hususlar... Üzüldüm. Bu karakterde bir insanın mutsuz olmasına da, Türkiye'de bu tipte insanların bulunmamasına da. Keşke herkes kalbine göre yaşasa. Adaletli olsa ama olmuyor. Geçenlerde konu açtım, bir yorum geldi orda insanlar kalitesindeki insanı bulur diyordu. Ben de bunun doğru olmadığını savunmuştum. Şu an söylediğimin doğru olduğunu bir kez daha anladım. Keşke her zaman sadakatliler sadakatlileri, uçarılar uçarıları bulsa vs. Ama olmuyor.

Derin hususlar... Üzüldüm. Bu karakterde bir insanın mutsuz olmasına da, Türkiye'de bu tipte insanların bulunmamasına da. Keşke herkes kalbine göre yaşasa. Adaletli olsa ama olmuyor. Geçenlerde konu açtım, bir yorum geldi orda insanlar kalitesindeki insanı bulur diyordu. Ben de bunun doğru olmadığını savunmuştum. Şu an söylediğimin doğru olduğunu bir kez daha anladım. Keşke her zaman sadakatliler sadakatlileri, uçarılar uçarıları bulsa vs. Ama olmuyor.

Kesinlikle oyle, tersler bibirine denk geliyor.

Belkide ruhunda mazoistlik vardir diye dusundum.

Bagirilmayi cagirilmayi asagilanmayi isteyenler var ya, o cins bir ruh olabilir mi diye dusundum. Insnalarin farkli ihtiyaclari olabiliyor, bilemeyiz.

Kesinlikle oyle, tersler bibirine denk geliyor.

Belkide ruhunda mazoistlik vardir diye dusundum.

Bagirilmayi cagirilmayi asagilanmayi isteyenler var ya, o cins bir ruh olabilir mi diye dusundum. Insnalarin farkli ihtiyaclari olabiliyor, bilemeyiz.
Bana mazoşist gibi gelmedi bu kişi. Hissiyat benimkisi. Erkekleri anlamak çok zor. Klişe bir söz kabul ediyorum ama ben de bu aralar farklı bir tip ile uğraştığımdan delirmek üzereyim. Asla net değiller, neden renklerini belli etmezler ki?
Bu kişi acıdan zevk duymuyor derim ama başka bir şey var.

X